Robinsonův ostrov: Kdo vypadl 25. 1. 2017?

Robinsonův ostrov se pomalu zabydlel v českých rodinách a tropická reality show se už dostala do povědomí lidí. První reakce diváků nejsou nijak vyhrocené, co člověk to názor. Někomu se líbí, jiný hledá samé mouchy a nedostatky, a ti zkušenější se snaží o srovnání s celosvětově úspěšnou verzí Survivora. Jednotliví členové kmene Tabon a kmene Callao si začínají získávat své fanoušky, kteří veškeré postřehy a dojmy ze soutěže rozebírají na sociálních sítích. V současné době máme za sebou čtyři epizody, během nichž se toho již hodně událo. Začíná se taktizovat, ovzduší je plné intrik a na povrch vyplouvá psychické a fyzické vyčerpání. Komu už došly síly a musí z kola ven? Slabé kusy jdou vždy jako první.

Co se zatím odehrálo

Na ostrov nejprve odcestovaly Barča a Iveta, které byly svými kmeny označeny za nejslabší článek týmu. Obě dostaly mapu ostrova s informacemi, kde mají schované jídlo. Iveta se rozhodla všechny zásoby před kmenem schovat a vydat jim je, až ona sama bude chtít. Barča se o jídlo poctivě se svým kmenem podělila.

Proběhla první soutěž o odměnu, kterou bylo křesadlo, aby kmen mohl rozdělat oheň. Odměnu vyhrál Tabon a druhý den vařili polévku ze všeho co v táboře našli. V obou kmenech se začínají utvářet první strategie, pánové začínají přemýšlet, že se nejprve zbaví všech žen. A k tomu potřebují mít jakoby naoko spojence právě v něžném pohlaví. Jakmile však dojde na lámání chleba, pánové nebudou brát ohledy a bude po “přátelství”. Katie smutní po domově a straní se ostatních. Než by se zapojila do společné práce, raději se válí na pláži a tím u soukmenovců ztrácí na oblibě.

V soutěži o imunitu šlo o mušku, David z kmene Callao sestřelil oba terče a vyhrál imunitu pro svůj tým. Iveta byla nucena uzavřít spojenectví s Petrou (k ní chová silné antipatie) a zasvětit ji do své strategie s uschovaným jídlem.

Nejslabší vypadne jako první

Došlo na kmenovou radu a ta musela rozhodnout, kdo je pro kmen největší přítěž. Bidlo označil Petru, avšak ostatní se s jeho názorem neshodli a označili za nejslabší Katie. To se dalo celkem čekat. Pobrečela si sama na pláži a postěžovala na to, že ji ostatní lehce zkritizovali, protože nic nedělá. No, holčina byla málo odolná a nezvládla to. Co se dá dělat, stejně by se jen dál trápila. Okouzlující místo na planetě, kde se točí Robinsonův ostrov, prostě pro ni nebylo.

Druhá kmenová rada – další oběť

Proběhl druhý souboj o imunitu a karta se zcela obrátila, vyhrál kmen Tabon. Callao muselo ještě večer svolat kmenovou radu a vyřadit jednoho soutěžícího ze svého středu. Jak to dopadlo? Na kmenové radě nejprve proběhla debata o tom, kdo je vlastně vůdcem jejich kmene. Je to David nebo Radovan? Avšak ani jeden z nich se za vůdce nepovažuje a tak nakonec usoudili, že mají vůdců několik. Nabízí se otázka, jak takové bezvládí bude fungovat. David se zaměřil (jak se dalo čekat) na nejmladší ročníky týmu a středem jeho pozornosti se stala Bára a Kačka. Podle něj jsou tu holky prý jako na dovolené. Kačce se to nelíbí, ta prý celý den uklízela, zatímco Lucka se opalovala na pláži. Dokonce spolu s ostatními prohledávali džungli a zapojili se do hledání plechovek s jídlem. Bára je přesvědčena o tom, že odvedla kus poctivé práce. Při konečném hlasování padaly dvě jména, Lucka a Bára. Kdo dostal nejvíc hlasů? Lucka se cítí v ohrožení a dává svůj hlas Báře. Bára z kmene Callao musí soutěž opustit.

4 epizody za námi

Televize Nova odvysílala první čtyři epizody pořadu Robinsonův ostrov, během nichž se teprve začíná rozjíždět strategická hra. První ostrov opustila Katie, druhá Bára, což jasně dokazuje, že to není nic pro slabé povahy. Kousek syrové ryby k obědu, ústřice na večeři, dotěrný hmyz, puchýře od sluníčka, to nikomu ke skvělé kondici nepřidá. No, uvidíme dál, jak budou soutěžícím síly stačit.

 

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Robinsonův ostrov: Kdo vypadl 15. 2. 2017?

Jak se vede Robinsonům na ostrově? Zdejší krutý život není jen o taktice, dobré kondici, …

Napsat komentář