Magnetická maska na obličej: Stojí za vyzkoušení? A jak funguje?

Pleťová maska na obličej je nepostradatelnou součástí komplexní péče o pleť. Její pravidelné používání se stává stále více populárnější. Mnoho žen si dává masku na obličej, když si chtějí dopřát příjemnou chvilku relaxace a odpočinku. Berou ji jako takový doplněk zkrášlujícího rituálu, který mohou snadno provozovat v pohodlí svého domova a nemusí kvůli němu hned utíkat do kosmetického salonu. Pleťová maska dodá pleti potřebnou výživu, hydrataci, vyhladí jemné vrásky a celkově tak může pomoci zmírnit viditelné známky stárnutí. Výsledkem je potom zdravá a zářivá pleť. Existuje několik typů pleťových masek, avšak v poslední době se na trhu objevila přímo revoluční novinka – magnetická maska na obličej. Už jste se s ní setkali? Funguje přímo zázračně. Pojďme si o ní povědět víc. Co je magnetická maska na obličej a jak prospívá pleti? 

Magnet pomáhá zlepšit vstřebatelnost výživných látek z masky / fotokoláž: depositphotos.com

 

Proč používat pleťovou masku?

Pleťová maska patří historicky k nejstarším kosmetickým přípravkům. Už egyptská královna Kleopatra proslulá svou krásou si udržovala mladistvý vzhled pomocí masky na obličej. Po jejím vzoru ji pak následovala celá řada dalších generací. Přestože samotné složení pleťové masky postupně prošlo bohatým vývojem kosmetického průmyslu, maska s obsahem přírodních ingrediencí zůstává v popředí zájmu i dnes. Přidání a využití funkce magnetu je potom už jen příjemným benefitem navíc. Takto vlastně vznikla magnetická maska na obličej, která spojuje působení čistě přírodních látek s využitím magnetické funkce. Tím je dosaženo maximálního účinku na podporu zdraví pleti. 

Zkusit magnetickou masku >>

Hlavním úkolem pleťové masky je dodat pleti intenzivní péči. Masky se navzájem mezi sebou liší svým složením a účelem, proto je důležité vybrat si vždy správnou masku podle potřeb své pleti. Jiné požadavky má suchá pleť a jiné zase mastná pleť se sklonem k akné. Z toho důvodu existuje mnoho typů pleťových masek jako jsou hydratační, čistící, zklidňující, liftingové, nebo různé anti-agingové masky. 

Pleťová maska přispívá ke zlepšení elasticity pleti, podporuje tvorbu kolagenu a redukuje vrásky. Dokáže absorbovat přebytečný maz na pokožce, poskytne ji intenzivní hydrataci a potřebnou péči. Působení masky na obličej probíhá delší čas, již po několika minutách lze docílit požadovaného efektu, který se může projevit protizánětlivým, antioxidačním a protiaknózním účinkem. 

Účinné látky obsažené v masce pronikají hlouběji do pokožky a mají schopnost pleť lépe hydratovat, zklidnit, pročistit, rozjasnit a dodat nezbytné živiny. Pravidelným používáním pleťové masky je možno dosáhnout krásné zdravé a zářivé pleti.

Renata Skarková říká: “Každá pleť je odrazem zdraví svého nositele, všechny choroby mají na vzhled pleti nepříznivý vliv. Zvláště poruchy zažívání, nepravidelná životospráva s přemírou alkoholu, nedostatečný spánek a málo pobytu na čerstvém vzduchu pleti škodí. Rovněž kouření působí na pleť nepříznivě. Pleť je pak nažloutlá, předčasně ochablá s četnými teleangiektáziemi.”

SKARKOVÁ, RENATA. Analýza stravovacích návyků klientek kosmetického studia ve srovnání s úrovní jejich péče o pleť

SKARKOVÁ, Renata. Analýza stravovacích návyků klientek kosmetického studia ve srovnání s úrovní jejich péče o pleť [online]. Olomouc, 2013 [cit. 2023-02-14]. Dostupné z: https://theses.cz/id/an8dd1/. Diplomová práce. Univerzita Palackého v Olomouci, Fakulta tělesné kultury. Vedoucí práce Mgr. Iva Klimešová, Ph.D.
Magnetická maska Venev obsahuje bahno z Mrtvého moře a další přírodní složky / foto: venev.cz

Magnetická maska na obličej

Novým typem pleťové masky je magnetická maska na obličej, která se objevila na trhu v posledních letech. Tato maska slibuje vyšší účinnost oproti běžným pleťovým maskám a proto si získává mezi lidmi stále větší oblibu. Od ostatních typů masek se liší svým složením a způsobem aplikace.

Magnetická maska se skládá ze dvou částí: hydratačního séra a magnetického nástroje. Hydratační sérum se aplikuje na obličej a poté se pomocí magnetického nástroje odstraňuje. 

Magnetická maska vhodná pro všechny typy pleti. Čistí, hydratuje a rozjasňuje. Přírodní složení.

Koupit >>

 

 

Magnetická maska funguje na principu magnetu, který k sobě přitahuje železo a další kovy obsažené v hydratačním séru. Samotné složení hydratačního séra bývá většinou založeno na bahenní bázi, nejčastěji se jedná o bahno z Mrtvého moře, které má na pokožku intenzivní ozdravný a čistící účinek. 

Přírodní bahno z Mrtvého moře vyživuje pleť životně důležitými minerály, hloubkově čistí, vyhlazuje a celkově přispívá k regeneraci buněk pokožky. Hydratační sérum kromě bahna obsahuje dále celou řadu vyživujících složek (např. kyselinu hyaluronovou, vitamín E, kolagen, jojobový olej a mnoho dalších). 

Přírodní bahenní maska obsahuje vysoké procento minerálů a stopových prvků, které pomáhají v péči o pokožku obličeje i celého těla / foto: archiv autorky

 

Všechny účinné složky hydratačního séra jsou kombinovány s magnetickou terapií. Pohybem magnetu dojde k vytvoření magnetického pole, které zlepšuje absorbci přírodních výživných látek do pleti a zanechá ji krásně hydratovanou, rozjasněnou, jemně hladkou a hedvábnou na dotek. 

Jak používat magnetickou masku?

  • Péči o pleť vyhraďte chvilku klidu a pohody, kdy budete jen relaxovat. Velkou chybou je nanášet masku ve spěchu a pak netrpělivě počítat každou minutu.
  • Nejprve pleť dokonale odličte a vyčistěte. Účinnější maska bude po koupeli, nebo sprše, protože teplá voda otevře póry na pokožce a účinné látky se tak lépe vstřebají. 
  • Pomocí aplikátoru (bývá součástí balení) naneste v tenké vrstvě masku na obličej. Vyhněte se citlivým partiím okolo očí a úst.
  • Masku nechte působit 10 – 15 minut.
  • Vezměte magnetický nástroj, navlečte na něj ochrannou folii a pomalými pohyby odstraňte masku z obličeje. Díky magnetu se maska sama na magnet zachytí a zůstane jen krásně vyčištěná pleť. 
  • Po kompletním odstranění masky zůstává na pleti působit intenzivně vyživující a regenerační film, který jemně vmasírujete krouživými pohyby do pokožky, abyste podpořili lepší vstřebávání cenných ingrediencí. 
Zkusit magnetickou masku >>

 

Víte, co musíte udělat, než nanesete masku na obličej? Podívejte se na cenné rady kosmetičky:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

Pro dosažení co nejlepších výsledků je nutné při aplikaci masky postupovat správně a dodržovat doporučené intervaly používání (maximálně dvakrát do týdne). Po prodělané proceduře přináší magnetická maska okamžitý efekt v podobě přirozeně krásné pleti. 

Velkou předností magnetické masky je i to, že při nanášení masky na pleť nemáte upatlané ruce, což bývá u bahenních masek celkem běžné. Nakonec odpadá také zdlouhavé smývání, některé masky trochu zaschnou a pak jdou špatně dolů. V případě magnetické masky zůstávají ruce čisté a maska se z obličeje pěkně odloupne podobně třeba jako slupka z pomeranče.

 

Jak často dávat pleťovou masku na obličej?

Pleti prospěje, když budete magnetickou pleťovou masku používat 1 – 2x týdně. Důležité je používat masku pravidelně, ale s její frekvencí byste to neměli přehánět. Držte se spíš pravidla, že méně je někdy více. Chcete-li dosáhnout trvalého výsledku, stačí nanést masku jedenkrát týdně na obličej. Pokud aplikujete masku jednou za čas, její blahodárné účinky se nedokážou dostatečně projevit.

Pravidelnou aplikací pleťové masky (1 – 2x týdně) lze dosáhnout dlouhodobého zlepšení kvality pleti. 

Při aplikaci pleťové masky je třeba také uvážit, jaký efekt očekáváte. Máte-li aknózní pleť, můžete masku použít i dvakrát za týden. Pokud ale pleť reaguje zčervenáním, nebo zůstane podrážděná, použijte ji jen jedenkrát do týdne. 

Frekvence používání pleťové masky tedy závisí na typu pleti a specifických potřebách. Skvělým pomocníkem se stává před důležitou událostí (oslava, schůzka a podobně), prostě vždy, když chcete vypadat naprosto dokonale

Zkusit magnetickou masku >>

 

Aplikace magnetické masky na obličej patří do běžné péče o pleť a není omezena jen na součást speciální kosmetické procedury. Během několika málo minut toho dokáže opravdu hodně a výsledek je viditelný ihned. 

 

Magnetická pleťová maska dokáže vyživit a celkově zlepšit stav pokožky. Účinné látky obsažené v masce pronikají hluboko do pórů, zbavují pleť nečistot, zklidňují, hydratují a rozjasňují. Pleť zůstává krásně hladká a revitalizovaná. Pleťová maska pomáhá předcházet hlubokým vráskám, zpomaluje projevy stárnutí a blahodárně působí na aknózní pleť.

Profesionální kosmetičky doporučují používat pleťovou masku 1 - 2x týdně v závislosti na typu pleti a specifických potřebách. Jelikož je očekávaný efekt viditelný během několika málo minut, používání pleťové masky je významným pomocníkem vždy, když usilujete o dokonalý vzhled.

Magnetická maska Venev je vhodná pro všechny typy pleti. Obsahuje kvalitní přírodní ingredience, hloubkově čistí, hydratuje a rozjasňuje.

 

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Nejlepší přírodní recept na křečové žíly: Jak bolavým nohám ulevit?

Křečové žíly trápí v dospělosti téměř každého druhého z nás. Nejenže na pohled nevypadají moc …

Napsat komentář