Recenze: Bambusový zubní kartáček – přírodní péče o zuby


Zuby máme jenom jedny, a proto si také zaslouží adekvátní péči. Každodenní hygiena ústní dutiny je už dnes samozřejmostí a kdekdo se velmi rád pochlubí zářivě bílými zoubky. Ke krásnému úsměvu prostě patří. Jak ale o zuby nejlépe pečovat? Pravidelná preventivní prohlídka u lékaře sice dokáže odhalit mnohé nedostatky, ale zuby je nutné čistit každý den. Pro příjemný svěží pocit v ústech je třeba odstranit nejen zubní povlak, ale také zbytky potravy, která mohla uvíznout v mezizubních prostorech. K tomuto účelu slouží zubní kartáčky – měkké, tvrdé, s malou či velkou pracovní hlavou, hustými štětinami, rovně zastřižené nebo jinak tvarované. Stačí si jen vybrat. Často se lidé nechají nalákat atraktivním vzhledem a šetří na nesprávném místě. Jenomže vhodně zvolený kartáček je první krok ke zdravým zubům…

Zdroj: herbatica.cz
Zdroj: herbatica.cz

Proč je nutné čistit zuby?

Pravidelné čištění zubů má nejen estetický důvod, ale také zdravotní. Všem lidem se v ústech tvoří zubní povlak tzv. plak, což není nic jiného než měkký, lepivý nános mikroorganismů a zbytků potravy, který ulpívá na povrchu zubů, dásní, zubních implantátů a povrchu jazyka. Jelikož se zubní povlak tvoří neustále, negativně ovlivňuje celkový stav dutiny ústní. Bakterie z plaku přeměňují cukry na kyseliny, které po velmi krátké době začnou útočit na zubní sklovinu (odvápní ji a vznikne zubní kaz), případně může dojít k zánětu dásní (dásně zduří, natečou a krvácí). Pokud zubní plak neodstraňujete dostatečně ze všech mezizubních prostor, může po pár dnech zmineralizovat a vytvoří se zubní kámen. Ten dokáže odstranit už jen zubní lékař nebo dentální hygienista.

Jak efektivně čistit zuby?

K nejúčinnějšímu odstranění zubního plaku dochází při mechanickém čištění. Sice nedojde k úplnému odstranění všech bakterií z dutiny ústní, ale povlak na zubech se rozruší a promísí. K tomuto účelu slouží různé pomůcky používané k ústní hygieně – liší se podle plochy a tvaru zubu, které mají očistit. Jelikož se zubní plak nejvíce hromadí v mezizubních prostorech, kromě běžných zubných kartáčků má své opodstatnění použití dentální nitě nebo speciálního mezizubního kartáčku.

TIP: V eshopu HERBATICA můžete koupit přírodní zubní kartáčky, které jsou maximálně šetrné k vašim zubům a dásním.

Jaký zvolit zubní kartáček?

Základní pomůckou ústní hygieny je klasický zubní kartáček, který by měl splňovat několik kritérií. V prvé řadě by měl mít kartáček malou hlavičku, protože velký kartáček se tak dobře nepřizpůsobí tvaru jednotlivých zubů. Dále pak volte kartáček s velmi jemnými vlákny, které odstraní zubní plak bez poškození dásní. Proto se nebojte používat ani malé dětské kartáčky, kdy dosáhnete efektivního očištění zubu ze všech stran.

Pro šetrné a dokonalé čištění zubů je důležité zvolit také vhodnou techniku a naučit se s kartáčkem správně pracovat. Názornou ukázku vám předvedou v každé ordinaci zubního lékaře nebo dentálního hygienisty. Zuby je dobré čistit tak, aby vlákna kartáčku směřovala do dásňového žlábku pod šikmým úhlem a poté krouživým pohybem rozrušujete povlak ve žlábku. Tato technika vyžaduje právě velmi měkký kartáček s krátkým polem hustě uspořádaných štětin seříznutých do jedné roviny.

Vstupte do eshopu

Bambusový zubní kartáček – extra měkké štětinky

Není-li vám lhostejný stav vašeho chrupu, vsaďte na opravdovou kvalitu. Přírodní zubní kartáček CURANATURA BAMBOO je celý vyrobený z bambusu. Jako jediný na našem trhu má nejměkčí (extra soft) štětinky na bázi bambusové celulózy s tloušťkou 0,13 mm a hustotou 80 štětin na otvor. Vlákna mají zaoblené konce a jsou zastřižena do rovna, aby optimálně čistily povrchu zubů a přitom nedráždily dásně. Současně jsou 100 % rozložitelná v přírodě. Délka štětinky je 11 mm a jsou uložené ve čtyřech řadách. Lehká ergonomicky tvarovaná rukojeť je z tepelně upraveného bambusu, což je nejekologičtější materiál pro průmyslovou výrobu. Bambusový kartáček Curanatura neobsahuje žádné toxické ftaláty a Bisfenol-A (BPA), a je zabalený v recyklovaném papíru. Pro zdraví vašich zubů a dásní je na první příčce mezi nejmodernějšími dentálními doporučeními, zejména pro čištění citlivých zubů a dásní.

Kde koupit bambusový zubní kartáček?

V každém supermarketu v oddělení drogerie najdete záplavu zubních kartáčků, které se navzájem dost podstatně liší nejen cenou, ale i lákavým vzhledem. Ale zcela přírodní kartáček na zuby byste mezi nimi hledali marně. Všechny jsou vyrobené z plastu, nádherně barevné, štětinky různě zastřižené, měkké, tvrdé, jen základní požadavky na kvalitu poněkud pokulhávají. Pokud se s tímto stavem smíříte, pak není nic jednoduššího než si během chvilky objednat svůj kartáček na internetu – Bambusový zubní kartáček CURANATURA BAMBOO za cenu 91 Kč. Pár kliků stačilo k tomu, abych měla kartáček na druhý den doma.

Už po prvním čištění zubů mi bylo jasné, že jiný kartáček na zuby nikdy nechci. S těmi běžnými se absolutně nedá srovnat. Příjemně jemné a husté štětinky dobře čistí a s kartáčkem se v pohodě dostanu do všech míst ústní dutiny. Pár dnů mi sice trvalo než jsem si zvykla na takovou dřevitou chuť v puse, ale funguje naprosto skvěle a vůbec neškrábe. Vydržel mi stejně dlouho jako kartáček plastový, takže nebyl jediný důvod, proč ho neobjednat znovu. A víte, kam jsem vyhodila ten starý? Na zahradu na kompost :-), chci se přesvědčit, jestli se vážně bezezbytku rozloží.

Zubní kartáček je vhodné měnit minimálně jednou za tři měsíce. V případě potřeby, po nemoci nebo pokud je opotřebovaný samozřejmě dříve.

Výhody:

  • nejměkčí štětinky
  • 100 % přírodní materiál
  • 100 % rozložitelný v přírodě
  • vhodný na citlivé zuby a dásně

Nevýhody:

  • zpočátku chutná jako dřevo
  • nelze koupit běžně v obchodě
  • vyjímečně se může stát, že u prvního použití nového kartáčku pár štětinek vypadne (to nijak nesnižuje jeho funkčnost)

Recenze Bambusového zubního kartáčku - CURANATURA

cena
kvalita
rychlost vyřízení
dodací lhůta
výhody po objednání
spokojenost zákazníků

výhodné

Mimořádná kvalita odpovídá ceně

Koupit nejlevněji
Hodnocení čtenářů: Buďte první !

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Recenze Pravé BIO: Které produkty z e-shopu jsem zkusila a jak jsem s nimi byla spokojená?

Znáte obchod Pravé BIO? Pokud ne, nevadí, povíme si o něm něco víc. Stručně řečeno, …

Napsat komentář