Hubnutí pomocí akupunktury: Na jídlo si ani nevzpomenete

Prastará čínská medicína umí ledaco. Její příznivé účinky na zdraví se projevují v mnoha oblastech a právě hubnutí je jednou z nich. Nemůžete si ale představovat, že si necháte do těla vpíchnout jehličky a rázem budete o několik kilogramů lehčí. Žádná metoda na hubnutí nefunguje odděleně od základních doporučení zdravé výživy a životního stylu spolu s vhodným pohybem. To znamená, že akupunkturu musíte brát jako doplněk redukčního režimu zahrnujícího úpravu jídelníčku a dostatek vhodné pohybové aktivity, nikoliv jako samostatnou metodu, která vás bez vlastního přičinění dovede až ke štíhlosti. Naštěstí čínská medicína řeší nejen následky, ale i příčinu. Častým viníkem přibývajících kilogramů je nedostatek času, neustálý stres, přibývající věk,… a z toho nakonec plynoucí zpomalený metabolismus. Prostřednictvím prastaré čínské medicíny odhalíte jádro problému a pomocí stimulace konkrétních bodů na těle ovlivníte pocity hladu a nasycení. Hubnutí pomocí akupunktury nabízí některé kosmetické salony a rozhodně stojí alespoň za vyzkoušení.

Zdroj: phaendin / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: phaendin / FreeDigitalPhotos.net

Akupunktura při hubnutí

Akupunktura je založena na podrobných znalostech nervového systému a celkového fungování organismu. Na těle člověka se nachází konkrétní body, které mají tu schopnost, že dokáží zrychlit metabolismus a působit na snadnější odbourávání tukových zásob. Současně je ale třeba jíst kaloricky méně vydatnou stravu, aby tuky ubývaly rychleji, a tím pádem jste snižovali svoji váhu. Co se týče stravy, nelze jen na přechodnou dobu upravit jídelníček a po ztrátě nežádoucích kilogramů opět najet do starých kolejí. V prvé řadě si uvědomte, že váš dosavadní způsob stravování se do značné míry podílí na vaší tloušťce. Proto se musíte od starých stravovacích návyků zcela oprostit, chcete-li si udržet optimální váhu natrvalo. V opačném případě se dočkáte jen nežádoucího jo-jo efektu.   

Zdroj: Ambro / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: Ambro / FreeDigitalPhotos.net

Bez vhodného jídelníčku to nepůjde

Při hubnutí platí, že váš energetický příjem a výdej musí být v naprosté rovnováze. Přitom hlavní roli hrají hlavně bílkoviny. A to hned z několika důvodů: zabrání pocitu hladu, podílí se na udržení svalové hmoty na těle (příznivě ovlivní hodnoty bazálního metabolismu) a celkově napomáhají odbourávání tuků v těle. Stanovený denní příjem bílkovin je u každého člověka individuální a ovlivňuje jej řada faktorů (pohlaví, věk, váha, výška). Sčítat jejich množství v každé potravině co za den sníte je poněkud časově náročné a také bez kalorických tabulek téměř nemožné. Současně je ale nutné dbát na příjem i ostatních živin, tedy sacharidů, tuků, vitamínů, minerálních látek, vlákniny.

Chci zhubnout >>

 

Aby váš jídelníček byl vyvážený, je dobré si pomoci nějakou vhodnou dietou. Například proteinová dieta KetoMIX funguje na zvýšeném příjmu proteinů oproti snížené sacharidové složce stravy. Tím, že ve vašem jídelníčku omezíte sacharidy na totální minimum, donutíte tělo k tomu, aby čerpalo energii z uložených tukových zásob, což se následně projeví úbytkem na váze. Jakmile začnete s dietou KetoMIX, už za tři dny zpozorujete první viditelné výsledky. Navíc akupunktura vám pomůže snížit pocity hladu a chutě na sladké. Budete se cítit plni elánu a energie a na jídlo si ani nevzpomenete. Ale nesmíte hladovět, to zase ne. V takovém případě byste tělo ochuzovali o důležité živiny. Jíst musíte, nejlépe pětkrát denně. Avšak s KetoMIXem lze hubnout i bez pohybu. Nemáte-li tedy na sportování dostatek času, nic se neděje. Pohyb řešit nemusíte.

TIP: V eshopu KetoMIX si vyberete jídla přesně podle vlastní chuti. Pokud si například dopřejete banánový proteinový koktejl, splníte svoji dílčí porci bílkovin a organismu dodáte jen 1 g sacharidů. Když si dáte ale celý banán, pak množství sacharidů okamžitě stoupne až na 20 g. Vidíte ten rozdíl?
 

Co obnáší hubnutí pomocí akupunktury?

Hubnutí pomocí akupunktury provádí kliniky tradiční čínské medicíny nebo různá centra, která využívají alternativní léčebné metody, případně některé kosmetické salony. Někde vám nabídnou i další doplňkové služby: na základě komplexní nutriční terapie sestaví individuální jídelníček dle vašeho metabolického typu nebo můžete zvolit některý druh masáže vedoucí k požadovanému formování postavy.

Před vlastní akupunkturou vám nejdříve v ordinaci provedou celostní vyšetření, aby se vyloučilo nějaké případné závažné onemocnění. Při první návštěvě terapeut určí příčinu, proč dochází k ukládá tuku v těle a upraví jídelníček přesně podle vašeho typu. Navrhne vám nová režimová opatření, která zajistí, abyste během celého hubnoucího procesu měli dostatek energie a tělo nijak nestrádalo. Velkým pomocníkem na vytyčené cestě k optimální hmotnosti je akupunktura, kterou lze provést jak ušní, tak celotělovou. Nemusíte se bát, nebude to bolet.

Akupunktura funguje tak, že vám do ucha v oblasti ušního boltce aplikují speciální jehličku, která bude stimulovat určitý bod a tím snižovat vaši chuť k jídlu. Jehlička je plochá a po zavedení se přelepí náplastí tělové barvy. Akupunkturní jehla se v uchu ponechá tři týdny a poté se vyndá. Jehla v uchu ovlivní pocit hladu a zvýší klidový metabolismus natolik, že například i v noci spálíte více kalorií než před aplikací jehly. Po celou dobu však musíte dodržovat redukční režim navržený terapeutem. Abyste zabránili jo-jo efektu, je nutné si osvojit nové stravovací návyky natrvalo. Do určité míry se dá akupunkturními jehlami příznivě ovlivnit hubnutí jen v určitých partiích těla jako jsou stehna, boky, pas, hýždě.

Jednorázová aplikace ale nestačí

Pokud vám bude někdo chtít namluvit, že pro váhový úbytek zcela postačí jedna aplikace jehličky, nenechte se zmást. Je to chybný úsudek. Celou proceduru je třeba minimálně ještě jednou po 14 dnech od vyjmutí jehličky znovu opakovat. K dosažení ideálního výsledku je dobré redukční režim podpořit nejen úpravou jídelníčku, ale také lymfatickými masážemi. Pak můžete během měsíce zhubnout přibližně 1 – 3 kila. Není to sice mnoho, ale při takové rychlosti hubnutí si sníženou váhu udržíte natrvalo a organismus se lépe adaptuje na kaloricky méně vydatnou stravu.

Koupit dietu KetoMIX

Hubnutí pomocí akupunktury je zároveň velmi vhodné podpořit různými bylinnými prostředky, které regulují metabolismus tuků a rovněž se podílí na celkovém pročištění těla od toxických látek. Snižovat svoji hmotnost můžete samozřejmě kdykoli, ale nejvhodnější doba na hubnutí pomocí akupunktury je jaro. Naopak podzim a zimní měsíce jsou náchylnější k ukládání tukových zásob v těle.  

Hubnutí pod dohledem

Po celou dobu této redukční kúry jste pod dohledem lékaře a přicházíte na pravidelné kontroly. Během nich se zkontroluje ušní boltec se zapíchnutou jehličkou a zaznamená pokles hmotnosti. Zároveň spolu proberete všechny vaše dosavadní úspěchy či nezdary a dostanete další rady a doporučení, jak v započatém hubnutí pokračovat. Pokud byste se totiž po prodělané proceduře opět vrátili ke starým stravovacím zvyklostem, které byly příčinou vaší nadváhy, pak obávaný jo-jo efekt nenechá na sebe dlouho čekat.

Chcete-li hubnout pomocí akupunktury, vyhledejte vždy certfikovaného odborníka a obrňte se značnou dávkou trpělivosti. Předem se připravte na to, že budete muset dodržovat jistá režimová opatření zahrnující zdravý jídelníček, pohyb a odpočinek. Za jednu aplikaci jehliček zaplatíte přibližně 500 Kč. Jdete do toho? Někteří lidé jsou totiž s tímto způsobem hubnutí natolik spokojeni, že si nechávají jehličky aplikovat pravidelně.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Banánová dieta pomáhá při hubnutí: A vůbec nemusíte jíst jenom banány!

Máte rádi banány? A víte, že vám mohou pomoci i s hubnutím? Vůbec se jim …

Napsat komentář