Nepřehlédněte
Domů / Recenze / Recenze a zkušenosti s Čističkou vzduchu Ionic-CARE Triton X6

Recenze a zkušenosti s Čističkou vzduchu Ionic-CARE Triton X6


Taky se vám občas špatně dýchá? Máte pocit, že je v místnosti těžký vzduch? Připadá vám, že na mořském pobřeží a nebo ráno v lese se vám dýchá daleko lépe? Ano, je to tak. Špatný vzduch není jen problémem velkoměst, ale bohužel je součástí prakticky každé moderní domácnosti a kanceláře. Není divu, lidé jsou obklopeni samými elektronickými přístroji, televize, počítače, kopírky, telefony, k tomu koberce na podlaze, klimatizace, chemické výpary z čistících prostředků, atd., to vše má za následek nezdravý vzduch. Abychom se cítili lépe a byli zdraví, potřebujeme k životu skutečně čisté ovzduší. Pokud nejste právě v přírodě, můžete si zdravé prostředí v místnosti vytvořit uměle pomocí ionizátoru vzduchu v čističce vzduchu Ionic-Care. Jste-li alergičtí, trpíte na častá respirační onemocnění nebo máte malé děti, čistička vzduchu udělá z vašeho domova doslova zdravou oázu. Je absolutně nehlučná a náklady na provoz jsou minimální. Pojďme se na ni podívat blíže.

Zdroj: prozdravi.cz
Zdroj: prozdravi.cz (produkt roku 2016)

Čistička vzduchu chrání vaše zdraví

Čistička vzduchu je určena k tomu, aby vám pomáhala zdravě dýchat. Dokáže odstranit pyl, plísně, roztoče, zvířecí alergeny, viry, bakterie, cigaretový kouř a toxické látky. Čistička vzduchu umí v uzavřených prostorách vytvořit prostředí, které se blíží svojí kvalitou vzduchu na horách. Účinný čistící systém rozpozná alergeny a dráždivé látky ve vzduchu, které zároveň zvládne dokonale zlikvidovat. Kvalita ovzduší má na lidské tělo a jeho zdraví zásadní vliv. Vitalizuje krevní oběh, zlepšuje mozkovou činnost, paměť i koordinaci pohybů. Čistička také snižuje výskyt bakterií a plísní až o 85 %, takže prostředí, kde žijete se stává opravdu zdravějším. Čističkou vzduchu ochráníte zdraví celé rodiny, nejen malých dětí.

Vzduch v uzavřených místnostech, bytech a kancelářích bývá až desetkrát toxičtější než ovzduší na ulici ve městech a stokrát znečištěnější než vzduch v přírodě. Zejména v chladnějších obdobích roku, kdy méně větráme, působí škodlivé látky na lidský organismus téměř celý den. Přitom největší část škodlivin proniká do těla právě plícemi. Přes tenkou plicní sliznici profiltrujeme neuvěřitelných 75 000 litrů vzduchu denně.

Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6

Na trhu existuje několik druhů čističek vzduchu a všechny deklarují vysokou účinnost, která vám zaručeně pomůže. Vyznat se v nich není právě jednoduché. Základním měřítkem by měl být kvalitní filtr a způsob, jakým čištění vzduchu probíhá. Čistička Ionic-CARE Triton X6 umí zachytit až 96 % nečistot. Pracuje na principu elektronového větru a nečistoty zachytává na elektrostatický filtr, který není nutno nikdy vyměňovat. Funguje zároveň jako ionizátor vzduchu, čímž upravuje iontovou rovnováhu v ovzduší tak, aby se prostředí v místnosti vyrovnalo kvalitnímu vzduchu, který dýcháte v lese, u vody nebo na horách. Vyčistí plochu o velikosti až 187,5 a pracuje naprosto nehlučně.

Elektrostatický filtr není zapotřebí vyměňovat, ale musíte jej jednou za 3 – 7 dní manuálně vyčistit. Stačí otřít vlhkým hadříkem a nebo v případě cigaretového kouře omýt vodou se saponátem. Ve stejném intervalu jako u filtru je dobré provádět pravidelné čištění ionizačních drátků, k čemuž slouží výsuvné táhlo na boku přístroje. Na nutnost čištění vás vždy upozorní červená signalizace “clean”. Náklady na provoz čističky vzduchu Ionic-CARE jsou naprosto zanedbatelné a denně vás vyjdou na 1,60 Kč. Podle velikosti místnosti si můžete nastavit až 3 stupně výkonu.

TIP: V eshopu PROZDRAVI koupíte účinnou čističku vzduchu s vestavěným ionizátorem Ionic-CARE Triton X6, která se stala produktem roku již v letech 2015 a 2016.

Moje zkušenosti s čističkou vzduchu Ionic-Care

O čističce vzduchu jsem uvažovala poměrně dlouho, ale nakonec mne její výhody přesvědčily. Pořizovací cena byla sice vyšší, ale na zdraví mojí rodiny nehodlám šetřit. Koupila jsem ji v ověřeném e-shopu na internetu za 3 490 Kč ve stříbrné barvě (mají ještě černou nebo perleťově bílou) a opravdu této investice nelituji. Zpracování objednávky a doručení proběhlo naprosto bez problému. Čistička má své stálé místo v jídelně (máme propojenu kuchyň s obytným prostorem), kde se členové rodiny nachází nejčastěji. Ani o ní nevíme, vůbec ji není slyšet. Od té doby, co je v provozu, se v místnosti usazuje méně prachu, nesbírám samé zvířecí chlupy po zemi (máme kočku) a hlavně také dokáže eliminovat jakékoli pachy v domácnosti. Někdy ji na noc dáváme do ložnice a v případě nemocí (chřipka, nachlazení) do dětského pokoje. Jen musím vždycky myslet na to, že když filtr omyji, musím ho nechat řádně oschnout a teprve potom vložit zpátky.

Co říkají jiní uživatelé?

Většina uživatelů, kteří mají čističku vzduchu doma, ji stejně jako já hodnotí velmi kladně. Vynachválit si ji nemůžou lidé trpící různými alergiemi (na prach, roztoče, zvířecí srst, atd.), ať už dospělí nebo děti. Velmi vítána je v rodinách s malými dětmi, u kterých se výrazně snížil výskyt respiračních onemocnění. Velmi tichý provoz čističky vzduchu umožňuje postavit ji přímo k dětské postýlce. Někdo zase uvádí, že v kanceláři dokáže dokonale vyčistit vzduch od cigaretového kouře. Další pozitivní zkušenosti lidé zaznamenali s pohlcováním zápachu v domácnostech, v nichž je umístěna klec s hlodavci. Avšak mezi uživateli se objevil i jeden negativní postřeh – po uvedení přístroje do provozu se objevuje nepříjemný zápach vycházející z čističky. Ten je způsoben plastovými částmi nebo ozonem.

Vstupte do eshopu

Vyplatí se čistička vzduchu v domácnosti?

Pokud přemýšlíte, zda čističku vzduchu pořídit či nikoliv, zvažte, co od ní očekáváte. Pokud někdo z rodiny trpí na častá respirační onemocnění či alergie, pak rozhodně ano. Pořizovací cena je pouze jednorázovou investicí a dále funguje bez vysokých nákladů – neměnný filtr (je na něj poskytována doživotní záruka) a nízká energetická spotřeba. To vše se vám vrátí ve formě kvalitního vzduchu, který ovlivňuje vaše zdraví.

Výhody:

 • zachytí až 96 % nečistot
 • je absolutně nehlučná
 • odstraňuje alergeny, pyly, plísně, mikroprach, cigaretový kouř, pohlcuje zápach
 • má minimální provozní náklady
 • nemusíte měnit filtr
 • snadno se obsluhuje a čistí
 • má 3 stupně výkonu
 • uplatní se v domácnostech i kancelářích

Nevýhody:

 • vyšší pořizovací cena
 • filtr je nutné manuálně čistit a zpět do přístroje jej můžete vložit až po jeho úplném vyschnutí
 • přístroj nesmíte používat v blízkosti zvlhčovače vzduchu
 • pokud větráte, čističku je nutné vypnout
Taky se vám občas špatně dýchá? Máte pocit, že je v místnosti těžký vzduch? Připadá vám, že na mořském pobřeží a nebo ráno v lese se vám dýchá daleko lépe? Ano, je to tak. Špatný vzduch není jen problémem velkoměst, ale bohužel je součástí prakticky každé moderní domácnosti a kanceláře. Není divu, lidé jsou obklopeni samými elektronickými přístroji, televize, počítače, kopírky, telefony, k tomu koberce na podlaze, klimatizace, chemické výpary z čistících prostředků, atd., to vše má za následek nezdravý vzduch. Abychom se cítili lépe a byli zdraví, potřebujeme k životu skutečně čisté ovzduší. Pokud nejste právě v přírodě, můžete…

Recenze Čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6

cena
kvalita
rychlost vyřízení
dodací lhůta
výhody po objednání
spokojenost zákazníků

výhodné

Mimořádná kvalita odpovídá ceně

Koupit nejlevněji
Hodnocení čtenářů: 0.9 ( 1 votes)

Autor: Martina

Ahoj, jmenuji se Martina, je mi 27 let a o zdravý životní styl se v podstatě zajímám už od střední školy. V současné době se snažím působení v oboru skloubit dohromady s péčí o malou dcerku. Jelikož je zdraví rodiny u mne na prvním místě, používám přírodní potraviny nejen v každodenním jídelníčku, ale i kosmetice. Ráda experimentuji v kuchyni, fotím a objevuji magickou sílu přírody. Miluju spinning, aqua aerobic a geocaching.

přečtěte si také

Zdroj: herbatica.cz

Recenze: Jezevčí mast pro děti – 100% čistý jezevčí tuk

Tuk z jezevce – na každé hájence ví, o čem je řeč. Ano, opravdu se …

Napsat komentář