Recenze Blendea SUPERCOFFEE: Jak chutná opravdu zdravá káva?


Neumíte si představit den bez šálku kávy? Já tedy určitě ne. Velmi ráda si vychutnám opravdu dobrou kávu. Pokaždé je pro mne spojená s chvilkou pohody a hned po ránu mne postaví na nohy. Povzbudí do další práce, dodá energii. Co byste řekli na to, kdyby váš šálek kávy obsahoval kromě kofeinu i něco dalšího pro zdraví? Objevila jsem totiž skvělou věc – Blendeu SUPERCOFFEE. Co to je? Výborná káva intenzivní chuti poskytující celou řadu zdravotních benefitů. Kromě kávové směsi arabiky s robustou se v ní nachází také medicinální houby, skořice a kořen čekanky. Účinné složky podporují přirozenou obranyschopnost organismu, přispívají k dobrému trávení a pomáhají udržet optimální hmotnost. Chcete vědět, čím je prémiová káva Blendea SUPERCOFFEE tak výjimečná?  

Blendea SUPERCOFFEE je plná zdraví / foto: archiv autorky
Poslední aktualizace této recenze:
 • Léto 2020 (aktuální)
Blendea SUPERCOFFEE má od léta pěkný nový design, a tak jsem vám ji přefotila. Ale nemusíte mít obavy, vyzkoušela jsem ji a stále stejná kvalita, stejná chuť. Všechno v recenzi platí jako doposud.

 

Zdravá káva Blendea SUPERCOFFEE

Je-li pro vás pití kávy skutečný požitek, pak zcela samozřejmě vyhledáváte kávu prvotřídní kvality. Nejde jen o samotný druh kávového zrna, ale také stupeň pražení, hrubost mletí a způsob přípravy. Když se pražená zrna kávovníku rozemelou a usuší, vzniká instantní káva. Z ní lze potom snadno připravit skvělý nápoj, který se chutí vyrovná klasické kávě. A právě kvalitní instantní káva tvoří základ Blendea SUPERCOFFEE. To však zdaleka není všechno. 

Blendea SUPERCOFFEE >>

Instantní kávová směs Blendea SUPERCOFFEE je obohacená o medicinální houby reishi, hericium a chaga, s přídavkem kořene čekanky a cejlonské skořice. Toto jedinečné složení vytváří chuťově velmi příjemný nápoj, který ocení i zarytí zastánci klasické černé kávy. Zároveň celá řada prospěšných látek blahodárně působí na celý lidský organismus. Pravidelnou konzumací kávy Blendea SUPERCOFFEE můžete tedy prospět svému zdraví

 

Anežka Hejlová uvádí: “Z velkého procenta odborníci potvrzují, že konzumace kávy u zdravých lidí je prospěšná a má na organismus pozitivní účinky. Konzumace kávy je vlastně prevence proti některým typům nemocí. Lékaři a vědci říkají, že účinky kávy působí na každého člověka jinak.”

HEJLOVÁ, ANEŽKA. Metodické zpracování tématického celku Káva a její účinky na lidský organismus

HEJLOVÁ, Anežka. Metodické zpracování tématického celku “Káva a její účinky na lidský organizmus” [online]. Brno, 2013 [cit. 2020-05-13]. Dostupné z: <https://is.muni.cz/th/rofe1/>. Bakalářská práce. Masarykova univerzita, Pedagogická fakulta. Vedoucí práce Pavla Dvořáková.

 

Blendea SUPERCOFFEE obsahuje směs arabiky a robusty, medicinální houby v BIO kvalitě, čekanku a skořici / foto: archiv autorky

 

Zdravotní benefity Blendea SUPERCOFFEE:

 • arabica a robusta povzbuzují a dodávají energii
 • medicinální houby posilují imunitu
 • čekanka podporuje dobré trávení
 • vláknina pomáhá při hubnutí
 • vhodné pro vegany
Koupit v e-shopu >>

 

Šálek kávy Blendea SUPERCOFFEE je přesně to, co vaše tělo potřebuje hned po ránu. Naplní vás energií a tělu dodá cenné živiny. Navíc neobsahuje lepek ani laktózu, tudíž je velmi vhodná pro osoby trpící různými alergiemi. Blendea SUPERCOFFEE je bez chemických přísad a rafinovaného cukru. Skvěle se také hodí do redukčního jídelníčku. Díky vysokému obsahu vlákniny snižuje chuť k jídlu a tím pádem pomáhá lépe udržet optimální hmotnost pod kontrolou

Jedna porce kávy Blendea SUPERCOFFEE (3,3 g) obsahuje cca 55 mg kofeinu.

 

Složení Blendea SUPERCOFFEE

Na trhu existují různé směsi káv a medicinálních hub, v tom není Blendea SUPERCOFFEE nijak zázračná. Výjimečná je ale svojí dokonalou harmonií chutí, což je dáno zejména obsahem cejlonské skořice. Právě ta je tou poslední tečkou, která vytváří lahodný kávový nápoj. Přítomnost kořene čekanky a medicinálních hub zase zvyšují její nutriční hodnotu.

Kávový nápoj Blendea SUPERCOFFEE obsahuje:

 • směs instantních káv Arabica a Robusta
 • kořen čekanky
 • hericium
 • chaga
 • reishi
 • cejlonskou skořici

Směs kávy s BIO medicinálními houbami, skořicí a kořenem čekanky Blendea SUPERCOFFEE je označována jako doplněk stravy a řádně evidována na Ministerstvu zdravotnictví. Každá vyrobená šarže je důkladně kontrolována a analyzována.

Blendea SUPERCOFFEE je ideální součást každého zdravého jídelníčku. Nelze ji brát jako náhradu pestré stravy. Můžete si ji dopřát ráno k snídani, nebo povzbudí kdykoli během dne. Pokud potřebujete zůstat bdělí až hluboko do noci, šálek Blendea SUPERCOFFEE bude určitě ta správná volba. 

Šálek SUPERCOFFEE dodá energii kdykoli během dne / foto: archiv autorky

 

Zdraví prospěšné účinky jednotlivých složek  

Blendea SUPERCOFFEE obsahuje skutečnou kvalitní kávu, ne žádnou náhražku. Každá další složka se zde nachází ve vysoké kvalitě a pro organismus se tak stává stejně kvalitním a významným zdrojem účinných látek. Medicinální houby jsou označeny certifikátem BIO kvality a do směsi přidány ve formě rozemletého prášku. Tím jsou všechny zdraví prospěšné látky zachovány. 

Koupit v e-shopu >>

 

Účinné složky Blendea SUPERCOFFEE: 

Směs instantní kávy Arabica a Robusta

Hlavní složku Blendea SUPERCOFFEE tvoří dobrá kvalitní káva v instantní podobě. Aby její výsledná chuť byla vyladěna k dokonalosti, nachází se zde dva nejoblíbenější druhy – arabica a robusta. Jemná chuť a vůně kávových zrn arabiky spolu s intenzivní robustou (obsahuje 2x více kofeinu) vytváří výraznou lahodnou chuť, kterou jistě ocení všichni milovníci kávy. Arabica a Robusta v Blendea SUPERCOFFEE pochází z Řecka. Oba dva druhy kávy obsahují kofein a malé množství dalších prospěšných živin.

 

Účinky kofeinu v lidském těle:

Blendea SUPERCOFFEE obsahuje kávová zrna Arabiky a Robusty / foto: pixabay.com
 • stimuluje centrální nervovou soustavu a srdeční činnost
 • podporuje bdělost a soustředěnost
 • zvyšuje čilost a bystrost
 • dodává energii
 • zvyšuje vytrvalost u sportovců a náročně pracujících osob
 • pomáhá uvolňovat tělesný tuk
 • zmenšuje svalovou únavu

 

Vědecké studie prokázaly, že právě kofein dokáže zrychlit metabolismus až o 3 – 11 % a spalování tukových zásob až o 10 %. Z toho důvodu je vhodné zařadit Blendeu SUPERCOFFEE jako součást redukčního jídelníčku, když se snažíte shodit nějaké ty kilogramy navíc.

 

Medicinální houba reishi (Lesklokorka lesklá)

Instantní nápoj Blendea SUPERCOFFEE obsahuje medicinální houbu reishi v BIO kvalitě pocházející od tradičních čínských pěstitelů. V Číně reishi pěstují na dřevěných kmenech. Po sběru ji usuší a rozemelou na jemný prášek, který je právě součástí Blendea SUPERCOFFEE. Tradiční medicína využívá blahodárné účinky houby reishi již po mnoho staletí. 

 

Jaký vliv mají účinné látky v reishi na zdraví?

Reishi (Lesklokorka lesklá) / foto: pixabay.com
 • posilují přirozenou imunitu
 • podporují normální funkci kardiovaskulárního systému
 • podílí se na udržení normální hladiny cholesterolu v krvi
 • kvalitní zdroj vlákniny a antioxidantů

 

 

 

Medicinální houba chaga (Rezavec šikmý)

V Blendea SUPERCOFFEE se nachází sušený mletý prášek vitální houby chaga v prvotřídní BIO kvalitě od pěstitelů z Číny. Mezi obyvateli Asie a daleké Sibiře je chaga nedílnou součástí lidového léčitelství.

 

Jaký vliv mají účinné látky v houbě chaga na zdraví?

Medicinální houba chaga / foto: pixabay.com
 • podporují přirozenou obranyschopnost organismu
 • přispívají k dobrému trávení a detoxikaci
 • silný antioxidant
 • kvalitní zdroj triterpenů, adaptogenů a betaglukanů 

 

 

 

Medicinální houba hericium (Korálovec ježatý)

Hericium neboli Korálovec ježatý jako poslední doplňuje trojici medicinálních hub v Blendea SUPERCOFFEE. Stejně jako předcházející dvě houby nese označení BIO kvality a pochází od čínských dodavatelů. Tato dřevokazná houba rostoucí na listnatých stromech opět nachází své uplatnění v tradiční lidové medicíně.

 

Jaký vliv mají účinné látky v houbě hericium na zdraví?

Hericium (Korálovec ježatý) / foto: depositphotos.com
 • posilují nervový systém, trávicí a močovou soustavu
 • podílí se na snížení cholesterolu v krvi
 • pomáhají při únavě a stresu
 • kvalitní zdroj aminokyselin a bílkovin

 

 

 

 

Kořen Čekanky obecné

Také kořen čekanky má ve směsi Blendea  SUPERCOFFEE své opodstatnění. Obsahuje ve vodě rozpustnou vlákninu zvanou inulin, který se dováží z Holandska. Kromě inulinu se ve směsi Blendea SUPERCOFFEE nachází i další zdraví prospěšné druhy vlákniny z medicinálních hub v BIO kvalitě. Již v minulosti byla čekanka běžně používána jako náhrada klasické kávy.  

 

Rozemletý kořen čekanky / foto: depositphotos.com

Jak působí inulin v organismu?

 • funguje jako účinné prebiotikum (zdroj potravy probiotických baktérií žijících ve střevech)
 • zvlhčuje střevní stěny a usnadňuje vyprazdňování

 

 

Kromě toho čekanka obecná zajišťuje normální funkce střevního traktu, srdce, jater, cév, kostí a kloubů

 

Cejlonská skořice

Přestože je cejlonská skořice přidávána do Blendea SUPERCOFFEE jen v nepatrném množství, má svůj význam zejména pro zlepšení chuti. Avšak i tato špetka skořice dokáže svými prospěšnými účinky pozitivně působit na zdraví. Cejlonská skořice v Blendea SUPERCOFFEE pochází z Indie a nese si certifikát BIO kvality.

 

Jaké má skořice účinky na zdraví? 

Cejlonská skořice / foto: membio/freedigitalphotos.net
 • příznivě působí na normální trávení
 • podporuje činnost cévní soustavy
 • udržuje normální hladinu glukózy a cholesterolu v krvi
 • přispívá ke zlepšení stavu pokožky, sliznic, zubů, dýchací soustavy
 • podporuje chuť k jídlu
 • působí protizánětlivě

 

 

Blendea SUPERCOFFEE >>

 

Všechny tyto složky v prvotřídní kvalitě tvoří lahodný nápoj Blendea SUPERCOFFEE, který je naprosto ideální k nastartování nového dne. Účinné látky dodají tělu energii, povzbudí vaši mysl, podpoří dobré trávení a posílí celý organismus. 

Doporučená denní dávka: užívejte maximálně 2 x denně. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Instantní káva Blendea SUPERCOFFEE není určena pro děti, těhotné a kojící ženy.

Blendeu SUPERCOFFEE si sice můžete nejlépe vychutnat ve formě klasického šálku kávy, ale instantní směs lze použít taktéž k přípravě různých kávových nápojů (výborná je ledová káva), nebo přidat odměrku do smoothie, obilné kaše, jogurtu, palačinek, apod. Záleží jen na vás, jak si ji oblíbíte. 

1 lžička SUPERCOFFEE stačí k přípravě jednoho šálku kávy / foto: archiv autorky

 

Výrobce doporučuje pít Blendeu SUPERCOFFEE jako ranní povzbuzovač, nebo kdykoliv během dne pro doplnění energie

Koupit v e-shopu >>

 

Nutriční hodnoty Blendea SUPERCOFFEE

Výživové údaje100 g3,3 g (jedna dávka)
Energetická hodnota1573 kJ / 370 kcal47 kJ / 11 kcal
Bílkoviny11,95 g0,36 g
Sacharidy79,10 g2,39 g
z toho cukry0,20 g0,006 g
Tuky0,37 g0,011 g
z toho nasycené mastné kyseliny0,10 g0,003 g
Vláknina>40 g>1,2 g
Sůl0,20 g0,006 g

Způsob přípravy Blendea SUPERCOFFEE:

1. jednu čajovou lžičku (cca 3,3 g) nasypte do sklenice

2. zalijte 150 – 200 ml horké vody o teplotě cca 80°C (vroucí voda by mohla znehodnotit zdraví prospěšné látky)

3. dochuťte dle libosti (mlékem, cukrem, medem, rostlinným sladidlem)

 

Lepší a zdravější káva za cenu té klasické

 

Blendea SUPERCOFFEE / foto: blendea.cz

Jedno balení (100 g) obsahuje 30 jednorázových dávek:

1 balení koupíte za 399 Kč 

2 balení koupíte za 778 Kč (389 Kč / balení, ušetříte 20 Kč)

3 balení koupíte za 1137 Kč (379 Kč / balení, ušetříte 60 Kč)

4 balení koupíte za 1476 Kč (369 Kč / balení, ušetříte 120 Kč)

5 balení koupíte za 1845 Kč (369 Kč / balení, ušetříte 180 Kč)

Koupit v e-shopu >>

 

Kde a jak nakoupit?

Samotný nákup je zcela bez problémů. Všechny objednávky jsou ke spokojenosti zákazníků rychle vyřízeny. Na výběr máte několik způsobů dopravy, případně si balíček sami vyzvednete přes Zásilkovnu. V e-shopu je doprava nad 1500 Kč zcela zdarma. Podle mých osobních zkušeností zásilka zpravidla dorazí do dvou pracovních dnů

Kromě kávy Blendea SUPERCOFFEE můžete v e-shopu zakoupit další jedinečné směsi superpotravin:

Vstupte do e-shopu >>

 

Domácí latté Blendea SUPERCOFFEE

1. Zahřejte 250 ml mléka (může být i rostlinné), nebo mléko napěňte pomocí napěňovače

2. Přidejte jednu čajovou lžičku (3,3 g) směsi Blendea SUPERCOFFEE a důkladně promíchejte

3. Můžete přidat lžičku oříškového másla nebo MCT oleje

4. Pro lepší chuť lze dosladit medem, rostlinným sladidlem nebo kapkou vanilkového extraktu

 

Máte rádi ledovou kávu? Zkuste tento recept:  

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

 

Proč jsem si oblíbila SUPERCOFFEE?

Dobrý šálek kávy doplňuje vždy moji snídani. Mám však ráda opravdu kvalitní kávu, uvařenou v kávovaru a různé instantní výrobky nejsou nic pro mne. Proto jsem možná na Blendeu SUPERCOFFEE z počátku nahlížela s mírnou nedůvěrou. Vzhledem k tomu, že pravidelně užívám také další přípravky Blendeu SUPERGREENS a Blendeu SUPERPROTEIN (jsem s nimi maximálně spokojena), dala jsem jí šanci. A jak u mne obstála? Jednoduše, super. Vyměnila jsem ji za svoji každodenní ranní kávu z kávovaru. Blendea prostě umí.

To je moje skvělá Dalgona Coffee připravená z Blendea SUPERCOFFEE (příjemně ochladí) / foto: archiv autorky

 

Koupit v e-shopu >>

 

Blendea SUPERCOFFEE mne dostala hned napoprvé. Odměrku směsi jsem nasypala do sklenice, zalila teplou vodu z konvice a okamžitě ucítila nádhernou vůni skořice s jemným kávovým podtónem. Napila jsem se a byla velmi mile překvapena. Žádná pachuť po houbách či nějaké chemii, ale příjemná káva ochucená skořicí. Jelikož kávu bez mléka normálně nepiji, našlehala jsem v konvičce mléko a přilila do sklenice s kávou. To byla teprve lahoda! Vážně moc dobrá!

Blendea SUPERCOFFEE je k nerozeznání od klasické kávy. Vlevo espresso z Kikafé, uprostřed SUPERCOFFEE, vpravo filtr z Aeropressu (na mlýnku jsem zrovna měla brazilskou Pink Star z Coffeespotu) / foto: archiv autorky

 

Není to sice klasický šálek kávy na který jste zvyklí, ale naprosto skvělý kávový nápoj s příjemnou skořicovou chutí. Navíc díky medicinálním houbám a čekance s celou řadou zdravotních benefitů. To se mi právě na ní líbí nejvíce. Zkrátka, je to taková zdravá káva, která se podle mne nejlépe hodí k snídani. Mohu jen doporučit. 

 

Blendea SUPERCOFFEE je přesně vytvořená pro zdravý životní styl. Co víc si přát? 

Blendea SUPERCOFFEE >>

Co říkají na Blendeu SUPERCOFFEE jiní zákazníci?

Spokojené recenze zákazníků hovoří za vše / foto: blendea.cz

 

Všichni zákazníci oceňují na Blendea SUPERCOFFEE především její přínosy pro zdraví. Proto není divu, že si ji tak oblíbili. Každý si svůj šálek může vychutnat podle sebe. Někdo přidá mléko, jiný sladidlo a nebo oboje. Ovšem i obyčejná černá káva má své kouzlo. Jakmile ji vyzkoušíte, uvidíte sami. Blendea SUPERCOFFEE vážně stojí za to. 

Koupit v e-shopu >>

 

Výhody:

 • kvalitní suroviny
 • obsahuje cenné živiny
 • pozitivní účinky na zdraví
 • bez cukru a jakékoli chemie
 • výborná chuť
 • jednoduchá příprava
 • vhodné pro přípravu latté
 • ideální k snídani
 • veganský výrobek

Nevýhody:

 • nevhodné pro těhotné a kojící ženy
 • někomu může vadit skořicová chuť
 • doporučené dávkování pouze dva šálky denně

Recenze kávy Blendea SUPERCOFFEE

cena
kvalita složení
spokojenost s e-shopem a rychlostí dodání
můj osobní názor

zdravá vzpruha

Výborná káva pro zdravý životní styl

Pít lepší kávu
Hodnocení čtenářů: Buďte první !

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Recenze Pravé BIO: Které produkty z e-shopu jsem zkusila a jak jsem s nimi byla spokojená?

Znáte obchod Pravé BIO? Pokud ne, nevadí, povíme si o něm něco víc. Stručně řečeno, …

Napsat komentář