Jak vybrat vonnou svíčku do vaší domácnosti?

Luxusní nebo obyčejnou svíčku?

Za luxusní vonnou svíčku se dá považovat ta, která je vyrobena z nejkvalitnějších materiálů. Mezi ně patří bezpochyby sójový nebo včelí vosk. Vyznačuje se zejména dlouhou životností, oproti těm klasickým až o 50 %. Cena je sice vyšší, nicméně svíčky z těchto vosků jsou navíc zdraví neškodné.

Vybrat vonnou svíčku >>

 

Obyčejné vonné svíčky se dají pořídit za pár korun téměř v jakémkoliv supermarketu. Jejich nevýhodou je, že při dlouhodobém pálení mohou mít negativní vliv na zdraví. Do vzduchu se totiž dostává benzen a oxid uhličitý. Jsou vyrobeny z parafínu a obsahují zbytky ropných produktů.

Mezi opravdové favority se řadí svíčky vyrobené z palmového oleje. Jsou sice dražší, ale rozhodně odpovídají kvalitě. Hlavní výhodou je, že drží svůj tvar a neprodukují žádný kouř.

 

Jsou dražší svíčky opravdu lepší?

Jednoduše řečeno ano. Pokud si za vonnou svíčku připlatíte, můžete být naprosto v klidu. Dražší svíčky jsou totiž většinou vyrobeny z kvalitního, již zmíněného sójového nebo včelího vosku. Nemají negativní vliv na zdraví ani při každodenním pálení. Jejich cena sahá do několika set korun, nicméně se tato investice určitě vyplatí.

 

K čemu je dobrý WoodWick knot?

Takzvaný WoodWick je knot vyroben ze dřeva. Ve vaší domácnosti vytvoří nádhernou imitaci praskajícího dřeva s následnou vůní podle výběru.

Poslechněte si, jak dřevěný knot nádherně praská:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

Jaké existují parfémy do svíček?

Pokud máte rádi netypické vůně, můžete si do vosku přidat tzv. parfém. Existují například vánoční, pomerančové, jahodové, hroznové, kávové vůně nebo vůně zeleného čaje či jahodového mléka. Na výběr jich je opravdu mnoho a stojí pouze pár korun (zhruba 30 Kč).

 

Vonné svíčky s praktickými funkcemi

Některé vonné svíčky existují i v cestovní variantě. Jejich funkce spočívá v umístění do uzavíratelné nádoby z opálového skla. Vytvoří tak dokonalou vůni, ať už jste kdekoliv.

Svíčky vás mohou obecně velmi uklidnit a naladit do příjemné atmosféry. Na druhou stranu se v některých, hlavně v těch levnějších mohou nacházet zdraví škodlivé složky. V první řadě dbejte na to, aby svíčka byla vyrobena z kvalitního vosku. Levný parafín totiž produkuje látky v podobě zbytků z ropných produktů.

Zajímavou alternativou mohou být vonné tyčinky. Některé jsou dokonce i zdraví prospěšné. Například tyčinka Bílá šalvěj vytváří pozitivní energii a čistí prostor nebo tyčinka Ayurveda zajistí rovnováhu všech energií, což je ideální na jógu a meditaci.

Vybrat vonnou svíčku >>

 

Svíčka ve skle nebo keramice?

Nejběžnějším umístěním pro vonné svíčky je sklo nebo keramika. Skleněnou nádobku můžete po dohoření jednoduše vyhodit (bílý kontejner na čiré sklo) nebo si ji nechat jako svícen na čajovou svíčku.

Pokud chcete, aby svíčka zapadla do interiéru, zvolte svíčku v keramice. Vybrat si můžete vzhled, který vám bude nejvíce vyhovovat. Dalším řešením může být například svíčka v plechu.

Jak se starat o vonnou svíčku?

Zapálit svíčku a nechat ji hořet. Takto to dělá většina z nás. Pokud ale chcete svíčku využívat bezpečně, měli byste si zapamatovat následující rady. V první řadě udržujte knot dlouhý 3 – 5 mm. Vosk nechte hořet tak, aby se rozprostřel po okraji sklenice, čímž dojde k lepší intenzitě vůně. Pokud uvidíte černý kouř, okamžitě svíčku sfoukněte, zastřihněte knot, vyberte spálené zbytky a znovu zapalte. Svíčku v žádném případě nedávejte k blízkosti sporáku nebo topení.

 

Kdo je předním výrobcem vonných svíček?

Vonnou svíčku můžete zakoupit v supermarketu, na trzích nebo v e-shopu. Vždy si ale ohlídejte z čeho je svíčka vyrobena. Poznáte tak, jestli je kvalitní a bezpečná.

Jedním z předních distributorů vonných svíček je Yankee Candle. Společnost dodává své produkty do celého světa, včetně České republiky. Vybírat můžete z několika velikostí a nepřeberným množstvím vůní.

Pokračovat do e-shopu >>

 

Kolik stojí vonné svíčky?

Ceny svíček se mohou kus od kusu lišit. Vše záleží, jak již bylo několikrát uvedeno, na kvalitě vonné svíčky. Levnější parafínové svíčky lze koupit zhruba za 50 – 200 Kč. Naopak svíčky známých výrobců z kvalitního vosku mohou stát i několik set korun. Prémiové svíčky, například WoodWick od Yankee Candle stojí zhruba od 300 Kč.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Nejlepší přírodní recept na křečové žíly: Jak bolavým nohám ulevit?

Křečové žíly trápí v dospělosti téměř každého druhého z nás. Nejenže na pohled nevypadají moc …

Napsat komentář