Nepřehlédněte

Prague vibes

Krásné pondělí! Jaký jste měli víkend? My jsme po delší době opět vyrazili do hlavního města. Je to můj malý rituál – snažím se každý rok alespoň jednou (nepracovně) Prahu navštívit a nasát atmosféru.

Have a nice monday! How was your weekend? We finally visited our capital after long time. To be honest, it’s my little secret ritual – each year I keen to visit Prague to soak up THE atmosphere.

Po cestě nám docela vyhládlo, tak jsme se zastavili v Modrém zubu na jejich vyhlášené Pad Thai (oooobří porce). Bylo fakt výborné.
We felt quite a hungry after leaving the train, so we decided to visit Modrý zub to taste their fabulouse Pad Thai (quite a large portion, but yummy).

 

Co se týče programu, měli jsme jasno, spíše bez cíle Prahu procházet a snažit se vyhýbat vyloženě turistickým místům. Poslední dobou docela souhlasím s názorem, že objevovat neznamená cestovat na stále nová a nová místa, ale spíše se dívat na oblíbená zákoutí zkušenějším pohledem.
And what we did at Prague? There was a clear itinerary – avoid any tourist hells and just walk around city. These days, I think, that word “discover” doesn’t unconditionaly mean travelling to new places, but wondering at my favourite places with more experienced look, that I have.

 

Hodně jsem se těšila na Creme de la creme, téhle zmrzliny je plný Instagram (hlavně jejich vyhlášeného slaného karamelu). My jsme měli chuť na něco ovocnějšího, tak jsme vsadili na mango a campari. Byla dobrá, ale upřímně, zmrzka z brněnského Ještě jednu mi chutná o fous víc. Navíc se tam vždycky hrozně těším na čerstvě pečený kornoutek, který je tak dobrý, že by člověk pomalu chodil jen na něj (a teď na něj mám chuť, haha).
I was looking forward to buying ice cream at Creme de la creme. This place is well known on Instagram, mainly for their salted caramel flavor. We tasted something more fruity – mango and campari. To be honest, it was tasty ice cream, but Ještě jednu from Brno is slightly tastier, in my opinion. I am always happy, when I can buy their freshly baked cornet (it’s so delightful, so I would eat that alone right now, ha ha)

 

Bylo to prostě boží, odpočinuli jsme si a přišli na jiné myšlenky. Pár dní mimo zažitou rutínu, a to by jeden nevěřil, jak ho to obohatí – doporučuji! xoxoxo
It was godlike and I definitelly feel rested. It’s unbelievable, how a few days outside of ordinary routine can help lift up a spirit. You should visit Prague too! xoxoxo

 

Autor: Martina

Ahoj, jmenuji se Martina, je mi 27 let a o zdravý životní styl se v podstatě zajímám už od střední školy. V současné době se snažím působení v oboru skloubit dohromady s péčí o malou dcerku. Jelikož je zdraví rodiny u mne na prvním místě, používám přírodní potraviny nejen v každodenním jídelníčku, ale i kosmetice. Ráda experimentuji v kuchyni, fotím a objevuji magickou sílu přírody. Miluju spinning, aqua aerobic a geocaching.

přečtěte si také

Robinsonův ostrov: Kdo vypadl 15. 2. 2017?

Jak se vede Robinsonům na ostrově? Zdejší krutý život není jen o taktice, dobré kondici, …

Napsat komentář