Jezte skořici a zhubnete

Také máte rádi nádhernou vůni skořice? Pro většinu lidí je spojena s předvánočním časem a sychravým počasím za okny. Málokdo už ale ví, že toto voňavé koření se může stát nepostradatelným pomocníkem při hubnutí, a tak by se mělo v našem jídelníčku objevovat po celý rok. Skořice není nic jiného než kůra tropických stromů, které se jmenují skořicovníky. Však ji také v této podobě můžete koupit v obchodě a celou kůru vložit do připravovaného pokrmu. Skořice není ale jen pouhým kořením na ochucení jídel, existuje i ve formě rozemletého prášku, ze kterého je možno připravit chutný skořicový čaj nebo odvar. Ale pozor, pravá skořice nemá vůbec nic společného s tradičním skořicovým cukrem! To je zásadní rozdíl. Skořice nepomáhá jen při hubnutí, příznivě ovlivňuje léčbu křečových žil, pozitivně působí při zánětech močových cest, snižuje bolest zubů a celkově posiluje imunitní systém. Své uplatnění nalezla rovněž v kosmetice, skořicové zábaly vyhledává mnoho žen, které trápí celulitida. A nemusíte přitom chodit do wellness centra, skořicový zábal si vyrobíte z běžných ingrediencí jednoduše sami doma.

Zdroj: sriharun / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: sriharun / FreeDigitalPhotos.net

Jak zhubnout pomocí skořice?

Chcete-li vyzkoušet, jaký má skořice vliv na hubnutí, jednoduše ji zařaďte do svého jídelníčku. Máte dva způsoby, záleží jen na vás, co vám bude lépe chutnat. Po několik týdnů se skořice stane součástí vaší snídaně, poté uvidíte první výsledky. Ráno si můžete 1 kávovou lžičku mleté skořice nasypat do ovesné, jáhlové, krupičné či jiné kaše a nebo do jogurtu. Případně zkusíte druhý způsob, který vyžaduje kombinaci medu a skořice. Z těchto surovin si připravíte skořicový čaj. Skořice zrychluje metabolismus cukrů, proto je hubnutí tak efektivní. Stejně tak pomáhá regulovat hladinu cholesterolu v krvi tím, že potlačuje ten špatný a zanechává dobrý. Stačí, když denně budete užívat pouze jeden gram (maximální denní dávka jsou čtyři gramy), abyste dosáhli požadovaného účinku.

Zdroj: Stuart Miles / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: Stuart Miles / FreeDigitalPhotos.net

Skořicový čaj s medem na hubnutí

Skořice a med vám nejen pomohou zhubnout, ale díky nim získají vaše žíly a tepny zpátky svoji pružnost. Skořicový čaj se doporučuje pít ráno na lačno, nastartuje metabolismus, podporuje trávení a v kombinaci s medem působí preventivně proti nachlazení. Pokud chcete hubnoucích účinků skořice dosáhnout rychleji, pijte skořicový čaj každý den půl hodiny před snídaní a před večeří. Příprava je poměrně snadná. Jednu kávovou lžičku mleté skořice zalejte 200 ml horké vody, šálek přikryjte a nechte louhovat 30 minut. Poté přidejte dvě kávové lžičky medu a nápoj můžete vypít. Jestliže by vám med z nějakého důvodu vadil, můžete skořici přidat třeba do černého čaje, případně zkuste jen odvar.  

Skořicový zábal

Skořice má velmi příznivé účinky také při vnějším použití, a proto řada kosmetických salónů používá skořicové zábaly, zejména při projevech celulitidy. Skořicový zábal si lze vyrobit za pár korun. Do velkého balení plnotučného jogurtu přidáte tři lžičky olivového oleje a pět lžic mleté skořice. Vytvořenou směsí potřete kůži o obalíte ji potravinářskou folií. Následně se zabalíte do deky a hodinu můžete relaxovat. Poté směs smyjete a aplikujete krém proti celulitidě. Nemusíte nikam chodit, vše zvládnete v příjemném prostředí svého domova.

Kvalitní zdravý jídelníček doplněný skořicí skutečně dělá divy, ale nečekejte žádné zázraky. Skořice v každém případě podporuje hubnutí, ovšem bez dostatečného pohybu, pitného režimu a vyvážené stravy sama o sobě nic nezmůže.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Jak zhubnout tuk na břiše? Zjistěte, co opravdu rychle zabírá

Břicho, to je věčné hubnoucí téma. Jedná se totiž o jednu z nejvíce problematických partií …

Napsat komentář