Recenze: Odstředivý odšťavňovač ECG OS 185


Není lepší životabudič než čerstvá ovocná nebo zeleninová šťáva. Když si ji dáte ráno k snídani, nakopne vás na celý den. V čem spočívá její kouzlo? Pravidelným pitím ovocných a zeleninových šťáv doplníte všechny důležité vitamíny, minerály a enzymy, které napomáhají lehkému trávení. Odšťavněním ovoce a zeleniny dojde k odstranění vlákniny a vstřebatelnost jednotlivých živin je dokonce až 4x rychlejší, než kdybyste je snědli v pevném stavu. Proto také po vypití sklenice čerstvého freshe okamžitě pocíte na svém těle příval energie. Pokud tedy ovocné a zeleninové šťávy zařadíte do každodenního jídelníčku, jejich příznivé účinky se projeví na vaší fyzické a psychické pohodě. Ale pozor! Řeč je o skutečné šťávě připravené jen z čerstvých surovin, kterou krabicí džusu nikdy nenahradíte. Jak ji tedy vyrobit? Jednoduše, stačí pořídit do domácnosti kvalitní odšťavňovač a máte vystaráno. Tato šikovná mašinka dokáže ledaco. A protože na trhu existuje několik typů odšťavňovačů a každý model je vhodný na něco jiného, určitě vás bude zajímat, čím je moderní odšťavňovač ECG OS 185 výjimečný. Kvalitní odstředivka s výkonným motorem spadá do příjemné cenové kategorie a v některých aspektech dokáže své konkurenty zcela porazit.

Odšťavňovač ECG OS 185 v moderním designu / foto: 4home.cz
Odšťavňovač ECG OS 185 v moderním designu / foto: 4home.cz

 

Bude pro vás lepší odstředivka?

Když se rozhodnete koupit odšťavňovač a rozhlédnete se po nabídce trhu, najednou se v jednotlivých modelech začnete ztrácet a nevíte, který vlastně vybrat. Obzvlášť, jste-li úplní začátečníci a nemáte s odšťavňováním žádné zkušenosti. V podstatě existují dva základní typy odšťavňovačů: odstředivý a šnekový. Každý z nich dokáže lépe zpracovat jiné druhy ovoce a zeleniny. Pokud byste chtěli univerzální přístroj na vše, takový zkrátka nenajdete. Výběr odšťavňovače je tedy otázka vašich priorit a možných kompromisů, což vám současně umožňuje zvolit takový spotřebič, který nejlépe zapadne do chodu vaší domácnosti.

Koupit odstředivý odšťavňovač

 

Pro správné rozhodnutí je třeba si ujasnit:

 • jak často chcete odšťavňovat
 • které druhy ovoce a zeleniny budete zpracovávat nejčastěji
 • pro kolik osob budete šťávu připravovat
 • jakou konzistenci má mít výsledná šťáva (spíš vodovou nebo může obsahovat i vlákninu)
 • kdy šťávu vypijete (ihned po odšťavnění nebo ji chcete skladovat v lednici)
 • kolik času jste ochotni věnovat čištění spotřebiče
 • kolik plánujete do spotřebiče investovat

Máte jasno? O to snazší bude výběr konkrétního modelu. Pokud u vás zvítězil odstředivý typ odšťavňovače, pak vaše požadavky spolehlivě naplní odstředivka ECG OS 185. Ve své kategorii patří k velmi kvalitním modelům. Oproti jiným si ale lépe poradí s daleko většími  a tužšími kousky.

Čerstvá šťáva z odstředivého odšťavňovače:

 • má vodovou konzistenci i chuť
 • obsahuje méně vlákniny
 • na hladině má vrstvu pěny
 • podléhá rychlé oxidaci
 • je určena k okamžité spotřebě a nelze ji skladovat

Odstředivý odšťavňovač ECG OS 185

Připravit denně čerstvý ovocný nebo zeleninový džus je pro odstředivý odšťavňovač ECG OS 185 úplná hračka. Moderní design v červené barvě vhodně doplní ostatní malé spotřebiče ve vaší kuchyni. Pro lepší stabilitu při práci je opatřen protiskluzovými nožičkami. Oproti šnekovým typům, které si s přípravou šťávy dají opravdu načas, je u něj celý proces odšťavňování podstatně rychlejší. S jeho pomocí zvládnete zdravou snídani pro celou rodinu jedna dvě. Rovnou totiž pojme i celé plody.  

Technické parametry:

 • hmotnost: 3,88 kg
 • rozměry (š x v x h): 300 x 390 x 190 mm
 • příkon: 850 W
 • počet rychlostí: 2
 • počet otáček: 850 ot./min
 • velikost plnícího otvoru: 75 mm
 • hlučnost: 80 dB

Příslušenství:

 • nádoba na šťávu 1 litr
 • nádoba na odpad 1,8 litru
 • kartáček na čištění
 • nerezové filtrační sítko
 • uzávěr proti odkapávání
S pomocí přoloženého kartáčku lze sítko snadno vyčistit / foto: 4home.cz
S pomocí přiloženého kartáčku lze sítko snadno vyčistit / foto: 4home.cz

 

Odšťavňovač ECG OS 185 pro maximální efekt odšťavňování

I když mají všeobecně odstředivé odšťavňovače menší výtěžnost než šnekové, odšťavňovač ECG OS 185 se snaží z použitých surovin dostat maximum. Vzhledem k tomu, že disponuje dostatečně silným 850 wattovým motorem, lehce si poradí s většími a tužšími kusy ovoce a zeleniny. Nerezové filtrační síto nepropustí žádné kousky a poskytne maximální výtěžnost šťávy.

Koupit levně

 

Na rozdíl od jiných levnějších odstředivých odšťavňovačů je vybaven dvěma rychlostními stupni: poloha 1 pro nízkou rychlost a poloha 2 pro vysokou rychlost. Nízká rychlost je určena pro odšťavňování měkkých druhů ovoce a zeleniny a vysoká rychlost je zase vhodnější pro tvrdší plody.

Plody vhodné k odšťavňování: citrusy, ananas, jablka, mrkev, okurek, řapíkatý celer, meloun rajčata. Vzájemnou kombinací ovoce a zeleniny získáte šťávu různé chuti i konzistence.

Před vložením surovin do odšťavňovače není nutno odstraňovat drobná semínka nebo oloupat tenkou slupku (jablka, hrušky, kiwi, apod.) To se ovšem netýká citrusů, které je dobré zbavit i bílé slupky, která způsobuje hořkost výsledné šťávy. Velkou pecku třeba u meruněk, broskví, švestek nebo nektarinek je rovněž nutno vyjmout, aby nedošlo k poškození přístroje. Dlouhé kusy zeleniny jako mrkev, řapíkatý celer je dobré vkládat tenkou stranou napřed.

Odšťavňovač ECG OS 185 je vhodný i na tvrdé plody / foto: 4home.cz
Odšťavňovač ECG OS 185 je vhodný i na tvrdé plody / foto: 4home.cz

 

Velký plnící otvor

Jen u málokteré odstředivky se setkáte s tak velkým plnícím otvorem, že se do něj v pohodě vejdou i celé plody. Z toho důvodu je třeba tuto možnost u odšťavňovače ECG OS 185 náležitě ocenit. Plnícím otvorem o velikosti 75 mm v pohodě projde i střední jablko. Jen opravdu velké plody je třeba rozkrájet na menší kousky. Ale když například vypeckujete broskve nebo nektarinky, můžete do odšťavňovače vložit rovnou celé půlky. V průběhu odšťavňování je nutno vkládat suroviny do plnícího tubusu postupně a k posouvání jednotlivých kousků směrem dolů použít přiložené pěchovadlo. Nikdy do odšťavňovače nevkládejte prsty nebo jiné kuchyňské náčiní.

Do plnícího otvoru se vejdou i celé plody / foto: 4home.cz
Do plnícího otvoru se vejdou i celé plody / foto: 4home.cz

Bezpečnostní prvky

Odstředivý odšťavňovač ECG OS 185 díky přísavným nožičkám dobře drží na rovné ploše, takže v průběhu odšťavňování nedochází k jeho posunu. Spotřebič je rovněž vybaven dvojitou bezpečnostní pojistkou. V případě sejmutí horního krytu dojde k jeho automatickému vypnutí, stejně tak i za situace, že hrozí přehřátí motoru.

Nikdy nenechávejte odšťavňovač v nepřetržitém provozu delší dobu než 3 minuty. Po 3 minutách chodu ho nechte nejméně 20 minut zchladnout a teprve poté můžete pokračovat v odšťavňování.

Snadná údržba a čištění

Odstředivé odšťavňovače nejsou nijak náročné na údržbu. Samotné složení a rozložení celého spotřebiče je velmi snadné. Odstředivé odšťavňování probíhá přes kuželové sítko z nerezové oceli, které tak jako ostatní rozebíratelné díly lehce opláchnete pod tekoucí vodou a necháte volně oschnout. Pokud chcete, můžete je vložit i do myčky na nádobí, ale sítko raději ještě dočistěte za pomoci přiloženého kartáčku. Zaschlé zbytky dužiny na sítku by mohly snížit efektivitu dalšího odšťavňování. Při čištění však dejte pozor, abyste se nedotýkali ostrých partií ve spodní části sítka.

Přístroj snadno rozložíte i složíte / foto: 4home.cz
Přístroj snadno rozložíte i složíte / foto: 4home.cz

 

Výrobce odšťavňovače ECG OS 185 se snaží o co největší komfort při odšťavňování, a proto je přístroj vybaven uzávěrem proti odkapávání šťávy. Ten se postará o to, aby ani kapka nepřišla nazmar. Pokud odšťavňujete ovoce nebo zeleninu hodně zralé a plné šťávy, nádoba na šťávu se velmi rychle naplní a vy ji tak snadno vyměníte, aniž byste ušpinili kuchyňskou linku. A ušetříte si spoustu práce s úklidem.

TIP: Než začnete odšťavňovat, nádobu na odpad vyložte plastikovým sáčkem, a tím si podstatně usnadníte čištění přístroje. Po skončení odšťavňování sáček s dužinou jednoduše vyjmete a nádobu jen opláchnete proudem vody.

Výkonný a spolehlivý

Odstředivky se všeobecně vyznačují menší výtěžností šťávy, což je ale dáno také jejich odstředivým mechanismem. Z toho důvodu také na vylisování potřebného množství čerstvého džusu spotřebujete více vstupních surovin než u šnekových modelů. U hodně šťavnatého ovoce zůstává odpad více vlhký, ovšem i přes tento fakt je výtěžnost výsledné šťávy u odšťavňovače ECG OS 185 celkem slušná. Navíc, nic vám nebrání v tom, abyste dužinu ještě dále zpracovali. Dřeň můžete použít do koláčů, na přípravu vegetariánských lasagní, muffinů, apod. Třeba i v tomto receptu můžete celé ovoce nahradit dužinou z odšťavňovače (muffiny jsou nádherně vláčné, žádná dusivka):

https://www.youtube.com/watch?enablejsapi=1&origin=https://superzdrave.cz&autoplay=0&cc_load_policy=0&iv_load_policy=1&loop=0&modestbranding=1&fs=0&playsinline=0&controls=1&color=red&cc_lang_pref=&rel=0&autohide=2&theme=dark&" class="__youtube_prefs__ epyt-facade no-lazyload" data-epautoplay="1" >YouTube playerhttps://www.youtube.com/watch/maxresdefault.jpg" />Kliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.
   

Zkušenosti a recenze

Odstředivý odšťavňovač ECG OS 185 je ideální model pro každého, kdo nemá velké nároky. S přihlédnutím k jeho nízké ceně má plno funkcí: kvalitní výkonný motor, nerezové sítko, spolehlivý, bezpečný, snadno rozložitelný, díly můžete vložit do myčky. Z toho důvodu je hodnocen jako kvalitní produkt s dlouhou životností. Naprosto ideální pro zpracování citrusů a tvrdších plodů. I když si neporadí s listovou zeleninou a drobnými bobulemi, lidé jsou s ním vesměs spokojeni.

Odšťavňovač naplňuje očekávání zákazníků / heureka.cz
Odšťavňovač naplňuje očekávání zákazníků / heureka.cz

 

Koupit levně

Kvalita za skvělou cenu

Jedním z rozhodujících kritérií při výběru konkrétního modelu odšťavňovače je také jeho cena. Ta se pohybuje od několika stokorun až po tisíce, což se samozřejmě projeví na kvalitě. Určitě není dobré vybrat nejlevnější spotřebič na trhu, který vás od odšťavňování záhy odradí. I když nemáte žádné zvláštní požadavky, přesto dokážete pořídit spolehlivý model za rozumnou cenu. Odstředivý odšťavňovač ECG OS 185 koupíte v internetovém obchodě jen za 1 199 Kč a ještě vám ho přepravní společnost doručí až před domovní dveře. Když uvážíte, co všechno umí, pro běžné odšťavňování naprosto super.

TIP: Když koupíte odstředivý odšťavňovač ECG OS 185 nyní v eshopu, ušetříte hned dvakrát: získáte slevu 20 % a dopravu zdarma.

Mé zkušenosti s odšťavňovačem ECG OS 185

Mezi všemi odšťavňovači, které jsem měla možnost osobně vyzkoušet, byly zastoupeny jak úplně nejjednodušší modely, tak i velké lisy na ovoce a zeleninu. A právě odstředivý odšťavňovač ECG OS 185 byl jedním ze zástupců levnější cenové kategorie, kde si podle mého názoru vedl naprosto výtečně. Po mých zkušenostech se určitě nevyplatí pořizovat nejlevnější odstředivku a raději si pár stokorun připlatit. Když nemáte u odstředivky dvě rychlosti, těžko odšťavníte i tvrdé plody, se kterými si naopak odšťavňovač ECG OS 185 hravě poradí. Levný odstředivý odšťavňovač se pak nejlépe hodí jen na citrusy.

Koupit odšťavňovač

 

Při testování jsem odšťavňovač ECG OS 185 nijak nešetřila a dala jsem mu pěkně zabrat. Moje spokojenost byla maximální. Nejvíce mne potěšil s jablky, výsledkem byla krásná čistá jablečná šťáva. Pravda, možná k tomu přispěla i daná odrůda jablek a to, že byla čerstvě natrhaná, ale připadalo mi, že ze všech odstředivých typů to ECG OS 185 zvládl nejlépe. Samozřejmě, že šťáva z grepů, pomerančů, ananasu, mrkve, červené řepy, celeru, petržele, apod. dopadla na jedničku.

Podle očekávání, test s jahodami, nedopadl nijak valně, ovoce se rozmazalo po nádobě, a tak z toho bylo spíš jahodové pyré. To jsem dala rovnou zamrazit a vznikla výborná zdravá zmrzlina. Další malé bobule jsem už ani nezkoušela a listovou zeleninu jsem rovnou vzdala. Prostě opět se mi potvrdilo, že každý odšťavňovač je vhodnější na jiný druh ovoce a zeleniny. Nemáte-li ovšem nijak velké nároky, s odšťavňovačem ECG OS 185 budete určitě spokojeni.

Koupit levně

Po odšťavnění mi v odpadní nádobě zůstávalo celkem velké množství dřeně, která byla navíc ještě plná šťávy, a tak jsem přemýšlela, kde ji nejlépe zužitkovat. Dřeň z jablek jsem použila na štrůdl: celozrnné těsto, přidala jsem skořici, hrozinky, trochu cukru a výsledek super. Dále mě napadaly muffiny, peču je celkem často, sladké i slané, a tak jsem zbytky mrkve použila v tomto receptu:

https://www.youtube.com/watch?enablejsapi=1&origin=https://superzdrave.cz&autoplay=0&cc_load_policy=0&iv_load_policy=1&loop=0&modestbranding=1&fs=0&playsinline=0&controls=1&color=red&cc_lang_pref=&rel=0&autohide=2&theme=dark&" class="__youtube_prefs__ epyt-facade no-lazyload" data-epautoplay="1" >YouTube playerhttps://www.youtube.com/watch/maxresdefault.jpg" />Kliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.
  

Čím vyniká odšťavňovač ECG OS 185?

 • nerezové provedení
 • výkonný motor
 • dva stupně rychlosti
 • velký plnící otvor
 • zvládne měkké i tvrdé plody
 • jednoduché čištění (možnost mytí v myčce)
 • dvojitá bezpečnostní pojistka
 • vhodný pro přípravu velkého množství šťávy
 • není hlučný
 • má uzávěr proti odkapávání

Jaké má nevýhody?

 • odpad zůstává vlhký
 • po 3 minutách nepřetržitého provozu nutno vypnout
 • vylisovaná šťáva má na povrchu pěnu a je určena k okamžité spotřebě
 • neodšťavní listovou zeleninu, bylinky a drobné ovoce

Koupit odšťavňovač se slevou

Zpracovat ovoce a zeleninu do tekuté a lépe stravitelnější podoby dokáže jedině odšťavňovač. Pokud se snažíte dodržovat veškeré zásady zdravého životního stylu, pak i ovocné a zeleninové šťávy patří do pravidelného jídelníčku. Jejich blahodárné účinky se vždy příznivě projeví na vašem zdraví. Nechcete-li investovat několik tisíc korun do velkého šnekového odšťavňovače a vystačíte si jen s čerstvým snídaňovým freshem, pak nemůže odstředivý odšťavňovač ECG OS 185 ve vaší domácnosti chybět.

Lepšího a praktického pomocníka nikde nenajdete. I já osobně se přikláním na jeho stranu: rychlý a výkonný spotřebič za skvělou cenu.   

Recenze odstředivého odšťavňovače ECG OS 185

cena
design
hlučnost
výtěžnost
údržba
kvalita provedení
příslušenství

výhodné

Mimořádná kvalita odpovídá ceně

Koupit nejlevněji
Hodnocení čtenářů: Buďte první !

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Recenze Pravé BIO: Které produkty z e-shopu jsem zkusila a jak jsem s nimi byla spokojená?

Znáte obchod Pravé BIO? Pokud ne, nevadí, povíme si o něm něco víc. Stručně řečeno, …

Napsat komentář