Jste zvědaví, kde se točí Robinsonův ostrov?

Minulý týden televize Nova odstartovala dlouho očekávanou reality show Robinsonův ostrov, kde se v boji o přežití utká celkem 18 soutěžících. Na posledního Robinsona na ostrově čeká pohádková výhra ve výši 2,5 milionu korun. Kdo to bude? To je zatím zahaleno rouškou tajemství. Cesta k výhře však nebude nikterak snadná. Uprostřed divoké přírody se soutěžící budou potýkat nejen s fyzicky náročnými úkoly, nedostatkem potravy, záludnostmi tropické džungle, ale také sami se sebou. V boji o přežití zvítězí jen ten, kdo má sílu, odhodlání, vytrvalost a taktické uvažování. Během 45 dnů se na ostrově odehraje 8 duelových soutěží, 11 her o odměny a 10 her o imunitu, při nichž budou postupně jednotliví účastníci vyřazováni.  

Zdroj: Yongkiet / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: Yongkiet / FreeDigitalPhotos.net

Kmen Callao proti kmeni Tabon

Původně se do soutěže přihlásilo přes 4 000 zájemců, z nichž produkce soutěže musela vybrat pouze 18 soutěžících, kteří budou mezi sebou bojovat o titul posledního Robinsona na ostrově. Soutěžící jsou rozděleni do dvou skupin, kmene Callao a kmene Tabon, a každý z nich si musí umět poradit v podmínkách izolovaného ostrova. Oba kmeny se skládají z velmi rozmanitých lidí, liší se nejen věkem, ale i povahou. Nejmladší 19-tá čerstvá maturantka Kačka a nejstarší 65-tý bývalý železničář Bazi se už v prvním díle projevili jako dva velké protiklady. Kulturista Míla nebo playmate Petra určitě nebudou mít nouzi o diváky, kteří jim budou fandit. A nebo, že by se jejich velkou konkurencí stala fitness trenérka Tereza? S jakou hráčskou taktikou se projeví vysokoškolský učitel David nebo účetní Terka, to ještě uvidíme. Obstát v boji nebude snadné a Robinsonem se může stát jen jeden.

Kde Robinsoni ztroskotali?

Natáčení Robinsonova ostrova probíhá ve vzdálenosti 10 177 km od České republiky v jihovýchodní Asii, v prostředí exotických Filipín, v provincii Camarines Sur na poloostrově Caramoan a na celé řadě přilehlých ostrovů. Nemyslete si ale, že zde neustále svítí sluníčko. Silné a prudké deště nejsou žádnou výjimkou. Soutěžící se musí vyrovnat s nástrahami přírody, trápí je písečné mušky a blechy. Naopak se spřátelili s roztomilými ještěrkami (gekony), které loví drobný hmyz a pavouky a v noci vydávají hlasité zvuky. Také se zde nachází jeden z nejjedovatějších hadů na světě Vodnář Belcherův. Jeho jed je tak silný, že už jen pár miligramů může zabít až tisíc lidí. No, věřme tomu, že se soutěžícím nepostaví do cesty. Naštěstí má mírnou povahu, takže než člověka kousne, musí se cítit v opravdu velkém ohrožení. Jeho tenké tělo chromově žluté barvy s modrozelenými pruhy lze spatřit jak v moři tak i na souši.

Zajímavosti z natáčení

Celou show točí rozsáhlý štáb skládající se z 30-ti členů (produkční, zvukaři, kameramani, reportéři, atd.). Při přípravě her pomáhají také místní obyvatelé znalí prostředí a místních podmínek, průměrně deset domorodých Filipinců. Natáčí se na deseti různých ostrovech, štábu jsou k dispozici 3 – 4 lodě, každá z nich se projede denně až desetkrát. Všichni soutěžící museli před příjezdem na ostrov odevzdat své mobilní telefony a jejich osobní věci po celou dobu natáčení hlídá produkce. Cesta z Prahy na místo trvala dva dny, letecky s přestupem Praha – Manilla – Naga, dále autobusem a lodí až na samotný ostrov.

Jako moderátora této reality show zvolila televize Nova neokoukanou tvář Ondřeje Novotného. Sportovnímu komentátorovi nová role sedí a jeho osobnost zcela přirozeně zapadá do kontextu celé hry.

Na jednotlivé epizody se můžete těšit každé pondělí a středu na Nově.

 

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Robinsonův ostrov: Kdo vypadl 15. 2. 2017?

Jak se vede Robinsonům na ostrově? Zdejší krutý život není jen o taktice, dobré kondici, …

Napsat komentář