Nepřehlédněte
Domů / Hubnutí / Proteinové Matcha tea smoothie s avokádem – recept

Proteinové Matcha tea smoothie s avokádem – recept

Pijete Matcha tea? Někomu poměrně výrazná chuť matcha čaje nemusí vyhovovat, ale rád by jej kvůli jeho blahodárným účinkům konzumoval. Matcha tea je vlastně zelený prášek, která vznikne rozemletím čajových lístků specifického zeleného čaje. Pro svůj vysoký obsah živin je považován za superpotravinu s významným podílem vitamínů, minerálů a anitoxidantů. Smaragdově zelená barva čaje Matcha je způsobena nadměrným množstvím chlorofylu obohaceného o jedinečné aminokyseliny. Má povzbuzující účinky na organismus srovnatelné s působením kávy. Jelikož má podobu zeleného prášku, lze ho kromě přípravy tradičního čaje využít i do řady pokrmů. Používá se při pečení moučníků, výrobě zmrzliny nebo různých nápojů. A právě smoothie je jedním z nich.

Zdroj: nalinratphi / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: nalinratphi / FreeDigitalPhotos.net

Zelený čaj Matcha pomáhá spalovat tuky

Zelené čaje jsou všeobecně považovány za výborné spalovače tuků a jejich popíjení během redukčního režimu je doporučováno mnoha špičkovými specialisty na zdravou výživu. Matcha tea však díky způsobu pěstování a výroby čaje obsahuje až 10krát větší množství účinných látek než běžné zelené lístkové čaje. Na štíhlou linii mají blahodárný vliv zejména katechiny. Matcha tea jich má ze všech zelených čajů nejvíce a dokáže zrychlit metabolismus až o 40 %. Pokud hubnete prostřednictvím proteinové diety KetoMIX, můžete své úsilí pomocí čaje Matcha ještě více podpořit. Přitom není nutné, abyste jej konzumovali jen formou teplého nápoje. Zelený prášek Matcha si můžete přidat i do svého oblíbeného smoothie, kde se jeho typická chuť dokonale ztratí. Opticky získáte lehce nazelenalý koktejl, ovšem vysoké nutriční hodnoty.

TIP: Kupte Matcha tea jako čistě přírodní produkt bez jakýchkoli přídatných látek v certifikované bio kvalitě.

Recept na proteinové Matcha tea smoothie s avokádem

Pokud právě hubnete, jistě dbáte na správné složení jídelníčku, v němž proteiny hrají poměrně důležitou roli. Určitý poměr kvalitních bílkovin by se měl vyskytovat v každé porci jídla a ani smoothie není žádnou výjimkou. Stačí přidat lžičku proteinového prášku a hned máte splněno. Když přisypete navíc i zelený prášek čaje Matcha, zvýšíte zdravotní účinky smoothie nápoje na maximum.

Suroviny:

  • ½ hrnku řeckého jogurtu
  • 1 hrnek mandlového mléka
  • ½ avokáda
  • ¼ hrnku proteinového prášku s vanilkovou příchutí
  • 1 lžíce medu
  • 1 lžička Matcha tea

Postup:

Avokádo oloupejte a nakrájejte na kousky. Bokem si rozmíchejte Matcha tea s trochou vody. Do smoothie makeru nebo mixéru vložte všechny suroviny a rozmixujte dohladka.

Chcete-li získat lahodně osvěžující nápoj, přidejte pár kostek ledu.

Autor: Martina

Ahoj, jmenuji se Martina, je mi 27 let a zájem o zdravé potraviny mne přivedl až ke studiu nutričního terapeuta na vysoké škole. V současné době se snažím podnikání v oboru skloubit dohromady s péčí o malou dcerku. Jelikož je zdraví rodiny u mne na prvním místě, používám přírodní potraviny nejen v každodenním jídelníčku, ale i kosmetice. Ráda experimentuji v kuchyni, fotím a objevuji magickou sílu přírody. Miluju spinning a aqua aerobic.

přečtěte si také

Zelená káva má pozitivní vliv na hubnutí / foto: pixabay.com

Opravdu funguje zelená káva na hubnutí?

Zelená nebo černá, na barvě tolik nezáleží, pořád je to káva. Zelená káva tedy není …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Co mi chybí v tomto přehledu diet?
Dejte mi prosím vědět, jaké informace vám v přehledu chybí.
Polepším se a dodám je do textu, slibuji!