Matcha tea – tradiční zelený čaj japonské kultury

Všichni známe a běžně pijeme zelený čaj, ovšem Matcha tea je něco úplně jiného. Lahodný zelený čaj Matcha tea je vyroben z pečlivě vybraných mladých lístků rostliny Camellia sinensis, které mají významné účinky na lidské zdraví. Na rozdíl od klasického zeleného čaje se lístky rozemelou na jemný prášek, našlehají s vodou a pijí se. Nedáte si také šálek? Zelený čaj Matcha byl velice oblíbený mezi japonskými samuraji, pro něž bylo popíjení zeleného elixíru spojeno s chvílemi pohody a odpočinku. Tento tradiční čaj se servíroval v kruzích nejvznešenějších japonských vrstev, přičemž se více než 800 let používá při buddhistických obřadech. Matcha díky svému specifickému způsobu pěstování a následnému zpracování (nepřidávají se žádná barviva, přísady ani konzervační látky), je desetkrát silnější než běžný zelený čaj. Při pití 100% čistého zeleného čaje konzumujete vlastně celý čajový list, jež je nekonečným zdrojem životní síly a vytrvalosti. Lehce nasládlý čaj Matcha je pro svůj velký obsah živin považován za superpotravinu s významným podílem vitamínů, minerálů a  antioxidantů. Dále jsou v něm zastoupeny další dvě důležité látky – theofylin a theaniny, které oproti jiným prostředkům ke stimulaci nemají žádné vedlejší účinky. Smaragdově zelená barva čaje Matcha je způsobena nadměrným množstvím chlorofylu obohaceného o aminokyseliny, čehož se docílí zastíněním čajovníků čtyři týdny před každoroční sklizní. Jelikož má čaj podobu zeleného prášku, nalézá své uplatnění i při přípravě řady pokrmů v kuchyni.

Zdroj. prozdravi.cz
Zdroj: prozdravi.cz

Jak prospívá Matcha tea našemu tělu:

 • obsahuje 5x více antioxidantů než běžné potraviny
 • slouží jako prostředek k relaxaci a meditaci, udržuje jasnou mysl a pozornost
 • posiluje paměť a koncentraci
 • je zdravým zdrojem energie, která může vydržet až 6 hodin
 • odstraňuje chemické toxiny a těžké kovy z těla
 • zrychluje metabolismus a pomáhá tělu spalovat tuky
 • posiluje imunitní systém
 • příznivě ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi
 • zpomaluje stárnutí

Příprava zeleného čaje Matcha

Příjemně podmanivá chuť čaje vás určitě dostane stejně jako mně. Připravit si můžete jak teplý, tak studený nápoj. Dvě až tři lžičky čajového prášku zalejeme 2dl horké vody o teplotě 75°C a rozšleháme buď speciální metličkou a nebo pomocí malého šlehače mléka. V případě studeného čaje nasypeme prášek do šejkru, zalejeme vodou a pořádně protřepeme. Důležité je čaj vždy řádně rozmíchat. Přidáním lžičky medu, šťávy z limety či ovocného sirupu docílíme skvělé chuti. Výtečná je i varianta s mlékem. Pro mne osobně je zelený prášek čaje Matcha výzvou k dalším experimentům v kuchyni, neboť výsledný pokrm nádherně exoticky zbarví do zelena. A tak jej přidávám do jogurtu, uvařím si zelený puding, upekla jsem zelenou bábovku a pokud potřebuji vzpružit, nejraději mám Matcha latte. Letos se chystám na vánoční zelené linecké cukroví. Přidá se někdo ke mě?

Zdroj: KEKO64 / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: KEKO64 / FreeDigitalPhotos.net

BIO Matcha tea Charger – ověřeno a vyzkoušeno

Zelený čaj Matcha tea lze zakoupit v obchodech s čaji nebo japonskými potravinami a nebo v některých zdravých výživách či fitness centrech, kde prodávají také sladkosti a různé tyčinky s přídavkem zeleného čaje. Cena a kvalita je samozřejmě rozdílná, ale já nedám dopustit na čistě přírodní produkt bez jakýchkoli přídatných látek v certifikované bio kvalitě – BIO Matcha tea Charger, jehož chuť je prostě jedinečná. Všichni kdo jej vyzkoušeli, včetně mě, se shodují na tom, že má veškeré pozitivní účinky. Kupuji si 30g balení za 299 Kč, které navíc obsahuje i šejkr zdarma. Je to takový výhodný balíček, e-shop jej doručí do druhého dne. V případě nutnosti můžete využít možnost odložené platby, ale tu já nevyužívám. Pro mne je BIO Matcha tea Charger zárukou kvality, která se samozřejmě promítne v ceně, ale investice do vlastního zdraví je neocenitelná.

Výhody

 • čistě přírodní produkt
 • jako superpotravina je zdrojem velkého množství živin
 • pije se jako čaj a nebo se prášek používá při přípravě jídel
 • uplatnění nachází zejména v RAW specialitách
 • ideální pro povzbuzení a hubnutí

Nevýhody

 • specifická chuť čaje matcha
 • cena produktu

 

Recenze zeleného čaje BIO Matcha tea Charger

cena
kvalita
rychlost vyřízení
dodací lhůta
výhody po objednání
spokojenost zákazníků

výhodné

Spotřebitelé jsou spokojeni

Koupit zelený čaj BIO Matcha Tea Charger
Hodnocení čtenářů: Buďte první !

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Recenze Pravé BIO: Které produkty z e-shopu jsem zkusila a jak jsem s nimi byla spokojená?

Znáte obchod Pravé BIO? Pokud ne, nevadí, povíme si o něm něco víc. Stručně řečeno, …

Napsat komentář