Kryolipolýza: Co říkají recenze? Funguje to?

Kryolipolýza je jednou z metod klasické liposukce, která slouží k neinvazivnímu odbourání podkožního tuku. Možná ji znáte také pod pojmem jako lipofreezing. O co tedy jde? Kryolipolýza je založena na principu zmražení tukových buněk, které jsou následně odplaveny lymfatickým systémem z těla ven. Zcela bezbolestně, bez jakékoli námahy a nutnosti rekonvalescence vymodelujete své tělo k úplné dokonalosti. Kryolipolýza se dá aplikovat jen na určitou partii těla, takže ji lze považovat za jednorázovou metodu k odstranění tukové vrstvy třeba v oblasti břicha, stehen, hýždí, boků, atd. a přitom není vůbec poškozena okolní tkáň. Po prodělané proceduře, kdy si hodinku poležíte v kosmetickém studiu a zrelaxujete, se můžete opět vrátit k běžné denní činnosti. Láká vás představa hubnutí bez práce a odříkání? Skutečně se dá tuk zmrazit a odbourat?

Zdroj: jk1991 / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: jk1991 / FreeDigitalPhotos.net

Kryolipolýza přímá a nepřímá

Kryolipolýza je kosmetický zákrok, který se provádí buď na klinice estetické medicíny a nebo v různých salónech krásy. V současné době se jedná o nejúčinnější neinvazivní metodu k odbourání podkožního tuku, která nevyžaduje ruku chirurga a lokální či celkovou anestezii. V porovnání s ultrasonickou kavitací nebo radiofrekvencí má účinky mnohonásobně vyšší. Všeobecně se dá říci, že kryolipolýza je zdravá a bezpečná cesta k trvalé redukci tukových buněk bez bolesti a námahy. Provádí se pomocí speciálního přístroje a zaměří se jen na vybranou část těla. Takže pokud se vám nedaří zhubnout například velmi silné boky, hlavice přístroje se přiloží jen na tuto oblast těla.

Rozlišujeme dva druhy kryolipolýzy:

  • přímá
  • nepřímá

Přímá kryolipolýza spočívá v přímém ochlazení kůže. Tato varianta není ale zcela bezpečná, jelikož při ní může dojít k narušení a prochladnutí vnitřních orgánů.

Nepřímá kryolipolýza se provádí tak, že se tukový polštářek nasaje pod tlakem a ve speciálním přístroji dojde ke zmrazení.

Vědecké výzkumy prokázaly, že tukové buňky na rozdíl od ostatních buněk reagují na chlad tím, že odumírají. Proto jsou během kryolipolýzového ošetření tukové buňky ochlazeny tak, aby je tělo mohlo rozbít a zlikvidovat. Vzhledem k tomu, že jsou přirozeně mnohem citlivější k účinkům chladu než okolní tkáně, mohou být tukové buňky bezpečně odstraněny bez poškození pokožky. To znamená, že kůže, svaly, nervy zůstávají nedotčeny.

Opravdu kryolipolýza funguje?

Kryolipolýza je určena především k lokálnímu odstranění tukových usazenin a ke zlepšení tvarů těla. Není ji možné brát jako metodu k celkovému úbytku hmotnosti. Efektivní hubnutí celého těla je založeno zejména na sníženém kalorickém příjmu a zvýšeném energetickém výdeji. To samozřejmě obnáší změnu stravovacích návyků a přiměřenou pohybovou aktivitu. Pokud se například snažíte zhubnout pomocí funkční proteinové diety KetoMIX a na problémových partiích těla se tukových polštářků ne a ne zbavit, pak je kryolipolýza vhodným doplňkem k zformování postavy. Nejenže zlepší kvalitu pokožky (může pomoci při celulitidě), ale působí přesně na místo, které vás nejvíce trápí.  

TIP: V eshopu KetoMIX lze zakoupit přímo celý dietní balíček určený k požadovanému úbytku hmotnosti. Po celou dobu hubnutí tak máte zajištěnu kvalitní stravu s dostatkem všech živin a vaše tělo nijak nestrádá.

 Vhodnou pohybovou aktivitou, při které rozproudíte v těle krevní oběh, je například skákání přes švihadlo. Pro účinné cvičení ale potřebujete opravdu kvalitní švihadlo, abyste dokázali zvládnout správnou techniku. Skákáním přes švihadlo zrychlíte všechny metabolické procesy, jenž se podílí na efektivním spalování tukových zásob

Jak probíhá kryolipolýza?

Při kryolipolýze se klient pohodlně položí na lehátko a před samotným zákrokem se na kůži nanese speciální nemrznoucí membrána, která chrání povrchové vrstvy kůže. Na ošetřované místo se přiloží aplikační hlavice přístroje, ta nasaje tukovou řasu a uvnitř aplikátoru dojde k rychlému ochlazení tukových buněk. Nejprve se tuk zahřeje na cca 41°C a poté dojde ke zchlazení na 5 až 10°C pod nulou. Působením nízkých teplot dochází k rozpadu tukových buněk, které jsou v následujících týdnech přirozenou cestou prostřednictvím lymfatického systému vyloučeny z těla ven. Výsledkem je pak krásná štíhlá postava.

Jedna procedura v závislosti na počtu ošetřených míst trvá přibližně 45 minut až dvě hodiny. Po celou dobu si můžete třeba číst, používat laptop nebo se dokonce prospat. Po zákroku můžete provozovat jakoukoli běžnou denní aktivitu, třeba i sportovat

Všeobecně se doporučuje absolvovat více aplikací kryolipolýzy na jedno místo. Přitom počet aplikací samozřejmě závisí na původní tukové vrstvě – čím je tuku méně, tím je potřeba aplikací menší. Maximálně lze však aplikovat tři zákroky na jednu konkrétní část těla.

Výsledky kryolipolýzy by se měly dostavit za jeden až dva měsíce po proceduře, kdy dojde k vyloučení všech odumřelých tukových buněk. Vědecké studie uvádí úbytek tuku v rozmezí 15 – 35 %  po jednom zákroku. Prakticky každá část těla s nežádoucími tukovými polštářky může být ošetřena kryolipolýzou. Pokud se tedy snažíte o trvalé zhubnutí, může vám tato metoda pomoci vytvarovat ladné křivky těla. Avšak jen při zachování zdravého životního stylu bude mít dlouhodobé výsledky.

Koupit dietu KetoMIX

Opravdu to stojí za to?

Ani vědecké okruhy se v jednotném názoru ne kryolipolýzu neshodnou. Mezi odborníky naleznete jak zastánce, tak i zatvrzelé odpůrce této technologie. Podle prvních kryolipolýza zaručeně funguje, podle druhých jsou to jen vyhozené peníze. Nutriční poradci zase zastávají názor, že pokud nedojde přímo k chirurgickému odstranění tuku, nemůže být tato metoda dostatečně účinná. A co říkají lidé z praxe, kteří již kryolipolýzu vyzkoušeli na vlastním těle? Někomu pomohla, někomu ne. Ale když se podíváte na jejich zkušenosti podrobněji, lehce zjistíte, že záleží hlavně na tom, jakým způsobem a kde byl daný zákrok proveden.

Pokud chcete kryolipolýzu vyzkoušet, věnujte velkou pozornost výběru salónu, kde se na zákrok objednáte. V ideálním případě by měl totiž salón disponovat originálním přístrojem s patentovanou technologií. Mnoho kosmetických studií používá levnější náhražky, chladící destičky na tělo, radiofrekvenční přístroje s ochlazováním, apod. A právě to může být důvodem, proč jsou někteří klienti nespokojeni s výsledky.

Kryolipolýza není právě levnou záležitostí a ceny se razantně liší podle vybraného zařízení i města. Jedna aplikace vyjde až na několik tisíc korun. Jenomže jednou aplikací se myslí pouze jedna část těla. Pokud chcete tvarovat tělo na více místech, je nutné cenu násobit. Vzhledem k tomu, že ne každý salón používá originální přístroje, ceny se liší o tisíce korun. Za jedno ošetření dle vybrané části těla můžete zaplatit 800 – 10 000 Kč.

Avšak ani od jednorázové metody hubnutí nemůžete očekávat žádné zázraky. Svůj smysl nachází zejména v případě, kdy se dlouhodobé dodržování veškerých zásad zdravého životního stylu neprojeví s dostatečným efektem.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Banánová dieta pomáhá při hubnutí: A vůbec nemusíte jíst jenom banány!

Máte rádi banány? A víte, že vám mohou pomoci i s hubnutím? Vůbec se jim …

Napsat komentář