Jak pomáhá kolagen na pleť? A proč je pro naše tělo tak důležitý?

Kolagen má pro pokožku celého těla velký význam. Udržuje ji pevnou, pružnou a vláčnou. Blahodárné vlastnosti kolagenu se hodně projevují v oblasti obličeje. Kolagen pomáhá zpomalit příznaky stárnutí pleti, zmírnit tvorbu nových vrásek a ty méně hluboké dokonce vyhladit. Pokožku obličeje nádherně projasní a tím jí dodává viditelně mladší vzhled. Z toho důvodu je také kolagen součástí řady kosmetických přípravků určených k pravidelné péči o pleť. Pojďme si tedy o kolagenu povědět více a ukázat si, proč je pro zdravou a krásnou pleť tak důležitý.

Kolagen pomáhá udržovat krásnou a zdravou pleť
Kolagen pomáhá udržovat krásnou a zdravou pleť / foto: pixabay.com

 

Kolagen pro mladistvý vzhled

Pro udržování mladistvého a vitálního vzhledu je kolagen velmi zásadní. V kůži je tato ve vodě nerozpustná bílkovina zastoupena až z 80 %. Jedná se o látku, která je základním stavebním kamenem všech pojivových tkání v lidském organismu, kůže, kostí, šlach, svalů a vazů

Kolagen v pokožce podporuje produkci dalších důležitých proteinů (například elastinu) a společným působením tak vytváří naši pokožku pružnou a pevnou. Kromě pokožky kolagen prospívá také zdraví vlasů, nehtů, kloubů a je nepostradatelný pro správný chod celého organismu.

S přibývajícím věkem ale kolagen v těle ubývá, což se následně projeví příznaky stárnutí. Kůže je suchá, povislá, méně pružná, vrásčitá. Ke zvýšenému poklesu produkce kolagenu dochází již po 35. roce života, tedy relativně velmi brzy. V této době začínají kolagenová vlákna přirozeně slábnout a naše tělo není schopné vytvořit nový kolagen stejně rychle, jako ho ztrácíme. 

Odborné studie uvádí, že od 20. roku věku se množství kolagenu v těle přirozeně snižuje každý rok přibližně o 1 %

Viditelné známky stárnutí začínáme pozorovat zejména v obličeji, objeví se první vrásky, pleť ztrácí svoji pružnost, tvar a hydrataci. Kolem očí, kde je kůže na celém obličeji nejtenčí, můžete zaznamenat její ochabnutí kolem 25. roku života. Abyste zlepšili kvalitu pleti a vyhladili kožní nerovnosti, je třeba tvorbu kolagenu podpořit. 

První viditelné vrásky se nejčastěji objevují v okolí očí
První viditelné vrásky se nejčastěji objevují v okolí očí / foto: pixabay.com

 

Jak dodat pleti kolagen?

Kolagen funguje pro pleť jako její opora a výplň. Dokáže na sebe vázat velké množství vody a tím pomáhá chránit pokožku proti projevům stárnutí. Chcete-li vyhladit povrch pleti a redukovat vrásky, pak je podpora tvorby kolagenu jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout. Z toho důvodu je také kolagen součástí různých kosmetických přípravků, jejichž složení zcela odpovídá požadavkům zralé pleti.

Kolagen na pleť je dobré používat již při prvních známkách stárnutí a zároveň jako prevenci. Na trhu existuje speciální anti-age kosmetická řada, která zahrnuje širokou nabídku omlazujících produktů, krémy proti vráskám, liftingová séra, oční krémy, pleťové masky a mnoho dalších. Tyto přípravky účinně pomáhají řešit vrásky, působí i preventivně, zpevňují povadlé kontury pleti a rozjasňují

Kosmetika s kolagenem >>

 

Avšak pouhým výběrem správné kosmetiky každodenní péče o pleť nekončí. Tvorbu kolagenu lze podpořit i jinak. Krásná pleť potřebuje výživu také zevnitř. Zdravá strava zajistí tělu dostatek hodnotných živin, které pomáhají zvyšovat hladinu kolagenu v lidském těle. Optimální pitný režim podpoří lepší hydrataci pokožky, pleť je potom nádherně vyhlazená a rozjasněná.

K doplnění hladiny kolagenu v těle přispívá i jemná masáž obličeje, kterou můžete zařadit do své běžné rutiny. Masáží se pokožka více prokrví, čímž dodá pleti zářivější vzhled. Současně posílí svaly v obličeji a ty potom lépe udrží napnutí pokožky. 

Používat kolagen na pleť je poměrně snadné. Stačí jen vybrat vhodnou kosmetickou řadu a přípravky s omlazujícím efektem zahrnout do své běžné rutinní péče. Zanedlouho můžete začít pozorovat jejich prospěšné účinky.  

 

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Nejlepší přírodní recept na křečové žíly: Jak bolavým nohám ulevit?

Křečové žíly trápí v dospělosti téměř každého druhého z nás. Nejenže na pohled nevypadají moc …

Napsat komentář