Nepřehlédněte
Domů / Hubnutí / Cambridžská dieta: Pomůže konečně zhubnout?

Cambridžská dieta: Pomůže konečně zhubnout?

Slyšeli jste už o Cambridžské dietě? Hovoří se o tom, že doslova vyžene tuk z těla ven. Cambridžská dieta nebo také Cambridge dieta je pojmenována podle známého anglického univerzitního města, kde rovněž vznikla v 80. letech na čistě vědeckých poznatcích o obezitě a nadváze. V čem spočívá princip Cambridge diety? Od ostatních diet se zásadně liší, nepočítá kalorie, nezakazuje sacharidy ani tuky. Cambridge dieta je plnohodnotnou náhradou pestré stravy, která dodá tělu doporučenou denní dávku vitamínů, minerálů a stopových prvků. Klasické jídlo nahradíte instantní stravou v podobě polévek, koktejlů, ovesných kaší a tyčinek. Tato dieta má prokazatelné úspěchy i u lidí, kterým se nedaří zhubnout běžným způsobem. Po celou dobu dietního programu jste pod dohledem lékaře a nutričního specialisty, aby nedošlo k ohrožení vašeho zdraví. Metoda Cambridžské diety pomáhá velmi obézním lidem shodit desítky kilogramů.

cambridge-dieta

Pro koho je Cambridge dieta vhodná?

Cambridge dieta je určena zejména lidem s vysokým stupněm obezity, kteří po dobu přibližně 4 týdnů dokážou shodit 5 – 10 kg. U lidí s mírnou nadváhou stačí dietu dodržovat jen pár dnů, případně týdnů. Délku trvání diety stanoví lékař na počáteční konzultaci, přičemž vychází z vašeho stupně nadváhy, zdravotního stavu a rychlosti metabolismu. U velmi obézních jedinců je veškerá strava nahrazena pouze instantními výrobky. Pokud chcete zhubnout jen několik kilogramů, můžete jíst běžným způsobem a jedno jídlo denně nahradit instantním výrobkem.

Jaký je princip Cambridge diety

Celý jídelníček Cambridge diety je sestavený ze speciálně vyvinutých nízkokalorických jídel v instantní formě. Vybírat si lze z teplých polévek, koktejlů, kaší a výživných tyčinek, jejichž nutriční složení je přesně vyváženo tak, aby zajistilo vašemu tělu dostatečný příjem všech důležitých živin, které jsou nezbytně nutné pro správné fungování organismu. Energetická hodnota přijatého jídla je snížena na minimum, tím pádem je váš výdej energie vyšší a dochází k hubnutí. Zároveň dieta způsobí v těle další fyziologické pochody, které mají za úkol nejen se účinně vypořádat s tuky, ale také odvést z těla přebytečnou vodu. Proto je při dietě pitný režim velmi důležitý.

Cambridge dieta pod dohledem certifikovaného poradce

Cambridge dieta je zejména vhodná pro lidi, kteří dávají přednost osobnímu přístupu. Vaše hubnutí probíhá v součinnosti s nutričním poradcem, a tak se nemůže stát, že by se vaše snaha míjela účinkem.

Cambridge dieta má svůj program, který se skládá z několika kroků:

 1. konzultace s certfikovaným poradcem, který vás po celou dobu programu povede
 2. hubnutí, kdy používáte produkty Cambridge diety jako hlavní zdroj výživy
 3. stabilizační fáze, ve které postupnými kroky přejdete na pestrou stravu

Jestliže se rozhodnete pro Cambridge dietu, musíte nejprve vyhledat nejbližší centrum ve vašem okolí a objednat se na první konzultaci. Zde na základě vaší osobní anamnézy (prodělané nemoci, operace, chronická onemocnění, alergie,…) včetně informací o vašem dosavadním stylu života (způsobu stravování, pohybu) stanoví nutriční poradce přesný program Cambridge diety.

Pokud vás představa pravidelného docházení do centra neláká, zvažte domácí proteinovou dietu. Ta nevyžaduje žádné osobní konzultace. Pokud nemáte času nazbyt, jste pracovně vytížená a přesto chcete hubnout, pak pro vás může být domácí proteinová dieta tím, co hledáte. Konkrétním produktem postaveným na proteinové dietě je např. KetoFit (podívejte se na moji recenzi), jde o speciálně vyvinutou stravu v instantní formě (obdobně jako Cambridge dieta) na přírodní bázi, která dokáže plnohodnotně nahradit jakékoli denní jídlo. Přitom není nutné jíst jen výrobky KetoFit, ale podle toho, kolik chcete zhubnout, můžete si dopřát až dvě běžná jídla denně.

Přechod na běžnou stravu

Skvělý efekt Cambridge diety spočívá zejména v tom, že během krátkého časového intervalu ztratíte rychle mnoho kilogramů. Přestože prostřednictvím instantní stravy zajistíte organismu dostatek živin, úbytek hmotnosti je tak výrazný, že lze shodit několik desítek kg. Jak ale přejít na klasickou stravu a přitom nepřibrat? I na to tvůrci diety mysleli. Odborný specialista, který vás doprovází celým dietním programem, vám poradí, jak vhodně a plynule opět přejdete na normální stravu. S jeho pomocí dokážete dosaženou váhu udržet. Přeci jen, instantní výrobky jsou sice ochucené, ale není to jídlo na něž jste zvyklí.

Výhody Cambridge diety:

 • při jediném zdroji výživy rychle zhubnete
 • při pozvolném hubnutí nahradí 1 – 2 jídla denně
 • pro udržení ideální váhy slouží jako občasná náhrada jídla
 • naučíte se pravidelnému stravování
 • nemusíte hlídat příjem potravy

Nevýhody Cambridge diety:

 • vyžaduje osobní konzultaci
 • dietu nelze držet dlouhodobě
 • během diety se mohou dostavit nezvladatelné chutě na normální jídlo
 • musíte dbát na dostatečný příjem tekutin
 • při přechodu na běžnou stravu musíte dodržovat odborné rady, abyste předešli jo-jo efektu

Pokud se rozhodnete pro Cambridge dietu, vždy se svěřte do rukou lékařů a odborníků. Ve vašem okolí jich působí jistě dost. Jedině pod odborným dohledem se vám podaří úspěšně zhubnout požadované kilogramy a dosaženou váhu si natrvalo udržet.

NATURHOUSE

Autor: Martina

Ahoj, jmenuji se Martina, je mi 27 let a zájem o zdravé potraviny mne přivedl až ke studiu nutričního terapeuta na vysoké škole. V současné době se snažím podnikání v oboru skloubit dohromady s péčí o malou dcerku. Jelikož je zdraví rodiny u mne na prvním místě, používám přírodní potraviny nejen v každodenním jídelníčku, ale i kosmetice. Ráda experimentuji v kuchyni, fotím a objevuji magickou sílu přírody. Miluju spinning a aqua aerobic.

přečtěte si také

Zdroj: Ambro / FreeDigitalPhotos.net

Jak zhubnout paže? Chce to správné cviky!

Povislé paže mohou působit stejně nevzhledně jako silné ruce zápasníka sumo. S přibývajícím věkem svaly …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *