Mladý ječmen pro detoxikaci organismu

Mladý ječmen patří do kategorie tak zvaných zelených potravin, které jsou vhodné pro každého, komu záleží na jeho zdraví. Důvodů, proč je zařadit do svého jídelníčku je nespočet. Při pravidelném a dlouhodobém užívání zelené potraviny průběžně detoxikují, harmonizují a posilují organismus. A proto mladý ječmen spolu s chlorellou a spirulinou tvoří dokonalé trio zelených potravin, jež jsou opravdu vyjímečnými produkty přírody. Chlorella je řasa, spirulina sinice a mladý ječmen je zelený ječmen sklizený v ranné fázi svého růstu, tj. v době, kdy jeho výška dosahuje 20 – 25 cm. Pokud vás alespoň trochu oslovila oblast zdravého stravování, určitě jste už brčálově zelený nápoj z mladého ječmene vyzkoušeli a stejně jako jiní si jej nemůžete vynachválit. Přezdívá se mu také “zelená krev” a od pradávna je hojně užíván lidmi, kteří potřebovali sílu nebo energii k regeneraci organismu. Malá lžička sušeného mladého ječmene rozmíchaná ve sklenici vody nám dodává tolik vitamínů, minerálů a enzymů, jako třeba celá hlávka brokolice.

Zdroj: prozdravi.cz
Zdroj: prozdravi.cz

Oproti běžné pšenici mladý ječmen obsahuje:

 • 37x více vápníku
 • 25x více draslíku
 • 5x více železa
 • dvojnásobek hořčíku

Koktejl vitamínů a minerálních látek

A to není všechno, šťáva z mladého ječmene dále obsahuje vitamíny C, E, B1, B2, B6, beta-karoten, kyselinu listovou, mangan, draslík, zinek, selen. Má velmi účinné antioxidanty, které si dokážou hravě poradit s volnými radikály. Nápoj ze zeleného ječmene je bohatý na vlákninu, která nejen snižuje chuť k jídlu, ale také pročišťuje trávicí trakt od toxických látek v tlustém střevě. Pro svůj vysoký obsah chlorofylu je mocnou zbraní v boji proti mnoha chorobám, jelikož má protizánětlivé a dezinfekční účinky. Je vysoce zásadotvorný, takže je schopen dobře zvládnout i překyselení těla. Pomáhá zpomalit všechny patogenní procesy a tak šťáva může obnovit poškozenou strukturu naší pokožky. Mladý ječmen je prostě po všech stránkách k nezaplacení.

Zdroj: prozac1 / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: prozac1 / FreeDigitalPhotos.net

BIO Mladý ječmen Organic Way – záruka kvalitního produktu

Mladý ječmen v době svého růstu získává velké množství živin a energie ze země, vzduchu, vody a slunce. Z tohoto důvodu se rostlinky určené ke zpracování pěstují jen v biologicky čisté oblasti, jakou je například stát Utah v USA. Zde roste v nadmořské výšce 1 500m na dně vyschlých sladkovodních jezer bohatých na minerály. Tamější vysokohorská příroda poskytuje dokonalé podmínky pro růst této plodiny. Mladý ječmen prochází šetrným procesem zpracování, kdy se nejprve vylisuje šťáva z čerstvě sklizených lístků zeleného ječmene a následně se ihned suší při velmi nízké teplotě, takže nedochází ke snížení nutriční hodnoty výrobku. Výsledkem je zelený prášek, který po smíchání s vodou tvoří výživný nápoj bez umělých přísad, jakéhokoli aroma, konzervačních látek a barviv. Vynikající kvalita Mladého ječmene Organic Way je podložena řadou mezinárodně uznávaných certifikátů a ocenění.

Jak se BIO Mladý ječmen Organic Way dostane až k vám?

Vzhledem k tomu, že i já jsem v oblasti zdravé výživy zastáncem kvalitních výrobků a není mi lhostejné jakým způsobem dodávám živiny a energii svému tělu, konzumuji pravidelně každý den nápoj z mladého ječmene. Na krabičky se zeleným ječmenem jsem sice narazila třeba v drogerii, ale pokud si pročtete jejich složení, jež je napsáno velmi drobným písmem, zjistíte, že přeci jen jsou tyto malé zelené tobolky o něco ošizeny. A tak jsem rovnou vsadila na svůj osvědčený e-shop a koupila 150g balení BIO Organic Way Mladého ječmene za 489 Kč, což je dávka tak akorát na měsíc. Objednávkou jsem získala opět slevu na další nákup. Spousta zákazníků e-shopu je stejně spokojená jako já. Je pravda, že s chutí ječmene mají někteří lidé problém, musíte si na ni prostě zvyknout. Mě osobně se osvědčilo smíchat jej s hruškovým nebo meruňkovým juicem.

Výhody

 • 100% přírodní produkt
 • 100% certifikovaný pěstitel
 • vysoká nutriční hodnota
 • příznivě působí na lidské zdraví

Zápory

 • specifická chuť mladého ječmene
 • cena produktu

 

Recenze BIO Mladého ječmene Organic Way

cena
kvalita
rychlost vyřízení
dodací lhůta
výhody po objednání
spokojenost zákazníků

výhodné

Doporučeno spotřebiteli

Koupit BIO Mladý ječmen Organic way
Hodnocení čtenářů: 0.85 ( 1 hodnocení)

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Recenze balíčku Prémiové týdenní keto diety KetoMix: Kolik jsem zhubla za 7 dní? A co jsem vlastně všechno jedla?

Co si budeme povídat, každé hubnutí začíná u jídla. Pokud jste se už někdy pokoušeli …

Jeden komentář

 1. Jím a žiji zdravě, na ječmen nedám dopustit, ale řekněte mi, jak zvládáte tu pachuť? Samotný s vodou to absolutně nedávám, tak ho sypu do smoothie nebo zamíchám do kaše. Máte někdo lepší nápad? Hoďte nějaké typy…

Napsat komentář