Jak zhubnout před svatbou a nepřibrat?

Svatba – to je dost velká motivace k tomu, abyste konečně zhubli. Těšíte se na svůj vysněný den D a máte vybrány pohádkové šaty? Jen k úplné dokonalosti chybí ubrat několik centimetrů tuku na těle, aby vám padly jak ulité? Pak se pusťte do toho, čím dřív začnete, tím lépe pro vás. Rychlé hubnutí na poslední chvíli totiž většinou nemá trvalý efekt. Bylo by přeci škoda snažit se jen kvůli jednomu jedinému dni, vždyť s partnerem máte před sebou celý život. Hubněte sama pro sebe, pro zdraví, pro lepší pocit. Začněte minimálně dva až tři měsíce před svatbou, hned na počátku všech příprav. Dlouhodobě upravte jídelníček, vypěstujte si pozitivní vztah k pohybu a uvidíte, jaká budete okouzlující nevěsta. Pokud budete v novém životním stylu pokračovat i po svatbě, udržíte si svoji váhu natrvalo.

Zdroj: patrisyu / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: patrisyu / FreeDigitalPhotos.net

Šílené diety místo pohybu?

Mnoho žen si přeje na svatebních fotografiích, které zůstávají na celý život, vypadat co nejlépe. A kvůli tomu jsou ochotny podstoupit cokoli. Podle několik let staré studie Cornellovy univerzity si zhruba 70 % zasnoubených žen přeje na svatební den zhubnout přibližně deset kilogramů. A tak se budoucí nevěsty bezhlavě pouští do nárazových drastických diet, navíc hnány strachem, jak budou v drahých šatech vypadat. Často se inspirují různými zahraničními celebritami: liposukce, džusová dieta, mléčná, injekce, osobní trenér, slibují bleskový úbytek na váze a postavu jako z módního časopisu. A co na to říkají odborníci? Všechno špatně, jednostranné diety a hladovění vám sice mohou přinést krátkodobé snížení hmotnosti, ale v konečném výsledku bývají kontraproduktivní. Přitom neustálé chutě na sladké, vyčerpání, únava, věčný, nesnesitelný hlad a stres mohou vyústit v další zdravotní problémy. A to určitě nechcete, právě naopak, ve svůj svatební den musíte být ve formě. Jak na to?

Hubnutí chce plán

Jestliže jsou již svatební přípravy v plném proudu, máte datum svatby a zařizujete vše potřebné, promyslete si i svůj plán na hubnutí. Věřte, že pokud se do šatů nevejdete týden před svatbou, zachrání vás už jen švadlena. Proto začněte ideálně tak 3 měsíce předem, stanovte si, kolik kilogramů chcete shodit a važte se zhruba každý týden ne každý den. To by mohlo být demotivující. Zdravému hubnutí totiž odpovídá přibližně kilogramový úbytek na váze týdně. Abyste opravdu zhubli, budete muset změnit všechny své dosavadní životní návyky, to znamená upravit jídelníček a více se hýbat. Určitě nic nepokazíte tím, když si na počátku vašeho snažení pomůžete nějakou vhodnou dietou. Například proteinová dieta KetoMIX je velmi účinná a brzy vám přinese první efektivní výsledky. S KetoMIXem nastartujete v těle správné metabolické pochody, které povedou k tomu, aby tělo spalovalo vlastní tukové zásoby. Proteinová dieta funguje i bez pohybu, takže pokud budete dodržovat správný jídelníček, nemusíte už hodiny času trávit ve fitku. KetoMIX obsahuje všechny živiny, vitamíny a minerály, je bez lepku (což přispívá k hubnutí v oblasti břicha), tudíž vaše tělo nebude nijak strádat. Budete se cítit skvěle, plni elánu a energie.

TIP: V eshopu KetoMIX koupíte celý redukční balíček určený pro konkrétní váhový úbytek. Nemusíte se o nic starat a denně přemýšlet nad tím, co jíst, abyste hubli. Nákupy i vaření budete mít vyřešeny a můžete si užívat jen svatební přípravy.

V žádném případě nestavte redukci hmotnosti na hladovkách. Striktním omezením stravy byste své tělo ochudila o důležité živiny. První, co byste začala ztrácet je voda, hned po ní by následovala svalová hmota.

Nenechávejte nic na poslední chvíli

Jak už bylo řečeno, pro zdravé hubnutí si musíte vyhradit dostatek času. Jen tak dosáhnete toho, že se vám po svatbě ztracené kilogramy nevrátí zpět. Budete-li hubnout dlouhodobě a přitom zdravě, vaše tělo se s novými stravovacími návyky snáze vyrovná a nebudou mu chybět žádné živiny.

Jak upravit jídelníček:

  • vynechte všechna sladká a tučná jídla (koláče, koblihy, sladkosti, uzeniny, smažené pokrmy)
  • vyhýbejte se fast foodům
  • bílé pečivo vyměňte za celozrnné
  • zvyšte příjem bílkovin (vejce, drůbeží maso, sýry, mléčné výrobky)
  • dbejte na pitný režim (neperlivá voda, zelený čaj)
  • jezte více zeleniny než ovoce
  • pamatujte na vlákninu

Během redukčního režimu se zaměřte zejména na dostatečný příjem bílkovin neboli proteinů. Bílkoviny slouží jako základní stavební jednotka pro svaly a dokážou vás zasytit na delší dobu. Čím více svalů na těle budete mít, tím rychleji a efektivněji budete hubnout. Proto se musíte snažit tvorbu svalové hmoty podpořit nejen konzumací plnohodnotných bílkovin, ale také vhodným pohybem. V denním jídelníčku zařazujte bílkoviny jako součást každé porce jídla, přičemž jejich množství k večeru postupně zvyšujte. Jako poslední jídlo dne, po večeři než půjdete spát, může dobře sloužit proteinový nápoj.

Koupit dietu KetoMIX

S pohybem půjde hubnutí rychleji

Je všeobecně známo, že při hubnutí jde racionální jídelníček ruku v ruce s přiměřeným pohybem. Pokud si najdete i v předsvatebním shonu chvilku času na pravidelný pohyb, hubnutí tím ještě více podpoříte. Zaměřte se ale ve větší míře na aerobní fyzickou aktivitu, jelikož pravidelným posilováním by vám naopak narostly svaly a žádné centimetry v pase by neubyly. Jízda na kole, plavání, běh nebo jen svižná chůze, to je přesně to pravé pro vás. A nebo si můžete zacvičit doma za pomoci instruktážního videa.

Co dělat, když už svatba klepe na dveře?

Pokud je už svatba za rohem a vy jste si teprve na poslední chvíli uvědomila, že by to chtělo přeci jen pár kilo dolů, aby šaty nepraskaly ve švech a ještě více vynikl váš vosí pas, nezoufejte. Pořád můžete situaci zachránit. Jen se nepouštějte do žádných jednostranných diet a nedržte hladovku, ať si můžete svůj svatební den v pohodě užít.

V prvé řadě se snažte svůj jídelníček co nejvíce odlehčit. Obloukem se vyhněte všem polotovarům, tučným jídlům, sladkostem a omezte příjem soli na minimum. Ta přispívá spíš k zavodňování organismu a přibývání na váze. Do svatby si zakažte jakýkoli alkohol a pijte zelený čaj nebo neperlivou vodu. Ke každému chodu jídla si dopřejte kopec zeleniny, ta by měla tvořit minimálně polovinu talíře. Jezte potraviny bohaté na vlákninu a s obsahem komplexních sacharidů.

Neoddávejte se svatebnímu shonu

Svatební přípravy mohou být někdy skutečně vyčerpávající. Přestože chcete být ve svůj den naprosto dokonalá, berte život s nadhledem. Zbytečně se nestresujte a najděte si alespoň chvilku času na relax a odpočinek, pak vám i hubnutí půjde daleko lépe. Dopřejte si saunu, masáž nebo lymfo drenáž, případně kupte zeštíhlující prádlo. I zdánlivé maličkosti pomohou k tomu, abyste se ve svatební den cítila skvěle.

Není-li ale pro vás svatba přiměřenou motivací ke zhubnutí a nemáte dostatek pevné vůle, nezoufejte. Třeba je na vině genetická dispozice a chtělo by to radu odborníka. Na druhou stranu si uvědomte, že si vás partner vybral takovou jaká jste, proto není třeba nic lámat přes koleno. Vždyť i nádherné šaty lze vybrat na jakoukoli postavu, ve svatebním salonu vám jistě rádi pomohou.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Banánová dieta pomáhá při hubnutí: A vůbec nemusíte jíst jenom banány!

Máte rádi banány? A víte, že vám mohou pomoci i s hubnutím? Vůbec se jim …

Napsat komentář