Nepodceňujte důležitost správného oblečení na sport

Udržování kondičky jakýmkoli sportem, je nejen fyzicky užitečné, ale má také značný vliv na duševní zdraví sportujícího. Věděli jste ale, že mít vhodné sportovní oblečení a obuv, je stejně důležité jako sport samotný? Ať už je to nepromokavé oblečení pro sportovní aktivity v dešti, nebo s ochranou proti slunečnímu žáru v parném létě. Navíc každý chce vypadat atraktivně a sportovní oblečení je nyní více než kdy v minulosti trendy. A to nejen při sportu, ale nosí se i do města a často také do zaměstnání.

 

Výběr oblečení podle ročního období

V zimě potřebujeme tělo chránit proti mrazu a zároveň proti prochladnutí. I při sportu v zimě, hlavně u toho intenzivního, jako je třeba lyžování se můžeme zpotit. Tudíž potřebujeme kvalitní spodní vrstvu, která dobře odvádí pot a nenechá nás v propoceném triku.

Na jaře s přibývajícími slunečními paprsky a zároveň zvyšující se teplotou chceme své tělo vystavovat příjemnému teplu. Přesto je počasí velmi náladové a tomuto faktu je potřeba přizpůsobit i sportovní šatník. Na sebe raději více vrstev, které se dají postupně odkládat.

V létě jsou velmi oblíbeným artiklem https://sportano.cz/damske-sortky . Chceme-li je však nosit s tílkem, musíme se vybavit krémem na opalování s dostatečným UVA a UVB filtrem. Jinak si uženeme spíše zdravotní problémy, než získáme dobrý pocit z fyzické aktivity. Vhodné pokrývky hlavy doplníme o sportovní sluneční brýle.

Na podzim zase musíme počítat s častějšími srážkami. Bude se nám hodit nepromokavá bunda s lehkým zateplením. A samozřejmostí je nepromokavá obuv. Pro jistotu ji ještě nastříkejte účinnou impregnací.

 

Další aspekty výběru sportovního oblečení

Druh sportu 

Při nákupu vhodného sportovního oblečení a obuvi musíme vzít v potaz i následující i druh sportu, kterému se věnujeme, nebo chceme začít věnovat. Jiné oblečení si vyberete na sjezdové lyže nebo bobování, kde je důležité se udržet v teple pro případ, že byste jaksi vypadli z dráhy. A také delší jízda na vleku v chumelenici nemusí být vždy příjemnou záležitostí. Jiné oblečení si zase oblékneme na běžecké lyže nebo samotný běh, kde očekáváme, že se značně zapotíme.

Podle příležitosti, ke které oblečení kupujeme

Anebo dle míry profesionality, s jakou se sportu věnujeme. Profi sportovci budou volit oblečení ke svým sportovním aktivitám zřejmě jinak než my rekreační sportovci. A jiné sportovní oblečení si oblékneme na procházku po městě, kde chceme být hlavně trendy a pohodově zapadnout do vrstvy našeho okolí. V neposlední řadě jinak přizpůsobíme sportovní módu pro pohyb v zaměstnání. Tento styl pravděpodobně, doplníme o formální aspekt, podle typu zaměstnání.

Pokud se zajímáte o módu a nejnovější trendy, zřejmě jste již slyšeli termín Atleisure. Je to termín, který je tvořen anglickými slovy atletika a volný čas. Pro ilustraci tohoto stylu – například si vezmeme crop top a tenisky k romantické dlouhé sukni z lehkého materiálu.

 

Zvyšte efektivitu tréninku jednoduchou fintou

Pro zvýšení efektivity cvičení hlavně ve fitku se nabízí kompresní oblečení. To nejenže poskytuje oporu celého těla, ale zároveň chrání svaly a klouby před zbytečným přetížením. A jako bonus napomáhá přirozené regeneraci svalů po cvičení.

 

Výběr správné obuvi je neméně důležitý

Kvalitní pár sportovní obuvi spolu s prodyšnými bavlněnými ponožkami vám pomůže cítit se energičtější a zároveň chrání nohy před zraněním. Ženy ocení https://sportano.cz/sportovni-boty-damske v nejrůznějších barevných provedeních přesně podle jejich stylu oblečení.

Tak hurá se obléknout do správného oblečení, na nohy kvalitní pohodlné boty a vyráží se do přírody načerpat životní energii sportem.

 

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Nejlepší přírodní recept na křečové žíly: Jak bolavým nohám ulevit?

Křečové žíly trápí v dospělosti téměř každého druhého z nás. Nejenže na pohled nevypadají moc …

Napsat komentář