Recenze Blendea SUPERCHILL: Chcete relaxovat, nebo lépe spát?

Člověk občas potřebuje vypnout a hodit se do pohody. I když se snaží sebevíc, nejde mu to. Ani večer. Stres prostě ovládne celé tělo. Hlavou vám běží jedna myšlenka za druhou a mozek šrotuje na plné obrátky. Přitom sami cítíte, že se potřebujete dobře vyspat, načerpat nové síly, zrelaxovat. Jak tělu pomoci? Účinné řešení nabízí lahodný nápoj s chutí kakaa a banánů Blendea SUPERCHILL. Další z čistě přírodních produktů české značky Blendea, který neunikl mojí pozornosti. Blendea SUPERCHILL slibuje navození duševní pohody, lepší usínání a klidné spaní. Opravdu to všechno umí? A jaká tedy vlastně je? 

Toto je moje Blendea SUPERCHILL / foto: archiv autorky

 

Blendea SUPERCHILL pomáhá tělu relaxovat

Nedostatek odpočinku, spánku a regenerace se na nás podepíše mnohem víc, než si myslíme. Nekonečné fyzické a psychické vypětí přináší pocit únavy a vyčerpání. V tu chvíli je třeba říci stop a najít si čas pro sebe. Aby lidské tělo znovu načerpalo ztracenou sílu, potřebuje si odpočinout hlavně přes noc. Neznám nic lepšího, než kvalitní spánek. Jenomže, večer, místo zklidnění mysli, se vám v hlavě začne rozbíhat kolotoč myšlenek. Převalujete se v posteli ze strany na stranu a ne a ne usnout. S takovými problémy se občas potýká každý z nás a nevyhýbají se ani mě. V těchto situacích pak spoléhám na přírodní pomocníky. Většinou si uvařím bylinkový čaj, nebo teplé kakao. Ale to bylo jen do chvíle, než jsem objevila Blendeu SUPERCHILL. Víte proč?

Blendea SUPERCHILL >>

Blendea SUPERCHILL totiž nabízí mnohem víc. Ukrývá v sobě čistě rostlinnou směs kakaa, bylinek a superpotravin. S přidaným banánem má vynikající lahodnou chuť, mnohem lepší než obyčejné kakao. Je to takový moc dobrý kakaový nápoj s relaxačními účinky. Zklidní mysl a podpoří kvalitní spánek. Oblíbila jsem si ho hned po prvním doušku a nedám na něj dopustit. Není divu, je to prostě Blendea a ta mě nikdy nezklamala. 

Česká značka Blendea vyrábí 100 % přírodní rostlinné směsi bez zbytečných konzervantů, ochucovadel a umělých aromat. Veškeré jejich produkty jsou obrovským přínosem pro lidské zdraví.

Značku Blendea mám osobně velmi ráda. Nabízí totiž celou řadu přírodních produktů, které dokážou přirozeným způsobem podpořit každou oblast zdraví (trávení, imunitu, spánek, krásu, energii, atd.). A nejen to. Jejich směsi jsou také chuťově vyladěné k dokonalosti. Můžete je užívat formou samostatného nápoje, nebo použít v různých receptech

Celá řada Blendea výrobků je běžnou součástí mého jídelníčku. Ani po letech se mi neomrzely a doposud jsem nenarazila na žádnou adekvátní náhradu. Proto u Blendey zůstávám a pravidelně zde nakupuji. Pokaždé se mi vyplatí udělat větší objednávku a něco málo tak ušetřit. 

Blendea neustále přichází s novými a novými produkty a já neodolám žádné novince. Vždy mne zaujme něčím výjimečným, zajímavým. Stejně tak to bylo i s Blendea SUPERCHILL. Na první pohled jsem možná tuto směs trochu podcenila, odhadla jsem ji jen jako nějaké lepší kakao, ale na druhou stranu jsem ani chvilku nepochybovala o tom, že to bude moc dobré kakao. Je to přeci Blendea a té já věřím. 

Blendea SUPERCHILL je lahodné kakao s banánovou chutí / foto: archiv autorky

 

Když jsem držela plechovku v ruce, více pročetla její složení a slibované účinky, už jsem tak nějak tušila, že mám opět před sebou něco jedinečného. A je to tak. Vždyť i samotný název Blendea SUPERCHILL něco málo napovídá. Copak nám tentokrát Blendea namíchala dobrého?

Blendea SUPERCHILL >>

 

Co je Blendea SUPERCHILL? 

Blendea SUPERCHILL obsahuje spoustu kvalitních surovin, jejichž výživné látky napomáhají ke zklidnění těla a celkově lepší psychické pohodě. Organismus tak snadněji dokáže vypnout a nabrat ztracenou sílu

Unavené tělo ze všeho nejvíc potřebuje kvalitní spánek. Pokud je ale člověk pořád ve stresu a nedokáže v hlavě zastavit neustálý tok myšlenek, je někdy velmi těžké ukolébat mysl ke spánku. A právě s takovými potížemi může pomoci Blendea SUPERCHILL, která rozhodně tělu prospěje mnohem víc, než nějaké přípravky na spaní. 

Bc. Věra Poláchová, DiS. uvádí. “Nespavost je spojena s řadou potíží, ke kterým nejčastěji patří poruchy soustředění, špatná paměť, únava, nižší výkonnost a zvýšená excitace. Bez dostatečného spánku není člověk schopen dobře fungovat a zvládá každodenní životní situace hůře.”

POLÁCHOVÁ, VĚRA. Vliv směnného provozu na vyhoření a spánek.

POLÁCHOVÁ, Věra. Vliv směnného provozu na vyhoření a spánek [online]. Olomouc, 2021 [cit. 2022-02-28]. Dostupné z: https://theses.cz/id/vxuiks/. Diplomová práce. Univerzita Palackého v Olomouci, Fakulta zdravotnických věd. Vedoucí práce Mgr. Šárka Vévodová, Ph.D.

Blendea SUPERCHILL je podle mne přesně ten pravý nápoj pro večerní relax. Hrnek teplého kakaa prohřeje vaše ruce a když se napijete, každý doušek omámí chuťové buňky na jazyku. Skvěle si tak vychutnáte svoji odměnu po náročném dni, aniž by vás lákaly jiné sladkosti plné bílého cukru.

Organismus získá spoustu cenných živin, které ještě více podpoří pocit relaxace. Když potom ulehnete do postele, vyspíte se krásně do růžova. Ráno nebudete vstávat celí rozlámaní, ale naopak plni energie vyskočíte do nového dne

Blendea SUPERCHILL podpoří každou chvilku pohody / foto: archiv autorky

 

Kakaovo-banánový nápoj Blendea SUPERCHILL:

Blendea SUPERCHILL >>

 

Blendea SUPERCHILL – směs kakaa, bylinek a superpotravin

Blendea SUPERCHILL, ostatně jako všechny rostlinné směsi Blendea, vyniká svým specifickým složením. Všechny ingredience se vzájemně podporují ve svých účincích a vytváří tak nutričně vyváženou směs. Výrobce ovšem neopomenul ani stránku chuti a jako hlavní surovinu zvolil kakao.

Myslím, že udělal velmi dobře. Teplé kakao je pro mne nezapomenutelný nápoj z dětství, který si občas velmi ráda dopřeju i dnes. A určitě nejsem sama. Hrnek kakaa mám spojený s chvilkou klidu, pohody, kdy si chci dopřát něco dobrého a nechci mlsat sladkosti. Ale to jen tak na okraj. Pojďme se podívat dále, co nám ke kakau Blendea přimíchala dalšího. 

Složení Blendea SUPERCHILL:

 • 45 % kakao
 • 35 % banán
 • 10 % ašvaganda (Vitánie snodárná)
 • 5 % kozlík lékařský
 • 3 % meduňka lékařská
 • 2 % vanilka Bourbon

Blendea SUPERCHILL >>

Každá ingredience má v Blendea SUPERCHILL svůj význam, a proto si o ní něco málo povíme. V celé směsi nenajdete vůbec nic navíc, žádné konzervační látky, přidané cukry ani umělá sladidla. Jedná se o čistě přírodní směs v BIO kvalitě.

 

Kakao

 

Kakaové boby / foto: pixabay.com

Blendea SUPERCHILL obsahuje kakaový prášek s vysokým podílem kakaového másla (22 – 24 %) a díky tomu má kakao vyváženou, příjemně sladkou chuť a vůni.

Tento kakaový prášek se vyrábí z kakaových bobů Fino de Aroma, které jsou pro své nádherné aroma a lahodnou chuť vyhledávány odborníky a gurmány po celém světě. 

Kakao je plné vitamínů (vitamíny skupiny B), minerálů (zinek, železo, hořčík) a antioxidantů, takže zvyšuje přirozenou obranyschopnost organismu. Posiluje činnost nervové soustavy a tím příznivě ovlivňuje duševní zdraví i náladu. Konzumace kakaa rovněž prospívá zdraví srdce a cév

 

Banán

 

Banány / foto: pixabay.com

Banány patří mezi nejoblíbenější sladké ovoce, které ve směsi SUPERCHILL podtrhují její vyváženou kakaovou chuť.  

Banány jsou bohaté na vlákninu a antioxidanty.

Toto výživné ovoce je skvělým zdrojem draslíku, hořčíku a vitamínu B6, což jsou účinné antistresory.

Banány pomáhají zahnat pocit únavy, uleví od stresu, zasytí a kaloricky nezatěžují tělo. Prospívají zdraví srdce a celého kardiovaskulárního systému.

 

Ašvaganda (Vitánie snodárná)

 

Vitánie snodárná / foto: depositphotos.com

Ašvaganda neboli tzv. indický ženšen patří k starodávným ajurvédským bylinám. Jedná se o stálezelenou rostlinu se žlutooranžovými plody.

Z rostliny se nejčastěji používá kořen, který se suší a následně drtí na jemný prášek

Ašvaganda podporuje duševní činnost, kognitivní funkce mozku (paměť, koncentrace, pozornost, myšlení, učení) a je účinným pomocníkem proti únavě. Zvyšuje vitalitu, vytrvalost, napomáhá regeneraci svalů a přispívá k lepšímu fyzickému výkonu.

Ašvaganda je známá také jako adaptogen, který významně posiluje schopnost těla zvládat stres. Přirozeným způsobem chrání před úzkostí, depresí a má pozitivní vliv na spánek.

 

Kozlík lékařský (Valeriana)

 

Kozlík lékařský / foto: pixabay.com

Kozlík lékařský neboli Valeriana dokáže báječně zklidnit celý organismus. Pozitivně působí na kognitivní funkce, duševní zdraví a je účinným pomocníkem v boji se stresem.

Pomáhá navodit pocit relaxace a celkově zlepšit kvalitu spánku.

Tato vytrvalá bylina také příznivě působí na trávení a posiluje normální činnost kardiovaskulárního systému

 

Meduňka lékařská

 

Meduňka lékařská / foto: pixabay.com

Meduňka lékařská je jedna z nejoblíbenějších bylin, má příjemnou vůni i chuť. V přírodní medicíně je známá svými relaxačními účinky.

Blahodárně působí proti nadměrnému stresu, úzkostlivým stavům a nespavosti. Rovněž podporuje kognitivní funkce mozku.

Meduňka se podílí na snižování krevního tlaku a napomáhá normálnímu trávení. V neposlední řadě má také pozitivní vliv na dýchací systém

 

Vanilka Bourbon

 

Vanilkové lusky / foto: depositphotos.com

Bourbonská vanilka namletá z celých vanilkových lusků je nejkvalitnější vanilka s jedinečnou chutí a vůní.

Toto aromatické koření dodává chuťové kompozici kakaové směsi SUPERCHILL poslední lahodnou tečku

 

 

Všechny tyto složky ve společné směsi obsahují celou řadu účinných látek, které se vzájemně doplňují v působení na lidský organismus. Pozitivně ovlivňují duševní zdraví, podporují relaxaci, spánek, zdraví srdce, cév a normální trávení.

Blendea SUPERCHILL >>

 

Příprava a dávkování

Příprava kakaového nápoje Blendea SUPERCHILL je velmi jednoduchá a tudíž nenáročná na čas. Vlastně skoro stejná, jako příprava klasického kakaa. Sypkou směs můžete rozmíchat v teplé vodě, nebo mléce. Teplota vody (nebo mléka) by neměla přesáhnout cca 80°C, aby nedošlo ke znehodnocení některých zdraví prospěšných látek. 

Jedna dávka obsahuje pouze 19 kcal, ovšem za předpokladu, že si kakao dále neochutíte třeba medem nebo jiným sladidlem. Mléko sice také o něco málo kalorický příjem zvýší, ale i když si hlídáte jídelníček, nemyslím, že by to bylo třeba řešit. Nicméně, nápoj je podle mne díky přirozeně se vyskytujícím cukrům sladký až dost, takže není třeba nic přidávat. Ale každý to má nastavené jinak, proto si ho připravte podle vlastní chuti

Blendea SUPERCHILL je vhodným doplňkem stravy zdravého životního stylu. Doporučené denní dávkování byste však neměli překračovat.

Příprava kakaovo-banánového nápoje Blendea SUPERCHILL:

 • naberte jednu kopcovitou čajovou lžičku sypké směsi a nasypte do hrnku
 • zalijte 150 – 200 ml horké vody (cca 80°C), nebo mléka (kravské, rostlinné)
 • řádně promíchejte
 • případně můžete dosladit (medem, rostlinným sladidlem, cukrem)
Sypká směs Blendea SUPERCHILL už jen pohledem připomíná kakao / foto: archiv autorky

 

Jakmile připravíte horký nápoj Blendea SUPERCHILL, snažte se ho vypít ještě teplý a nenechávejte ho zbytečně vychladnout. Jen tak si dokážete skvěle vychutnat své banánové kakao, které vás pohladí po celém těle. Dlouhým stáním prášek pomalu klesne na dno a museli byste nápoj promíchat znovu.

Doporučené užívání: 1 dávka představuje cca 1,5 lžičky směsi o hmotnosti 5 gramů. Užívejte jednu dávku 1 – 2x denně.

Blendeu SUPERCHILL můžete užívat kdykoliv během dne, když chcete zrelaxovat a užívat si klid a pohodu. Pro snadnější usínání vypijte nápoj asi 20 – 30 minut před spaním

Blendea SUPERCHILL >>

Nutriční hodnoty v jedné dávce 5 g

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE5 G (1 DÁVKA)
Energetická hodnota81 kJ / 19 kcal
Tuky0,7 g
z toho nasycené mastné kyseliny0,6 g
Sacharidy1,9 g
z toho cukry0,6 g
Vláknina1,3 g
Bílkoviny0,6 g
Sůl< 0,01

 

Kde koupit Blendeu SUPERCHILL?

Rostlinnou směs kakaa, bylinek a superpotravin Blendea SUPERCHILL koupíte přímo na oficiálních stránkách e-shopu. Stačí udělat jen pár kliků a zpravidla do dvou dnů máte kakao doma. U Blendey nakupuji pravidelně a nikdy jsem neměla s žádnou objednávkou jediný problém. Vše probíhá standardním způsobem. 

Zásilku si nechávám doručit domů, ale pokud vám více vyhovuje osobní odběr, můžete zvolit Zásilkovnu. Doprava nad 1500 Kč je zdarma, takže se vyplatí nakoupit ve větším množství. Tím se současně nabízí využití množstevní slevy, případně si můžete vybrat cokoli jiného z dalších produktů od Blendey. A vážně je z čeho. Každý jejich výrobek je obrovským přínosem pro lidské zdraví, takže ať zvolíte cokoli, nikdy neuděláte chybu. 

Blendea produkty >>

Pokud chcete napřed Blendeu SUPERCHILL jen vyzkoušet, nevidím v tom nejmenší problém. Kromě svých rostlinných směsí superpotravin Blendea obohatila nabídku například o moc dobrá ořechová másla, granolu, tyčinky k svačině, chia pudink, oříšky, semínka a spoustu dalších výrobků. Však se porozhlédněte sami, co vás nejvíc zaujme.

Pro první nákup mám ještě pro vás bonus navíc:

S tímto slevovým kupónem můžete nakoupit opravdu výhodně a sami si tak vyzkoušet, nakolik vás Blendea zaujme. Co nezkusíte, nepoznáte, takže jen tak sami zjistíte, jestli produkty od Blendey jsou přesně to, co vám doposud doma chybělo

Blendea SUPERCHILL (100 g) obsahuje 20 porcí

 

Blendea Superchill / foto: blendea.cz

1 balení koupíte za 439 Kč

2 balení koupíte za 838 Kč (419 Kč za balení) a ušetříte 40 Kč

3 balení koupíte za 1197 Kč (399 Kč za balení) a ušetříte 120 Kč

4 balení koupíte za 1516 Kč (379 Kč za balení) a ušetříte 240 Kč

5 balení koupíte za 1895 Kč (379 Kč za balení) a ušetříte 300 Kč

 

Koupit v e-shopu >>

 

Jaké mám zkušenosti s Blendeou SUPERCHILL?

Jednou větou můžu říci, že jen dobré. Blendea SUPERCHILL mi hodně připomíná klasické kakao. Jen tak podle chuti ani nepoznám, že kromě kakaa obsahuje i něco navíc. A vlastně i na pohled. Když jsem plechovku otevřela, uviděla jsem sypký prášek hnědé barvy, prostě jakoby úplně obyčejné kakao

Právě složení SUPERCHILL vidím jako celkem velkou výhodu, protože díky němu tělo získá spoustu dalších zdraví prospěšných látek a vůbec vám to ani nepřijde. Prostě jako kdybyste pili normální kakao a mě osobně hodně připomíná můj oblíbený hrnek kakaa z dětství. 

Napoprvé jsem chtěla dodržet doporučení výrobce, a tak jsem Blendeu SUPERCHILL připravila přesně podle návodu. Ale už dopředu jsem tak nějak tušila, že to asi nebude pro mne přesně ono. Sypkou směs jsem rozmíchala jen v teplé vodě, dobře se rozpustila a krásně mi zavoněla čokoládou. Jen když jsem se potom napila, nebylo to prostě to pravé kakao, které mám uloženo v paměti. Nápoj sice nádherně chutná čokoládou, nemá žádnou nepříjemnou pachuť, ale přeci jen je takový vodnatý

Kakaový nápoj Blendea SUPERCHILL po smíchání s vodou / foto: archiv autorky

 

Druhý pokus jsem tedy učinila s mlékem, jako další doporučovanou možnost. Do sklenice jsem nalila mléko, ohřála v mikrovlnce, nabrala lžičku směsi a v teplém mléce ji rozmíchala. To byla teprve lahoda! Moje staré dobré kakao. Navíc v něm cítím příjemnou chuť banánu a vanilky. U této verze jsem už pak natrvalo zůstala, jen zkusila vyměnit kravské mléko za rostlinné, použila jsem mandlové, ovesné, rýžové, s každým to bylo dobré. 

Sypký prášek Blendea SUPERCHILL smíchaný s mlékem / foto: archiv autorky

 

Na mě je takto připravený nápoj Blendea SUPERCHILL sladký až dost. Nepřijde mi, že mu něco chybí. Jednou jsem ale měla velkou chuť na něco sladkého, a tak jsem si udělala Blendea kakao SUPERCHILL a přidala do něj lžičku čekankového sirupu. Přišlo mi, že sirup tak nějak ještě víc zvýraznil všechny kakaovo-banánové chutě, takže to byla velká sladká dobrota. Díky ní jsem už pak žádné sladkosti nevyhledávala a jen si užívala svou chvilku pohody.

A co slibované účinky? No, nic zázračného se nedělo. Hrnek kakaa jsem si připravila většinou večer, až jsem měla všechny úkoly dne za sebou a chtěla už jen odpočívat. Připadalo mi, že možná tak nějak víc podpořil dobrou náladu, nemyslela jsem tolik na starosti a nechala myšlenky v hlavě volně plynout

I když jsem kakao několikrát vypila půl hodiny před spaním, usnula jsem jako obvykle, takže těžko posoudit, zda má nápoj na spánek až tak výrazný vliv. Možná jsem ho zkoušela v pro mne méně vypjatějším období, tak jsem tyto účinky až tak nezpozorovala a nijak více se neprojevily.

Nicméně, přestože jsem si Blendeu SUPERCHILL dala na konci dne, bylo mi po ní tak nějak líp. S úsměvem na tváři jsem rodině udělala večeři, starosti odložila na jindy a užívala si pohodu a klid. Pokud jsem sypkou směs rozmíchala v menším množství mléka (cca 100 ml), nápoj byl celkově hustější a trochu mne zasytil. Byla to taková mini svačina na rychlé zahnání hladu

Myslím, že účinky nápoje Blendea SUPERCHILL pocítí každý sám na sobě jinak a vidím je jako velmi individuální záležitost. Také hodně záleží na tom, jak moc velká očekávání máte. Já jsem ale po všech stránkách se směsí SUPERCHILL spokojená, prostě mi vyhovuje.

Co ještě dodat? Kakaovo-banánový nápoj Blendea SUPERCHILL je výborné kakao s obsahem přírodních surovin, které posílí lidské zdraví a výborně podpoří jakoukoli chvilku pohody. Přesně mi k ní totiž sedí. Zároveň jeho přirozenou sladkost vnímám jako malou odměnu po náročné práci, takže se s hrnkem teplého kakaa SUPERCHILL cítím fajn. 

Blendeu SUPERCHILL můžu jen doporučit. Určitě ji zkuste, ať sami poznáte, jaká je. 

Koupit v e-shopu >>

Upozornění na závěr:

 • rostlinná směs Blendea SUPERCHILL je označena za doplněk stravy, proto ji nelze považovat za náhradu pestré a vyvážené stravy
 • přípravek není určen pro děti do 3 let věku, těhotné a kojící ženy
 • nadměrná konzumace může mít projímavé účinky

 

Výhody:

 • výborná chuť klasického kakaa
 • příprava možná s mlékem (i rostlinným), nebo vodou
 • čistě rostlinná směs (vhodné pro vegetariány a vegany)
 • bez konzervantů a přidaného cukru
 • tělu dodá důležité živiny
 • podpoří relaxaci a spánek
 • vysoký obsah vlákniny (podpoří trávení)

Nevýhody:

 • kdo nemá rád kakao, asi si na své z hlediska chuti nepřijde

Recenze kakaového nápoje Blendea SUPERCHILL

cena
kvalita složení
spokojenost s e-shopem a rychlostí dodání
můj osobní názor

pro chvilku pohody

Blendea SUPERCHILL podpoří ralaxaci a dobrý spánek

Investovat do zdraví
Hodnocení čtenářů: Buďte první !

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Recenze Pravé BIO: Které produkty z e-shopu jsem zkusila a jak jsem s nimi byla spokojená?

Znáte obchod Pravé BIO? Pokud ne, nevadí, povíme si o něm něco víc. Stručně řečeno, …

Napsat komentář