Recenze Pravé BIO: Které produkty z e-shopu jsem zkusila a jak jsem s nimi byla spokojená?

Znáte obchod Pravé BIO? Pokud ne, nevadí, povíme si o něm něco víc. Stručně řečeno, v e-shopu Pravé BIO najdete spoustu zajímavých věcí pro podporu svého zdraví a krásy. Kvalitní zboží různých značek, které zaujme především vyznavače zdravého životního stylu. Možná si řeknete, že je takových obchodů na internetu plno, ale v Pravém BIO si to vůbec nemyslí. Jsou přesvědčeni o tom, že v jejich nabídce dokážete najít něco, co jinde jen tak nemají. A proto mi poslali několik produktů zcela odlišného druhu na vyzkoušení. Doplňky stravy, ořechová másla, ovocnou mouku z jackfruitu a konjakové houbičky. Pojďme tedy krabici společně rozbalit, každý produkt otestovat a zjistit, v čem je tak jedinečný. 

V e-shopu Pravé Bio mají spoustu zajímavých produktů na jednom místě / foto: archiv autorky

Obsah článku

Co je Pravé BIO?

Když jsem na internetu našla obchod Pravé BIO, zjistila jsem, že je velice rozsáhlý. Najdete zde přírodní doplňky stravy, zdravé potraviny, kosmetiku s obsahem těch nejúčinnějších rostlinných látek a ekologické produkty určené pro péči o domácnost. Vybírat můžete ze široké nabídky od různých značek, to vše v bio kvalitě. Všechny produkty jsou přehledně rozděleny do jednotlivých kategorií, takže v nabídce se velmi snadno zorientujete. 

Prohlédnout e-shop >>

Na webových stránkách nelze přehlédnout jejich blog, kde je celá řada zajímavých článků na téma lidského zdraví a zdravého životního stylu. Nechybí ani recepty ze surovin, které si v e-shopu můžete koupit. Zaujalo mne, že tu mají třeba recepty rovnou pro low carb jídelníček, paleo nebo keto dietu, recepty bez lepku, pro vegany, prostě každý si tu najde to své. 

Na webu e-shopu pravebio.cz se dočtete, že dováží originální zahraniční výrobky, které lokální trh postrádá. Když jsem se tak dívala, co pěkného mají, narazila jsem například na výrobky anglické značky Hunter Gather, belgické Inca’Cao, BIOptimizers, Ceylon Kokonati, Almawin a další a další. Všechno jsou to v podstatě značky, které opravdu vyrábí své produkty z těch nejlepších surovin pocházejících z nejkvalitnějších přírodních zdrojů.  

V krabici z e-shopu Pravé Bio se ukrývaly produkty pro podporu zdraví a krásy / foto: archiv autorky

 

Každou objednávku zvládnou zpracovat nejpozději do 48 hodin a odešlou výhradně v recyklovaných materiálech. Musím říct, že mi veškeré produkty skutečně přišly v krásně ekologicky zabalené krabici. Zajímá vás, co se ukrývalo uvnitř?

 • Konjakové houbičky Kohle
 • Jackfruitová mouka Ceylon Kokonati
 • Zahušťovadlo z ovoce jackfruit Ceylon Kokonati
 • Hořčík – Magnesium Breakthrough BIOptimizers
 • Inca’Cao Ořechové máslo z lískových ořechů obohacené o MCT olej a kolagen
 • Inca’Cao Belgický krém Crunchy Speculoos
 • MagSoothe – Rozpustný hořčík glycinát 
 • Re-Lyte Electrolytes s příchutí mango, mixed berry, piňa colada 

Na první dojem, dobrý. Jedna zajímavější věc než druhá, takže jsem na nic nečekala a pustila se do testování. Nejvíce mne zaujaly konjakové houbičky, mouka a zahušťovadlo z ovoce jackfruit, proto jsem se rozhodla věnovat každému z nich samostatný článek

Osobně mi přišlo, že jak konjakové houbičky, tak jackfruitová mouka potřebují více vysvětlit, v čem spočívá jejich jedinečnost. Obojí je téma natolik zajímavé, že by bylo škoda o nich napsat jen v několika větách. Pokud se chcete dozvědět víc, přečtěte si moji recenzi konjakových houbiček a článek o ovoci jackfruit (v jaké podobě se může stát jackfruit součástí vašeho jídelníčku). Následně budu těmto produktům věnovat jen pár řádků.

 

Konjaková houbička 

Konjaková houbička je taková celkem praktická kosmetická pomůcka. Když si ji poprvé sami vyzkoušíte, určitě vás zaujme stejně jako mě. Umí dokonale vyčistit pleť či pokožku celého těla, aniž byste museli použít mýdlo nebo nějaký čistící prostředek (samozřejmě můžete i s ním). S její pomocí se dokážete také odlíčit. Konjaková houbička je sametově hladká, nedráždí, je určena i pro jemnou dětskou pokožku.

Konjaková houbička má však nejen čistící vlastnosti, ale také antibakteriální a antiseptické účinky. Při použití působí na pleť jako jemný peeling, dodá pokožce potřebnou výživu a hydrataci. Je vyrobena z kořene rostliny konjak (zmijovec indický), neobsahuje žádné chemické látky navíc. Prostě čistá příroda, která blahodárně působí na zdraví pokožky.

Od té doby co jsem poprvé vyzkoušela konjakovou houbičku, stále mi visí v koupelně a sahám po ní prakticky každý den. Přijde mi jako takový užitečný pomocník.

Konjaková houbička >>

Jackfruitová mouka 

Jackfruitová mouka dokáže skvěle nahradit klasickou mouku pšeničnou, na rozdíl od ní je přirozeně bezlepková. Tím však její výživové přednosti nekončí. Mouka z ovoce jackfruit je oproti jiným druhům ovoce plná zdravých bílkovin. Má nízký glykemický index, takže při její konzumaci nedochází k náhlému zvýšení hladiny cukru v krvi. Díky tomu je vhodnou surovinou pro osoby trpící cukrovkou, své uplatnění nachází rovněž při redukční dietě

V e-shopu pravebio.cz mají jackfruitovou mouku pocházející ze semen z prastaré heirloom odrůdy, která se vyznačuje vysokou výživovu hodnotou. Nenajdete v ní žádné konzervační látky, přidaný cukr, pouze rozemletá jackfruitová semínka. 

V kuchyni z ní lze připravit spoustu pokrmů, od koláčků, sušenek, až po dezerty a dorty. Své uplatnění nachází v tradiční asijské kuchyni, můžete ji přidat do smoothie, jogurtu nebo ranní kaše. Já sama jsem si ji oblíbila pro její neutrální chuť a vysoký sytící efekt

Jackfruitová mouka >>

Bezlepkové zahušťovadlo z ovoce jackfruit

Jackfruitové zahušťovadlo má podobné vlastnosti jako jackfruitová mouka, po nutriční stránce se ničím zásadním neliší. Rozdíl je jen v tom, že zahušťovadlo z ovoce jackfruit je vyrobeno ze semen speciální heirloom odrůdy, která se vyznačuje tím, že prášek z rozemletých semínek se jednoduše rozpustí a zahustí jakoukoli tekutinu.

Zahušťovadlo z ovoce jackfruit představuje zdravější alternativu klasických škrobových zahušťovadel, své využití nachází především v bezlepkovém jídelníčku. Má neutrální chuť, hodí se pro zahuštění sladkých i slaných jídel, omáček, polévek, a podobně.

Zahušťovadlo >>

Po bližším seznámení s konjakovými houbičkami a jackfruitovou moukou jsem sáhla po zbývajících produktech na dno krabice. Bylo jich tam ještě celkem dost, takže jsem vzala jeden po druhém a každý podrobně prozkoumala. Snažila jsem se přijít na to, v čem je tak zvláštní a jiný než výrobek svého druhu. 

 

Hořčík – Magnesium Breakthrough

O tomto hořčíku vám v e-shopu Pravé BIO řeknou, že jako jediní v České republice mají hořčík značky BIOptimizers a je to prý nejlepší hořčík široko daleko. Jeho zvláštností je to, že obsahuje všech 7 základních forem hořčíku, což u jiných hořčíků není zcela běžné. 

Když si chcete koupit hořčík jako doplněk stravy, zpravidla obsahuje jeden či více druhů hořčíku, ale nikdy ne všechny. Koukala jsem se na nabídku jiných obchodů a žádný podobný sedmi druhový jsem nenašla, maximum bylo šest. Magnesium Breakthrough BIOptimizers tedy u mne vyhrává, protože kombinaci všech forem hořčíku vidím jako velkou výhodu

Magnesium Breakthrough BIOptimizers obsahuje 7 forem vstřebatelného hořčíku:

 • chelát hořečnatý
 • bisglycinát hořečnatý
 • taurát hořečnatý
 • citrát hořečnatý
 • malát hořečnatý
 • aspartát hořečnatý
 • orotinát hořečnatý

Každá z těchto forem hořčíku má své jedinečné výhody pro zdraví a při vzájemném působení se podporují v maximální vstřebatelnosti. Hořčík je pro lidský organismus naprosto nepostradatelná minerální látka, která se podílí na celé řadě tělesných funkcí

Magnesium Breakthrough BIOptimizers dodá tělu v jedné kapsli všechny základní formy hořčíku / foto. archiv autorky

Proč potřebujeme hořčík?

Hořčík je nezbytný pro normální činnost nervové soustavy, svalové kontrakce, srdeční rytmus, cévní systém, účastní se řady metabolických pochodů, důležitý je pro zdraví a tvorbu kostí a zubů.

Hořčík je často zmiňován v souvislosti s podporou spánku, s lepší odolností proti psychickému stresu nebo únavě, posiluje přirozenou obranyschopnost organismu.

Bez hořčíku se prostě neobejdeme, a proto je důležité tento minerál doplňovat do těla nejlépe prostřednictvím pestré stravy. Praxe však ukazuje, že řada lidí má hořčíku nedostatek. Vstřebávání hořčíku totiž může narušovat celá řada faktorů (například užívání některých léků, nadměrná konzumace alkoholu, špatná životospráva, apod.).

Hořčík ale také ubývá prostřednictvím potu při fyzické aktivitě, zejména při sportu a někdy dokonce docela rychle. Nedostatek hořčíku v těle může způsobit akutní zdravotní potíže (svalové křeče, bolest hlavy). Rychlým řešením je potom doplněk stravy s obsahem hořčíku. Proč zvolit právě hořčík BIOptimizers?

Magnesium Breakthrough BIOptimizers

7 základních forem hořčíku v 1 tabletě

60 kapslí za 989 Kč

Koupit >>

 

Vstřebatelnost hořčíku je u doplňku stravy zásadní

Určitě si teď pomyslíte, že doplňky stravy s hořčíkem koupíte v každé lékárně. Běžně vám nabídnou různé značky, rozpustný, v tabletách, kapslích. Nicméně, hořčík najdete i v drogerii, v supermarketu, není problém koupit onen známý šumák, vždyť stojí jen pár korun, tabletu jen vhodíte do vody a vznikne různě ochucený nápoj. Takový hořčík ale moc nefunguje.

Skutečnost je taková, že tyto nekvalitní produkty obsahují formy hořčíku, které jsou pro tělo prakticky nevstřebatelné, případně je jejich využitelnost tak malá, že užívání takového doplňku stravy je naprosto bezcenné. Pokud najdete na lahvičce ve složení jako účinnou látku oxid hořečnatý, jehož vstřebatelnost se pohybuje kolem 4 %, vyhněte se mu obloukem.

Aby vaše tělo opravdu využilo hořčík, hledejte výrobek, kde je účinnou látkou hořčík ve formě bisglycinátu neboli chelátu, malátu nebo taurátu. Tyto formy hořčíku jsou pro lidský organismus nejlépe vstřebatelné a využitelné a navíc je najdete v doplňku stravy Magnesium Breakthrough BIOptimizers. Tím získává přípravek Magnesium Breakthrough mezi ostatními hořčíky převahu.

 

Moje zkušenosti s hořčíkem Magnesium Breakthrough BIOptimizers

Když jsem se více zamyslela nad tím, jak to s těmi hořčíky na našem trhu je, pak musím uznat, že přípravek Magnesium Breakthrough BIOptimizers je skutečně dobrá věc. Doposud jsem nepřišla jsem na nic, co by ho porazilo. Prostě všech 7 základních forem hořčíku v jedné tabletě, které vaše tělo dokonale využije. A to je přesně to, co od hořčíku požadujete.  

Jedno balení přípravku BIOptimizers Magnesium Breakthrough obsahuje 60 kapslí, takže při každodenním doporučeném dávkování lahvička vydrží cca měsíc. Samozřejmě záleží na tom, jak často ho chcete užívat. V e-shopu mají ale i menší balení, kde je 30 kapslí, je sice o něco málo levnější, ale v přepočtu na jednu kapsli vyjde dráž. Výhodnější je určitě koupit větší balení, tedy 60 kapslí a užívat dle potřeby. 

Dávkování Magnesium Breakthrough:

Denně užívejte 2 kapsle, nejlépe nalačno. 

Dávkování je dobré rozdělit na dvě denní dávky, ráno i večer:

 • ráno užívejte 1 kapsli pro lepší funkce mozku a reakce na stres
 • večer užívejte 1 kapsli pro podporu relaxace a lepší usínání
Jedna dávka doplňku stravy Magnesium Breakthrough BIOptimizers představuje jednu kapsli / foto. archiv autorky

 

Jedna dávka (2 kapsle) Magnesium Breakthrough obsahuje:

 • 500 mg hořčík komplex (7 základních forem snadno vstřebatelného hořčíku)
 • 5 mg BioPerine (extrakt z černého pepře)
 • 2 mg vitamín B6 (pyridoxin)
 • 1 mg mangan (citrát manganu)
 • další složky

Kapsle mají bílou barvu, velké jsou tak akorát, dobře se polykají, stačí jen zapít sklenicí vody. Na jazyku po nich nezůstává žádná chuť, takže s užíváním jsem neměla žádný problém. Zkusila jsem jednu kapsli ráno, jednu večer.

Vzhledem k tomu, že nemám žádný zdravotní problém a aktuálně jsem v dobré kondici, užívání přípravku Magnesium Breakthrough se na mém těle nijak zásadně neprojevilo. Vlastně jsem ani nic nečekala. Celkově jsem byla v pohodě, dobře spala a plná energie zvládala každodenní povinnosti. Zkrátka, moje tělo mělo optimální dávku hořčíku k tomu, aby mohlo bez problému fungovat, což se odrazilo na mé dobré náladě a spokojenosti.

Každopádně, pokud potřebujete z jakéhokoliv důvodu doplnit hořčík, určitě bych vám doplněk stravy BIOptimizers Magnesium Breakthrough doporučila. Do těla dostanete všech 7 základních forem v nejlépe vstřebatelné formě, což je pro zdraví velkým přínosem. 

Hořčík Breakthrough >>

 

MagSoothe – Rozpustný hořčík glycinát

Doplněk stravy MagSoothe představuje jednu z forem hořčíku – glycinát hořečnatý, který má vynikající relaxační a uklidňující účinky a pomáhá navodit lepší spánek. Na vyzkoušení jsem dostala 3 malé jednoporcové sáčky, které obsahují hořčík v práškové podobě. 

Glycinát hořečnatý má výbornou vstřebatelnost a vysokou biologickou dostupnost. Tato forma hořčíku je vázaná na bílkovinu L-glycin, díky níž se glycinát hořečnatý v těle rychle vstřebává. Pomáhá uvolnit svaly, zklidnit mysl, a proto se ideálně hodí před spaním

 

Magsoothe – Rozpustný hořčík glycinát

200 mg hořčíku v jedné dávce 

Jeden sáček = 5,5 g = 1 dávka za 35 Kč

Koupit >>

 

V přípravku MagSoothe najdete kromě hořčíku další dvě aktivní složky: hydrogenuhličitan sodný (soda bikarbonát) a hydrogenuhličitan draselný (draslík bikarbonát). Společně s hořčíkem tyto hydrogenuhličitany působí synergicky a navzájem se podporují v lepší vstřebatelnosti. Hydrogenuhličitany se podílí na transportu hořčíku do jednotlivých buněk v lidském těle. 

Jak může pomoci přípravek MagSoothe?

 • při regeneraci po sportovní výkonu
 • při potřebě větší produkce energie
 • pro lepší usínání a kvalitní spánek
 • pro větší odolnost proti stresu
 • pro zdravé trávení
 • pro podporu zdraví kostí

Dávkování:

Jednou denně rozmíchejte obsah sáčku ve 100 ml studené vody a vypijte

Doplněk stravy MagSoothe Rozpustný hořčík glycinát můžete koupit samostatně v jednoporcovém balení, případně v balení po 60 kusech, nebo celou dózu práškového hořčíku s obsahem 330 gramů. Záleží tedy jen na vás, čemu dáváte přednost, ale já osobně mám raději balení v jedné porci, prostě jen vysypu ze sáčku a nemusím nic odměřovat.

Rozpustný hořčík v praktickém balení po jedné porci / foto: archiv autorky

Moje zkušenosti s přípravkem MagSoothe

Rozpustný hořčík MagSoothe jsem se rozhodla vyzkoušet navečer, po práci, jestli se mi po něm bude opravdu lépe spát. Podle návodu jsem sklenici naplnila 100 ml vody a vysypala do ní obsah jednoho sáčku. Prášek má bílou barvu, nejprve lehce zpěnil, ale když jsem nápoj promíchala lžičkou, snadno se rozpustil

Nápoj s hořčíkem má svěží, příjemně nakyslou chuť, která připomíná citron. Bez problému jsem ho vypila, nic umělého jsem v něm necítila. Večer jsem potom byla úplně v pohodě, žádné problémy se mi nehonily hlavou, uvařila jsem si ještě čaj, přečetla pár stránek knížky a šla spát.

Hořčík MagSoothe se snadno rozpouští ve sklenici vody / foto. archiv autorky

 

Musím říct, že jsem usnula poměrně rychle a spala jako dřevo. Ráno jsem se cítila plná energie, všechno bylo v pohodě. Prostě dobrá zkušenost, která se mi několikrát potvrdila. S přípravkem MagSoothe jsem pokaždé skutečně lépe spala a rychleji usnula

Takže klidně zkuste, pokud se vám nedaří večer vypnout a chcete se dobře vyspat, myslím, že by na vás mohl nápoj s hořčíkem MagSoothe působit stejně jako na mě. 

Rozpustný hořčík >>

 

Re-Lyte – Přírodní elektrolyty z mořské soli

O elektrolytech se často hovoří pouze v souvislosti se sportem, ale pravdou je, že je potřebuje každý z nás. Bez nich by lidské tělo nemohlo správně fungovat. Elektrolyty se podílí na svalových kontrakcích, tlukotu srdce, přenášení nervových signálů, srážení krve, tvorbě nové tkáně, regulaci hladiny tekutin v těle a mnoha dalších funkcích. Z toho důvodu je opravdu důležité jíst pestrou stravu a dodržovat nejen dostatečný pitný režim, ale i vyváženou hladinu elektrolytů v organismu. 

Co to vlastně elektrolyty jsou? V podstatě se jedná o základní minerální látky, například sodík, draslík, vápník, hořčík, atd., které zastávají klíčovou roli při správném chodu celého organismu. Za primární elektrolyt je považován sodík, jehož nízký obsah v těle může způsobovat řadu zdravotních obtíží: svalové křeče, nevolnost, bolest hlavy, vyčerpání, zvracení. 

Ke ztrátě elektrolytů dochází hlavně při pocení, takže když vedete fyzicky aktivní životní styl, cvičíte, sportujete, může nastat situace, že tělo bude mít elektrolytů nedostatek. A to je přesně ta chvíle, kdy je můžete nejsnadněji do těla doplnit prostřednictvím vhodného doplňku stravy. Když s potem ztratíte příliš mnoho sodíku, záhy bude tělo trpět nedostatkem draslíku a vy začnete pociťovat křeče ve svalech.  

Udržení správné hladiny elektrolytů v těle je také nezbytné pro optimální sportovní výkon a následnou regeneraci svalů po tréninku. Sodík během fyzické aktivity zajišťuje potřebnou funkci svalů, takže jeho nízký obsah v těle může způsobovat svalovou únavu a tím horší výkon při cvičení. 

Přírodní elektrolyty Re-Lyte mají různé příchutě / foto: archiv autorky

 

Na sportovní nápoje s obsahem elektrolytů můžete narazit v různých obchodech, ale když se podíváte na složení, často není o co stát. Některé obsahují přidaný cukr, tedy další kalorie navíc, jiné mají podivnou chuť, prostě najdete dostatek důvodů k tomu, abyste se jim raději vyhnuli

V e-shopu pravebio.cz mají v nabídce úplně něco jiného. Elektrolyty Re-Lyte, které splňují požadavky prvotřídní kvality a jako jediné obsahují pouze čistou mořskou sůl Redmond RealSalt. Nemají v sobě žádné zbytečné látky navíc.

Redmondská sůl (RealSalt) je nerafinovaná sůl, která na rozdíl od kuchyňské soli neobsahuje protispékavé látky a přidané sloučeniny jódu. Nachází se v ní více než 60 přirozeně se vyskytujících minerálních látek. RealSalt pochází z jednoho ze dvou nejstarších přírodních zdrojů na Zemi ze starověkého moře Sundance, které kdysi pokrývalo obrovské území, dnešní oblast Redmond v Utahu (USA). 

Elektrolyty Re-Lyte z mořské soli mají ideální poměr sodíku a draslíku (2:1) a kromě hořčíku, chloridu a vápníku obsahují dalších více než 60 stopových minerálních prvků. Nenajdete v nich žádný přidaný cukr ani umělá sladidla, a přesto mají příjemně nasládlou chuť. Můžete si sami vybrat z několika příchutí. Já jsem možnost ochutnat příchuť mango, mixed berry a piňa colada.

Složení Re-Lyte:

 • 1000 mg sodíku
 • 500 mg draslíku
 • 1585 mg chloridu
 • 75 mg vápníku
 • 60 mg hořčíku
 • 100 mg sušené kokosové vody

Elektrolyty Re-Lyte je možno koupit samostatně v podobě jednoporcových sáčků, nebo celé balení s obsahem 38 sáčků, případně sypkou směs v plastové dóze, takže každou porci si potom musíte odměřit. Já osobně jsem zastáncem malých sáčků s přesně odměřenou jednou porcíPokud hodně sportujete a potřebujete doplňovat elektrolyty pravidelně, určitě ale není problém odměřit si dávku směsi odměrkou, navíc vás toto velké balení vyjde o něco málo levněji.

Re-Lyte Elektrolyty z mořské soli

Přírodní směs sodíku, draslíku, chloridu, hořčíku a vápníku s více než 60 stopovými minerály

Různé příchutě

Jeden sáček = 7,5 g = 1 dávka za 55 Kč

Koupit >>

 

Doporučené dávkování:

Jeden sáček s obsahem 7,5 g sypké směsi smíchejte s cca 650 ml studené vody. Zamíchejte lžičkou, nebo protřepte v shakeru a počkejte až se směs zcela rozpustí. Množství vody je orientační, můžete jej přizpůsobit vlastní chuti.

 

Moje zkušenosti s elektrolyty Re-Lyte

Jak už jsem jednou zmínila, v krabici z e-shopu pravebio.cz jsem našla elektrolyty Re-Lyte ve 3 příchutích (mango, mixed berry, piňa colada). Obsah každého sáčku tvoří bílý až lehce narůžovělý prášek, který jsem podle návodu vysypala do sklenice vody a zamíchala. Rychle a jednoduše se rozpustil.

Co se týče chuti, tam už jsem měla s nápojem trochu problém. Každý nápoj má sice jemnou ovocnou příchuť, podle mne je úplně jedno jakou si vyberete, protože v konečném výsledku ji přebije chuť soli, která je intenzivní podle toho, jak moc si nápoj naředíte.

Když jsem sáček vysypala do velké sklenice s obsahem cca 250 ml, nebylo pro mne jednoduché celý nápoj najednou vypít. Prostě je slaný, což jasně musí být, když je jeho hlavní složkou sůl. Takže jsem nápoj dolila vodou na 650 ml (napoprvé mi to přišlo hodně) a znovu zkusila jeho slanou chuť.  

Obsah každého sáčku tvoří lehce narůžovělý prášek / foto: archiv autorky

 

Sice už to bylo o něco málo lepší, ale stále nic moc, a tak jsem znovu dolila asi 100 ml, to už jsem měla džbán plný vody, ale nápoj celkem snesitelné chuti. V tomto poměru jsem potom dokázala nápoj vypít, ale s přemlouváním. Takže nevím, chápu, že každý člověk má jiné chutě, možná na tom budete lépe než já a zvládnete vypít půl litru v ideálním poměru, ale na mě to je zkrátka moc.

Když si nápoj vyladím podle vlastní chuti, vypít najednou skoro litr tekutiny mi přijde docela dost, takže ho popíjím průběžně, vůbec mi nechutná a musím se do něj nutit. Na druhou stranu vím, že zdravotní přínosy elektrolytů Re-Lyte jsou skutečně obrovské, popsala jsem je výše, jenomže těžko se nutit do něčeho, co vám vyloženě nesedí.

Bez ohledu na to, jakou zkušenost s elektrolyty jsem získala, třeba vám budou vyhovovat a nebudete s jejich chutí tak bojovat jako já. Každý jsme jiní a každý to vidí jinak. Z výživového hlediska musím uznat, že jsou pro tělo opravdu cenným zdrojem živin

Přírodní elektrolyty >>

 

Inca’Cao Ořechové máslo z lískových oříšků Piedmont

Obohacené o sušený MCT olej a kolagen několika typů

Pokud máte rádi ořechová másla, případně jste zastánci low carb či keto stravování, nebo prostě jen chcete jíst zdravě, pak myslím, že je toto máslo přesně pro vás. Je plné zdravých tuků, má nízký obsah sacharidů a na své si přijdou i vaše chutě. Jedna lžička opravdu dodá spoustu energie. Avšak oproti jiným lískooříškovým máslům vám přináší mnoho dalších benefitů navíc. Jaké to jsou? 

Ořechové máslo z lískových oříšků Piedmont je jedinečné v tom, že je obohaceno o sušený kokosový MCT olej a směs kolagenu typu I, II, III, IV, V, X. To ale není všechno, také po stránce chuti je dotaženo k dokonalosti.

Toto máslo bylo vytvořeno slavným belgickým gastronomem Vincentem Bulteelem, který k rozemletým lískovým oříškům, pocházejícím z oblasti Piedmont v Itálii, přimíchal kakaové máslo a výsledkem bylo lískooříškové máslo s úžasně krémovou texturou. Takovou u jiných ořechových másel stěží najdete. Nejenže se lahodně rozplývá na jazyku, ale také ho snadno namažete na pečivo nebo přidáte do ranní kaše.

Inca’Cao Ořechové máslo z lískových oříšků Piedmont

Obohacené o sušený MCT olej a kolagen několika typů

Vyvinuto belgickým gastronomem Vincentem Bulteelem

Obsah: 125 gramů za 209 Kč

Koupit >>

 

Složení lískooříškového másla Inca’Cao:

 • 75 % lískové ořechy
 • kakaové máslo
 • MCT olej v prášku (kokosový olej, acacia vláknina)
 • kolagenový komplex

Ořechové máslo Inca’Cao z lískových oříšků Piedmont vzhledem ke svému složení má také velké přínosy pro zdraví. Lískové ořechy, MCT olej, kolagen – to jsou pro tělo velmi cenné zdroje důležitých živin.

Lískové ořechy mají vysokou nutriční hodnotu. Obsahují především vitamín E, dále vitamíny skupiny B, nenasycené mastné kyseliny, vlákninu, z minerálů jsou bohaté na draslík, mangan, hořčík, zinek, vápník.

Tato kombinace živin je výborným zdrojem energie pro mozek, pozitivně působí na paměť a koncentraci. Vitamín E působí jako silný antioxidant, chrání buňky před poškozením a podílí se na regeneračních procesech. Lískové ořechy patří do každé zdravé stravy.

Sušený kokosový MCT olej (70 % C8, 30 % C 10) patří mezi tzv. MCT tuky (tuky se střední délkou uhlíkového řetězce), které se snadno tráví a pozitivně ovlivňují náš metabolismus. MCT tuky dodávají tělu okamžitou energii, udržují dlouhodobý pocit sytosti a díky svým jedinečným vlastnostem se neukládají ve formě tukových buněk. 

Kolagen patří mezi nejvíce zastoupené živiny v našem těle. Kolem 30. roku života však jeho přirozená produkce v organismu klesá, a proto je důležité jej doplňovat prostřednictvím pestré stravy, případně kvalitního doplňku stravy. Kolagen se účastní celé řady metabolických pochodů v lidském těle, je nezbytný pro zdraví kostí, kloubů, pokožky, pro správnou funkci orgánů, svalů, tkání

Malá sklenička lískooříškového másla vypadá moc pěkně / foto: archiv autorky

Moje zkušenosti s máslem z lískových ořechů Inca’Cao

Malá sklenička oříškového másla Inca’Cao vypadá na pohled moc pěkně. Složení je opravdu zajímavé a podle mě také dobrý důvod, proč si takové máslo koupit. Důležitá je ale i jeho chuť, protože co si budeme povídat, pokud vám chuťově nesedne, těžko se budete přemlouvat, abyste si takové máslo namazali třeba na opečený toust.

Když jsem nabrala první lžičku a ochutnala, bylo mi hned jasné, že toto máslo je vyrobeno přesně pro všechny příznivce zdravého životního stylu. Je neskutečně jemné, tak jemné, že mi připomíná klasické máslo (máslo vyrobené z mléka). S takovou jemností jsem se u jiných ořechových másel ještě nesetkala. A opravdu, díky té jemnosti se nádherně maže. Naberete nožem a na pečivo snadno namažete tenkou vrstvu ořechového másla.

Máslo z lískových oříšků mi nejvíce chutnalo s ovesnou kaší / foto: archiv autorky

 

Co se týče chuti, tam už jsem někde jinde. Máslo není moc sladké, přijde mi, že asi tak jako hořká vysokoprocentní čokoláda není sladká, ale je dobré. Řekla bych, že je to prostě taková “zdravější” verze ořechového másla, která má ovšem také svůj okruh příznivců a někdo ji vyloženě vyhledává. Já k nim patřím tak napůl. 

Dovedu si představit takové máslo jako součást snídaně, ale když si chci vyloženě na něčem pochutnat a nabrat si na lžičku nějakou dobrotu, tak to už ne. Pro mě to není takové to mlsání k televizi, ale naopak jiná forma zdravého jídla, které si velmi ráda dopřeju. Stejně tak věřím, že se najdou lidé, kterým bude chuť tohoto másla vyloženě vyhovovat a budou z něj nadšeni. Prostě, každý jsme jiní a je to úplně normální.

V každém případě je ořechové máslo Inca’Cao s MCT olejem a kolagenem výborné máslo z lískových oříšků, které já osobně považuji za hodnotnou součást zdravého způsobu stravování

Lískooříškové máslo >>

 

Belgický krém Crunchy Speculoos

Znáte sušenky Speculoos? Tak přesně takovou chuť má tento lahodný krém. Sušenky Speculoos jsou tradiční belgické sušenky, mají plochý tvar ve tvaru obrázku a typickou karamelovo-zázvorovou chuť. Hodně oblíbené jsou především v období adventu před Vánoci, ale na trhu jsou k dostání prakticky po celý rok. Výborné jsou ke kávě, čaji, někde z nich vyrábí i nepečené dezerty.

Belgický krém Crunchy Speculoos od značky Inca’Cao tvoří sušenky Speculoos rozdrcené na jemný prášek, které se spojí s dalšími přísadami do hladké hmoty a přitom je zachována její křupavá konzistence. Tento krém neobsahuje žádný přidaný cukr, snadno se roztírá a pohledem tak trochu připomíná arašídové máslo. Pro umocnění sladké chuti je krém oslazen alternativním sladidlem.

Belgický krém Crunchy Speculoos

Křupavý krém z tradičních sušenek speculoos

Vyvinuto belgickým gastronomem Vincentem Bulteelem

Obsah: 125 gramů za 115 Kč

Koupit >>

 

Ve složení najdeme výživově přínosné suroviny jako je například polydextróza. Jedná se o rozpustnou vlákninu s nízkou kalorickou hodnotou (přibližně 1 kcal/g), která pomáhá udržovat zdravou střevní mikroflóru

Jako tuková složka je použito ghí (přepuštěné máslo), které obsahuje celou řadu vitamínů, minerálů a antioxidantů. Je přirozeně bezlepkové a dobře ho snáší i osoby citlivé na laktózu a kasein

Příjemně sladkou chuť Belgickému krému Crunchy Speculoos dodává přírodní sladidlo erythritol. Přestože dokáže dosáhnout 70% sladivosti klasického cukru, má jen 6 kalorií. A dále přírodní sladidlo z afrického ovoce thaumatin, které tělo tráví jako protein. Je mnohonásobně sladší než cukr a navíc dodává belgickému krému lehkou lékořicovou chuť. 

Belgický krém Crunchy Speculoos je díky svému složení vhodný pro jakoukoliv dietu, pokud se snažíte dodržovat nízký obsah sacharidů v jídelníčku, usilujete o udržení optimální váhy a jako součást zdravého životního stylu.

Tento křupavý krém můžete jíst ze skleničky jen tak lžičkou, namazat na lívance, palačinky, přidat do kaše, použít při přípravě různých dezertů, prostě fantazii se meze nekladou. Určitě vás napadne spousta možností, jak si tuto vynikající pochoutku nejlépe vychutnat. 

Sušenky speculoos v lahodném křupavém krému – to je fantazie / foto: archiv autorky

Moje zkušenosti s Belgickým krémem Crunchy Speculoos

Pokud máte rádi sušenky Speculoos, myslím, že vám bude chutnat i tento krém. Je to prostě lahoda, taková dobrota na lžičku. Těžko zůstanete jen u jedné, já sama jsem napoprvé spořádala alespoň čtyři, těžko mu jde odolat. Krém je nádherně jemný, pěkně křupavý, mísí se v němu chutě perníku, karamelu, vánočního koření

Dokonalá chuťová kompozice tohoto krému byla opět vytvořena Vincentem Bulteelem a prostě je to znát, výborné máslíčko.

Vafle s krémem Crunchy Speculoos neměla jedinou chybu / foto: archiv autorky

 

Belgický krém je příjemně sladký, i když v něm žádný cukr není. A to je podle mne velká výhoda. Bez výčitek svědomí můžete mlsat jak chcete a přitom do sebe neládujete žádné zbytečné kalorie. Prostě fantazie, určitě doporučuji vyzkoušet.

Krém Speculoos >>

 

Závěrečné shrnutí e-shopu Pravé BIO

Se všemi produkty, které mi přišly v krabici z e-shopu Pravé BIO jsem byla spokojená, působily na mne velmi zajímavým dojmem, každý z nich měl něco do sebe. Skutečně kvalitní výrobky, které mnohdy jinde v České republice jen tak jednoduše neseženete a tady jsou k mání na jednom místě.

Celý e-shop je krásně přehledný, takže v obsáhlém sortimentu se snadno zorientujete a najdete co hledáte. Vzhledem k tomu, že se jedná o kvalitní bio potraviny, ceny mi připadají adekvátní. Určitě není na škodu využít k nákupu různé slevové akce, řada produktů se hodí jako dárek k svátku, narozeninám, na Vánoce, nebo jen jako milá pozornost pro radost. 

Pokud vám záleží na tom, co jíte a zdravý životní styl je vaší každodenní rutinou, pak se určitě podívejte na nabídku a myslím, že vás zaujme. Spoustu produktů doporučuji minimálně vyzkoušet a sami uvidíte, jestli vám sednou, nebo ne.  Obzvlášť, jste-li příznivci životního stylu keto, paleo, low carb, vegan, bez cukru, bez lepku, najdete zde pro sebe vše potřebné. 

Prohlédnout e-shop >>

Výhody:

 • 100 % přírodní produkty
 • rozsáhlý sortiment pro zdraví a krásu
 • potraviny s vysokou výživovou hodnotou
 • přehledný e-shop
 • kvalitní produkty různých značek

Nevýhody:

 • dostupnost pouze na internetu

Recenze vybraných produktů z e-shopu Pravé Bio

cena
kvalita složení
spokojenost s e-shopem a rychlostí dodání
můj osobní názor

vysoká kvalita

Přírodní produkty pro zdraví a krásu

Investovat do zdraví
Hodnocení čtenářů: Buďte první !

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Recenze: Konjakové houbičky Kohle pro různé typy pleti. Co všechno umí?

Už jste někdy slyšeli o konjakových houbičkách? Možná ano, možná ne. Pokud jsou pro vás …

Napsat komentář