Pořiďte si domácí infrasaunu: Luxusní welness v pohodlí domova

Dopřejte si zasloužený relax v pohodlí vašeho domu či bytu v jedinečné infrasauně. Instalace dřevěné infrasauny je velmi rychlá a snadná a zvládne ji každý šikovný kutil. Vyberte si z široké nabídky infrasaun pro jednu, dvě nebo až šest osob, karbonových či keramických zářičů, světelných topidel a dalších doplňkových funkcí infrasauny a užívejte si nezapomenutelné chvíle v hřejivém prostředí s příznivými účinky na vaše zdraví.

Saunování blahodárně působí na lidské zdraví / foto: pixabay.com

 

Typy infrasauny

Ať už si pořizujete venkovní či interiérovou infrasaunuinfrasaunu pro dva či moderní rohovou infrasaunu, berte ohled na konkrétní typ a druh záření. V praxi se infrasauny dělí do několika typů:

  • Karbonové zářiče – tvoří je tenké karbonové pásy, které vyvinou teplotu 70 až 170 °C a nahřívají se pomaleji. Karbonové zářiče se pyšní delší životností, jejich výroba i pořizovací náklady jsou vyšší. Nicméně při běžném provozu (saunování 3x týdně 45 min.) vydrží až 90 let. Distribuce infračervených paprsků je u těchto topidel rovnoměrnější a efektivnější.
  • Keramické zářiče – pracují s teplotou 250 – 300 °C a jsou chráněny extra ochranou mříží. Jejich start je velmi rychlý a pořizovací náklady těchto topidel jsou nižší. Jejich životnost je 8 000 provozních hodin a při běžném provozu (saunování 3x týdně 45 min.) vydrží až 60 let.
  • Světelná keramická RedLight topidla – vytváří povrchovou teplotu 300 – 500 °C a díky speciální technologii je požadované teploty 60 °C uvnitř infrasauny dosaženo nejrychleji ze všech typů. Topidla jsou tvořena trubicemi z křemičitého skla, které kromě intenzivního sálavého tepla, vyzařují také světlo, umocňující terapeutické účinky. Standardní životnost je 60 let při běžném domácím používání, tzn. až 8 000 provozních hodin.
  • Plně spektrální RedGlass zářiče – vyzařují infračervené paprsky v celém jejich spektru záření. Z léčebného hlediska mají na lidský organismus ten nejvýznamější účinek, protože pronikají nejhlouběji do lidské tkáně a vedle tepelného efektu produkují i efekt světelný. Nahřátí těchto zářičů je prakticky okamžité, čímž se zkracuje doba na nahřátí sauny na požadovanou teplotu.
Vybrat saunu >>

Pozitivní vliv saunování na zdraví

Infračervené záření je přirozenou tepelnou složkou slunečního záření. Infrasauny důkladně prohřívají lidský organismus a optimálně prokrvují jednotlivé části těla a zajišťují pocení, které z těla vyplavuje nežádoucí toxické látky, těžké kovy či karcinogeny. Využití infrasauny oceníte při prevenci proti nachlazení, léčbě a rehabilitaci pohybového aparátu i příjemnou relaxaci. Saunování vede k maximálnímu uvolnění těla i duše a také k odstranění chronického stresu. Za 30 minut v infrasauně je možné spálit až 600 kcal, odstranit nečistoty pleti a částečky odumřelé kůže či zmírnit projevy celulitidy.

Kamil Černý říká: “Sauna se stává ochráncem zdraví moderního člověka, tak jako jím byla jeho pradávným předkům.”

ČERNÝ, KAMIL. Sauna - jedna z důležitých forem regenerace aktivních sportovců.

ČERNÝ, Kamil. Sauna – jedna z důležitých forem regenerace aktivních sportovců [online]. České Budějovice, 2011 [cit. 2020-11-25]. Dostupné z: <https://theses.cz/id/2oyhgf/>. Bakalářská práce. Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Pedagogická fakulta. Vedoucí práce Mgr. Petr Havel.

 

Proč je sauna zdravá a pro koho je vhodná? Podívejte se:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

Domácí relaxace

Interiérové sauny je možné provozovat v rodinném domku i panelovém bytěExteriérové infrasauny si své umístění najdou na zahradě nebo terase. Podklad v místě montáže infrasauny musí být dokonale rovný, pevný a stabilní.

 

Snadný provoz i údržba

Pokud dodržujete základní hygienická pravidla je údržba infrasauny velmi snadná. K čistění dřevěných ploch a jejich impregnaci je ideální používat pouze přípravky k tomu určené. Z venkovní části je infrasauna nalakovaná a na její ošetření stačí pouze navlhčený hadřík. Vnitřní část disponuje lakovanými nejvíce namáhanými částmi, jako jsou sedací místa a opěrné body.

Pokračovat do e-shopu >>

 

Náklady na provoz infrasauny jsou přibližně v řádech pěti korun za hodinu využívání infrasauny. Infrasauna má nižší provozní náklady a je cenově dostupnější oproti klasickým saunám. K samotnému zapojení postačí klasická elektrická zásuvka na 230 V.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Nejlepší přírodní recept na křečové žíly: Jak bolavým nohám ulevit?

Křečové žíly trápí v dospělosti téměř každého druhého z nás. Nejenže na pohled nevypadají moc …

Napsat komentář