Recenze Minus Age Fullbiotic: Proč naše tělo potřebuje probiotika s prebiotiky?

Potraviny s obsahem probiotik jsou doslova pokladem pro každé tělo. Pomáhají při trávení, posilují imunitu a podporují zdraví celého organismu. Proto by se měly v jídelníčku vyskytovat co nejčastěji. Vlivem nevyvážené a špatné stravy, přemírou stresu, nebo užíváním antibiotik může nastat situace, že bude mít tělo probiotik nedostatek. Oslabený organismus se pak nedokáže dostatečně bránit proti škodlivým látkám, které do něj pronikají zvenčí a následně může začít docházet k rozvoji různých onemocnění. Jak tomu zabránit? Probiotika lze do těla rychle doplnit prostřednictvím vhodného doplňku stravy. A právě takový přípravek jsem měla možnost vyzkoušet – Fullbiotic od společnosti Minus Age. Jedná se o směs probiotik a prebiotik, která má podle výrobce jako jedna z mála opravdu kvalitní složení. Pojďme tedy společně zjistit, proč si koupit právě Minus Age Fullbiotic. V čem je tak jedinečný

Minus Age Fullbiotic pomáhá podpořit přirozenou obranyschopnost celého těla / foto: archiv autorky

Co je Minus Age?

Pokud vám záleží na vašem zdraví, určitě vás webové stránky společnosti Minus Age zaujmou stejně jako mne. Když se rozhlédnete po nabídce e-shopu, objevíte produkty, které jsou všechny zaměřeny na podporu zdraví a dlouhověkosti. Postupně ale přibývají další a další. V Minus Age se sami zaměřují na jejich vývoj, výrobu a prodej. Cílem této společnosti je přinášet lidem ty nejkvalitnější vědecky podložené látky, které mohou přispívat k prodloužení lidského života prožitého v plné síle. Hodně zajímavé téma, pro mne osobně určitě.

Prohlédnout e-shop >>

Česká značka Minus Age představuje odborný tým vědců a lékařů, kteří spojují zkušenosti z praktického lékařství s vědeckou oblastí. Pro své přípravky vybírají látky, které umí dodat tělu více energie, vitality a mohou tak pomoci zpomalit přirozený proces stárnutí. Jedná se o různé podpůrné vitamíny, nebo například doplněk stravy NMN, o kterém si můžete přečíst více v mé recenzi.

Jedním z doplňků stravy od Minus Age je také Fullbiotic, probiotika s prebiotiky. V této kombinaci vidím hned velkou výhodu. Na trhu se můžete setkat s mnoha probiotickými přípravky, ale aby v těle probiotika působila tak, jak mají, potřebují i prebiotika (potrava pro probiotika). 

Probiotika společně s prebiotiky umožňují ve střevech růst těch správných kultur pro zdravý mikrobiom celého těla. Takže už jen tímto základním složením se Fullbiotic Minus Age od jiných konkurenčních přípravků zásadně liší. A to v dobrém. 

Doplněk stravy Minus Age Fullbiotic obsahuje společnou kombinaci probiotických baktérií s nejúčinnějšími prebiotiky / foto: archiv autorky

 

Větší bílo-oranžová krabička Minus Age Fullbiotic obsahuje 6 plat kapslí po 15 kusech, dohromady 90 kapslí. Kapsle jsou průhledné, takže lze pohledem snadno rozpoznat prášek béžové barvy, který se skrývá uvnitř. Každá kapsle tohoto přípravku pomáhá v těle nastolit správnou vnitřní rovnováhu a podpořit zdraví střevního mikrobiomu, což je podle vědců rovněž důležitý faktor příznivě ovlivňující stárnutí. Jak tedy probiotika a prebiotika působí v lidském těle? 

Zkusit Fullbiotic >>

Proč potřebujeme probiotika?

Probiotika jsou kultury živých organismů, které jsou pro náš organismus velmi prospěšné. Probiotické bakterie žijí v lidském střevě a mají celou řadu funkcí. Pomáhají při trávení a zpracování potravy, absorbovat živiny, enzymy, díky produkci bioaktivního vitamínu K jsou užitečné při srážení krve. 

Probiotika podporují imunitu, chrání organismus před patogenními bakteriemi a preventivně působí na rozvoj autoimunitních a civilizačních onemocnění. Posilují zdraví celého těla, prospívají činnosti mozku, dodávají energii, vitalitu, pomáhají při depresi, pozitivně působí na zdraví pokožky

Probiotika udržují zdravou střevní mikroflóru (tzv. mikrobiom) a mají zásadní vliv na silný imunitní systém.

Probiotické bakterie vytváří různé kmeny a každý kmen působí v lidském těle jinak. Nejčastěji se jedná o bakterie mléčného kvašení, bifidobakterie, enterobakterie, kvasinky, setkat se můžete i s mnoha dalšími. 

Je dobré si uvědomit, že právě ve střevech se vytváří imunitní buňky každého člověka. Takže jakékoliv oslabení mikrobiomu může vést k rozvoji celé řady zdravotních potíží. Z toho důvodu je potřeba dbát na dostatek probiotik v pravidelném jídelníčku. 

Lékaři všeobecně doporučují užívat probiotika nejen v souvislosti s antibiotiky, které narušují střevní mikroflóru. Když vám lékař při nemoci předepíše antibiotika, obvykle doporučí nějaký probiotický doplněk stravy.

Kdy potřebuje tělo zvýšený přísun probiotik?

 • při oslabení přirozené obranyschopnosti organismu
 • při užívání antibiotik
 • při jakémkoliv plísňovém onemocnění
 • při střevních nemocech
 • při špatné funkci jater, slinivky, žlučníku
 • při zánětech močových cest
 • při onemocnění cukrovkou
 • při alergiích a projevech mléčné intolerance

Probiotické bakterie se přirozeně nachází ve fermentovaných potravinách (kefír, jogurt, kysané zelí, kombucha, kimchi, apod.), které však často nebývají v dostatečné míře součástí každodenní stravy. Může se pak stát, že tělu jednoduše chybí. Vyrovnat rychle tento deficit může pomoci kvalitní doplněk stravy.

Jedna kapsle Minus Age Fullbiotic přispívá ke zdraví střevní mikroflóry / foto: archiv autorky

 

K čemu slouží prebiotika?

Prebiotika a probiotika sice spolu velmi intenzivně souvisí, ale jsou to dvě naprosto rozdílné věci. V zásadě jsou prebiotika pro zdraví střev stejně důležitá jako probiotika. Jedná se o potravu pro živé bakterie – probiotika. 

Prebiotika představují druh vlákniny (oligosacharidy), která nestrávená prochází tenkým střevem a končí v tlustém střevě, kde je fermentována probiotiky a slouží jako jejich potrava. Probiotika by nemohla bez prebiotik ve střevech přežít.

Prebiotika vytváří ve střevech podmínky vhodné pro růst, přežití a aktivitu všech zdraví prospěšných baktérií (probiotik).

Přirozeným zdrojem prebiotické vlákniny je zelenina, ovoce, celozrnné obiloviny a luštěniny (jablka, cibule, banán, čekanka, ovesné vločky, otruby, atd.). 

Petra Štroblová říká: “Prebiotika jsou sloučeniny získané z potravin, obvykle dlouhé řetězce propojených molekul cukru, známé jako komplexní sacharidy nebo polysacharidy – čistá forma vlákniny, kterou hostitel nevstřebá a nemetabolizuje a která tak vyživuje bakterie v tlustém střevě.”

ŠTROBLOVÁ, PETRA. Probiotika a jejich význam z hlediska lidského zdraví

ŠTROBLOVÁ, Petra. Probiotika a jejich význam z hlediska lidského zdraví [online]. České Budějovice, 2020 [cit. 2023-11-29]. Dostupné z: https://theses.cz/id/a6pvfm/. Bakalářská práce. Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Zemědělská fakulta. Vedoucí práce doc. MVDr. Lucie Hasoňová, Ph.D.
Zkusit Fullbiotic >>

Minus Age Fullbiotic = probiotika s prebiotiky

Jak jsme si objasnili výše, při užívání probiotik je potřeba pamatovat také na užívání prebiotik, tedy pomocných látek, které slouží jako potrava pro probiotické bakterie. Jedno bez druhého se prostě neobejde. Není tedy nic jednoduššího, než zvolit přípravek, který nabízí probiotika s prebiotiky v jedné kapsli. A právě takovým je Minus Age Fullbiotic.

Denní dávka doplňku stravy Minus Age Fullbiotic obsahuje 5 miliard KTJ (kolonie tvořící jednotky). KTJ je jednotka udávající počty bakterií, takže vyjadřuje takovou jakoby pomyslnou sílu probiotického přípravku. Pro představu, 5 miliard KTJ je skutečně hodně vysoké číslo, proto se i díky tomu Minus Age Fullbiotic řadí mezi vysoce hodnotné doplňky stravy. 

Dalším parametrem, kterého bychom si měli všimnout u probiotického přípravku, je počet probiotických kmenů. Když se rozhlédnete po nabídce trhu, snadno zjistíte, že se doplňky stravy hodně liší v počtu bakteriálních kmenů a jejich vzájemných kombinacích. Obecně lze říci, že čím více probiotických kmenů daný přípravek obsahuje, tím rozsáhleji se jejich zdravotní přínosy v těle projeví. 

Minus Age Fullbiotic obsahuje 6 kmenů probiotických bakterií:

 • Lactobacillus crispatus
 • Lactobacillus reuteri
 • Lactobacillus gasseri
 • Lactobacillus rhamnosus
 • Lactobacillus plantarum
 • Bifidobacterium lactis

Těchto 6 kmenů živých mikroskopických organismů v závislosti na prebiotické složce dokáže podpořit růst správných zdraví prospěšných kultur, které jsou potřebné pro optimální funkci lidského organismu a mají blahodárné účinky na celé tělo. 

V doplňku stravy Minus Age Fullbiotic se nachází nejúčinnější prebiotika:

 • vláknina ze živice akácie senegalské
 • extrakt z brusinky velkoplodé
 • extrakt z listů aloe vera

Množství účinných látek v doporučené denní dávce:

 • akáciová vláknina 600 mg
 • 6 probiotických kmenů 5 miliard KTJ
 • extrakt z brusinky 150 mg (z toho proantokyanidiny 37 mg)
 • extrakt z aloe vera 100 mg

Proti takovému složení nemůžu já osobně nic namítnout, protože je vidět, že společnost Minus Age si skutečně stojí za kvalitou, což se promítá do všech použitých látek. V Minus Age opravdu pečlivě dbají na to, aby jejich produkty byly vyrobeny z těch nejlepších surovin, které mají své přínosy pro lidské zdraví. Díky nim máte jistotu, že nedáváte do těla žádné zbytečné látky navíc.

 

Minus Age Fullbiotic

Probiotika a prebiotika v jedné kapsli

90 kapslí na měsíc za 690 Kč

 

Koupit >>

 

Doplněk stravy Minus Age Fullbiotic je ryze český výrobek, vhodný pro vegany, prošel řádnými testy a získal řadu ocenění a potřebnou certifikaci. Ať se na něj podívám z jakéhokoli hlediska, vše hovoří v jeho prospěch.

Doporučené dávkování:

 • Denně užívejte 3 kapsle spolu s jídlem a zapijte sklenicí vody.
 • V případě užívání antibiotik vyčkejte 2 – 3 hodiny po užití.

Jedno balení přípravku Minus Age Fullbiotic obsahuje 90 kapslí probiotik s prebiotiky, při dodržení doporučeného dávkování vám vydrží celý měsíc. Když se zaměříme na cenu, za balení zaplatíte 690 Kč, není sice nejnižší, ale v přepočtu na jeden den do svého zdraví investujete 23 Kč, a to si myslím, že není až tak moc. Zároveň je třeba si uvědomit, že platíte za velmi hodnotný doplněk stravy, který s ohledem na použité suroviny a vysoké množství KTJ nemůže mít nízkou cenu, to by nedávalo smysl. Záleží tedy na tom, jak to sami vidíte. 

Objednávka v e-shopu probíhá zcela bez problému standardním způsobem, nabízí i různé slevové akce, které je možno využít.  

Zkusit Fullbiotic >>

Moje zkušenosti s Minus Age Fullbiotic

Osobně považuji doplněk stravy Minus Age Fullbiotic za jeden z těch lepších probiotických přípravků, které se mi kdy dostaly do ruky. V rámci prevence jsem užívala denně dvě kapsle, ráno a večer. Kapsle se dobře polykají, nezůstává po nich žádná pachuť, po stránce užívání všechno v pohodě. Zajímá vás, jestli se nějak projevily účinky?

No, ono ani není celkem co očekávat. Vzhledem k tomu, že jsem neměla žádné zdravotní potíže, které by vyžadovaly zvýšenou denní dávku probiotik, cítila jsem se v dobré kondici, plné síle a zdraví. Nic nenasvědčovalo tomu, že by bylo něco špatně, prostě jsem byla v pohodě. A myslím, že právě tak to má být.

Jedno balení Minus Age Fullbiotic obsahuje 6 plat kapslí po 15 kusech / foto: archiv autorky

 

Kdyby nastala situace, že bych musela podstoupit antibiotickou léčbu, neváhala bych zvolit jako doplněk právě tento přípravek a to v dávkování 3x denně. Má to své důvody: probiotika s prebiotiky společně dohromady, kvalitní složení, 6 probiotických kmenů a vysoká dávka KTJ. To úplně stačí k tomu, abych v případě potřeby sáhla právě po Fullbiotic od Minus Age.

A vám ho můžu doporučit taky. Pokud vám záleží na vlastním zdraví a snažíte se o něj pečovat, pak je Minus Age Fullbiotic přesně pro vás. Můžete ho užívat preventivně, zejména v zimním období, abyste byli odolnější vůči různým respiračním nemocem a také v případě, kdy vám lékař doporučí probiotika jako doplněk stanovené medikace. 

Zkusit Fullbiotic >>

 

Výhody:

 • probiotika s prebiotiky v jednom
 • 6 kmenů zdraví prospěšných baktérií
 • nejúčinnější prebiotická složka
 • široké spektrum pozitivních účinků
 • český výrobek
 • snadné užívání

Nevýhody:

 • dostupnost jen na internetu

 

Recenze doplňku stravy Minus Age Fullbiotic

cena
kvalita složení
spokojenost s e-shopem a rychlostí dodání
můj osobní názor

pro silnou imunitu

Probiotika společně s prebiotiky - zdraví začíná ve střevech

Investovat do zdraví
Hodnocení čtenářů: Buďte první !

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Recenze: Konjakové houbičky Kohle pro různé typy pleti. Co všechno umí?

Už jste někdy slyšeli o konjakových houbičkách? Možná ano, možná ne. Pokud jsou pro vás …

Napsat komentář