Recenze Sprite Zero – limonáda s chutí citronu a limetky

Kdo by neznal Sprite a jeho typickou citronovou příchuť. Již mnoho desítek let je žádaným artiklem a dodává image každé mladé generaci. Ani jeho vzhled se nezměnil, pořád stejný, v zelené plastové lahvi s etiketou zobrazující tradiční logo citronu. Ve své kategorii limonád je prostě nepřekonatelný, a proto mu patří čtvrtá pozice mezi nejoblíbenějšími sycenými nealkoholickými limonádami. Jeho výrobce, společnost Coca-Cola Company, zavedla na trh také jeho méně energetickou verzi v podobě limonády Sprite Zero. Tato light varianta bez cukru má stejnou osvěžující chuť jako Sprite a poprvé byla vyrobena v roce 1974. Od počátku devadesátých let ji můžete zakoupit i v České republice. Ale dost už historie, pojďte se spolu se mnou podívat Spritu na zoubek.

sprite

Sprite Zero – bez kofeinu, bez cukru

Jestliže mám chuť na citronovou limonádu, koupím si klasicky Sprite, co taky jiného. Na výrobky společnosti Coca-Cola prostě nedám dopustit a myslím, že i v tomto případě platí ono okřídlené, že značka je zárukou kvality.

V ruce mám malou půllitrovou láhev, v níž se ukrývá tekutina na první pohled bílá jako voda. Už ten plast sám o sobě něco vypovídá, je takový pevnější, takže se vám nedeformuje v ruce, když se chcete napít. Otáčím stříbrným víčkem, o kterém platí to samé jako o PET lahvi, drží perfektně a tak musím pořádně zabrat, abych láhev otevřela. Typické zašumění aktivuje veškeré bublinky a mé čichové buňky okamžitě ucítí nasládlou vůni citrusu.

Neodolám, napiji se a do všech chuťových pohárků se rozplyne příchuť citronu spolu s jemným nádechem limetky. Co mě však zklame, je ta pachuť umělého sladidla. No, přeci jen, čerstvá voda s citronem to není. Sprite Zero si sice zakládá na tom, že je nízkoenergetický bez cukru, ale použitý aspartam a sacharin v konečném výsledku kazí jinak dokonalou euforii chuti.

No nic, o umělých sladidlech bychom mohli ještě dlouho polemizovat, já osobně bych každou limonádu jednoduše osladila cukrem. Jinak si můžete dát rovnou jen perlivou vodu, pokud nechcete ohrozit svoji štíhlou linii. Ale i tak není důvod Sprite Zero jednoznačně zatracovat. Ledově vychlazený patří mezi osvěžující limonády, jež se drží na čelní pozici na trhu.

A co vy? Máte rádi Sprite a nebo raději sáhnete po konkurenci?

 

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Recenze: Konjakové houbičky Kohle pro různé typy pleti. Co všechno umí?

Už jste někdy slyšeli o konjakových houbičkách? Možná ano, možná ne. Pokud jsou pro vás …

Napsat komentář