Proč používat přírodní parfém? Má to mnoho důvodů

Vůně je důležitou součástí osobnosti každého člověka. Příjemná svěží vůně přirozeně dotváří náš celkový vzhled, a tak zcela samozřejmě saháme po parfému či toaletní vodě. Běžně asi málokoho napadne přemýšlet nad jejich složením. Proto si někdy ani neuvědomíme, že by nám případně mohly škodit. Některé vůně se vyrábí uměle s použitím látek, které mohou negativně ovlivňovat naše zdraví. To však není důvod k tomu, abychom se museli své oblíbené vůně vzdávat. Vždy je možné vydat se přírodní cestou a začít používat přírodní parfém. Voní stejně krásně jako klasické vůně, ale k lidskému tělu je mnohem šetrnější. Proč sáhnout raději po přírodním parfému?

Parfém každý den nanášíme na své tělo, proto by nám jeho složení nemělo být lhostejné / fotokoláž: pixabay.com

 

Umělé parfémy mohou škodit

Používání parfému se stalo běžnou součástí každodenního života. Když lidem kolem sebe pěkně voníte, jste jim více sympatičtí a více si také s nimi rozumíte. Vědomí toho, že kolem sebe šíříte příjemnou vůni, dodává člověku vyšší sebevědomí. S oblíbenou vůní však na sebe denně nanášíte spoustu syntetických chemikálií, které bývají hlavní složkou klasického parfému. 

Lidé si na tyto umělé vůně už zvykli natolik, že jim příroda pomalu přestala vonět. A to je škoda. Přírodní vůně mohou být stejně intenzivní a krásné jako ty umělé, přičemž nejsou tak agresivní.

Klasické parfémy jsou plné syntetických vonných látek (ftaláty, barviva, syntetické pižmo a podobně), které se vyrábí hlavně z ropných produktů, případně pomocí chemického zpracování uhlí. K nim se přidávají další složky, které mají za úkol podpořit jejich stabilitu a zvýraznit celkovou vonnou kompozici. 

Parfémová kompozice obsahuje přibližně 30 – 50 vonných složek (někdy i mnohem více), které aplikujeme přímo na kůži, s oblibou na pulzní místa a celý den je vdechujeme.

Velké množství umělých, více či méně toxických látek obsažených v parfémech může mít negativní dopad na lidské zdraví. Problém je také v tom, že přesné složení parfému se vůbec nedozvíte, jelikož podléhá výrobnímu tajemství. Takže nikdy nevíte přesně, jaké látky se dostávají do vašeho těla

Některé vonné látky z umělých parfémů mohou způsobovat alergickou reakci, kontaktní dermatitidu, nebo vést k rozvoji nějakého kožního onemocnění.

Chcete-li se všem rizikovým syntetickým komponentům vyhnout, můžete to zkusit s přírodními vůněmi. Uvidíte, že vás okouzlí úplně stejně jako ty umělé. 

Levandulové pole je plné přírodní omamné vůně / foto: pixabay.com

 

Přírodní vůně je jemnější a přirozenější

Přírodní vůně je úplně jiná, nádherně jemná, takové milé pohlazení. Možná vám zpočátku bude připadat málo intenzivní, protože jste zvyklí na pronikavou vůni běžného parfému. Když si ale uvědomíte, jak silně voní třeba kytice růží a jak cítíte vůni růží vyrobenou uměle, jistě poznáte rozdíl.

Oproti klasickým parfémům využívají přírodní vůně skutečně pravé přírodní suroviny, žádné náhražky. Přírodní parfémy jsou vytvořeny na bázi éterických olejů. Na stabilizaci kvalitní  přírodní vůně používají některé z nich alkohol získávaný z hroznových listů a pšeničného zrna.

Přírodní parfém má nejenom neodolatelnou okouzlující vůni, ale zároveň je také šetrný k pokožce, nedráždí ji a na oblečení nezanechává skvrny. Velkou výhodu má i v tom, že může využívat principy aromaterapie, která má na organismus harmonizační účinek.

Některé přírodní parfémy jsou vyrobeny tak, že v rámci aromaterapie slibují celou řadu pozitivních vlivů na náš organismus. Jednotlivé vonné složky a účinky obsažených látek se vzájemně doplňují, takže mohou podpořit relaxaci, zklidnit, tišit bolest, navodit pohodovou atmosféru či naopak napomoci k vyššímu výkonu

Vybrat přírodní parfém >>

Přírodní parfém využívá úžasnou kombinaci čistě přírodních surovin, které v různorodé směsi esenciálních olejů s nádhernou vůní předávají svou energii lidskému tělu. 

Co dodat na závěr? Oblíbenou vůni den co den nanášíme na své tělo, takže její složení je celkem zásadní. Proto by nemělo unikat naší pozornosti, stejně jako nám není lhostejné složení potravin. Možná, že právě teď nastal čas na změnu. Co myslíte? 

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Jackfruit: Opravdu chutná jako maso? Dokáže v jídle nahradit pšeničnou mouku?

Na jackfruit jste už možná někde narazili. Velmi často se objevuje v jídlech asijské kuchyně …

Napsat komentář