Biopotraviny otevírají brány k lepšímu zdraví


Vybrat si biopotravinu znamená vybrat si zdravější alternativu produktu, který běžně kupujete. Biopotraviny si oblíbíte pro jejich vyšší výživovou hodnotu, větší počet vitamínů a minerálů.

Budou vám více chutnat a pro organizmus jsou lépe stravitelné. Produkty ekologického zemědělství a raw potraviny mají mít zcela jistě místo i ve vaší lednici.

Jak si představit biopotravinu

Biopotraviny jsou produkovány tak, aby nepřišly do kontaktu s žádnými umělými hnojivy, pesticidy nebo geneticky modifikovanými organizmy. Výrobci biopotravin používají produkty z ekologického zemědělství a zároveň nesmějí při zpracování přidat žádná aditiva.

Potravina je bez konzervačních látek, bez chemických barviv a při její výrobě se nepoužilo ozařování, bělení nebo mikrovlnný ohřev.

Rizika konvenčních potravin

Nebezpečné pesticidy

Produkty z běžného zemědělství obsahují pesticidy. Dlouhodobé vystavení organizmu vlivům pesticidů je spojováno s vyšším rizikem poruch imunitního a nervového systému. Může vést k rakovině, sterilitě i potížím v intimní oblasti. Dokonce se působení pesticidů spojuje i s Parkinsonovou chorobou. 

Aditiva v potravinách

Potraviny, které běžně nalezneme v obchodních řetězcích obsahují řadu aditiv. Jsou do nich přidávána barviva, dochucovadla, konzervační látky. Jednotlivě jsou tyto látky zdravotně nezávadné, problém ale vniká ve chvíli, když během celého dne přijímáme celou směsici chemických látek.

Příjem aditiv představuje pro tělo obrovskou zátěž, tyto chemické látky mohou způsobovat srdeční onemocnění, osteoporózu, migrény a u dětí hyperaktivitu. Naše tělo je citlivý systém, který se musí vyrovnávat s řadou vnějších vlivů. My mu můžeme pomoci tak, že budeme konzumovat organické potraviny bez chemické zátěže.

Urtekram neprodukuje Bio, Urtekram žije Bio

Víte, která firma získala jako první na světě bio certifikaci celého sortimentu? Ano, je to právě dánská firma Urtekram. Malý obchůdek s bylinkami, který založili L. Damsgaard a R. McGrail se brzy stal velmi vyhledávaným a jeho zakladatelé začali rozšiřovat sortiment. Dnes je firma Urtekram hlavní výrobce BIO potravin a přírodní kosmetiky v celé Skandinávii.

Ze sortimentu si můžete vybrat základní suroviny pro domácí vaření jako jsou oleje, rýže, omáčky nebo nejrůznější dobroty, jako müsli, sušené ovoce a různé druhy ořechů. Produkty Urtekram mají certifikaci The Vegan Society. Neobsahují žádné živočišné suroviny, proto si jistě vyberete i když hledáte potraviny pro vegany.

Ale nemusíte být přímo vegan, abyste do svého jídelníčku zařadili bio ovoce a zeleninu, luštěniny, semínka nebo ořechy. Patří raw potraviny do vašeho běžného jídelníčku? Ne? Je nejvyšší čas to napravit!

Žádný z produktů není testován na zvířatech a Urtekram si zakládá na tom, že celý výrobní proces má minimální dopad na životní prostředí. Dbají na obalový materiál i způsob dopravy. Zodpovědně k přírodním zdrojům se chovají i zaměstnanci, například kompostují organické zbytky z firemní jídelny.

Výzkumy v oblasti biopotravin

Bylo zjištěno, že biopotraviny obsahují více bílkovin, Beta-karotenu, hořčíku, draslíku, zinku i ostatních vitamínů. Nutričně prospěšné látky, především antioxidanty byly v biopotravinách výrazně vyšší.

Biopotraviny se vyznačovaly i vyšším výskytem vitaminu C. Také se u nich můžete těšit na výraznější vůni a mnohem lepší chuť. Biopotraviny jsou prospěšné vašemu zdraví i vašim chuťovým pohárkům.

Dát hlas organickým potravinám znamená dát hlas péči o přírodu a její zdroje.

Autor: Urtekram

Autor: fredomgc

přečtěte si také

Nejlepší přírodní recept na křečové žíly: Jak bolavým nohám ulevit?

Křečové žíly trápí v dospělosti téměř každého druhého z nás. Nejenže na pohled nevypadají moc …

Napsat komentář