Recenze Intelligent food: Kompletně nahradí porci jídla

Hledáte vhodnou alternativu výživově hodnotné pevné stravy? Mám pro vás jeden skvělý tip: Intelligent food – přírodní jídlo ze superpotravin. Ideální pro všechny aktivní jedince a vyznavače zdravého životního stylu. Intelligent food je nutričně kompletní jídlo s vysokým obsahem bílkovin, bez laktózy, konzervantů a umělých příchutí. Sypký prášek do minuty proměníte v chutný nápoj, který oceníte v každodenním shonu. Díky němu vaše tělo okamžitě získá vše, co právě potřebuje. Nahradí rychlou snídani, oběd v práci, doplní živiny po tréninku či po čas diety. Zkrátka, Intelligent food je jídlo moderní doby. Zkusila jsem testovací balíček a tímto vám přináším jeho recenzi. Čím je Intelligent food tak výjimečný?

Nutričně vyvážené jídlo Intelligent food si vychutnáte kdykoliv a kdekoliv / foto: archiv autorky

 

Intelligent food = inteligentní jídlo

Dnešní uspěchaná doba mnohdy přináší situace, kdy jednoduše nestíháme. Pod náporem pracovních úkolů pak na pořádné jídlo není vůbec čas. V rychlosti zalepíte žaludek sladkou tyčinkou, fast foodem, nebo odoláváte hladu až do večera. A co na to vaše tělo? Dochází mu energie, cítíte se unaveni, pracovní výkonnost klesá,… Zdravý způsob života si tedy žádá efektivní řešení. Proto přichází na svět Intelligent food neboli inteligentní jídlo, které šetří váš drahocenný čas, peníze i úsilí. Vychutnáte si ho kdykoliv a kdekoliv. A právě v tom je inteligentní.

Koupit v e-shopu >>

Intelligent food je přírodní jídlo vyrobené z těch nejlepších rostlinných surovin, které vašemu tělu dodají opravdu kvalitní živiny. Nenajdete v něm žádnou složku živočišného původu, takže je vhodné i pro vegany. Odborníci na výživu vytvořili zdravé jídlo, dá se říci přímo superjídlo, plné desítek vitamínů, minerálů, s obsahem pěti druhů nejkvalitnějšího proteinu, RAW potravin a přírodní chuti ovsa a kokosu.

V každé chvíli, kdy nemáte čas či náladu na vaření a chcete mít lepší formu a zdravé tělo, oceníte přednosti Intelligent food.

Pro koho je Intelligent food?

Koupit v e-shopu >>

 

Michal Blahoušek říká: “Dieta bohatá na rostlinné potraviny zlepšuje hodnoty krevního tlaku, homeostázy glukózy a inzulínu, krevních lipidů a lipoproteinů, endotelové funkce, zánětu, oxidačního stresu, případně i trombózy, a také složení a funkci střevní mikrobioty s příznivým dopadem na lidské zdraví. To jsou důvody, proč rostlinná strava může potlačovat nebo zabránit progresi některých chronických onemocnění.”

BLAHOUŠEK, MICHAL. Vliv rostlinné stravy na zdraví.

BLAHOUŠEK, Michal. Vliv rostlinné stravy na zdraví [online]. Olomouc, 2020 [cit. 2020-07-07]. Dostupné z: <https://theses.cz/id/85x8ff/>. Bakalářská práce. Univerzita Palackého v Olomouci, Fakulta tělesné kultury. Vedoucí práce doc. RNDr. Miroslava Přidalová, Ph.D..

 

Intelligent food je praktické jídlo skvělé chuti pro každého, kdo nechce jíst nic nezdravého. Lahodný nápoj chutná už jen tak sám o sobě, ale není problém jej trochu vylepšit. Jemný prášek můžete přisypat k ovocnému smoothie, přidat třeba semínka či oříšky. Jednou dáte kakao, jindy skořici. Intelligent food se vám nikdy nepřejí. Inteligentní jídlo v tekuté formě je pro tělo lehce stravitelné a získané živiny se rychleji vstřebají do krve.

Ovocné smoothie s Intelligent food zvýší jeho výživovou hodnotu / foto: archiv autorky

 

Intelligent food můžete vzít s sebou:

 • do práce
 • do školy
 • do fitka
 • do auta
 • na víkendový výlet s rodinou
 • na dovolenou
 • kamkoli na cesty 
Koupit v e-shopu >>

 

Intelligent food můžete mít kdykoli po ruce, podle toho, jak se vám to bude hodit. Předem připravený hotový nápoj v lahvi jednoduše uskladníte v tašce či batohu, nebo vezmete s sebou sypkou směs, nějakou tekutinu (vodu, džus, rostlinný nápoj), promícháte v shakeru a nápoj připravíte na místě

Po promíchání sypké směsi s vodou spotřebujte připravený nápoj během několika hodin, nebo skladujte v lednici maximálně po dobu 24 hodin.

Intelligent food výživově nahradí jakoukoli porci jídla během dne, případně úplně všechny. Můžete si jej dopřát k snídani, obědu i večeři. Neobsahuje žádné geneticky modifikované organismy (GMO), syntetické vitamíny, konzervační látky, laktózu, ani žádná dochucovadla. S každým jídlem máte jistotu, že svému tělu dodáváte jen kvalitní živiny

Všechny suroviny v Intelligent food jsou vysoké kvality a nejsou geneticky modifikované. Jediným alergenem je sója. Intelligent food je složen výhradně z přírodních surovin a neobsahuje žádná syntetická aditiva.

Plné pracovní nasazení kolikrát nedává prostor k tomu, abyste ještě přemýšleli, co budete jíst. Aby ale vaše tělo správně fungovalo, potřebuje doplnit živiny. A ty mu právě dodáte rychle, jednoduše a v pravý čas prostřednictvím Intelligent food. Neznám lepší řešení. Mě osobně se velmi osvědčilo. 

Intelligent food je přírodní jídlo ze superpotravin / foto: archiv autorky

 

Složení Intelligent food

Intelligent food je kompletní jídlo v prášku vyrobené z nejkvalitnějších přírodních surovin. Sypký prášek obsahuje 16 potravin rostlinného původu, které jsou pro tělo vyváženým zdrojem sacharidů, tuků i bílkovin. Optimální množství snadno vstřebatelných  živin je pro tělo velkým zdravotním přínosem. 

Všechny suroviny jsou šetrně sušené, aby si zachovaly co nejvíce přirozených vlastností.
Koupit v e-shopu >>

 

Intelligent food obsahuje unikátní suroviny:

Slunečnice – kvalitní zdroj rostlinných tuků (omega-6 a omega-9 mastných kyselin), vitamínu E.  Vyniká vysokým obsahem bílkovin, hořčíku a v těle působí jako silný antioxidant. Poskytuje výživu mozku a je přírodní posilou pro kardiovaskulární a nervový systém. 

Kokos – obsahuje kvalitní rostlinné tuky, především velmi cenné MCT tuky (uplatní se při redukční dietě) a spoustu důležitých vitamínů a minerálů. 

Oves – vyniká příznivým složením bílkovin s vysokým obsahem esenciálních aminokyselin. Nejvíce zastoupenou složkou jsou sacharidy, které dlouhodobě zasytí. Významný je také obsah vlákniny. 

RAW carob neboli svatojánský chléb – cenný zdroj vitamínů, minerálů, vlákniny. V těle působí jako účinný antioxidant. Carob má nízký obsah cukru a je považován za nízkokalorickou potravinu. 

Rýžový protein – lehce stravitelná kvalitní rostlinná bílkovina s obsahem hodnotných esenciálních aminokyselin (lysin, valin, leucin a mnohé další).

Bílá řepa – zdroj kvalitního disacharidu, který přiznivě ovlivňuje celkovou chuť

RAW maca nebo také maca peruánská – mocný zdroj živin. Posila pro organismus, dodává fyzickou sílu, podporuje psychickou pohodu a vitalitu. 

Mandlový protein – má vysoký obsah bílkovin, vlákniny a široké spektrum vitamínů a minerálních látek, zvláště vápníku. Pro vegany, vegetariány a sportovce je významným zdrojem živin. 

Hrachový protein – cenná bílkovina, která obsahuje všechny esenciální aminokyseliny a vyznačuje se vysokým podílem argininu. Pomáhá při regeneraci svalů po tréninku a podporuje tvorbu svalové hmoty.  

Lahůdkové droždí – nejen skvělé ochucovadlo, ale i zdroj hodnotných živin. Zejména vitamínů skupiny B, bílkovin, minerálů. Účinně se podílí na vstřebávání tuků a sacharidů ze stravy, které následně přeměňuje na energii. 

Výtažek z kukuřice – obsahuje kvalitní sacharidy, které poskytují tělu energii k tomu, aby mohlo správně fungovat. 

RAW mladý ječmen – zelená superpotravina, podporuje přirozenou obranyschopnost organismu a přispívá k lepšímu trávení. Cenný zdroj vitamínů, minerálů, účinný antioxidant. 

Výtažek z kořene čekanky – obsahuje rozpustnou vlákninu s výrazným probiotickým efektem. Přispívá k lepšímu trávení a pozitivně ovlivňuje stav střevní mikroflóry. 

Izolát sójového proteinu – ideální zdroj bílkovin pro vegany a vegetariány, který zajišťuje svalstvu přísun potřebných živin. Díky nízkému obsahu sacharidů a tuků je vhodnou součástí redukční diety. 

Kokosový olej – kvalitní rostlinný tuk, který přispívá k lepšímu vstřebávání živin a v játrech se podílí na tvorbě ketonů. Ketolátky jsou rychlou energií pro mozek a mají své účinky při redukci hmotnosti. 

Konopný protein – plnohodnotný zdroj bílkovin s obsahem všech esenciálních aminokyselin, vlákniny, omega-3 a omega-6 mastných kyselin. 

Bílkoviny mají ve stravě vysoký termický efekt, jinak řečeno, až 30 % energie přijaté ve formě proteinů je využito na jejich trávení a metabolismus. Proto je dostatečné množství bílkovin také významné při redukci nadváhy.

 

Jak Intelligent food připravit?

Intelligent food je skutečné jídlo moderní doby, které plně zvládá každodenní náročné požadavky. Příprava chutného nápoje je časově naprosto zanedbatelná, absolutně vás nijak nezdrží v právě prováděné činnosti. Sypký prášek nasypete do shakeru, přilijete vodu, promícháte a máte hotovo. Zvládnete to v kanceláři stejně dobře jako v autě či na lesní mýtině

Koupit v e-shopu >>

 

Nutričně vyvážený komplex živin dodá tělu energii, takže organismus může bez problému plnit svoji funkci. A vy se budete cítit úplně v pohodě. Intelligent food dlouhodobě zasytí, nebude vás trápit pocit hladu ani výčitky svědomí, že na pořádné jídlo nemáte čas.  

Bílkoviny jsou důležité pro ochranu a budování svalové hmoty, která příznivě působí na hodnoty bazálního metabolismu.

 

Základní příprava jídla Intelligent food:

 • 5 lžic (82 g) prášku nasypte do shakeru
 • přidejte 250 ml vody
 • důkladně protřepejte (30 sekund)
Jedna porce jídla Intelligent food obsahuje 82 g sypké směsi a má 400 kcal. Tím pádem máte také jasný přehled o přijatých kaloriích, což ocení všichni sportovci a osoby v redukčním režimu.

Nutriční hodnoty Intelligent food

 100 g1 porce
Energetická hodnota2015 kJ / 488 kcal1674 kJ / 400 kcal
Sacharidy37,6 g30,9 g
z toho cukry9,2 g7,6 g
Bílkoviny24 g19,7 g
Tuky24 g 19,7 g
z toho nasycené8,5 g 6,9 g
Vláknina7 g5,7 g
Sůl0,8 g0,7 g
Koupit v e-shopu >>

 

Bez šejkru to nepůjde

Chcete-li dobře připravit lahodný nápoj Intelligent food, bez hrudek plovoucích na povrchu, budete potřebovat šejkr. Máte-li nějaký už doma, pak jistě víte, jaký to je účinný pomocník. Rozmíchat jakýkoli sypký prášek v tekutině není jen tak a pouhá lžíce příliš nepomůže. To je také důvod, proč výrobce Intelligent food má v nabídce také rovnou shaker. A to ne jen tak ledajaký! Opravdu dobrý kvalitní shaker, který stejně jako samotné jídlo Intelligent food myslí na vaše zdraví

Koupit shaker >>

Intelligent food shaker

Intelligent food shaker je vyroben z vysoce kvalitního a odolného materiálu – tritanu a speciálně navržen pro ty nejnáročnější uživatele. Lehká odolná láhev o objemu 875 ml pojme až 1000 kcal výživově hodnotného inteligentního jídla, které si můžete vzít s sebou kamkoli na cesty. 

Vysoce kvalitní materiál tritan je beztvarý kopolyester získaný z rostlinného zdroje, který neobsahuje škodlivou chemikálii BPA (Bisphenol A). Tritanová láhev je tak lehká, že při celodenním pobíhání nebudete ani vědět, že ji máte s sebou.

Láhev neobsahuje škodlivé BPA a je považována za nejzdravější formu běžně používaných shakerů. Tritan díky svojí odolnosti vůči teplu neuvolňuje žádné škodlivé látky do vašeho jídla. Láhev má pevný uzávěr, takže nemusíte mít obavy, že se vám nápoj v tašce či batohu vylije. Velkou přednost vidím i v tom, že láhev nepřejímá chutě potravin, tak jako jiné běžné plastové nádoby. I po několikerém použití je stále jako nová. 

Intelligent food shaker je vyroben z vysoce kvalitního tritanu / foto: archiv autorky

 

Nejlepší poměr cena / kvalita / zdraví

Zajímá vás, kde je inteligentní jídlo k mání? Koupíte ho pouze v oficiálním e-shopu. Zde máte na výběr několik možností. Chcete-li jídlo nejprve ochutnat, je pro vás připraven startovací balíček. Máte-li už ve všem jasno, pak se jistě vyplatí objednat rovnou větší množství. Vyjde vás to levněji. Doprava začíná už na 39 Kč a nad 2 000 Kč je úplně zdarma

Nabídka jídel Intelligent foodIntelligent food TEST PACK
obsahuje 2 sáčky = 7 jídelCena 299 Kč

jedna porce jídla 42 KčKoupit >>


Intelligent food BUSINESS PACK
obsahuje 4 sáčky = 14 jídelCena 560 Kč

jedna porce jídla 40 KčKoupit >>


Intelligent food INTELLIGENT PACK
obsahuje 14 sáčků = 49 jídelCena 1790 Kč

jedna porce jídla 37 Kč
Koupit >>

Intelligent food se vyrábí z poctivých surovin nejvyšší kvality, bez umělých přísad, u nás doma v České republice. Jakmile jsem jej ochutnala, ucítila jsem lahodnou přírodní chuť a vůbec žádnou chemii. Jeho přednosti si vychvalují lidé rozličných věkových kategorií, studenti, maminky na mateřské, senioři, office manažeři či sportovní trenéři.

Koupit v e-shopu >>

 

Intelligent food nemusí být jen nápoj

Intelligent food je prostě inteligentní jídlo v sypké směsi, kterou můžete zakomponovat kamkoliv. Nemusí to být jen oblíbené ovocné smoothie, Intelligent food chutná nasladko i naslano. Hodí se do těsta na lívance či palačinky, kde částečně nahradí mouku, nebo z něj připravíte výbornou výživnou kaši k snídani.

Možná kaše bude pro vás lepší, zkuste to. Lehké jídlo můžete mít k obědu či večeři jedna dvě. Pět lžic prášku nasypete do misky a přidáte jen méně tekutiny tak, abyste získali kašovitou konzistenci. Dochutíte podle sebe (semínka, oříšky, ovoce, skořice, apod.), jak jste zvyklí. 

Moje Intelligent food ranní kaše / foto: archiv autorky

 

Sami si jistě najdete podobu, která vám zachutná nejvíce. Intelligent food lze kombinovat také se zeleninou, přidat různé koření,… fantazii se meze nekladou. Výborné je s carobem, skořicí, špetkou kardamomu či rozemleté vanilky. Někomu třeba zachutná pálivá chuť chilli papriček, kurkumy, nebo čerstvých bylinek. 

Koupit v e-shopu >>

 

Můžete zkusit tyto lívance, jsou moc dobré. Jen část mouky nahraďte práškem Intelligent food. Výživově budou hodnotnější a zasytí vás na delší dobu:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

Intelligent food můžete jíst denně

Intelligent food si můžete dopřát každý den a nahradit jím jakoukoli porci jídla dle svých časových možností. Pokaždé si jej dochutíte podle sebe, nasladko či naslano, takže si myslím, že se vám nikdy nepřejí. Jelikož se jedná o výživově hodnotné jídlo, nemusíte mít obavy, že by vašemu tělu něco chybělo. Intelligent food dodá organismu kompletní dávku potřebných živin a vy díky tomu pojedete na sto procent.

Intelligent food má garanci dobré chuti. Jestliže vám nebude chutnat, vrátí vám peníze.

Pakliže se rozhodnete přejít výhradně na celodenní stravu s Intelligent food, začínejte postupně. Určitě není dobré ze dne na den nahradit jím všechna jídla. Dejte tělu čas, musí si na nový stravovací režim trochu zvyknout. I když v tomto se směru se jedná především o individuální záležitost, dopřejte tělu několik dní. Hodně také záleží na vašich běžných stravovacích návycích. Pokud dodržujete racionální jídelníček, tělo si navykne podstatně dříve. 

Koupit v e-shopu >>

 

Intelligent food v mém jídelníčku

V poslední době se kompletní jídlo v tekuté podobě stále více a více dostává do povědomí lidí, jako ideální způsob stravování. A já se řadím mezi ně. Když jste v časovém pressu, nebo se vydáváte na cestu, neznám nic lepšího. Na trhu už existuje těchto jídel celá řada, a tak se nabízí možnost, vzájemně je porovnat. Jak si stojí Intelligent food mezi konkurencí?

Když jsem dostala nabídku, Intelligent food vyzkoušet a ochutnat, neváhala jsem ani chvíli. “Zase něco nového”, zajásala jsem a těšila se, až dorazí balíček. Netrvalo dlouho a byl tu.

Malá krabička obsahovala dva sáčky jídel Intelligent food a krásný shaker. Ten se mi zalíbil už na první pohled. Bylo poznat, že to není žádný obyčejný plast, ale skutečně kvalitní láhev z tritanu. Musím říct, že ta mne skutečně nezklamala. Jen bych možná ocenila, kdyby vrchní víčko bylo opatřeno rovnou i otvorem na pití. Bylo by to takové praktičtější, ale tak budiž.

Koupit v e-shopu >>

 

Ještě jedna věc: tritanová láhev Intelligent food je vážně dobrá, nic proti ní, jen výrobce možná zapomněl na takovou maličkost, jako je vyznačení odměrky. Takto si musíte přesné množství tekutiny odměřit jinde, nebo odhadnou od oka. Časem to sice natrénujete, pokud nápoj připravujete často, ale rozhodně bych přesnou rysku uvítala.  

Samotný prášek Intelligent food má přirozeně béžovou barvu, je lehce lepkavý, ale to nijak nebrání tomu, abyste nenabrali ze sáčku potřebné množství. Nasypete do shakeru, několikrát protřepete s tekutinou a okamžitě máte dokonale hladký nápoj bez hrudek.

A jak mi chutná? Skvěle! Vážně, už jen tak samotný s vodou má výbornou chuť. Není nijak přeslazený, necítíte žádné chemické pachutě, neškrábe v krku, prostě opravdu dobrý chutný nápoj. Stěží dokážu tu základní chuť k něčemu připodobnit, ale možná velmi vzdáleně cítím v nápoji chuť ovesných vloček. 

Intelligent food si vychutnám v přírodě stejně dobře jako v kanceláři / foto: archiv autorky

 

Samozřejmě si jej můžete vylepšit, s oblibou dávám carob a mám z něj výborné kakao. Také se skořicí mi moc chutná. Zkusila jsem připravit i kaši a ta mne velmi zaujala. Nabrala jsem prášek do misky, zalila trochou vody a úplně nádherně, jednoduše, jen lžičkou jsem vymíchala hladkou kaši. Žádné hrudky po obvodu se nekonaly. V tomto mne Intelligent foood velmi mile překvapil. Stačí jen dodat ovoce, semínka, … co chcete. Jen počítejte s tím, že je kaše více sladší než nápoj (ale přirozeně, není v ní žádný přidaný cukr), takže polévat ji navíc třeba javorovým sirupem nebo jiným rostlinným sladidlem mi připadá už moc. 

Zato smoothie s banánem, čerstvou šťávou z pomeranče a Intelligent food patří mezi moje favority. Někdy přidám i pár listů mladého špenátu. Ale svoji ideální kombinaci si jistě najdete sami. 

Koupit v e-shopu >>

 

Se sypkou směsí Intelligent food jsem připravila také lívance. Do těsta jsem přidala dvě lžíce, ubrala mouku, aby vzniklo správně tekuté lívancové těsto. Byly dobré, což o to, jen už mi v takovém jídle postrádá Intelligent food svůj smysl. Jde přeci o to, abyste do sebe dostali všechny živiny a přitom nic nevařili. Proto má jídlo Intelligent food podobu chutného nápoje, případně kaše. Všechny živiny tělo rychle vstřebá, vy máte dostatek energie a přitom se nezdržujete přípravou kompletního jídla.

Moje vynikající lívance s Intelligent food / foto: archiv autorky

 

Zajímá vás, jestli mám po něm hlad? Ne, nemám, ať si ho dám kdykoli. Od rána v pohodě vydržím až do oběda a po rychlé večeři s Intelligent food nechodím v noci vyjídat lednici. Cítím se po něm v plné síle a nezpůsobuje mi žádné trávicí potíže. Prostě funguju na plný výkon.

Za mě hodnotím Intelligent food jako super věc, a to po všech stránkách. Chuťově je přímo vynikající. Kvalitní nutričně kompletní jídlo za rozumnou cenu. Za jednu porci zaplatíte cca 40 Kč. Přijde mi to dost dobrý, proto jsem si objednala další balíček. A vám ho můžu doporučit taky.

Koupit v e-shopu >>

 

Výhody:

 • nutričně kompletní jídlo formou nápoje
 • čistě přírodní složení
 • obsahuje kvalitní bílkoviny
 • možno jíst kdykoli a kdekoli
 • vhodné pro přípravu kaše
 • možno využít jako surovinu při vaření
 • všechny suroviny rostlinné původu
 • vhodné pro vegany
 • možno dochutit dle vlastní chuti
 • lze připravit nasladko i naslano
 • hotový nápoj možno skladovat v lednici

Nevýhody:

 • obsahuje alergen sóju
 • není zcela bez lepku (oves)
 • nabídka postrádá jakoukoli možnost příchuti

Recenze jídla Intelligent food

cena
kvalita složení
spokojenost s e-shopem a rychlostí dodání
můj osobní názor

rychlé jídlo bez vaření

Výživově hodnotná porce jídla kdykoliv a kdekoliv

Investovat do zdraví
Hodnocení čtenářů: Buďte první !

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Recenze Pravé BIO: Které produkty z e-shopu jsem zkusila a jak jsem s nimi byla spokojená?

Znáte obchod Pravé BIO? Pokud ne, nevadí, povíme si o něm něco víc. Stručně řečeno, …

Napsat komentář