Recenze Minus Age Bioelixir: Podpořte svoji imunitu přírodními betaglukany

Správně fungující imunitní systém je základem dobrého zdraví. A proto je nutné o něj dobře pečovat. Oslabená imunita může zvýšit náchylnost k různým nemocem a nejen na podzim nás dokáže potrápit menším či větším nachlazením. Příznaky snížené obranyschopnosti organismu se mohou projevit kdykoli po celý rok, nekonečná únava, nechutenství, nevyspání, různé ekzémy, vyrážky, atd. Prostě sami na sobě cítíte, že nejste ve své kůži a je úplně jedno, jestli je zima nebo léto. Lidský organismus se neustále setkává s různými cizorodými látkami, toxiny, viry, bakteriemi, proti kterým nás musí náš imunitní systém chránit. Z toho důvodu si určitě zaslouží naši zvýšenou pozornost. Imunitu lze velmi dobře podpořit zdravým životním stylem v kombinaci s kvalitním doplňkem stravy. A právě jeden takový jsem měla možnost vyzkoušet – Minus Age Bioelixir. Jedná se o čistě přírodní přípravek s vysokým množstvím betaglukanů, s přídavkem selenu, vitamínů, minerálů a dalších účinných látek, které jsou pro činnost imunitního systému velkou posilou. Kromě podpory imunity umí Bioelixir rozzářit pokožku a vlasy a pozitivně ovlivnit stárnutí celého organismu. Pojďme tedy společně zjistit, proč si koupit právě tento doplněk stravy. V čem je tak jedinečný, jak o něm výrobce tvrdí? 

Minus Age Bioelixir je obrovskou posilou pro imunitu / foto: archiv autorky

 

Co je Minus Age?

Česká značka Minus Age vyrábí své unikátní produkty, které pomáhají v maximálně možné míře podpořit zdraví celého organismu a současně mohou zpomalit zcela přirozený biologický proces stárnutí. O to jde v Minus Age především. Když jsem otevřela jejich webové stránky a podívala se na nabídku e-shopu, hodně mne zaujalo, co všechno zajímavého tady mají. Jednotlivé přípravky vynikají opravdu vysoce kvalitním složením, což není u jiných konkurenčních výrobků úplná samozřejmost. Obsahují velmi cenné, vědecky podložené látky, které přispívají k dlouhému životu prožitém ve zdraví

Prohlédnout e-shop

Společnost Minus Age tvoří odborný tým vědců a lékařů, takže umí velmi dobře propojit zkušenosti z praktického lékařství s vědeckými poznatky. Drží se zásady, že zdraví je největší hodnota, kterou v životě máme. Neustále vyvíjí nové produkty, které postupně rozšiřují nabídku e-shopu. Jedná se o různé podpůrné vitamíny a další přípravky s obsahem látek, které pomáhají podpořit určitou oblast lidského zdraví (spánek, dobré trávení, klouby, atd.). 

Ze všech přípravků značky Minus Age jsem kromě Bioelixiru vyzkoušela také doplněk stravy NMN a Fullbiotic, o každém z nich si můžete přečíst více v mé samostatné recenzi. Myslím, že oba přípravky by vám rozhodně neměly uniknout, protože rovněž vynikají nejen svým specifickým složením, ale jsou i velkým přínosem pro lidské zdraví. Podle mne, v každém případě stojí minimálně za vyzkoušení.

Bioelixir je v pořadí třetí doplněk stravy od Minus Age, který se mi dostal do ruky. Krabička stejné velikosti jako Fullbiotic, bílé barvy, svým vzhledem zachovává celou produktovou řadu Minus Age. Z popisku na krabičce se dozvíme, že tento přípravek je určen na imunitu a krásný vzhled.

Minus Age Bioelixir pomáhá posílit přirozenou obranyschopnost těla, rozzáří pokožku i vlasy / foto: archiv autorky

 

V jednom balení Minus Age Bioelixir se nachází 6 plat kapslí po 15 kusech, dohromady tedy 90 kapslí. Kapsle jsou průhledné, takže lze snadno rozpoznat prášek béžové barvy, jenž se ukrývá uvnitř. Jaké je jeho složení?

Minus Age Bioelixir obsahuje betaglukany, selen a další cenné látky, které naše tělo snadno vstřebá a využije na podporu správné funkce imunitního systému a zlepšení kvality pokožky, vlasů a nehtů. Myslím, že naprosto skvělá kombinace účinných látek. 

Betaglukany jsou v Bioelixiru naprosto nejdůležitější složkou, jelikož umí imunitu tak vyburcovat, že tělo potom dokáže snadněji vzdorovat infekcím, civilizačním chorobám a lépe odolávat stresu. Zanedbatelné však nejsou nejsou ani další prvky, které společně s betaglukany příznivě působí na naše zdraví

Zkusit Bioelixir >>

 

Betaglukany – jak pomáhají imunitě?

Betaglukany vědci zkoumají již několik desítek let a stále přichází s novými poznatky. Výsledky provedených výzkumů naznačují, že mají skutečně mimořádné účinky na lidské zdraví. O co vlastně jde? Betaglukany jsou čistě přírodní látky, polysacharidy, které se přirozeně vyskytují v buněčných stěnách hub, kvasinek, bakterií, sinic, a nebo obilovin. Jedná se o molekuly glukózy, tedy běžného cukru, které jsou vzájemně poskládány jako korálky na niti a pomáhají tak udržovat pevnost buněčné stěny. Jinou další funkci prakticky neplní, avšak pro zdraví mají svůj obrovský význam.

Betaglukany umí výrazně podporovat obranné reakce lidského těla proti bakteriálním a parazitárním infekcím (odborně se jim říká imunomodulátory). Imunitní systém tvoří rozsáhlá síť buněk a tkání, neustále hledají v našem těle nepřátelské organismy a cizí buňky, které se snaží zničit. Betaglukany tak nachází svůj význam nejen v prevenci, ale i při projevech virových či bakteriálních onemocnění. 

Když naše tělo bojuje s infekcí, nebo je v neustálém stresu, nároky na tvorbu imunitních buněk se zvyšují. A právě tady mohou pomoci betaglukany, které produkci nových buněk dostatečně podpoří. To ale není všechno. Nové buňky jsou mnohem více aktivnější, takže zvládnou účinněji ničit patogenní viry a bakterie

V doplňku stravy Minus Age Bioelixir tvoří betaglukany 30 % přírodní biomasy / foto: archiv autorky

 

Betaglukany také dokáží vychytávat volné radikály, proto se díky této vlastnosti řadí mezi silné antioxidanty. Velmi dobře působí jako ochranné látky proti vzniku nutričních volných radikálů, které se tvoří při nevhodné skladbě stravy

Betaglukany pomáhají snižovat hladinu cukru a cholesterolu v krvi, urychlují tvorbu bílých a červených krvinek a mají pozitivní vliv na celý kardiovaskulární systém. Podporují zdraví střevní mikroflóry, což je rovněž důležité pro silný imunitní systém.

Opomenout nelze ani protizánětlivé účinky betaglukanů, které mohou být prospěšné při snižování rizika chronických zánětlivých onemocnění. Chronický zánět je jedním ze základních znaků stárnutí organismu. Imunitní systém se v přirozeném procesu stárnutí postupně mění nejen s věkem, ale i vlivem okolního prostředí. S přibývajícími lety se zpomaluje, přestává být efektivní a tělo se pak obtížněji vypořádává s viry a bakteriemi a následně může docházet k rozvoji poškozujícího zánětu. Betaglukany pomáhají posilovat přirozenou vitalitu člověka

Betaglukany jsou tedy pro zachování zdraví velkým přínosem. Mohlo by se zdát, že pro zajištění potřebného množství betaglukanů stačí konzumovat potraviny, které jsou jejich hlavním zdrojem. Tak jednoduché to ale není. Samotná účinnost betaglukanů se odvíjí nejen od zdroje, ze kterého pochází, ale do určité míry závisí také na jeho chemické čistotě a vhodné kombinaci dalších látek.

Pro pozitivní vliv na imunitní systém je důležité, aby optimální čistota betaglukanu dosahovala hodnoty minimálně 80 %. Čím je betaglukan čistší, tím je účinnější.

Biologická aktivita betaglukanů závisí také na molekulové struktuře a řetězení. Molekula betaglukanu se skládá z jednotek glukózy, které jsou propojeny v glykosidických vazbách v různých pozicích, přičemž pro tělo nejpřirozenější a biologicky nejaktivnější jsou považovány vazby v pozici 1,6 a 1,4. A právě tyto nejdůležitější typy betaglukanů obsahuje doplněk stravy Minus Age Bioelixir.

Zkusit Bioelixir >>

Minus Age Bioelixir – biomasa s betaglukany

Když jsme si objasnili, co to jsou betaglukany a proč mají tak zásadní význam pro silný imunitní systém, je zřejmé, že v doplňku stravy Minus Age Bioelixir jsou nejdůležitější složkou přírodní biomasy, která je dále obohacena o selen, vitamíny, minerály a další cenné látky. Samotné složení této biomasy umožňuje vysokou vstřebatelnost jednotlivých látek, takže naše tělo je pak dokáže mnohem snadněji a efektivněji využít. 

Jedna kapsle Minus Age Bioelixir obsahuje:

 • 300 mg Biomasy Yarrowia lypolitica s vysokým obsahem betaglukanů (90 mg) a selenu (50 – 60 μg)
 • kompletní řadu vitamínu B
 • vitamin E
 • alpha-ketoglutarát
 • koenzym Q10 
 • bílkoviny
 • minerály

V doplňku stravy Minus Age Bioelixir betaglukany tvoří 30 % přírodní biomasy, přičemž Bioelixir obsahuje oba nejvýznamnější typy betaglukanů a to 1,6 a 1,4.

Minus Age Bioelixir je obohacen o selen, ovšem nenachází se zde jako samostatný prvek. Jeho unikátní zabudování do enzymů a membrán přírodní biomasy Yarrowia lypolitica umožňuje jeho vysokou vstřebatelnost a okamžitou využitelnost v organismu. Nemalé množství až 60 μg má svůj význam a i tímto získává Bioelixir na své jedinečnosti a skutečné kvalitě

Selen je nepostradatelným prvkem pro pokožku, vlasy a nehty, což je zcela určitě příjemným benefitem. Věřím, že nejen pro mne. Minus Age Bioelixir tak skvěle kombinuje účinky nejen na podporu zvýšené odolnosti těla, vitality, ale současně podpoří i krásný vzhled

Jedna kapsle doplňku stravy Minus Age Bioelixir je plná látek, které pomáhají podpořit imunitní systém, pokožku, vlasy, nehty a zpomalit přirozený proces stárnutí / foto: archiv autorky

 

Také vitamíny řady B jsou v Bioelixiru zabudovány do enzymů a membrán přírodní biomasy, jejíž součástí jsou i základní ionty, minerály, vitamín E, malé množství vitamínu C a D2.

V Minus Age Biolixíru dále najdeme látku s názvem alpha-ketoglutarát (podle vědeckých studií pomáhá snížit biologický věk) a koenzym Q10, který se vyskytuje v každé buňce lidského těla a podílí se na tvorbě energie.

Proti takovému složení doplňku stravy mohu jen stěží něco namítnout. Každá použitá látka má své opodstatnění a svůj význam. Zpochybnit nelze ani kvalitu použitých surovin, protože v Minus Age pro své výrobky pečlivě vybírají pouze ty látky, které jsou podloženy vědeckými studiemi, prošly řádnou kontrolou a testem.

Přírodní doplněk stravy Minus Age Bioelixir získal potřebnou certifikaci, což rovněž vypovídá o vysoké hodnotě tohoto přípravku a zvyšuje jeho důvěryhodnost.

Jak pomáhá Minus Age Bioelixir lidskému tělu?

 • podporuje normální funkci imunitního systému
 • přispívá k normálnímu stavu vlasů, nehtů a pokožky
 • chrání buňky před oxidativním stresem
 • udržuje normální funkci štítné žlázy

Velkým plusem je podle mne také to, že se jedná o ryze český výrobek a navíc je vhodný i pro vegany. V Minus Age se vše od vývoje, přes výrobu a balení produktů odehrává v České republice.

 

Minus Age Bioelixir

Posílí imunitu a podpoří krásný vzhled

90 kapslí až na 3 měsíce za 990 Kč

Koupit >>

 

Těžko hledám něco, co bych mu mohla vytknout. Myslím, že i ta cena je adekvátní tomu, že se k vám dostává prémiový produkt. Kvalitní suroviny, naprosto unikátní kombinace výživných látek, kontrola nad výrobou, atd., to všechno prostě něco stojí. Objednávka v e-shopu probíhá zcela standardním způsobem, bez problému. Nabízí zde i různé slevové akce, které můžete využít. 

Doporučené dávkování:

Denně užívejte 1 – 2 kapsle a zapijte dostatečným množstvím vody. 

Minus Age Bioelixir je vhodným doplňkem zdravého životního stylu, pestré a vyvážené stravy. Není určen pro děti, těhotné a kojící ženy.

Zkusit Bioelixir >>

Moje zkušenosti s doplňkem stravy Minus Age Bioelixir

Stručně můžu říct, že moje zkušenosti s přípravkem Minus Age Bioelixir jsou více než dobré. Chcete-li posílit imunitu nějakým doplňkem stravy, na trhu najdete spoustu produktů, které slibují podporu přirozené obranyschopnosti lidského těla. Obsahují různé vitamíny, minerály, výtažky z bylin, hub, každý přípravek má v podstatě úplně jiné složení. Možnost výběru je poměrně široká, až se v tom člověk kolikrát ztrácí a vlastně neví, co je pro něj nejlepší. Vždy je potřeba zhodnotit několik kritérií

Kvalitní doplněk stravy by měl mít vysokou vstřebatelnost a také čisté složení, bonusem navíc je získaná certifikace, která zvyšuje důvěryhodnost výrobce. Všechny tyto základní vlastnosti splňuje Bioelixir od společnosti Minus Age, což mi už od první chvíle, co jsem jej držela v ruce, napovídalo, že by mohlo jít skutečně o dobrý produkt.

Proto jsem byla hodně zvědavá, jak se na mne projeví jeho účinky. Po dobu jednoho týdne jsem každý den užívala ráno po snídani jednu kapsli. A výsledek? Nestalo se nic zázračného, ale byla jsem prostě v dobré kondici, žádné zdravotní problémy, plná sil a energie. Důležité je ovšem zmínit to, že to bylo v době, kdy kolem mne lítaly různé bacily, které méně odolné jedince sklátily do postele. 

Samozřejmě nemůžu tvrdit, že jen díky Bioelixiru jsem nemoci odolala a že pouze tento doplněk stravy je zaručenou prevencí. Ono obecně platí, že vždy souvisí jedno s druhým.  Každý člověk je jiný, každý má svůj naprosto unikátní imunitní systém, jinou fyzickou i psychickou zátěž, jinak nastavenou svoji běžnou životosprávu, prostě každé tělo reaguje jinak. Nicméně, já mám pocit, že užívání Bioelixiru více přispělo k tomu, že jsem žádné známky nemoci na sobě nepozorovala.

Když se rozhlédnu po konkurenci, tedy jiných přípravcích na imunitu, a trochu se nad nimi zamyslím, pak já osobně řadím Minus Age Biolelixir k těm lepším a kvalitnějším. Líbí se mi jeho složení a myslím, že tělu opravdu pomáhá a prospívá.

Jedno baleni Minus Age Bioelixir obsahuje 90 kapslí, což je dávka až na 3 měsíce / foto: archiv autorky

 

Kromě imunity by měl Bioelixir blahodárně působit také na vlasy, nehty a pokožku. Musím říct, že v tomto směru jsem žádné změny nezaznamenala, což z části připisuji tomu, že týden užívání je poměrně krátká doba na to, aby se jeho účinky na krásu zvládly dostatečně projevit. Podle mne to chce delší dobu pravidelného užívání.

V každém případě považuji doplněk stravy Minus Age Bioelixir za hodnotný produkt, který je pro posilu zdraví velkým přínosem a to nejen v průběhu nemoci, ale můžete ho užívat i preventivně zejména v období zvýšeného výskytu respiračních onemocnění. 

Jako bonus navíc vidím jeho pozitivní vliv na přirozený proces stárnutí organismu a krásu. Prostě zkuste a uvidíte sami, zda mi dáte za pravdu. Mě po všech stránkách vyhovuje, a proto si další balení koupím znovu. A co vy? 

Zkusit Bioelixir >>

 

Výhody:

 • vysoký obsah betaglukanů a selenu
 • podpora imunity a krásy
 • přírodní produkt
 • kvalitní složení
 • český výrobek
 • snadné užívání

Nevýhody:

 • dostupnost jen na internetu

 

Recenze doplňku stravy Minus Age Bioelixir

cena
kvalita složení
spokojenost s e-shopem a rychlostí dodání
můj osobní názor

pro silnou imunitu

Podpoří přirozenou obranyschopnost těla a krásu

Investovat do zdraví
Hodnocení čtenářů: Buďte první !

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Recenze: Konjakové houbičky Kohle pro různé typy pleti. Co všechno umí?

Už jste někdy slyšeli o konjakových houbičkách? Možná ano, možná ne. Pokud jsou pro vás …

Napsat komentář