Recenze a zkušenosti s Čističkou vzduchu Ionic-CARE Triton X6


Taky se vám občas špatně dýchá? Máte pocit, že je v místnosti těžký vzduch? Připadá vám, že na mořském pobřeží a nebo ráno v lese se vám dýchá daleko lépe? Ano, je to tak. Špatný vzduch není jen problémem velkoměst, ale bohužel je součástí prakticky každé moderní domácnosti a kanceláře. Není divu, lidé jsou obklopeni samými elektronickými přístroji, televize, počítače, kopírky, telefony, k tomu koberce na podlaze, klimatizace, chemické výpary z čistících prostředků, atd., to vše má za následek nezdravý vzduch. Abychom se cítili lépe a byli zdraví, potřebujeme k životu skutečně čisté ovzduší. Pokud nejste právě v přírodě, můžete si zdravé prostředí v místnosti vytvořit uměle pomocí ionizátoru vzduchu v čističce vzduchu Ionic-Care. Jste-li alergičtí, trpíte na častá respirační onemocnění nebo máte malé děti, čistička vzduchu udělá z vašeho domova doslova zdravou oázu. Je absolutně nehlučná a náklady na provoz jsou minimální. Pojďme se na ni podívat blíže.

Čistička vzduchu Ionic-care / foto: prozdravi.cz
Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 – produkt roku 2015, 2016, 2017 / foto: prozdravi.cz

 

Čistička vzduchu chrání vaše zdraví

Čistička vzduchu je určena k tomu, aby vám pomáhala zdravě dýchat. Dokáže odstranit pyl, plísně, roztoče, zvířecí alergeny, viry, bakterie, cigaretový kouř a toxické látky. Chcete-li v uzavřených prostorách vytvořit prostředí, které se svojí kvalitou blíží vzduchu na horách, stačí si jen pořídit účinnou čističku vzduchu Ionic-CARE Triton X6. Její čistící systém rozpozná alergeny a dráždivé látky ve vzduchu, které zároveň zvládne dokonale zlikvidovat. Kvalita ovzduší má na lidské tělo a jeho zdraví zásadní vliv. Vitalizuje krevní oběh, zlepšuje mozkovou činnost, paměť i koordinaci pohybů. Čistička také snižuje výskyt bakterií a plísní až o 85 %, takže prostředí, kde žijete se stává opravdu zdravějším. Čističkou vzduchu ochráníte zdraví celé rodiny, nejen malých dětí.

Vzduch v uzavřených místnostech, bytech a kancelářích bývá až desetkrát toxičtější než ovzduší na ulici ve městech a stokrát znečištěnější než vzduch v přírodě. Zejména v chladnějších obdobích roku, kdy méně větráme, působí škodlivé látky na lidský organismus téměř celý den. Přitom největší část škodlivin proniká do těla právě plícemi. Přes tenkou plicní sliznici profiltrujeme neuvěřitelných 75 000 litrů vzduchu denně.

Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6

Na trhu existuje několik druhů čističek vzduchu a všechny deklarují vysokou účinnost, která vám zaručeně pomůže. Vyznat se v nich není právě jednoduché. Základním měřítkem by měl být kvalitní filtr a způsob, jakým čištění vzduchu probíhá. Čistička Ionic-CARE Triton X6 umí zachytit až 96 % nečistot. Pracuje na principu elektronového větru a nečistoty zachytává na elektrostatický filtr, který není nutno nikdy vyměňovat. Funguje zároveň jako ionizátor vzduchu, čímž upravuje iontovou rovnováhu v ovzduší tak, aby se prostředí v místnosti vyrovnalo kvalitnímu vzduchu, který dýcháte v lese, u vody nebo na horách. Vyčistí plochu o velikosti až 187,5 a pracuje naprosto nehlučně. 

Podívejte se na video, které vám podrobně představí čističku vzduchu Ionic-CARE Triton X6:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

Elektrostatický filtr není zapotřebí vyměňovat, ale musíte jej jednou za 3 – 7 dní manuálně vyčistit. Stačí otřít vlhkým hadříkem a nebo v případě cigaretového kouře omýt vodou se saponátem. Ve stejném intervalu jako u filtru je dobré provádět pravidelné čištění ionizačních drátků, k čemuž slouží výsuvné táhlo na boku přístroje. Na nutnost čištění vás vždy upozorní červená signalizace “clean”. Náklady na provoz čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6 jsou naprosto zanedbatelné a denně vás vyjdou na 1,60 Kč.

Koupit levně

 Podle velikosti místnosti si můžete nastavit až 3 stupně výkonu:

 • nízký výkon (LO) – doporučeno pro malé místnosti do 15 m². Toto nastavení nejvíce šetří elektrickou energii. Průměrný příkon je 5 W a vzduchový výkon je 15 m3 /hod. Přístroj pracuje v režimu 20 sekund provoz a 120 sekund pauza.
 • střední výkon (MED) – doporučeno pro středně velké místnosti do 50 m², kde jsou okna a dveře zřídka otevřené. Průměrný příkon je 7 W a vzduchový výkon odpovídá hodnotě 38 m3 /hod. Při tomto nastavení přístroj pracuje v režimu 20 sekund provoz, 20 sekund pauza.
 • plný výkon (HI) – doporučeno pro velké místnosti nebo místa vystavená vysoké prašnosti do 75 m². Průměrný příkon je 9 W (maximální 12 W) a vzduchový výkon 65 m3 /hod. V tomto režimu je provoz přístroje nepřetržitý.

 

Jak často používat čističku vzduchu?

Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 potřebuje pro vyčištění jedné středně velké místnosti minimální dobu 3 hodiny. Po vypnutí přístroje pak přetrvává efekt vyčištění další 3 hodiny. Vzhledem ke svým parametrům (minimální spotřeba, bezhlučnost) je doporučeno používat tuto čističku vzduchu v nepřetržitém provozu. Avšak vždy je třeba dbát na to, aby zvolený výkonový stupeň čističky odpovídal velikosti místnosti, kde je používána.

Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 může být v provozu nepřetržitě 24 hodin denně při teplotě 10 – 40 °C a vlhkosti 15 – 60 %.

 

Jak umístit čističku vzduchu v místnosti?

Kvůli správné cirkulaci vzduchu by měla být čistička Ionic-CARE Triton X6 v místnosti umístěna tak, aby kolem ní byl volný prostor cca 50 cm. Vyčištěný vzduch je vypouštěn přední stranou přístroje, z toho důvodu by měla být natočena stranou s ovládáním směrem do místnosti. Bezprostředně před čističkou vzduchu by neměl být žádný kovový předmět (například radiátor), aby nedocházelo k okamžitému vybíjení uvolněných záporných iontů.

Koupit levně

 

Podle toho, jak chcete čističku vzduchu Ionic-CARE Triton X6 využívat, stačí do jednoho bytu pořídit jeden nebo více přístrojů. Pokud necháváte dveře mezi místnostmi otevřené a vzduch tak může volně cirkulovat, bude vám stačit jeden přístroj. V případě, že místnosti v bytě nejsou propojené, pak je vhodné čističku umístit do místnosti, kde je přes den nejvíce osob a na noc ji přemístit třeba do ložnice nebo dětského pokoje. Ionic-CARE nesmíte ale používat v místnostech s otevřeným ohněm (krb) a v blízkosti zvlhčovače vzduchu. Pokud větráte, je nutno přístroj vypnout.

Podívejte se ještě na unikátní test, jak si čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 hravě poradila s kouřem v místnosti:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

Čistička vzduchu značky Högner

Pokud jste se prozatím nesetkali se značkou Högner, pak máte jedinečnou příležitost. Společnost Högner nabízí unikátní produkty určené pro moderní zdravý životní styl. Kromě čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6 v jejich sortimentu naleznete i ionizátory vzduchu a ultrazvukové zvlhčovače vzduchu.

Čističku vzduchu Ionic-CARE značky Högner pořídíte nejlépe v internetovém obchodě, nemusíte ji nikde shánět po kamenných prodejnách. Já jsem ji pořídila v ověřeném e-shopu za cenu 3 490 Kč a rozhodně této investice nelituji. Navíc, velmi mile mne překvapil komfort celé objednávky. Zásilku jsem měla na druhý den doma.

TIP: V eshopu PROZDRAVI koupíte účinnou čističku vzduchu s vestavěným ionizátorem Ionic-CARE Triton X6, která se stala produktem roku již v letech 2015, 2016 a 2017

Proč koupit Ionic-CARE Triton X6 značky Högner?

 • získáte kvalitní produkt s certifikátem kvality
 • při správném používání je životnost přístroje neomezená
 • jako dárek obdržíte nápojovou láhev Ionic-CARE 0,7 litru
 • e-shop garantuje bleskovou dobu dodání (zítra u vás) a dopravné již od 29 Kč
 • možnost zvolení 7 druhů dopravy
 • šesti měsíční lhůta na vrácení zboží bez udání důvodu
Koupit levně

Moje zkušenosti s čističkou vzduchu Ionic-Care

O čističce vzduchu jsem uvažovala poměrně dlouho, ale nakonec mne její výhody přesvědčily. Pořizovací cena byla sice vyšší, ale jelikož to je investice do zdraví, není co řešit. Koupila jsem ji ve výše jmenovaném e-shopu ve stříbrné barvě, která vkusně podtrhuje celkový moderní design. Zpracování objednávky a doručení proběhlo naprosto bez problému. S odstupem času mohu říct, že jsme ji měli pořídit už dříve. Čistička má své stálé místo v jídelně (máme propojenou kuchyň s obytným prostorem), kde se členové rodiny nachází nejčastěji. Ani o ní nevíme, vůbec ji není slyšet. Od té doby, co je v provozu, se v místnosti usazuje méně prachu, nesbírám samé zvířecí chlupy po zemi (máme kočku) a hlavně také dokáže eliminovat jakékoli pachy v domácnosti. Někdy ji na noc dáváme do ložnice a v případě nemocí (chřipka, nachlazení) do dětského pokoje. Jen musím vždycky myslet na to, že když filtr omyji, musím ho nechat řádně oschnout a teprve potom vložit zpátky. Jsem s ní nadmíru spokojená a mohu jen doporučit. 

 

Co říkají jiní uživatelé?

Většina uživatelů, kteří mají čističku vzduchu doma, ji stejně jako já hodnotí velmi kladně. Vynachválit si ji nemůžou lidé trpící různými alergiemi (na prach, roztoče, zvířecí srst, atd.), ať už dospělí nebo děti. Velmi vítána je v rodinách s malými dětmi, u kterých se výrazně snížil výskyt respiračních onemocnění. Velmi tichý provoz čističky vzduchu umožňuje postavit ji přímo k dětské postýlce. Někdo zase uvádí, že v kanceláři dokáže dokonale vyčistit vzduch od cigaretového kouře. Další pozitivní zkušenosti lidé zaznamenali s pohlcováním zápachu v domácnostech, v nichž je umístěna klec s hlodavci. Avšak mezi uživateli se objevil i jeden negativní postřeh – po uvedení přístroje do provozu se objevuje nepříjemný zápach vycházející z čističky. Ten je způsoben plastovými částmi nebo ozonem.

Vstupte do eshopu

 

Vyplatí se čistička vzduchu v domácnosti?

Pokud přemýšlíte, zda čističku vzduchu pořídit či nikoliv, zvažte, co od ní očekáváte. Pokud někdo z rodiny trpí na častá respirační onemocnění či alergie, pak rozhodně ano. Pořizovací cena je pouze jednorázovou investicí a dále funguje bez vysokých nákladů – neměnný filtr (je na něj poskytována doživotní záruka) a nízká energetická spotřeba. To vše se vám vrátí ve formě kvalitního vzduchu, který ovlivňuje vaše zdraví.

Výhody:

 • zachytí až 96 % nečistot
 • je absolutně nehlučná
 • odstraňuje alergeny, pyly, plísně, mikroprach, cigaretový kouř, pohlcuje zápach
 • má minimální provozní náklady
 • nemusíte měnit filtr
 • snadno se obsluhuje a čistí
 • má 3 stupně výkonu
 • uplatní se v domácnostech i kancelářích

Nevýhody:

 • vyšší pořizovací cena
 • filtr je nutné manuálně čistit a zpět do přístroje jej můžete vložit až po jeho úplném vyschnutí
 • přístroj nesmíte používat v blízkosti zvlhčovače vzduchu
 • pokud větráte, čističku je nutné vypnout

Recenze Čističky vzduchu Ionic-CARE Triton X6

cena
kvalita
rychlost vyřízení
dodací lhůta
výhody po objednání
spokojenost zákazníků

výhodné

Mimořádná kvalita odpovídá ceně

Koupit levně
Hodnocení čtenářů: 3.05 ( 65 hodnocení)

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Recenze Pravé BIO: Které produkty z e-shopu jsem zkusila a jak jsem s nimi byla spokojená?

Znáte obchod Pravé BIO? Pokud ne, nevadí, povíme si o něm něco víc. Stručně řečeno, …

Napsat komentář