Recenze novinky u McDonald’s: Big BBQ Bacon a Vepřová žebírka

Stravovat se běžně ve fastfoodu by docela pěkně zamávalo s vaší postavou, ale jako občasné zpestření jídelníčku, proč ne. Přiznejte si stejně jako já, že vám tento typ jídla chutná, jen prostě převyšuje stanovenou denní dávku kalorických hodnot. Hamburgery u McDonald’s jsou klasika, mám je ráda a jakmile se objeví další novinka, neodolám, a doslova si ji užívám.

mekac

Chladné zimní povětří mne tentokrát zaválo na žhavého adepta v podobě Big BBQ Baconu, hamburgeru velkého jako kolo od vozu. Jemu se snaží konkurovat Vepřová žebírka, proto neváhám ani minutu, a obě papírové krabičky se na mne usmívají na plastovém tácku. To budou hody! Hladová jako vlk se těším na ten zázrak a doufám, že mne fastfood nezklame.

hambac

Big BBQ Bacon

Mňam, mňam, no to je tedy laskomina…Nevydržela jsem a musela se hned zakousnout. Teplá houska v XXL velikosti posypaná sezamem v sobě ukrývá doslova poklad. Opojná vůně McDonald’s dráždí moje čichové buňky a já neodolám dalšímu soustu. Tentokrát už jsem kousla dále do středu, kde se mi ihned na jazyku rozplynula lehce pikantní chuť BBQ omáčky. Jejda, narazila jsem na červenou cibuli, je čerstvá, nádherně to křuplo a chuťově zapadá do celé kompozice hamburgerového díla. Obrovská houska si žádá pořádnou flákotu masa, a skutečně, hovězí karbanátek pokrývá celou plochu housky. Maso je šťavnaté tak akorát, není vysušené a na něm se rozprostírají 3 plátky tučného sýra Pepper Jack. Aby toho masa nebylo málo, přidal mekáč ještě 3 plátky slaniny. Jen by možná nebylo špatné je opéct do křupava, připadají mi takové málo výrazné. No nic, dá se to. Na tomhle všem je pořádná kopa BBQ omáčky s kroužky červené cibule, lehce doplněná několika listy salátu. Ten se tam poněkud ztrácí, ani ho nepostřehnete tak jako v jiných hamburgerech, spíš je tam jen proto, že je to jeho stálá domovina. Podstatou Big BBQ Baconu je skvělá Barbecue omáčka s omamným nádechem kouře a plátky výtečné slaniny. Nedá se říci, že ostrá pikantnost přebíjí ostatní chutě, ale po posledním soustu se musíte napít. Podle mne, je pálivý tak akorát, záleží na každém, jak to vidí. Big BBQ Bacon je luxusní záležitost, jsem spokojená, chutnal náramně a za stovku jsem se najedla do sytosti. Bude-li ještě příště v nabídce, rozhodně si ho dám znovu. Takový euforický gurmánský zážitek si nemůžu nechat ujít.

veprova-zebirka

Vepřová žebírka

Po hamburgeru se zaprášilo jedna dvě a já zvědavě nakukuju do krabičky, kde na mne čekají tři vepřová žebírka. Na první pohled mi připadají jako malá jednohubka, zálibně se zakousnu do jednoho z nich a čekám, co se stane. Nic zvláštního, chutnají jako vepřové maso. Na povrchu jsou sice obaleny nějakou červenou marinádou, v níž byly pravděpodobně i tepelně upraveny, ale žádnou výraznou příchuť jsem nenalezla. Nejsou špatná, dají se, ale také ničím výjimečná, že by si člověk řekl: “Dneska půjdu do mekáče na výtečná žebírka”. Za tu cenu je jich opravdu málo. Jednu kostičku obhryznete na tři kousy a je po parádě, takže pokud máte hlad, určitě se jich nenajíte. Žebírka je možné považovat za takové malé zpestření hamburgerové nabídky McDonald’s, ale to je tak vše. Řekla bych, že na výsluní dlouho nevydrží.

Tak co si dáme příště? Starou dobrou klasiku a nebo opět nějakou novinku? Co vám chutná nejvíc?

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Recenze balíčku Prémiové týdenní keto diety KetoMix: Kolik jsem zhubla za 7 dní? A co jsem vlastně všechno jedla?

Co si budeme povídat, každé hubnutí začíná u jídla. Pokud jste se už někdy pokoušeli …

Jeden komentář

  1. Anonym#758

    V restauracích s objednáváním přes “tablety” se vrátil Jalapeňo, takže si spíš dám ten

Napsat komentář