Konjakové těstoviny s medvědím česnekem, brynzou a slaninou: Jen ze 4 surovin připravíte výborné nízkokalorické jídlo

Medvědí česnek je jednou z prvních bylinek, která v jarním období provoní celou kuchyni. Jeho sezóna je ale poměrně krátká, proto je třeba si ji pořádně užít. Nic nedokáže nahradit trs čerstvě natrhaných mladých lístků. Toto zelené lupení vyniká mnohem jemnější a delikátnější chutí než klasický stroužek česneku. A nejen to. Medvědí česnek je také velkým přínosem pro udržení dobrého zdraví, takže by se měl v jídelníčku objevovat co nejčastěji.  Výborně se hodí do těstovinových jídel, kterým se ani při hubnutí nemusíte vyhýbat. Když sáhnete po těstovinách z konjaku, dodáte tělu jen minimum kalorií a přitom se najíte do syta. Konjakové těstoviny s medvědím česnekem, brynzou a slaninou jsou skvělým zpestřením jídelníčku, pokud si hlídáte příjem sacharidů. Kromě toho jsou hotové za pár minut, žádné dlouhé vaření. Jak je rychle připravit?

Medvědí česnek, brynza, těstoviny a křupavá slanina – naprosto úžasná kombinace / foto: archiv autorky

Co jsou konjakové těstoviny?

Těstoviny a odlehčený jídelníček nejdou spolu příliš dohromady. Běžné druhy těstovin mají poněkud vyšší kalorickou hodnotu, obsahují mnoho sacharidů, takže pro dietu nebo low carb (nízkosacharidovou) stravu se absolutně nehodí. Z toho důvodu se stávají stále více oblíbenější těstoviny vyrobené z konjaku, které díky své neutrální chuti představují vynikající alternativu klasických těstovin. Konjakové těstoviny neobsahují žádné sacharidy, tudíž jsou naprosto ideální přílohou v low carb jídelníčku.

Jedna porce běžných těstovin (cca 150 g) obsahuje přibližně 36 g sacharidů a okolo 800 Kj, těstoviny z konjaku pouze 2,4 g sacharidů a 90 Kj. Není to zásadní rozdíl?

Konjakové těstoviny se hodí do všech oblíbených pokrmů nejen italské, ale i asijské kuchyně. Nicméně, za těstovinami z konjaku nehledejte vůbec žádnou exotiku, v asijských zemích patří mezi běžné potraviny. Často z nich připravují pokrmy, které potom prodávají jako street food, tedy jídlo na ulici. Podobně jako u nás třeba hamburgery nebo hranolky

Konjakové těstoviny jsou v Asii považovány za mimořádně zdravou složku stravy. Vyrábí se z konjakové mouky, která se získává zpracováním tropické rostliny zvané konjac (Zmijovec indický). Konjac je pro tělo přirozeným zdrojem rozpustné vlákniny glukomannanu. Právě ta umí velmi dobře tlumit pocity hladu a zasytit na opravdu dlouhou dobu. Z toho důvodu konjakové těstoviny slouží jako nízkokalorická potravina vhodná pro dietní jídelníček.

Konjakové těstoviny se vyrábí v různých podobách, v podstatě najdete všechny druhy, tak jak jste zvyklí u klasických těstovin (špagety, penne, fusilli, nudle, tagliatelle, atd.). Setkat se můžete také s konjakovou rýží, která je rovněž výbornou bezsacharidovou přílohou. Konjakové těstoviny mají navíc tu výhodu, že je vůbec nemusíte vařit. Hotové je vysypete přímo z pytlíku, a třeba rovnou do pánve. Bohatý výběr konjakových těstovin nabízí například česká značka Slim Pasta. Stačí si jen vybrat a udělat další krok k nižší váze. 

 

Slim Pasta je skvělé jídlo přesně pro vaši dietu. Méně sacharidů pro rychlé hubnutí

 

Koupit >>

 

 

 

Konjakové těstoviny s medvědím česnekem, brynzou a slaninou

Velkou předností konjakových těstovin je jejich neutrální chuť, takže je můžete využít pro přípravu jakéhokoliv pokrmu. S medvědím česnekem, brynzou a slaninou jsou naprosto dokonalé. A to i po výživové stránce. Pokud se snažíte omezit sacharidy nebo je low carb strava vaším životním stylem, pak je kombinace konjaku, brynzy a slaniny ve spojení s čerstvou bylinkou skvělou volbou.

Medvědí česnek je plný vitamínů a minerálů a obrovskou posilou pro imunitní systém. Podporuje dobré trávení, zdraví srdce a cév, působí jako přírodní antibiotikum a pomáhá snižovat záněty v těle. 

Jídelníček s nízkým obsahem sacharidů je doporučován nejen při redukci hmotnosti, ale i pro udržení optimální váhy. Kvalitní slanina neobsahuje žádné sacharidy, zato stejně jako brynza je bohatá na bílkoviny, které jsou zásadní složkou zdravé výživy. Vysoký podíl tuků ve slanině i brynze přispívá k delšímu pocitu sytosti, než je tomu u sacharidových potravin. 

Pochutnáte si a přitom do sebe dostanete podstatně méně kalorií než s běžnými těstovinami / foto: archiv autorky

 

Pokud jste v dietním režimu a usilujete o snížení tělesné hmotnosti, pak můžete slaninu zcela vynechat a připravit si tak méně energeticky vydatné jídlo. Konjakové těstoviny s medvědím česnekem a brynzou vám určitě budou chutnat tak jako tak, přičemž si můžete užívat jejich příjemné benefity pro hubnoucí procesy v těle. I bez slaniny získáte vynikající nízkokalorický pokrm vhodný pro redukční jídelníček. 

Pokud držíte redukční dietu, můžete slaninu vynechat / foto: archiv autorky

Co budete potřebovat:

  • 250 g konjakových těstovin
  • 70 g kvalitní slaniny
  • 70 g brynzy
  • 4 lžíce vody
  • velký svazek medvědího česneku

Postup:

  1. Slaninu nakrájejte na drobné kostičky a na pánvi orestujte dokřupava.
  2. Čerstvé lístky medvědího česneku opláchněte pod proudem vody, párkrát překrojte a vhoďte do mixéru. Přidejte brynzu, 4 lžíce vody a vše společně rozmixujte na jemnou omáčku.
  3. Do větší pánve vyklopte konjakové těstoviny ze sáčku, zalijte omáčkou z medvědího česneku, promíchejte a prohřejte.
  4. Hotové těstoviny dejte na talíř, posypte kousky vyškvařené slaniny a můžete podávat.

Dobrou chuť!

TIP: Nemáte-li čerstvé lístky medvědího česneku, můžete použít také mražený, sušený či jinak uchovaný. Někdo ho nakládá do soli, oleje, nebo z něj vyrábí česnekové máslo.

 

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Konjakové fettuccine se žampiony: Dodají tělu minimum kalorií

Těstoviny patří často mezi velmi oblíbené pokrmy. Jsou chutné a časově nenáročné na přípravu. Mají …

Napsat komentář