Propolisová tinktura na bradavice – recenze


Trápí vás bradavice? Jsou velmi nepříjemné a nikomu se nelíbí. Přesto bradavicemi trpí asi desetina lidské populace, jedná se totiž o velmi přenosnou záležitost. Jakmile vás navštíví, není vůbec jednoduché se jich zbavit. Přenáší se buď z člověka na člověka a nebo u téže osoby z jednoho místa na druhé, vždy přímým kontaktem s infikovanou oblastí. Virus bradavic má rád vlhké a teplé prostředí, kde se snadno šíří. Proto mezi obvyklá místa jejich přenosu patří veřejná koupaliště, sprchy a jiná vlhká místa, kde se střídají různé bosé nohy. Bradavice se sice nejčastěji objevují na ploskách nohou, ale také na kolenech, rukou, loktech a obličeji. Mnoho lidí jim okamžitě vyhlásí boj v podobě domácí samoléčby a dají na dobré rady našich babiček. Pokud zvolíte přírodní cestu, můžete vsadit na propolisovou tinkturu.

Zdroj: herbatica.cz
Zdroj: herbatica.cz

Proč právě propolis?

Přestože je známo, že některé bradavice bez vnějšího zásahu mizí samy od sebe od šesti měsíců do dvou let po jejich objevení, přeci jen jsou na těle nežádoucí. Obzvlášť bradavice na ploskách nohou bývají často bolestivé, protože se váhou těla zatlačují dovnitř. V boji s virem bradavic je dobré, kromě vnějšího ošetření postiženého místa, podpořit celkovou imunitu organismu. A právě tyto požadavky jednoznačně splňuje propolisová tinktura.

Propolisová tinktura podporuje obranyschopnost organismu, dokonale desinfikuje, ničí nebo omezuje růst některých bakterií, virů, plísní. Dokáže lokálně tlumit bolest, je vhodná při plísňovém a ekzémovém onemocnění pokožky.

TIP: V eshopu HERBATICA můžete zakoupit čistě přírodní propolisovou tinkturu. Propolis je účinný právě v kombinaci s lihem, který zesiluje jeho antiseptické a antivirové účinky.

Co je propolis?

Propolis je bohatá přírodní směs látek pryskyřičného charakteru, které jsou sbírány včelami z různých rostlin, květů, léčivých bylin. V propolisu se nachází 34 léčivých složek, které mají velmi příznivé účinky na lidský organismus. Obsahuje 50 – 60 %pryskyřic, 10 – 12 % éterických olejů a asi 5 % pylu. Dále se v něm nachází široké spektrum vitamínů, mastných kyselin, terpenoidů, uhlovodíků a dalších organických látek, které se jinde v přírodě nevyskytují. Proto se přírodní léčebné účinky propolisu využívají od pradávna. Velmi dobrých výsledků je dosahováno s propolisem v mastích nebo tinkturách. Všeobecně je propolis považován za přírodní antibiotikum.

Propolisová tinktura

Propolisová tinktura má mnohostranné použití. Slouží nejen jako podpůrný prostředek při dezinfekci kůže a dutiny ústní, ale své uplatnění nachází i při nachlazení a virových onemocnění horních cest dýchacích, při potlačení infekcí a zánětů nosohltanu, při hojení popálenin a dá se použít při dalších onemocněních po poradě s odborným lékařem. Rovněž vědecké výzkumy poukazují na velmi silné antioxidační vlastnosti propolisu, které se uplatňují v boji proti volným radikálům.

Propolisová tinktura na bradavice

Bradavice jsou výrůstky na kůži způsobené lidským HPV papilomavirem a vzhledem připomínají květák. Jelikož jsou velmi nakažlivé, často se rozvíjí při oslabení imunitního systému organismu. Inkubační doba je individuální a pohybuje se řádově v týdnech a měsících. Pokud se jich chcete zbavit domácími prostředky, obrňte se značnou dávkou trpělivosti. Domácí odstranění bradavic vyžaduje každodenní ošetřování postiženého místa, a tak chvíli trvá, než se dostaví očekávané výsledky. Sice si můžete nechat bradavici ošetřit v ordinaci kožního lékaře, ale stejně tak může být dostatečně účinná propolisová tinktura.

Při ošetřování bradavic se snažte vždy zachovat sterilní prostředí a postupujte opatrně. Používejte jednorázové vatové muly a všechny použité pomůcky ihned vyhazujte. Po každém ošetření si pečlivě omyjte ruce.

Použití propolisové tinktury na bradavice:

Na vatu nakapejte několik kapek propolisové tinktury, přiložte na místo postižené bradavicí a překryjte náplastí. Aplikujte večer, případně ráno můžete celý postup zopakovat a místo nechat zalepené.

Vstupte do eshopu

Jak jsem se zbavila bradavice na noze?

Ani nevím, jak jsem k ní přišla, ale někdy na konci léta jsem tento nepěkný kožní útvar našla  na své noze. Okamžitě nastal souboj kdo z koho a začala jsem lovit z paměti staré dobré rady mojí babičky. Vzpomněla jsem si na vlaštovičník, česnek a právě taky na propolis. Česnek byl z domácích zásob jediný po ruce, tak jsem přiložila plátek a čekala na zázrak. Samozřejmě mi to nedalo a zároveň jsem se snažila získat co nejvíce informací o tom, jaké má kdo zkušenosti. Jelikož několikrát padla volba na propolisovou tinkturu a v místní lékárně nebyla v nabídce, rozhodla jsem se ji objednat v eshopu na internetu. Malá lahvička o objemu 25 ml za cenu 122 Kč mi byla doručena bez problému do dvou dnů. Výrobce ve složení uvádí, že 1ml 80% alkoholového roztoku obsahuje 0,1 g propolisu. Vzhledem k tomu, že se díky česneku stav bradavice nijak nezměnil, zkusila jsem tedy použít propolisovou tinkturu. Přímo na místo jsem pravidelně každý večer nakapala několik kapek a přelepila náplastí. Asi po necelých třech týdnech bradavice sama odpadla. Povedlo se, naštěstí byla jenom jedna :-).

Propolisová tinktura není vhodná pro osoby alergické na včelí produkty, pro těhotné a kojící ženy. Není určena malým dětem.

Výhody:

  • všestranné použití
  • posiluje imunitu
  • přírodní antibiotikum
  • pomáhá s odstraněním bradavic

Nevýhody:

  • možnost alergické reakce
  • bradavici je třeba ošetřit každý den, nejméně však po dobu dvou týdnů

Recenze propolisové tinktury

cena
kvalita
rychlost vyřízení
dodací lhůta
výhody po objednání
spokojenost zákazníků

výhodné

Mimořádná kvalita odpovídá ceně

Koupit levně
Hodnocení čtenářů: Buďte první !

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Recenze Pravé BIO: Které produkty z e-shopu jsem zkusila a jak jsem s nimi byla spokojená?

Znáte obchod Pravé BIO? Pokud ne, nevadí, povíme si o něm něco víc. Stručně řečeno, …

Napsat komentář