Aromalampa naladí vaši domácnost do romantické atmosféry

Aromalampa představuje velmi pěkně vzhledově zpracovaný kus dekorace, který okouzlí každou domácnost. Obsahuje vosk či olej, který po zapálení klasickou svíčkou vytvoří dokonalou atmosféru s úžasnou vůní. Na trhu dnes existují kousky, ze kterých si opravdu vyberete ten pravý a zasadíte do něj vaši oblíbenou vůni. Než si ale dopřejete tento jedinečný zážitek, je dobré vědět, jak správně aromalampu vybrat. Právě s tím vám pomůžeme v následujícím článku.

 

Aromalampa příjemně provoní vaši domácnost / foto: depositphotos.com

 

Aromalampa pro vonný vosk nebo olej?

Mezi těmito dvěma typy aromalamp není zjednodušeně žádný rozdíl. Jedná se o jednu a tu samou aromalampu, do jejichž nádobky lze umístit buď vonný vosk, nebo olej a pak pod ní zapálit klasickou čajovou svíčku.

V případě použití oleje bystě měli mít na paměti, že existují dva druhy. Esenciální olej má v sobě aromaterapeutické vlastnosti, které pomáhají k relaxaci. Naopak vonný olej oproti esenciálnímu vytváří dlouhotrvající vůni.

Vybrat aromalampu >>

 

Jaké existují druhy aromalamp?

Elektrická aromalampa

Prvním druhem, který si představíme, je aromalampa elektrická. Jak již název napovídá, jedná se o aromalampu, která se jednoduše připojí do zásuvky a pomocí konstantního ohřívání zajistí rychlé rozpouštění vosku. Díky tomu není potřeba zapalovat svíčku a vyvarujete se přítomnosti otevřeného ohně.

Výhodou elektrických aromalamp oproti těm obyčejným je především jejich vysoká bezpečnost. Své místo si najdou hlavně v domácnostech s malými dětmi.

Sonická aromalampa

Moderním druhem je sonická aromalampa neboli tzv. aroma difuzér. Je vhodný například v nočních hodinách, protože se není potřeba o něj starat. Stačí nastavit program, který dokáže vůni příjemně dávkovat a při jeho skončení se dokonce difuzér sám vypne.

Z nočního využití plyne i jeho hlavní výhoda, kterou je bezesporu vysoká bezpečnost. Nevýhodou pro někoho může být vyšší pořizovací cena, která se pohybuje kolem jednoho tisíce korun.

Keramická aromalampa

Keramické aromalampy patří ke klasickým druhům. Jejich bezpečnost je sice nižší z důvodu otevřeného ohně z čajové svíčky, nicméně při použití vonných a esenciálních olejů dokáží teplo od svíčky rovnoměrně roznášet.

Vybrat aromalampu >>

 

Kam je vhodné aromalampu umístit?

Pokud využíváte klasickou aromalampu s otevřeným ohněm, rozhodně ji umístěte dál od hořlavých materiálů, jako je například závěs ubrus nebo papír. Nehodí se ani do ložnice, kde při spánku může působit rušivě, zejména u starších lidí.

Ideálním místem pro aromalampu je rozhodně obývací pokoj. Vytvoří tak dokonalou atmosféru při odpočinku nebo sledování televize. Lze ji umístit na dřevěný či plastový stůl.

Jak pálit vosky a svíčky? Podívejte se na dobré rady v následujícím videu:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

Materiály na výrobu aromalampy

Materiálů, ze kterých jsou aromalampy vyrobeny, je celá řada. Od prověřené keramiky a porcelánu až po dřevo, sklo či kámen. Nejčastěji se ale jedná o kombinaci více materiálů. Ve výsledku však zvolený materiál nemá na funkčnost aromalampy vliv. Záleží jen na nás, jaký materiál a vzhled se nám více líbí a lépe zapadne do naší domácnosti.

Přišla vám poškozená aromalampa?

Samozřejmě se může stát, že vám domů dorazí poškozená zásilka. Hlavně u křehkých věcí, které si z e-shopu objednáte. Pokud tedy víte, že vám má dorazit něco křehčího, je dobré si zboží ihned po převzetí zkontrolovat, nejlépe ještě před kurýrem. V případě jakéhokoliv poškození můžete zásilku ihned vrátit.

Pokračovat do e-shopu >>

 

Jestli-že vám tedy dorazí poškozená aromalampa a vadu zjistíte až po rozbalení u vás doma, rozhodně s reklamací neotálejte. Vše zdokumentujte a ideálně reklamujte ještě ten den, kdy vám zboží dorazilo. O této skutečnosti je dobré informovat jak prodejce, tak i přepravce, který vám zboží doručoval.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Nejlepší přírodní recept na křečové žíly: Jak bolavým nohám ulevit?

Křečové žíly trápí v dospělosti téměř každého druhého z nás. Nejenže na pohled nevypadají moc …

Napsat komentář