Pečujte o svá chodidla a dopřejte jim zdravotní obuv. Získáte pohodlí, které si zasloužíte


Chodidla máme od toho, aby nás nosila po světě. I když je každému člověku od přírody dáno, že se naučí sám chodit, nemá vyhráno. Vždyť chodit, běhat, cupitat se dá různě, správně i nesprávně. A právě špatná chůze se může projevit na vašem zdraví. Řada potíží, které se projevují právě v oblasti kolenou, plotýnek, krční páteře nebo dokonce bolesti hlavy, mohou souviset s vadou chodidel. Kdekoho trápí ploché nohy, vbočené palce, otlaky, kuří oka a další nepěkné záležitosti, které jsou nejčastěji způsobené nevhodnou obuví a špatným životním stylem. Když budete o svá chodila pečovat, řadě potíží můžete předejít. Začněte tím, že je obujete do správných bot. Zdravotní obuv poskytne chodidlům dostatečný komfort k tomu, aby se cítily jako v bavlnce.

Zdravotní obuv dámská ABEBA
zdravotní obuv dámská ABEBA (zdroj: pp-servis.eu)

Zdravotní obuv vás zbaví bolesti nohou

Sotva ráno vstanete, celý den jste na nohou. Přímo z postele vplujete do domácích pantoflí, ty záhy vyměníte za elegantní lodičky ke kostýmku, které v lepším případě k večeru nahradí sportovní tenisky. Avšak obuv na vysokých podpatcích, ploché žabky, pantofle, neodpružené kecky,… to vše vede k nesprávné chůzi, kdy noha nemůže přirozeně pracovat a dochází k její deformaci. Chodidla mají za úkol nejen umožňovat přirozený pohyb, ale zároveň tlumit nárazy celého těla, což jim v takové obuvi dost dobře nejde. Aby byly chodidla neustále ve formě, zaslouží si více pozornosti. Pokud jim dopřejete zdravotní obuv, vaše tělo přímo zajásá radostí. Přitom nejde jen o kvalitní obuv vhodnou do zaměstnání, kterou využívají pracovníci ve zdravotnictví, potravinářství či gastronomii, ale zdravotní pantofle jsou takřka univerzální. Určitě je využijete i v kanceláři nebo doma. Zdravotnická obuv je vhodná úplně pro všechny a určitě vás nebude nudit.

Zdravotní obuv pomáhá srovnat záda

Vhodně zvolená obuv dokáže ovlivnit správné držení těla, a proto má zásadní význam pro bezchybnou funkci celého pohybového aparátu. V anatomicky klenutých zdravotních botách chodidlo dosedá tak jak má a díky tomu jsou záda srovnaná a nehrbí se. Pořízením kvalitní zdravotní obuvi ulevíte nejen unaveným chodidlům, ale zároveň do budoucna předejdete mnoha dalším zdravotním problémům. Tento typ obuvi splňuje náročné požadavky mužů i žen. Pro ženy je připravena zdravotní obuv dámská, která jistě zaujme i díky svému atraktivnímu vzhledu. Přirozená elegance je dána množstvím barevných kombinací, stačí si jen vybrat. Navíc má antibakteriální úpravu, je antistatická a některé modely lze prát v pračce. Co víc si přát?

Výběr obuvi není radno podceňovat, proto dokonale fungující boty berte vždy jako investici do vašeho zdraví.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Nejlepší přírodní recept na křečové žíly: Jak bolavým nohám ulevit?

Křečové žíly trápí v dospělosti téměř každého druhého z nás. Nejenže na pohled nevypadají moc …

Napsat komentář