Recenze zKokosu: Mějte svou kokosovou misku. Buďte zero waste

Znáte ty krásné snídaňové misky, které plní stránky food blogů a sociálních sítí? Také se na ně kolikrát nemůžete vinadívat? Tak přesně ty jsou vyrobeny z přírodního kokosového ořechu a naplněny lahodným ovocem, oříšky, semínky, atd. Na pohled vypadají naprosto dokonale, takže jim jen stěží dokážete odolat. Skvělá výživově hodnotná snídaně v kokosové misce vás alespoň v mysli na chvíli přenese do exotického ráje. Proto jsem začala pátrat po tom, kde takovou misku koupit. Objevila jsem ji v jednom e-shopu, který kromě misek nabízí i další přírodní produkty. Co vám budu říkat, dnes mám doma misky, brčka na pití, příbory z kokosového dřeva, eko sáčky a sáček na výrobu rostlinného mléka,… Chcete-li vědět, jak jsem s nimi spokojena, čtěte dál.  

Přírodní kokosové misky si nejlépe rozumí se zdravými potravinami / foto: archiv autorky

 

Kokosová miska zKokosu

Kokosovou misku vyrobenou přímo z pravého kokosu skutečně jen tak někde nekoupíte. A ještě navíc úplný originál. Když jsem na tento e-shop narazila, hned jsem věděla, že je to něco přesně pro mne. Nabídka kokosových misek je natolik rozmanitá, že vlastně ani nevíte, kterou vybrat. Přírodní Natural, nebo pěkně zdobenou ornamenty? Větší či menší, tmavší, světlejší, vyleštěnou dohladka? Doposud jsem myslela, že kokosová miska je jedna stejná jako druhá, ale vážně jsem se mýlila. Sice mi to chvíli trvalo, ale nakonec jsem jednu zvolila. Tedy ne jednu, já jsem objednala rovnou celou sadu, ale o tom později. Raději se napřed na kokosové misky podívejte sami. Nechci vás připravit o to krásné prvotní nadšení, které jsem zažila já sama.   

Vybrat misku zkokosu >>

 

Výroba kokosové misky

Pravá kokosová miska je vlastně takový unikátní kousek přírody. Vyrábí se ze skořápky kokosu, která zůstává jako odpad při zpracování kokosových ořechů. Nádherná miska z kokosu vznikne z kokosové skořápky poctivou ruční prací farmářů z tropické oblasti Bali, kteří ji vybrousí, vyleští a natřou ručně vyráběným kokosovým olejem. Některé misky nazdobí různými ornamenty, čímž získají svůj originální vzhled.

Kokosová miska je zdravotně nezávadná a určená pro přímý styk s potravinami. Při její výrobě a zpracování nejsou použity žádné chemické přísady.

Miska z kokosu je vždy jedinečná, nikdy nenajdete zcela totožný duplikát. Proč tomu tak je? Za vším stojí příroda, každý kokos má jiný tvar, velikost i barvu. A to je právě nejlepší. Můžete mít deset misek v řadě a všechny se budou navzájem lišit. Není to paráda? Ten pocit, že ta moje miska je jenom moje a nikdo jiný už takovou nemá. 🙂 Já jsem naprosto spokojená.

Proč si zdravé jídlo naložit do misky z kokosu?

 • 100% přírodní produkt
 • vyrobena ze skutečných skořápek kokosových ořechů
 • naprosto bezpečná k potravinám
 • snadno se udržuje
 • lze používat opakovaně 
 • vyrábí se ručně 
 • každá miska je originál
Koupit v e-shopu >>

Moje miska zKokosu

Zajímá vás, jakou misku jsem si vybrala pro sebe? Slíbila jsem vám už výše, že vám o tom něco málo napíšu. Misky z kokosu se mi zalíbily od první chvíle, co jsem je viděla někde na Instagramu. Bylo mi okamžitě jasné, že tento kousek nebude v mé kuchyni chybět. Ale znáte to, musíte si udělat čas, abyste našli přesný produkt odpovídající vašim představám. A tak jsem se k této činnosti dostala teprve nedávno. 

Zapátrala jsem na internetu a nalezení e-shopu zkokosu.cz byla pro mne absolutní trefa do černého. Tolik věcí, co jsem tam objevila! Však také konečná objednávka nezůstala jen u jediné položky.

O kokosových miskách jsem se už podrobně zmínila a je tedy čistě na vás, která z nich vás osloví. Můžete si pořídit jednu samostatnou misku, nebo rovnou celou sadu. Ta je také samozřejmě cenově výhodnější, takže jsem koupila za cenu 498 Kč 2 kokosové misky velikosti M + jsem dostala jednu misku zcela zdarma

Koupit v e-shopu >>

Co o nich říct? Jsou prostě krásné, mám je na polici v kuchyni a ráno do nich připravuji snídani. Ovesnou kaši, smoothie bowl, mléčnou rýži s ovocem, apod. Někdy si přes den do misky nakrájím ovoce na kousky, přisypu oříšky, postavím na stůl k počítači a mám zdravou svačinu na dosah. Příjemně se na ni kouká a prostě to z ní lépe chutná

Moje malá pracovní svačina / foto: archiv autorky

 

Kokosová miska se velmi dobře udržuje. Samozřejmě ji nemůžete dávat do myčky, to by vám dlouho nevydržela. Stačí jen opláchnout vlažnou vodou, žádné jiné chemické prostředky nepoužívám. Čas od času je dobré misku lehce potřít kokosovým olejem, aby se tolik nevysušovala. Je lehká a nepřijímá žádné pachy jiných potravin. Možná je trochu více křehká než jsem čekala, takže dejte pozor, ať se rychlým pádem na zem nerozbije. Ostatně, to ale není žádná závada. Skleněná nebo porcelánová miska by také nepřežila. 

Zdravá snídaně v kokosové misce chutná mnohem lépe 🙂 / foto: archiv autorky

 

Jen ještě jedno upozornění: do kokosové misky nedávejte příliš horké potraviny. Jednou jsem do ní nalila úplně vřelou kaši a po chvíli to v ní začalo nebezpečně praskat. “Co to je?” ptala jsem se sama sebe, než mi došlo, že praská moje miska z kokosu. Takže pozor na to, miska je křehký poklad. 

Koupit v e-shopu >>

Produkty Zero Waste

Majitelé prosperujícího e-shopu zkokosu.cz jsou dynamičtí mladí lidé, kteří se snaží žít zcela v souladu s přírodu. Není tedy divu, že misky z kokosu ručně vyráběné ze skořápek kokosových ořechů nejsou jejich jedinou inspirací. V nabídce e-shopu naleznete také různé produkty zero waste: brčka a příbory, přírodní kosmetické přípravky pro celé tělo, užitečné věci pro bezobalové nakupování a eko domácnost. Nechybí však ani kompletní péče o zuby: bambusové zubní kartáčky, zubní pasty, dentální nit, ústní voda, atd. Takže moje objednávka nezůstala jen u misek a rozšířila jsem ji i o další produkty.

Co je zero waste?

Zero waste neboli Život bez odpadů je moderní životní styl, který se snaží předcházet vzniku odpadů. Nulový odpad zahrnuje odstraňování odpadu prostřednictvím recyklace a opětovného použití. 

Bc. Lenka Lengerová uvádí: “Obaly jsou nedílnou součástí mnoha výrobků a představují velmi podstatný tok odpadů. Předpokládá se, že průměrná rodina vyspělé země vyprodukuje tunu komunálního odpadu ročně, přičemž 25 % až 30 % hmotnosti tvoří obalový odpad. Objem tohoto odpadu pak zaujímá ještě vyšší podíl (až 50 %). Zbytečný ekologický dopad mají také produkty, které jsou nepřiměřeně zabaleny, tedy užívají více obalového materiálu, než je potřeba.” 

LENGEROVÁ, LENKA. Bezobalové (Zero-waste) obchody v podmínkách českého trhu

LENGEROVÁ, Lenka. Bezobalové (Zero-waste) obchody v podmínkách českého trhu [online]. České Budějovice, 2018 [cit. 2020-02-27]. Dostupné z: <https://theses.cz/id/djz9xt/>. Diplomová práce. Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Ekonomická fakulta. Vedoucí práce doc. Ing. Hana Doležalová, Ph.D.. 
Koupit v e-shopu >>

 

Chcete-li alespoň na chvíli zažít nádech exotiky a dopřát si zdravou snídani či svačinu z kokosové misky, potřebujete jídlo také něčím nabírat. Klasická nerezová lžička mi k přírodní misce z kokosu vážně nesedí, takže jsem neváhala ani chvíli a objednala i krásné kokosové lžičky. Mají sice i vidličky a nože, ale lžička mi připadala prostě lepší. Vyrobeny jsou z kokosového dřeva a potřeny kokosovým olejem. Když si pomyslíte, že je pro vás vyrobili na indonéském ostrově Bali, hned se jídlo posune na vyšší level

Můj nákup zKokosu

Kokosová lžička / foto: archiv autorky
Jedna lžička nebo vidlička stojí 125 Kč a udržují se stejně dobře jako misky. Používám je každý den, opláchnu jen vodou, jednou týdně přetřu kokosovým olejem a stále vypadají jako nové.

Koupit v e-shopu >>
Brčka zKokosu / foto: archiv autorky
Co mě ještě zaujalo byly různé eko brčka. Objednala jsem bambusové a ocelové, včetně čistícího kartáčku. Používám je hlavně na smoothie a někdy ledovou kávu. Brčka stojí od 29 Kč, což mi přijde celkem levné. Díky kartáčku není problém je udržovat v neustálé čistotě.

Koupit v e-shopu >>
Eco sáčky zKokosu / foto: archiv autorky
Dále jsem koupila ještě sáčky z bio bavlny, používám je na výrobu rostlinného mléka, pečivo a zeleninu. Sice mám už nějaké doma, ale takových sáčků není nikdy dost. Když dělám třeba více druhů mléka najednou (mandlové, ořechové, semínkové), jeden sáček je velmi nepraktický. Sáčky stojí od 59 Kč a jsou speciálně určeny na potraviny. Peru běžně v pračce na 40°C, ale pozor, zásadně nepoužívejte aviváž.

Koupit v e-shopu >>

Spokojenost s e-shopem

Podle mých osobních zkušeností e-shop zkokosu.cz funguje skvěle. Objednávka byla rychle vyřízena, žádná časová prodleva se nekonala. Na webových stránkách se v nabídce jednotlivých produktů dobře zorientujete a jednoduše se proklikáte celým e-shopem až k dokončení objednávky. Doprava začíná už na 59 Kč. Pokud nakoupíte nad 1495 Kč, dovezou vám zásilku zcela ZDARMA. Ke každé objednávce nad 549 Kč je přiložen malý dárek. Bylo by jen škoda takových zákaznických benefitů nevyužít. 

zKokosu je zkrátka úžasný obchod, kde nakoupíte spoustu eco věcí za přístupné ceny

Celá řada pozitivních ohlasů na Heuréce rovněž hovoří za vše. Vážně prima obchod. Zákazníků si váží a individuální přístup je patrný v každé zabalené zásilce.

Recenze zákazníků na webovém portálu heureka.cz / foto: heureka.cz

 

A víte, co mne potěšilo ze všeho nejvíc? Když jsem krabici rozbalila, našla jsem v ní krásný dopis. Začínal oslovením mým jménem a dále pokračoval popisem, jak mi moji misku vyrobili a jak se mám o ni starat. Taková drobnost, ale o to víc máte z celého nákupu větší radost.  

Koupit v e-shopu >>

Jak správně používat kokosovou misku zKokosu?

 • nikdy ji nedávejte do lednice, trouby, mikrovlnky (praskne)
 • není určena ke skladování potravin
 • nepatří do myčky na nádobí
 • pravidelně asi po 10 použití ji potřete kokosovým olejem 

 

Přemýšlíte, co dobrého do kokosové misky připravit? Mangové smoothie bowl podle tohoto receptu je přímo vynikající:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

Miliony kokosových skořápek končí jako odpad, odhodí je a spálí. Na zKokosu.cz mění kokosové skořápky na krásné kokosové misky, do kterých si můžete servírovat svá oblíbená zdravá jídla. A nejen to. V e-shopu najdete spoustu dalších užitečných eco produktů pro lepší každodenní život. Neváhejte a běžte do toho. 

Koupit v e-shopu >>

Výhody:

 • kvalitní přírodní výrobky
 • vše eco friendly
 • originální misky
 • osobní přístup k zákazníkům
 • přijatelná cena
 • široký výběr produktů pro domácnost
 • přírodní kosmetické přípravky

Nevýhody:

 • výrobky z kokosu nelze mýt v myčce
 • misky nejsou určeny pro příliš horké potraviny

Recenze e-shopu zKokosu

cena
kvalita složení
spokojenost s e-shopem a rychlostí dodání
můj osobní názor

používám denně

Eco friendly super věci

Chci být zero waste
Hodnocení čtenářů: Buďte první !

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Recenze Pravé BIO: Které produkty z e-shopu jsem zkusila a jak jsem s nimi byla spokojená?

Znáte obchod Pravé BIO? Pokud ne, nevadí, povíme si o něm něco víc. Stručně řečeno, …

Napsat komentář