Jak zhubnout za 4 dny? Omezte příjem kalorií

Je vůbec možné zhubnout už za 4 dny? Záleží na tom, co si pod pojmem hubnutí představujete. Pokud razantně omezíte stravu a nebo zahájíte totální hladovku, pak vám několik centimetrů v pase na pár dnů ubude. V tomto případě dojde k odvodnění těla a vaše hmotnost se skutečně sníží. Jakmile se ovšem znovu vrátíte ke starým stravovacím zvyklostem, ztracené kilogramy opět naberete zpět. Chcete-li tedy najít způsob, jak zhubnout za 4 dny a přitom spálit tukovou tkáň, pak vězte, že to možné není. Opravdové zdravé hubnutí je složitý proces, který trvá delší dobu, avšak jeho výsledek je trvalý.

Zdroj: phasinphoto / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: phasinphoto / FreeDigitalPhotos.net

Musím zhubnout už za 4 dny

Je-li vašim cílem rychle zhubnout během několika dnů, pak se nabízí otázka, kolik kilogramů vlastně shodíte. Každý člověk má úplně jiný metabolismus, někdo hubne rychleji a lépe, jiný musí řešit každé deko. Jestliže máte velkou nadváhu, zaměřte se na účinnou metodu, jak zhubnout 10 kilo, ale počítejte s tím, že v první fázi hubnutí se vám podaří ubrat jen několik kilogramů a desítky to opravdu nebudou. Tím, že detoxikujete tělo od škodlivých látek způsobíte dehydrataci organismu v podobě odvodnění těla a tudíž budete o něco málo lehčí. Abyste však dosáhli skutečného hubnutí a spálili nadbytečný tuk, musíte celkově změnit váš dosavadní životní styl. A to vyžaduje delší časový úsek, než jen čtyři dny. Proto myslete na to, že rychlé hubnutí je sice možné, ale v podstatě nikam nevede. Váha neustále kolísá nahoru a dolů a vy se točíte doslova v začarovaném kruhu.

 

Rychlá redukce hmotnosti je vždy spojená s radikálním omezením příjmu energie, což s sebou přináší jistá zdravotní rizika. Menší množství jídla má za důsledek nejen odvodnění organismu, ale také zmenšení objemu svalové hmoty. Lidský organismus strádá nedostatkem základních živin (zejména bílkovin), vitamínů, minerálů a stopových prvků.

Návod na rychlé hubnutí

Jediným možným způsobem, jak zhubnout za 4 dny, je radikální omezení denního energetického příjmu. Takový drastický zásah do stravování se zcela jistě projeví na vaší pracovní výkonnosti, budete více unavení a podráždění z nedostatečného příjmu jídla.

Svůj denní kalorický příjem budete muset omezit o cca 650 kcal, což odpovídá přibližně 25 – 35% běžného kalorického příjmu. Jeho konkrétní hodnota se samozřejmě liší na základě aktuální váhy, výšky, věku, pohlaví nebo aktivitě. Orientační hodnotu si můžete zjistit pomocí BMI kalkulačky na internetu. Jen pro názornost, u průměrné dospělé ženy se celodenní spotřeba energie pohybuje v rozmezí 2 000 – 2 500 kcal.

Jelikož při rychlém hubnutí nemá smysl řešit cvičení (jeho efekt se projeví až v delším časovém horizontu), je vhodně zvolená úprava stravy dostatečně účinnou metodou, jak zhubnout za 4 dny. Základem jídelníčku by měla být především zelenina a ovoce. Zelenina má ve srovnání s jinými potravinami mnohem méně kalorií, a proto po ní nepřiberete ani deko. Zaměřte se obzvlášť na druhy s vyšším obsahem vlákniny jako je brokolice, kapusta, květák, špenát, zelí, mrkev, různé listové saláty. Navíc zelenina vám umožňuje sníst relativně velké porce jídla i při omezeném příjmu kalorií. Zeleninu nemusíte konzumovat jen v syrovém stavu, tepelnou úpravou v páře si zachová rovněž veškeré živiny.

Při redukčním režimu je velmi důležité dodržovat pitný režim. Sklenicí obyčejné neperlivé vody zaženete nepříjemný pocit hladu a šálek zeleného čaje zase napomůže odplavit nahromaděné toxiny z těla ven. Celkový vyšší příjem tekutin se pozitivně odrazí na rychlosti metabolismu v těle.

Jednostranně zaměřený a současně omezený jídelníček často způsobuje nekontrolovatelné chutě na sladké, nedostatek energie a únavu. Tyto pocity nabourávají motivaci a vůli k pokračování v hubnutí.

Výše uvedený způsob hubnutí však není možné v žádném případě dodržovat jako dlouhodobý program hubnutí. Takové velké snížení příjmu kalorií může mít značné negativní zdravotní následky, které se mohou projevit například v podobě žlučových kamenů, kardiovaskulárních obtíží, žaludečních vředů, poruchy příjmu potravy, atd. Chcete-li všem těmto potížím předejít, hubněte kilo za kilem pomalu a postupně, abyste zhubli tuk a ne svaly.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Banánová dieta pomáhá při hubnutí: A vůbec nemusíte jíst jenom banány!

Máte rádi banány? A víte, že vám mohou pomoci i s hubnutím? Vůbec se jim …

Napsat komentář