Nepřehlédněte
Domů / Hubnutí / Jak zhubnout 5 kilo za týden: Rychle ale zdravě?

Jak zhubnout 5 kilo za týden: Rychle ale zdravě?

Opravdu chcete zhubnout 5 kilo za týden? To jste si dali velmi náročný úkol. Ne, že by bylo přímo nemožné shodit během týdne několik kilogramů, ale tak rychlý úbytek hmotnosti se může projevit na vašem zdraví. Pokud hledáte zaručený způsob, jak zhubnout 5 kilo za týden, pak se připravte na to, že vám při dodržení určitých podmínek sice pár centimetrů v pase ubude, ale jen na krátkou dobu. Takové rychlé hubnutí vyžaduje razantní omezení jídelníčku, což není možné dodržovat dlouhodobě. Jakmile přejdete zase na původní stravu, ztracené kilogramy se opět navrátí zpět. Nechcete raději zhubnout jednou provždy? Je to daleko jednodušší a ušetříte si spoustu zbytečného trápení. Budete-li hubnout pomalu a přirozeně, zhubnete přibližně kilo za týden a váhu si udržíte.

Zdroj: nenetus / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: nenetus / FreeDigitalPhotos.net

Rychle hubnout neznamená hladovět

Máte-li před sebou jediný cíl a do týdne chcete mít 5 kilo dole, určitě kvůli tomu nepřestávejte jíst. Hladovka není cesta ke zhubnutí, pouze se zpomalí váš metabolismus, tělo pojede na úsporný režim a jakoukoli sebemenší přijatou energii, okamžitě uloží do tukových zásob. Pro rychlé hubnutí je daleko účinnější nízkokalorická strava, která je také jedinou efektivní metodou, jak zhubnout 5 kilo za týden. Řešit cvičení v tomto případě nemá žádnou cenu, protože jeho efekt se projeví až v delším časovém horizontu. Ovšem podpořit snahu o zhubnutí alespoň nějakým fyzickém pohybem je jistě vhodné, ale nic víc od něj neočekávejte. Cvičení vám při hubnutí 5 kilo za týden nepomůže.

Jak upravit jídelníček

Pokud je vaším přáním skutečně zhubnout 5 kilo za týden, pak musíte dávat velký pozor na to jíte a doslova počítat každou kalorii. Jíst musíte několikrát denně, nejlépe 6x, avšak celkově snížit energetický příjem. To znamená, že vyřadíte ze stravy všechna tučná a mastná jídla, sladkosti, bílé pečivo a nahradíte je zdravými potravinami s nižší energetickou hodnotou.

Každé ráno začněte snídaní, která dokáže ovlivnit skladbu jídelníčku na celý den. Správně složená snídaně dokáže zabránit celodenním chutím na sladké a večerním nájezdům na lednici. Dejte si ovesné vločky, jogurt, mléko, ovoce, vejce, nízkotučný sýr, kvalitní šunku, celozrnné pečivo. Vždy kombinujte potraviny s obsahem komplexních sacharidů s bílkovinnými.

K obědu i večeři si naložte na talíř především kvalitní bílkoviny (plátek drůbežího nebo hovězího masa, rybu, tempeh, tofu,…) a k tomu pořádný kopec zeleniny (syrové nebo tepelně upravené). Přílohu jako zdroj komplexních sacharidů úplně nevynechávejte, ale dejte si jen minimální množství, nejvhodnější je celozrnná rýže, těstoviny, bulgur, kuskus, quinoa.

Dopolední i odpolední svačinu a také šesté jídlo dne by měly tvořit opět převážně bílkoviny, jelikož jejich zvýšený příjem při hubnutí je dost podstatný. Svým způsobem se podílí na tvorbě svalové hmoty, která hraje významnou úlohu při rychlosti metabolismu v těle.

Při redukčním režimu a rychlém hubnutí je rovněž důležité dodržovat pravidelný pitný režim a detoxikovat tak tělo od škodlivých látek. Nejlepší je pít obyčejnou neperlivou vodu a zelený čaj. Všechny sladké nápoje si zakažte, stejně tak alkohol. Jestliže se neobejdete bez kávy, pak bez cukru a smetany.

Zhubnout 5 kilo za týden je skutečně náročné, nejen fyzicky, ale i psychicky. Pokud to dokážete, pak se snažte upravit celý váš životní styl natolik, abyste si dosaženou váhu natrvalo udrželi. Určitě nepochybíte, když se obrátíte na nutriční poradnu v okolí, kde vám velmi ochotně a rádi pomohou.

Autor: Martina

Ahoj, jmenuji se Martina, je mi 27 let a zájem o zdravé potraviny mne přivedl až ke studiu nutričního terapeuta na vysoké škole. V současné době se snažím podnikání v oboru skloubit dohromady s péčí o malou dcerku. Jelikož je zdraví rodiny u mne na prvním místě, používám přírodní potraviny nejen v každodenním jídelníčku, ale i kosmetice. Ráda experimentuji v kuchyni, fotím a objevuji magickou sílu přírody. Miluju spinning a aqua aerobic.

přečtěte si také

Zdroj: marin / FreeDigitalPhotos.net

Jak zhubnout před plesem: Chcete mít ploché břicho do šatů?

Datum plesu se nezadržitelně blíží a vaše pohádkově krásné šaty jsou vám najednou těsné? Podepsala …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *