Recenze: Čekanko – arašídový krém 4Slim. Dodá tělu bílkoviny a zasytí při dietě


Máte rádi křupavou arašídovou pomazánku? Já tedy moc, a tak si každé ráno naberu řádně vrchovatou lžičku a přidám do své oblíbené kaše. V ní samozřejmě nesmí chybět banán a pak další ovoce, které střídám podle momentální chuti. Samozřejmě, že mám na mysli opravdovou 100% pomazánku z arašídů (peanut butter) bez přidaných cukrů, palmového tuku, oleje, případně dalších látek. Jenom u nás doma musí být oba dva druhy: hladké (smooth) a křupavé (crunchy). Na jedné variantě se moje rodina prostě nikdy neshodne. Arašídovou pomazánku sice můžete koupit téměř v každém obchodě, avšak nutriční hodnota jednotlivých výrobků už značně pokulhává. Když se podíváte na složení, jednoduše zjistíte, že se značně liší už jen v samotném obsahu arašídů. Někteří výrobci udávají poměrné zastoupení arašídové složky kolem 60 %, takže z výživového hlediska jistě není o co stát. Nehledě na to, že přemíra cukrů potlačuje specifickou chuť lahodných arašídů. A to je také důvod, proč si vybírám kvalitní značku. Když se ale na trhu objevila nová verze v podobě čekanko-arašídového krému, musela jsem ji vyzkoušet. Letmý pohled na etiku u mne totiž vzbudil dojem, že by tato novinka mohla stát za to. Chcete vědět, jak obstála v mém testu?

Čekanko – arašídový krém 4Slim / foto: prozdravi.cz

 

Čekanko-arašídový krém 4Slim

Čekanko-arašídový krém 4Slim je možno považovat za alternativu stoprocentní arašídové pomazánky. Tvoří ji pouze dvě čisté složky: extrakt z kořene čekanky (51 %) a arašídy (49 %). Jelikož v něm nenajdete žádné přidané cukry, palmové či jiné rostlinné tuky, ztužovadla, emulgátory ani konzervanty, jedná se o produkt velmi vhodný pro zdravou výživu. Hodí se do redukčního jídelníčku a jeho sníženou energetickou hodnotu využijete zejména při dietě. Přestože je čekanko arašídový krém sladký, díky extraktu z čekanky obsahuje minimální množství sacharidů. Můžete tedy mlsat bez sebemenších výčitek svědomí a obávat se o svoji váhu.

Koupit levně

 

Proč jíst čekanko-arašídový krém?

Jistě není samo sebou, že odborníci na výživu spojily dohromady dvě zdravé suroviny (čekankový kořen a arašídy) a vytvořily produkt, který odpovídá nejen nutričním, ale i chuťovým požadavkům náročných zákazníků. V tomto výrobku se nachází vysoké procento zdraví prospěšné vlákniny, značné množství bílkovin a nenasycených mastných kyselin. Má vynikající sytící schopnosti, což jistě oceníte, když se snažíte zhubnout nějaké ty kilogramy navíc nebo si chcete váhu udržet.  

Bc. Zuzana Přichystalová, zabývající se vlivem arašídů na zdraví člověka a jejich zastoupení v jídelníčku, uvádí: “Kombinace bílkovin a obsah nenasycených mastných kyselin může zvýšit klidový energetický metabolismus a termogenezi. Obsah vlákniny a bílkovin může mít vliv na zvýšení pocitu sytosti. Vláknina zpomaluje vyprazdňování žaludku s následnou absorpcí, a tím oddálí pocit hladu.”

PŘICHYSTALOVÁ, ZUZANA. Skořápkové plody ve stravě mladé generace

PŘICHYSTALOVÁ, Zuzana. Skořápkové plody ve stravě mladé generace [online]. Brno, 2016 [cit. 2019-01-28]. Dostupné z: <https://theses.cz/id/hpfd85/>. Diplomová práce. Masarykova univerzita, Lékařská fakulta. Vedoucí práce MVDr. Halina Matějová.

 

Potravina pro zdravou výživu

Čekanko-arašídový krém je potravina nové generace, která oproti podobným produktům vyniká nejen vysokým obsahem kvalitních bílkovin, ale i minerálů, vitamínů a přirozeně se vyskytujících cukrů. Je bez laktózy, bez lepku, hodí se do jídelníčku vegetariánů a veganů.

Koupit levně

 

Arašídy se v čekanko-arašídové pomazánce nacházejí v podobě rozemleté pasty. Jelikož se arašídy neřadí mezi ořechy, ale luštěniny, od tohoto faktu se odvíjí také jejich výživová hodnota. Arašídy neboli burské oříšky všeobecně obsahují celou řadu zdraví prospěšných látek, které lidské tělo potřebuje pro regeneraci, růst svalové hmoty, hubnutí či antioxidační působení. Dokonce se v nich nachází poměrně vzácná látka zvaná resveratrol, která blahodárně působí na celý kardiovaskulární systém. Přítomnost arašídů v jídelníčku podporuje snížení hladiny cholesterolu v krvi a triglyceridů v krvi, a to aniž by přispívaly ke zvýšení tělesného tuku.

Arašídy obsahují plno kvalitních bílkovin a málo sacharidů / foto: pixabay.com

 

Arašídová složka čekanko-arašídového krému je zastoupena příznivým poměrem tuků:

 • 80 % nenasycené mastné kyseliny (omega-3, omega-6)
 • 20 % nasycené mastné kyseliny

Přestože je polovina burského oříšku tvořena tukem, v každém případě převládají tuky zdravé, které jsou důležité pro správnou funkci celého organismu. Snižují hladinu cukru v krvi, posilují paměť, imunitní systém a v neposlední řadě také pomáhají při hubnutí.  

Čekanko-arašídový krém 4Slim je možno zařadit na zpestření dietního jídelníčku, přičemž je doporučeno přijímat maximálně 20 g denně. Při nadměrném užití se mohou vyskytnout mírně nadýmavé účinky.

Také extrakt z kořene čekanky má v čekanko-arašídové pomazánce své opodstatnění. Čekanka je bohatá především na vlákninu a minerální látky (draslík, fosfor, železo, vápník, hořčík). Jelikož obsahuje inzulín, je velmi vhodná pro diabetiky. Čekanka podporuje správnou funkci celého trávicího systému, čistí krev a detoxikuje střeva.

Koupit levně

 

Čekanka je velmi dobrým pomocníkem při snižování hmotnosti a tedy vhodnou součástí jakékoli redukční diety. Podporuje zažívání a váže na sebe vodu i tuky. Z toho důvodu se v čekanko-arašídovém krému skvěle doplňuje s arašídy a vzniká jedinečný výživově hodnotný produkt.

Nutriční hodnoty na 100 g

Energie1506 kJ / 359,6 kcal
Tuky24,4 g
z toho nasycené mastné kyseliny3,4 g
Sacharidy9,8 g
z toho cukry5,2 g
Bílkoviny11,7 g
Vláknina39,5 g
Sůl<0,2 g

V čem se liší čekanko-arašídový krém od podobných produktů?

 • neobsahuje konzervační látky
 • vyniká sníženým podílem cukrů
 • má výrazně nižší energetickou hodnotu
 • vysoký obsah vlákniny
Koupit levně

Využití v kuchyni

Čekanko-arašídový krém 4Slim jistě zaujme nejen svými skvělými vlastnostmi, ale i příjemnou chutí. Ta je totiž příjemně sladká, aniž by výrobek obsahoval cukr. Sladkost je dána přítomností inulinu. Konzistence je možná trochu tužší, než na jakou jste u běžných arašídových pomazánek zvyklí, a dá se přirovnat k měkkým karamelkám. Sladká chuť čekanko-arašídového krému jej už sama o sobě předurčuje k použití do sladkých jídel. Ideálně se hodí do obilných kaší, k namazání na toust nebo jako přídavek do pečení. Chcete-li zdravě mlsat, nic vám nebrání v tom, abyste nemohli vyjídat tento krém přímo lžičkou ze sklenice.

Čekanko-arašídový krém 4Slim je vhodné uchovávat v temnu a suchu při teplotě do 25°C a před použitím lehce promíchat. Během skladování dochází k vylučování tuku, což ovšem není na závadu, ale jedná se o zcela přirozený proces.

Čekanko-arašídový krém nachází své využití v celé řadě kuchyňských receptů úplně stejně jako arašídové máslo. Inspirovat se můžete následujícími recepty:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

Kde koupit čekanko – arašídový krém 4Slim

Některé obchodní řetězce v poslední době rozšířily svůj sortiment o celou řadu zdravých potravin, a tak se může stát, že mezi nimi naleznete i čekanko-arašídový krém. Jelikož já dávám přednost rychlým nákupům na internetu, koupila jsem tento produkt ve svém oblíbeném e-shopu. Objednávka Čekanko-arašídového krému 4Slim v balení o hmotnosti 450 g byla jako obvykle velmi rychle vyřízena a já jsem měla zásilku na druhý den. Ověřené služby oblíbeného e-shopu opět nezklamaly a celý nákup proběhl k mé plné spokojenosti.

TIP: Pokud byste raději vyměnili arašídy za lískové oříšky, můžete si v e-shopu koupit  Lískooříškový čekankový krém 4Slim, který také tvoří pouze dvě čisté složky – lískooříšková pasta a čekankový extrakt. Pomazánka má sníženou energetickou hodnotu, je bez laktózy, bez lepku a neobsahuje žádné konzervační látky.

Jak hodnotím čekanko-arašídový krém?

Jelikož mám ráda arašídy a nejvíce mi chutnají v podobě arašídové pomazánky, je pro mne čekanko-arašídový krém takovým malým zpestřením. Z hlediska chuti hned poznáte, že zde nejsou jenom rozemleté arašídy, ale to nic nevypovídá o tom, že by pomazánka nebyla jednoduše dobrá. Přítomnost extraktu z kořene čekanky zcela zapadne v lahodné sladkosti. Pomazánku jsem si ráno dávala do ovesné kaše, případně do banánového smoothie se špenátem.

Čekanko-arašídový krém je ideální jako součást zdravé snídaně

 

Menší nevýhodou je možná její opravdu lehce tužší konzistence, která mi připomíná karamelky. Pokaždé, když jsem otevřela sklenici, na povrchu jsem spatřila malé množství tuku, takže bylo nutno nejprve pomazánku promíchat. Tento přirozený jev ale nevidím jako závadu nebo překážku, spíš naopak vypovídá o celkové kvalitě. Na čekanko-arašídovém krému 4Slim oceňuji jeho celkové vlastnosti, především nízkou energetickou hodnotu, vysoký obsah bílkovin a přítomnost zdravých tuků. Podle mne je čekanko-oříškový krém skvělou součástí každého zdravého jídelníčku. Pokud si hlídáte svoji váhu, určitě ho vyzkoušejte.

Všechny benefity čekanko-arašídové pomazánky z ní dělají produkt pro lidi, kteří dbají na své zdraví a štíhlou linii. Patříte mezi ně?

Koupit v e-shopu

 

Výhody:

 • bez konzervačních látek
 • neobsahuje lepek a laktózu
 • vhodný pro vegetariány a vegany
 • nízká energetická hodnota
 • zdroj bílkovin, vlákniny a zdravých tuků
 • pomáhá při hubnutí
 • výborná sladká chuť
 • obsahuje jen 5 % cukru

Nevýhody:

 • přítomnost arašídů může způsobit alergickou reakci
 • tužší konzistence
 • před použitím nutno lehce promíchat

Recenze Čekanko - arašídového krému 4Slim

cena
kvalita
rychlost vyřízení
dodací lhůta
výhody po objednání
spokojenost zákazníků

výhodné

Mimořádná kvalita odpovídá ceně

Koupit levně
Hodnocení čtenářů: Buďte první !

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Recenze: Konjakové houbičky Kohle pro různé typy pleti. Co všechno umí?

Už jste někdy slyšeli o konjakových houbičkách? Možná ano, možná ne. Pokud jsou pro vás …

Napsat komentář