Jak se zbavit náhlé bolesti bederní páteře? Použijte Olfen gel!

Bolest zad patří mezi běžné civilizační nemoci, které dokážou pěkně potrápit. Už dávno neplatí, že se s ní potýkají jen lidé ve středním či starším věku, ale umí znepříjemnit život i mladé generaci. U někoho potíže přetrvávají dlouhodobě, jiní jsou zaskočeni nárazovou ostrou bolestí. Příčinou může být cokoli: špatný životní styl, sedavé zaměstnání, nedostatek fyzické aktivity, nevhodný a rychlý pohyb, nošení těžkých břemen, atd. V některých případech mohou být bolesti zad projevem vážnějšího onemocnění, jako jsou například artritida, různé degenerativní onemocnění páteře nebo ledvinové kameny. V akutním stadiu se bolesti zad projevují velmi silnou bolestí, a proto lidé rychle hledají první pomoc. Ta může mít řadu podob a jednou z nich je právě Olfen gel – účinný krém určený na bolesti zad, svalů a kloubů.

Zdroj: olfen.cz
Zdroj: olfen.cz

Proč bolí záda?

Když bolí záda, pak většinou jen na určitém místě. Bolesti se zpravidla objevují v oblasti krku, bederní páteře nebo mohou být způsobeny výhřezem meziobratlové ploténky. Zádový pohybový aparát tvoří kromě kostí také svaly a vazivové úpony, proto udržet záda bez bolesti znamená pečovat i o celý svalový korzet. Pravidelné cvičení a správné držení těla pomůže problémům se zády předcházet. Pokud vás trápí bolesti bederní páteře (http://www.olfen.cz/bolest-zad.php), nemusí se hned jednat o vážnou nemoc. Příčinou může být obyčejná banalita. Ostrá bolest se někdy objeví v důsledku špatného pohybu či přenášení těžkých břemen, nebo dlouhodobého sezení u počítače. Také špatně zvolená tvrdost matrace na spaní může způsobit, že se ráno probudíte s nepříjemnou bolestí. V takových případech není nutno okamžitě utíkat k lékaři, ale bolesti se dokážete rychle zbavit sami.

Co platí na bolest zad?

Bolestem zad je nejlépe předcházet celkově zdravým životním stylem, který zahrnuje mimo jiné pravidelné cvičení a posilování. Máte-li sedavé zaměstnání, pak je třeba věnovat pozornost výšce pracovního stolu a pořídit nejlépe ergonomicky tvarovanou pracovní židli. Opomenout nelze ani postel, kam patří zdravotní matrace, která odpovídá vaší váze a výšce postavy. Velmi často se však objevují bolesti bederní páteře při neopatrném pohybu nebo nepřiměřené námaze, kdy hledáte rychlou úlevu. Na akutní bolest zad funguje například Olfen gel (http://www.olfen.cz/olfen-gel.php), který určitě najde stálé místo ve vaší domácí lékárničce. Olfen gel má formu čirého gelu, který nezanechává mastný film na pokožce ani skvrny na oblečení. Jeho účinnou látkou je diklofenak, který rychle a účinně tlumí nejen bolesti zad, svalů a kloubů, ale také má protirevmatické účinky a pomůže při zhmoždění a podvrtnutí. Olfen gel se aplikuje přímo na postižené místo a díky jeho výborné vstřebatelnosti rychle pocítíte úlevu. Můžete ho použít i při dlouhotrvající bolesti zad způsobené třeba degenerativním onemocněním páteře.

S běžnou bolestí zad se dá účinně bojovat, ale dlouhodobé obtíže rozhodně nepodceňujte a raději vyhledejte lékaře. Bolesti bederní páteře bývají také jedním z nejčastějších důvodů pracovní neschopnosti.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Nejlepší přírodní recept na křečové žíly: Jak bolavým nohám ulevit?

Křečové žíly trápí v dospělosti téměř každého druhého z nás. Nejenže na pohled nevypadají moc …

Napsat komentář