Recenze Mindflow Focus: Buďte více produktivní díky přírodě

Občas se prostě stane, že jedete na doraz a nestíháte. Potřebujete odevzdat důležitou práci, dokončit projekt, připravit se na zkoušku, dopsat bakalářku,… V takových situacích mozek pracuje na plné obrátky. Jak ale rychle zabrat a zvýšit okamžitou produktivitu? Někdo pije jednu kávu za druhou, jiný spoléhá na energy drink v plechovce. Možná se dočkáte krátkodobého účinku, ovšem za jakou cenu. Přemíra kofeinu příliš zdraví neprospívá, stejně jako energetické nápoje plné chemických látek a přidaného cukru. Co takhle zkusit to trochu zdravěji? Mám pro vás ideální řešení: Mindflow Focus – 12 přírodních látek, které okamžitě nastartují vaši mysl. Vezmete si dvě tobolky a už vám to v hlavě pálí o sto šest. Sama jsem to totiž vyzkoušela. Čtěte dál a dozvíte se víc.

Mindflow Focus pro okamžitou produktivitu / foto: archiv autorky

 

Co je Mindflow Focus?

Podle mě je Mindflow Focus super věc. S ním dokážete být mnohem více produktivní a efektivně splníte všechny zadané úkoly. Přírodní tobolky Mindflow Focus doplní energii, oddálí únavu a koncentrují myšlenky na práci. V pohodě zvládnete pracovat přes celou noc a ráno šéfovi předložíte hotový projekt. Nebo se bez problémů připravíte na zkoušku. Přitom nezatěžujete tělo žádnou chemií. Navíc si můžete vybrat, zda chcete přípravek s kofeinem (Mindflow Focus), nebo bez kofeinu (Mindflow Focus Decaf). Takže si nemusíte odpírat ani svůj oblíbený šálek kávy. Zajímá vás, jak Mindflow Focus funguje?

Koupit v e-shopu >>

Mindflow Focus je možno považovat za takovou zdravější a účinnější variantu energetického nápoje. Pomáhá lépe se soustředit na práci a učení. Oproti energy drinku má však spoustu výhod. Jedná se především o čistě přírodní směs aktivních látek, bez přidaného cukru, konzervantů, barviv a dochucovadel. Jeho rostlinné složení zcela odpovídá zásadám veganského jídelníčku. Mindflow Focus má podobu malých želatinových tobolek, které jednoduše spolknete a zapijete vodou.

Jak účinné složky přípravku Mindflow Focus působí na lidský organismus?

 • zlepšují soustředění a paměť
 • podporují kognitivní funkce
 • dodávají energii
 • zvyšují bdělost a pozornost
 • zahání únavu    
 • mají dlouhotrvající efekt (až 5 hodin)
 • podporují správné funkce mozku a nervové soustavy
Doplněk stravy Mindflow Focus pomáhá všem lidem, kteří chtějí být produktivnější, potřebují se naplno soustředit a tvořit. Jeho účinky ocení studenti během zkouškového období, nebo při přípravě na státnice.

Přípravek Mindflow Focus nabízí přírodní pomoc pro nerušenou koncentraci. Pomáhá lépe se soustředit a rychle zpracovat nové informace. Pozitivně ovlivňuje rozhodovací procesy, vnímání a paměť. Nemáte roztěkanou mysl, myšlenky vám neubíhají všemi směry, nic vás nerozptyluje, takže v klidu odvedete maximální výkon. Přesně tak, jak potřebujete. V pohodě udržíte pozornost celou noc a neklopíte do sebe jednu kávu za druhou. Mindflow Focus je podstatně zdravější alternativa a vhodné řešení pro náročné situace po pracovní stránce. 

Koupit v e-shopu >>

Daniela Dreslerová uvádí: “Dávky kofeinu je vždy nutné přizpůsobovat interindividuální variabilitě jedinců. Mezi výzkumníky je běžně užívaným rozmezím bezpečné dávky 4 – 6 mg / kg tělesné hmotnosti, což odpovídá rozmezí 280 – 420 mg u člověka s tělesnou hmotností 70 kg.”

DRESLEROVÁ, DANIELA. Kofein a výživa člověka

DRESLEROVÁ, Daniela. Kofein a výživa člověka [online]. Brno, 2018 [cit. 2020-10-02]. Dostupné z: <https://is.muni.cz/th/zvz2c/>. Bakalářská práce. Masarykova univerzita, Lékařská fakulta. Vedoucí práce Jana Spáčilová.
Mindflow Focus s kofeinem a Mindflow Focus Decaf bez kofeinu / foto: archiv autorky

 

12 přírodních látek v 1 tobolce

Mindflow Focus je čistě přírodní produkt bez jakékoli chemie. Obsahuje pouze přírodní látky, které posunují psychický výkon na vyšší level. Každá jednotlivá složka pozitivně působí na mozkovou činnost a nervový systém, přičemž jejich vzájemnou kombinací je dosaženo maximálního účinku. Co všechno se nachází v jedné tobolce?

Složení Mindflow Focus

SLOŽKAOBSAH 2 TOBOLEK
(jedna dávka)
PŮSOBENÍ ÚČINNÝCH LÁTEK
Kofein120 mgzvyšuje bdělost, potlačuje únavu, nabuzuje organismus
L-theanin240 mgaminokyselina ze zeleného čaje, uklidňuje mysl a podporuje bdělost
Ginkgo biloba60 mgpodporuje cirkulaci krve a lepší prokrvení mozku
DMAE20 mgzajišťuje komunikaci mezi mozkovými buňkami
Alpha GPC200 mgneurotransmiter zvyšující hladinu acetylcholinu přímo v mozku
Ženšen30 mgzvyšuje kognitivní funkce mozku, podporuje vitalitu
Guarana100 mgposiluje paměť, zahání únavu, zvyšuje mentální zdraví
Piperin2 mgzajišťuje správnou absorbci účinných látek z trávicí soustavy
Rhodiola rosea130 mgposiluje nervový systém, zvyšuje koncentraci a paměť
Vitamín B12 300 μgpodporuje správné funkce nervového systému
Kurkumin100 mgzpomaluje odbourávání kofeinu pro delší účinek
L-tyrosin350 mgzlepšuje koncentraci při psychickém výkonu

Koupit v e-shopu >>

Všech těchto 12 přírodních látek najdete v každé tobolce, která je vyrobena z celulózy a je rovněž rostlinného původu. Takže ani vegetariáni nebo vegani nemusí mít s užíváním tabletek vůbec žádný problém. Kromě toho mají tabletky jednu velkou výhodu: jsou absolutně bez chuti a vůně. Lahvičku Mindflow Focus s tobolkami můžete také vzít s sebou kamkoli na cesty a užít podle potřeby. V kanceláři, na přednášce, konferenci, … prostě všude, kde právě chcete podpořit okamžitou produktivitu, soustředění a paměť

Tobolka Mindflow Focus obsahuje pouze čisté extrakty přírodních látek / foto: archiv autorky

 

Kofein

Kofein obsažený v extraktu z kávových zrn v přípravku Mindflow Focus má výrazné povzbuzující účinky. Snižuje únavu, ospalost, zlepšuje náladu, učení a zkracuje reakční dobu. Přiměřené množství kofeinu blahodárně působí na činnost mozku. Denně by člověk neměl konzumovat více jak 400 mg kofeinu, takže jednou za den dvě tabletky Mindflow Focus jsou úplně v pohodě. 

L-theanin

L-theanin je neesenciální aminokyselina, která se přirozeně nachází v zeleném čaji. Stimuluje alfa mozkové vlny, které udržují člověka v bdělém stavu, zrychluje reakce a současně navozuje stav hluboké relaxace bez pocitu ospalosti. L-theanin má pozitivní účinky na mysl, zlepšuje paměť a schopnost učení. 

Ginkgo biloba

Ginkgo biloba neboli jinan dvoulaločný je jeden z nejstarších stromů naší planety, který v listech ukrývá celou řadu zdraví prospěšných látek. Ginkgo biloba zlepšuje cirkulaci krve v těle a tím napomáhá lepšímu prokrvení mozku. Pomáhá udržet pozornost, zvyšuje koncentraci a podporuje paměťové schopnosti.

DMAE 

Dimethylaminoetanol je organická sloučenina, která svými vlastnostmi efektivně působí na mozkovou činnost. DMAE je velmi kvalitním zdrojem cholinu. Cholin zvyšuje hladinu acetylcholinu, který právě zajišťuje komunikaci mezi mozkovými buňkami. Acetylcholin tak hraje důležitou roli v procesech jako je učení, zapamatování si nových věcí, vybavení naučené látky z paměti a zlepšuje schopnost přemýšlení. 

Alpha GPC

Alpha GPC (L-alfa-glyceryl fosforyl cholin) zajišťuje dostatečný přísun cholinu do mozku pro tvorbu acetylcholinu. Podporuje kognitivní funkce, zvyšuje průtok krve a kyslíku do mozku, čímž významně pomáhá zvýšit celkový mentální výkon.

Ženšen  

Ženšen se v přípravku Mindflow Focus nachází v podobě 80% extraktu, který obsahuje vysoké množství ginsenoidů. Tato látka pomáhá zlepšit funkce mozku a podporuje zejména paměťové schopnosti. Ženšen má příznivý vliv na celkový psychický stav, výkonnost a koncentraci. Také chrání mozkové buňky před odumíráním. 

Guarana

Extrakt z guarany pomáhá zlepšit celkový psychický výkon a odstranit únavu. Obsahuje látky podobné kofeinu, které mají povzbuzující účinky na lidský organismus a pozitivní vliv na koncentraci. Guarana přispívá k lepším mentálním funkcím, zvyšuje vytrvalost. Energizující účinky přetrvávají déle než po konzumaci kávy.

Piperin

Piperin se získává extrakcí z černého pepře a jeho hlavním úkolem v přípravku Mindflow Focus je zvýšit biologickou dostupnost obsažených účinných látek. Pozitivně přispívá například k lepší vstřebatelnosti kurkuminu. 

Rhodiola Rosea   

Rhodiola Rosea neboli Rozchodnice růžová je tučnolistá rostlina, která je považována za velmi silný adaptogen. Vyniká schopností zvyšovat koncentraci a paměť, přispívá k duševní čilosti, dobré psychické vyváženosti organismu a jeho produktivitě. 

Vitamin B12   

Vitamin B12 (kobalamin) plní velmi důležitou funkci v nervovém systému, kde zodpovídá za zdraví mozku i nervových buněk. Má nezastupitelnou úlohu v metabolických procesech těla, podporuje tvorbu červených krvinek a přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání

Kurkumin

Kurkumin je silný antioxidant nacházející se v kurkumě. Podporuje růst mozkových buněk a pomáhá zesílit kognitivní funkce. Má protizánětlivé účinky a chrání tělo před volnými radikály. 

L-tyrosin

L-tyrosin je neesenciální aminokyselina, která zlepšuje kognitivní funkce, usnadňuje soustředění, podporuje paměť a duševní výkonnost. 

Koupit v e-shopu >>

 

Mindflow Focus pro nerušenou koncentraci

Doplněk stravy Mindflow Focus vás lidově řečeno nakopne a povzbudí k maximálnímu výkonu. Saháte po něm ve stejném okamžiku, jako když si chcete uvařit šálek kávy nebo vypít plechovku energetického nápoje, abyste udrželi pozornost. Je tu ale jeden dost podstatný rozdíl. Proč dát přednost tobolce Mindflow Focus? 

Mindflow Focus pomůže nastartovat mozek a budete blíž k úspěchu / foto: archiv autorky

 

Daniela Dreslerová říká: “Konzumace energetických nápojů je spojena s rizikem nežádoucích účinků ve vztahu s kardiovaskulárním systémem a centrální nervovou soustavou. Tento vliv je znát zejména při konzumaci těchto výrobků v krátkých časových intervalech po sobě, při vysokých dávkách nebo v kombinaci s alkoholem. Nežádoucí účinky mohou být projevem čistě jen samotné konzumace kofeinu, ovšem ostatním složkám energetických nápojů a to zejména taurinu se připisují aditivní a nebo synergické kardiovaskulární a psychologické účinky.”

DRESLEROVÁ, DANIELA. Kofein a výživa člověka

DRESLEROVÁ, Daniela. Kofein a výživa člověka [online]. Brno, 2018 [cit. 2020-10-02]. Dostupné z: <https://is.muni.cz/th/zvz2c/>. Bakalářská práce. Masarykova univerzita, Lékařská fakulta. Vedoucí práce Jana Spáčilová.

Koupit v e-shopu >>

Po požití želatinové kapsle ucítíte obrovský příval energie, což je dáno obsahem kofeinu, guarany a ženšenu. Díky přítomnosti L-theaninu ze zeleného čaje povzbudivý účinek nastupuje pozvolna a déle vydrží. To má samozřejmě své výhody. Šálek silné kávy vás sice rychle nabudí, ale jeho účinky také rychle odezní. To je také důvod, proč kvůli udržení pozornosti pijete jednu kávu na druhou. Když si k tomu přičtete, že denní množství kofeinu má své limity a není radno je překračovat, Mindflow Focus jasně vede. 

Požadovaný efekt přípravku Mindflow Focus se dostavuje 20 min po požití dvou tobolek, přičemž jejich účinek přetrvává až 5 hodin.

Kromě toho, že Mindflow Focus zažene únavu, zároveň uvolní a zklidní vaši mysl. Dostanete se do stavu příjemného uvolnění a relaxace, takže opadne stres z nedokončené práce. To určitě oceníte v krizových situacích, kdy se blíží termín, nebo v pohodě proplujete celým zkouškovým obdobím. Veškeré obsažené přírodní látky přípravku Mindflow Focus podporují zdraví mozku a celé nervové soustavy. 

Můj balíček s Mindflow Focus / foto: archiv autorky

 

Dávkování a užívání

Jakmile zjistíte, že vám práce nejde od ruky, nemůžete se soustředit a termín se neúprosně blíží, můžete bez nejmenších výčitek svědomí přijmout pomocnou ruku od Mindflow Focus. Svému tělu neškodíte žádnou chemií, naopak vhodným využitím přírodních látek podpoříte svůj psychický výkon. A až budete mít hotovo, vůbec se nemusíte obávat přicházející únavy. Ani po odeznění účinku Mindflow Focus vám nebude chybět energie.

Dávkování: doporučená denní dávka jsou 2 tobolky

Tobolky Mindflow Focus užívejte 20 minut před požadovaným efektem a dostatečně je zapijte, nejlépe sklenicí neperlivé vody. Potřebné množství tekutin podpoří správné rozpuštění želatinové tobolky a vstřebání účinných látek

Budete-li doplněk stravy Mindflow Focus užívat každý den, může se stát, že jeho efekt bude klesat. Když budete chtít dosáhnout maximálního účinku, dejte si vždy 1 – 2 dny pauzu

Mindflow Focus můžete jako doplněk stravy brát denně, ale mějte na paměti, že obsahuje látky, na které je tělo schopno si vybudovat toleranci. Proto je lepší být v jeho dávkování střídmější, nebo čas od času udělat několikadenní přestávky

Koupit v e-shopu >>

Přípravek Mindflow Focus můžete užívat těsně před tím, než se pustíte do práce, nebo i během ní, když cítíte, že na vás přichází únava a nedokážete se správně koncentrovat. Tady bych jen podotkla, že požadované účinky Mindflow Focus mohou být tak trochu individuální

Denní dávka jsou 2 tobolky, které je třeba zapít dostatečným množství vody / foto: archiv autorky

 

Proto bych doporučovala napřed si účinky vyzkoušet s jednou kapslí, protože u citlivějších jedinců může být jedna kapsle dostačující. Když se po jejím požití dostanete do stavu plného soustředění, je to v pořádku. Ale může se stát, že dvě tobolky najednou budou pro tělo moc, budete mít naopak roztěkanou mysl a každá maličkost vás bude rozptylovat

Také trochu myslete na to, v kterou denní dobu tobolky užíváte. Mám na mysli zejména večerní hodiny. Pokud plánujete pracovat hluboko do noci, nebo až do rána, Mindflow Focus vám pomůže, ale pokud se budete chtít také pár hodin vyspat, raději tobolky neberte navečer. Ovšem i co se týče spánku, opět bych to viděla jako individuální záležitost. Někomu to třeba vadit nebude. Proto napřed vyzkoušejte Mindflow Focus sami na sobě, abyste věděli, jak vám sedne nejlépe. 

Koupit v e-shopu >>

Kde a jak koupit

Doplněk stravy Mindflow Focus koupíte přímo v oficiálním e-shopu. Objednávka probíhá zcela standardním způsobem a zásilku podle zvoleného způsobu dopravy můžete očekávat do 2 – 3 pracovních dnů. Nabídka e-shopu je rozšířena o další přírodní produkty bez zbytečné chemie vhodné pro vegany. Jedno balení Mindflow Focus obsahuje 30 tobolek, takže podle míry užívání vám vydrží měsíc až dva. Můžete však rovnou koupit větší balení s obsahem 90 tobolek a nějakou tu korunu ušetřit.

Dvě varianty pro okamžitou produktivitu

 

Mindflow Focus

(s kofeinem)   

Mindflow Focus / foto: mindflow.cz

 

30 tobolek za 490,00 Kč

90 tobolek za 1290,00 Kč

Koupit >>

 

 

 

 

Mindflow Focus Decaf

(bez kofeinu)     

Mindflow Focus Decaf / foto: mindflow.cz

 

30 tobolek za 490,00 Kč

90 tobolek za 1290,00 Kč

Koupit >>

 

 

 

 

Moje zkušenosti s Mindflow Focus

Český výrobek Mindflow Focus jsem objevila teprve nedávno a už se u mne zabydlel natrvalo. Když potřebuji, ráda využívám jeho pozitivní účinky. Vyzkoušela jsem obě varianty: Mindflow Focus s kofeinem a Mindflow Focus Decaf bez kofeinu. Obě lahvičky mi přišly v malé krabičce i s pěkným pozdravem od výrobce a malým dárkem: několik listů týdenního pracovního plánu. Ten jsem umístila vedle monitoru na moji pracovní nástěnku a samozřejmě hned zaplnila úkoly. Práce je stále dost. Ale teď spíš něco k tabletkám.

Malé plastové průhledné lahvičky jsem nejprve prozkoumala pouhým okem. Zaujalo mne, že v každé z nich mají tobolky zcela odlišnou barvu. Varianta s kofeinem má barvu písku, a bez kofeinu je šedobílá. Takže i kdyby se tobolky vysypaly, nikdy je nemůžete zaměnit.

Želatinové tobolky jsou odlišné už na pohled. Můj týdenní plán 🙂 / foto: archiv autorky

 

Zkusila jsem nejprve Mindflow Focus s kofeinem. Dala jsem si jednu tobolku, zapila sklenicí vody a čekala, co se bude dít. Jen tak na okraj, tobolky mi připadají trochu veliké a mě teda špatně kloužou do krku. Musím se napít hodně vody, abych je spolkla. 

Sedla jsem k počítači a pustila se do práce. Asi po půl hodině, mi připadalo, že se mi více zbystřil mozek. Práce mi šla pěkně od ruky, psala jsem jako o závod, nic mne nerozptylovalo. Takto jsem vydržela pracovat v pohodě celé odpoledne a opravdu udělala spoustu práce. Dokonce jsem si za celou dobu nevzpomněla na kávu. Jindy bych si ji rozhodně uvařila, a to možná nejen jednu, ale i dvě.

Koupit v e-shopu >>

 

Další den jsem udělala pokus s Mindflow Focus Decaf s tím, že zkusím dvě tobolky. Tady musím říct, že nástup účinku mi připadal mnohem rychlejší, dokázala jsem se hned plně soustředit a jednou tolik zvýšila produktivitu práce. Byla jsem maximálně spokojená. Myšlenky mi pouze ubíhaly k chybějícímu šálku kávy, který mám běžně při práci postavený u počítače. Asi po hodině jsem to už nevydržela, uvařila kávu a postupně ji vypila. Nevím, asi mi vážně ten kofein chyběl, protože teprve s dávkou kofeinu jsem byla úplně v pohodě

Následujících několik dní jsem žádné problémy se soustředěním a koncentrací neměla. Možná to byly ještě nějaké dozvuky. Postupem času jsem si nejvíce oblíbila variantu Mindflow Focus bez kofeinu, protože já si opravdu ráda vychutnám kvalitní šálek kávy a zkrátka ke mně tak nějak patří.

S Mindflow Focus Decaf si můžete vychutnat svoji oblíbenou kávu / foto: archiv autorky

 

Mindflow Focus skutečně dokáže působit několik hodin, v mém případě dokážu být v plném pracovním nasazení 6 – 7 hodin, i když po takové době už výkonnost mírně klesá. Po práci nejsem nijak extrémně unavená a nejvíce mi vyhovuje, když si dám jednu tobolku ráno po snídani, sednu k počítači a věnuji se svojí práci. Pokud nemám hotovo, vezmu si v průběhu dne ještě jednu tobolku a i s takovým časovým odstupem funguje.

Není ale dobré užívat tobolky jen tak a nedělat nic náročného na psychiku. Je to takový lehce nepříjemný stav, v hlavě vám to šrotuje, mozek vlastně jede naprázdno a vy u toho třeba doma vytíráte podlahu. Takže prostě rozumně, nic se nesmí přehánět.

Koupit v e-shopu >>

Jak vidí účinky Mindflow Focus ostatní lidé?

 

Recenze spokojených zákazníků / foto: mindflow.cz

Co ještě dodat?

Mindflow Focus si beru vždy, když potřebuji udělat kus náročné práce, naplno zapojit mozek, myslet a koncentrovat myšlenky. Skutečně pomáhá, mě osobně vyhovuje množství jedna tobolka Mindflow Focus Decaf se šálkem dobré kávy. To je tak akorát. Když si vezmu dvě tabletky, ano pálí mi to o sto šest, ale tak nějak cítím, že je mozek vybičovaný na maximum a to není zase úplně správně.

Proto doporučuji, abyste si sami na sobě nejprve vyzkoušeli, jak vám bude Mindflow Focus vyhovovat. Když uvážíte, že se jedná o čistě přírodní látky, žádnou chemii, určitě stojí za to. S Mindflow Focus vám nehrozí žádné předávkování kofeinem a oproti energetickým nápojům také neobsahuje žádný cukr, barviva ani dochucovadla. 

Koupit v e-shopu >>

 

Kromě doplňku stravy Mindflow Focus vám pomůže zlepšit funkce mozku také pravidelné cvičení. Za pouhý měsíc se vám může zlepšit paměť a rychleji si zapamatujete nové věci. Zkuste to podle tohoto videa: 

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

Koupit v e-shopu >>

Výhody:

 • čistě přírodní produkt
 • varianta s kofeinem i bez kofeinu
 • vhodné pro vegany a vegetariány
 • snadné užívání
 • možno vzít kamkoli s sebou
 • rychlý nástup účinku
 • dlouhotrvající efekt až 5 hodin
 • po odeznění účinku nepřichází únava

Nevýhody

 • na každého působí účinky jinou silou
 • během užívání je nutná několikadenní pauza 

Recenze přípravku Mindflow Focus

cena
kvalita složení
spokojenost s e-shopem a rychlostí dodání
můj osobní názor

nastartuje mozek

Přírodní pomoc pro nerušenou koncentraci

Investovat do zdraví
Hodnocení čtenářů: Buďte první !

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Recenze Pravé BIO: Které produkty z e-shopu jsem zkusila a jak jsem s nimi byla spokojená?

Znáte obchod Pravé BIO? Pokud ne, nevadí, povíme si o něm něco víc. Stručně řečeno, …

Napsat komentář