Nepřehlédněte
Domů / Hubnutí / Chcete poradit, jak zhubnout boky?

Chcete poradit, jak zhubnout boky?

Ach ty boky! Co s nimi počít? Postava ve tvaru hrušky není zrovna ideální, avšak není žádný důvod k zoufalství. I na bocích se lze přemíry tuku zbavit. Dodejte si odvahu a zkuste zabojovat! Velké boky mohou být důsledkem nejen špatné stravy, ale také následkem těhotenství nebo vaší vrozenou genetickou dispozicí. Samotní odborníci na výživu sice uznávají, že shodit právě v problematických partiích boků je dost velká dřina, ale za pokus to rozhodně stojí. Nenechte se ničím odradit a ukažte světu, jak zhubnout boky. Okolí vám bude jen závidět.

Zdroj: Ambro / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: Ambro / FreeDigitalPhotos.net

Pravidlo zdravého hubnutí

Jestliže vás trápí právě široké boky, které vás omezují v pohybu a dost těžko je nasoukáte do kalhot či sukně, musíte v prvé řadě svoji pozornost přesunout na hubnutí těla jako celku. Ono se totiž nedá hubnout jen v těch místech, kde si sami určíte. Je totální nesmysl si říct: teď zhubnu boky a za měsíc se třeba zbavím břicha. Kdepak, takto hubnutí nefunguje. Pokud má vaše tělo odbourat nadbytečné tukové zásoby, pak je bude spalovat rovnoměrně z celého povrchu, takže například na bocích, kde je největší vrstva tuku, bude výsledný efekt nejpomalejší. Pokud pořád přemýšlíte nad tím, jak zhubnout boky, podívejte se nejprve v čem spočívá hlavní úspěšnost hubnutí. Pro každého platí jedno dobře známé pravidlo – upravit jídelníček a začít vhodně sportovat.

Podzim je ideální čas na hubnutí!

Nestihli jste zhubnout do plavek? Dovolená už je za vámi? Nevadí! Nikdy není pozdě začít! Do příští sezóny budete mít postavičku jako lusk. Nenechte se ale připravit o další šanci a nečekejte až na Nový rok. Zhubnete prostě na podzim a určitě vám to půjde lépe, než v létě. A víte proč?

 • po dovolené máte plno sil a odhodlání k novým změnám
 • nemusíte řešit plavky, letošní vyhoďte, za rok by vám byly stejně velké
 • nikdo vás už nebude lákat na letní grilovačky plné skvělých steaků, šťavnatých klobás, uleželých sýrů, grilovaného ovoce, báječné zmrzliny, dobrého piva, atd.
 • po prázdninách se opět vrátíte zpátky do svého zaběhnutého pracovního režimu a snadněji budete dodržovat pravidelný jídelníček
 • tropické letní teploty vás nebudou vybízet k lenošení
 • babí léto je ideální čas pro venkovní aktivity, není horko ani zima, ale přesně tak akorát (ráno se můžete proběhnout v ranní mlze a odpoledne se pod sluncem zalitou modrou oblohou projedete třeba na kole)
 • hubnoucí jídelníček vsází hlavně na konzumaci čerstvé zeleniny a ovoce, která právě v tomto období nabízí široký výběr z letní úrody

Myslíte, že na tom něco je? Pak si dejte pevný cíl a pojďte do toho. Zhubli jiní, zhubnete taky, ale musíte začít. Jak? Jednoduše, postavte svůj jídelníček na proteinových jídlech KetoMix a nabraná kila začnou mizet sama od sebe.

KetoMix nabízí 5x denně vyvážený jídelníček rovnou na talíř:

Proteinová dieta KetoMix / foto: ketomix.cz

Nastartujte nový životní styl s příchodem podzimu a užijete si nádherné Vánoce. Spokojenější život v novém těle se odrazí na vaší dobré náladě a nebudete mít obavy si na konci roku alespoň trochu zahřešit.

Koupit jídla KetoMix >>

Co mám jíst?

Samotný jídelníček do značné míry ovlivňuje to, jak vypadáte. Pokud ve vaší stravě převažují tučná, smažená jídla, sladkosti, bílé pečivo, svačiny ve fast foodu, případně celý den hladovíte a večer vybílíte lednici na posezení, pak je všechno špatně a jednoduše tloustnete. Takhle to nejde, jídelníček musí být skutečně pestrý a obsahovat veškeré nezbytné živiny k životu. Jinak se bude váš organismus trápit, což se následně projeví na zdraví.

Dodržujte základní zásady:

 • jezte pravidelně, nejlépe 5x – 6x denně
 • ráno snídejte, zkuste sklenici teplé vody s citronem
 • dbejte na vyvážený poměr živin ve stravě – tuků, sacharidů, bílkovin
 • z jídelníčku vyřaďte jednoduché cukry (sladkosti, rohlíky, bagety, koláče, sladké limonády,…)
 • dbejte na kvalitní přísun bílkovin (vejce, drůbeží maso, luštěniny, tofu, sója, mléčné výrobky,…)
 • konzumujte převážně složené sacharidy (tmavé pečivo, brambory, rýži, těstoviny,…)
 • dbejte na dostatek zeleniny a ovoce
 • dodržujte pitný režim
 • omezte uzeniny, tučné sýry

Pomůžou cviky na boky?

Jenom cviky na boky vám nepomůžou. Víte proč? Abyste hubli a vaše tělo opravdu spalovalo tukové zásoby, musíte vhodnou fyzickou aktivitou uvést do činnosti celý kardiovaskulární systém a rozhýbat co nejvíce svalů v těle. Toho právě dosáhnete aerobním cvičením, které se provádí při nízké intenzitě dostatečně dlouhou dobu, nejméně 20 – 30 minut. Můžete chodit běhat, jezdit na kole nebo doma na rotopedu, plavat, bruslit či zajít na kardio program do fitka. Teprve k této základní fyzické zátěži, při níž budete odbourávat tuk, přidejte pohybové aktivity cílené na spodní část těla. Vhodné je skákání přes švihadlo, step-aerobik, spinning nebo pravidelný tanec. Dále můžete cvičit i speciální cviky na zformování boků, ale vždy je musíte kombinovat s aerobní aktivitou. Samotné posilovací cvičení je pro organismus velkou intenzivní zátěží, a proto tělo jako zdroj energie čerpá cukry, tudíž tukové zásoby zůstávají netknuty.  

Švihadlo inSPORTline Jumpfix se zátěží / foto: efitness.cz

DOBRÝ TIP: Po osobních zkušenostech a na radu mého kamaráda trenéra doporučuji pořídit si kvalitní švihadlo se zátěží v rukojetích. Ve fitness centrech slouží jako nezbytný tréninkový doplněk, který nejen dynamicky posiluje svalstvo rukou a nohou, ale současně zdokonaluje kardio cvičení. S jeho pomocí můžete provádět mnoho druhů kondičních cvičení také v domácích podmínkách nebo venku. Oproti jiným švihadlům není o moc dražší a cvičící efekt je mnohem intenzivnější.

Toto švihadlo navíc prodává prověřený výrobce fitness vybavení česká firma inSPORTline, takže máte jistotu, že švihadlo něco vydrží. Na rozdíl od jiných posilovacích strojů vám doma nezabere ani kousek místa.

Koupit v e-shopu>>

 

Hubnutí samo o sobě je ryze individuální záležitostí, proto si každý sám musí najít nejúčinnější způsob. Pokud vám připadá, že vaše snaha je marná a nedostavuje se očekávaný efekt, neváhejte a obraťte se na nutričního poradce ve vašem okolí. Společně odhalíte jádro problému.  

Autor: Martina

Ahoj, jmenuji se Martina, je mi 27 let a o zdravý životní styl se v podstatě zajímám už od střední školy. V současné době se snažím působení v oboru skloubit dohromady s péčí o malou dcerku. Jelikož je zdraví rodiny u mne na prvním místě, používám přírodní potraviny nejen v každodenním jídelníčku, ale i kosmetice. Ráda experimentuji v kuchyni, fotím a objevuji magickou sílu přírody. Miluju spinning, aqua aerobic a geocaching.

přečtěte si také

Jak být hubená jako vévodkyně Kate? Odhalte její tajemství

Vévodkyně z Cambridge Kate Middleton je krásná žena s vytříbeným vkusem. Po boku prince Williama …

Napsat komentář