Jak na výběr zdravého spodního prádla krok za krokem

Spodní prádlo má své místo v každém prádelníku, většina z nás ho nosí každý den. Přesto jeho výběr mnohdy podceňujeme, a to i přesto, že špatně vybrané spodní prádlo nám může způsobit nejednu potíž a u mužů může vést dokonce k neplodnosti. Jak vybrat spodní prádlo správně?

Když se řekne spodní prádlo

Spodní prádlo je v těsném kontaktu s pokožkou, musí být pohodlné a nesmí nikde škrtit, svírat, ani odstávat. Sice není vidět, přesto není radno jeho výběr podcenit. Na kvalitu je třeba myslet i v tomto případě, pak je taky důležité dobře zvolit střih, velikost a materiál.

Na čem záleží při výběru spodního prádla?

Kdo by chtěl nosit spodní prádlo, které mu nesedí, je vidět pod oblečením, a navíc možná i kouše? Držte se následujících rad a nic z toho už nehrozí. Poradíme vám, jak vybrat trenýrky i boxerky.

Krok první: Dobře zvolená velikost je základ

Je jedno, zda vybíráte pánské trenýrky, boxerky, dámské spodní kalhotky, spodní košilku nebo jiný druh prádla, bez správně zvolené velikosti to nepůjde. Spodní prádlo musí být pohodlné, nesmí vás nijak omezovat v pohybu. 

A teď ruku na srdce. Jak vybíráte velikost spodního prádla pro muže? Měříte se a porovnáváte naměřené hodnoty s velikostní tabulkou, nebo máte za to, že když jste si jednou koupili určitou velikost, bude vám sedět napořád, a i od jiného výrobce?

 

Většina z nás si prostě myslí, že když jednou koupili pánské trenky ve velikosti L, tak to tak bude vždy. Opak je ale pravdou. Vezměte do ruky krejčovský metr a změřte si obvod boků, pasu a prsou. Pak si vezměte k ruce velikostní tabulku výrobce a vyberte si kousky, které odpovídají naměřeným číslům.

Krok druhý: Zaostřeno na střih

Špatně zvolený střih spodního prádla může být viníkem mnoha potíží, od mírných kožních problémů přes zánět močového měchýře a mykózy až po bolesti hlavy a zad.

  • Vybíráte pánské spodní prádlo? Někteří muži preferují slipy, které se dobře nosí a hodí se jak na běžné nošení, tak na sport, jiní dávají přednost pánským trenkám. Oblíbené jsou i pánské boxerky
  • Vybíráte dámské kalhotky? Co se střihu týče, prim hraje pohodlí a individuální preference. Volit můžete mezi klasickými kalhotkami, tangy nebo kalhotkami šortkového typu. Víte, že i ženy mohou nosit trenky? 
  • Uvažujete, že ve spodním prádle budete spát? Pak dejte přednost volnějším střihům.
Náš tip: Chcete ladit s partnerem? Vyberte si ze široké nabídky spodního prádla pro páry.

Krok třetí: Ani volbu materiálu nepodceňujte

Dalším důležitým parametrem pro výběr elegantního spodního prádla je materiál. Právě ten se totiž velkou měrou podílí na tom, zda se vám prádlo bude dobře nosit a zda dokáže absorbovat pot. Z čeho můžete vybírat?

  • Nejprodyšnějším a zároveň nejoblíbenějším materiálem je bavlna, která skvěle absorbuje pot, je příjemná na dotek a skvěle se nosí. Jde o hypoalergenní materiál, ve kterém pokožka bude moci dýchat.
  • Antibakteriální schopnosti má i bambus, který dokonce umí regulovat teplotu.
  • Speciální technologií se získává i mikrobavlna, která je vlastně jemnou česanou bavlnou a používá se k výrobě bezešvého prádla.
  • Viskóza působí na omak měkce, nejde o čistě přírodní materiál.
  • Na sport a další fyzické aktivity se hodí syntetické materiály jako elastan, nylon a další. Takové prádlo je pružné, udržuje stálou teplotu, odvádí od těla pot a nechá pokožku dýchat. 

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Nejlepší přírodní recept na křečové žíly: Jak bolavým nohám ulevit?

Křečové žíly trápí v dospělosti téměř každého druhého z nás. Nejenže na pohled nevypadají moc …

Napsat komentář