Robinsonův ostrov: Kdo vypadl 15. 2. 2017?

Jak se vede Robinsonům na ostrově? Zdejší krutý život není jen o taktice, dobré kondici, ale také o náhodě. Hladem týraná těla bojují ze všech posledních sil a snaží se za každou cenu přežít. Nedostatek potravy a značné nepohodlí  má především vliv na psychickou stránku soutěžících, a proto jsou menší rozepře na denním pořádku. Kdo může vlastně komu věřit? Nikdo si není absolutně jistý svojí pozicí ve hře a každý z nich volí svůj vlastní strategický plán. Uzavíraji se různá společenství, ale jsou opravdová nebo jen na oko?

Příroda je mocná

Účastníci soutěže si už našli způsob každodenního života, aby mohli v těžkých podmínkách přežít. Vědí, kde co roste k jídlu, kam jít pro dřevo, jak rozdělat oheň. Svátečním pokrmem se stávají vždy fazole a rýže, který si dopřávají jen občas. Poslední dny je však na ostrově pěkně potrápil vydatný déšť. Dokonce málem ohrozil i některé hry o odměnu, ale nakonec se vše za pouhého burácení bouřky podařilo. Obrovský liják však zastihl soutěžící v jejich tábořišti, nevěděli kam se schovat. Počasí přivedlo Robinsony do ještě více depresivnější nálady, a tak jen odevzdaně čekali, až přestane pršet. Déšť však uhasil oheň, vše bylo mokré a vlhké, a tak se nevařil ani čaj. Místo, kde se točí Robinsonův ostrov, je skutečně nehostinnou domovinou.

Na ostrov připlouvá tajná zpráva

Nic netušící soutěžící z kmene Callao a kmene Tabon znenadání zjistili, že k nim po mořských vlnách připlouvá tajná zpráva, která je pouhým sdělením, že na ostrově se ukrývá symbol imunity. Nikdo však neví, jak má vypadat a kde se skrývá. Někteří neztráceli čas a okamžitě se vydali hledat. Úspěšnější byli v červeném Callau, kde se Lucii s Davidem podařilo objevit malou dřevěnou bedýnku, jež skrytý symbol imunity obsahovala. Lucka sdělila Davidovi, že se za něj po ránu modlila, aby ji našel, a že symbol imunity je pouze pro něj. V Tabonu se Zdeňkovi podařilo nalézt indicii a svěřil se s ní Markovi, ten však věděl, jak vypadá druhý kousek mapy.

Další kmenová rada a zase Tabon

Náročné hry o imunitu se staly pro modrý kmen Tabon doslova osudnými. Už po několikáté za sebou prohráli a museli na kmenovou radu. Kdo je tím nejslabším článkem, který se podílí na jejich společném neúspěchu? Co je příčinou problému? To vše se snažili členové kmene objasnit na kmenové radě, které samozřejmě předcházely další intriky a uzavírání různých společenství. Ostrá výměna názorů vyústila v konečné hlasování, kdy jeden hlas získala Terka, dva hlasy obdržel Zdeněk a tři hlasy Bidlo. Radomír přezdívaný Bidlo musel opustit Robinsonův ostrov a jeho louč zhasla.

Bidlova taktika selhala a naděje na pohádkovou výhru se po středečním díle rozplynula. Mladý podnikatel vše bere ale statečně, stesk po rodině a nedostatek potravy prostě udělal své. Návrat do reality si osladil pořádnou porcí čokolády, ta mu prý na ostrově skutečně chyběla.

 

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Robinsonův ostrov: Kdo vypadl 20. 2. 2017?

Poklidný život na ostrově narušily velké změny. Ode dneška je všechno jinak! Každý Robinson hraje …

Napsat komentář