Hubnutí po čtyřicítce: V čem spočívá jeho trik?

Čím je člověk starší, tím se nabraná kila hůře shazují. Už ve třiceti začíná organismus pomaleji spalovat a s každým dalším rokem se s nežádoucími kaloriemi vyrovnává se stále většími obtížemi. Avšak včasné nastavení zdravého jídelníčku a každodenního pohybu může mnohé ovlivnit. Naštěstí, zhubnout se dá v každém věku, i ve čtyřiceti. Jen musíte zvolit správný postup a hlavně chtít. Přitom je ale třeba akceptovat fyziologické změny organismu a nejít hlavou proti zdi. Pokud si stanovíte reálné cíle, je možno zhubnout bez sebevětších útrap. Po čtyřicítce nastává ve vašem těle plno změn a velmi brzy zaznamenáte, že i když se stravujete a pohybujete pořád stejně, najednou přibíráte na váze. Co s tím? Musíte své tělo dostat pod kontrolu a začít k němu přistupovat trochu jinak.

Zdroj: Jeanne Claire Maarbes / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: Jeanne Claire Maarbes / FreeDigitalPhotos.net

Musíte se více hlídat

Ve věku nad 40 let je mnohem snazší kila nabírat, než se jich zbavovat. Vaše tělo je méně pevné a často se nevejdete do oblečení, které jste nosili před deseti lety. Odborníci tvrdí, že lidé v období života mezi 30 – 50 lety ztratí v průměru 15 kg svalové hmoty, která je nahrazena tukem, což se projeví celkovým zpomalením metabolismu. Navíc špatná strava, absence pravidelného pohybu, sedavé zaměstnání,… to vše je příčinou nadváhy i ve středním věku. Ale nevěšte hlavu, nikdy není pozdě zabojovat a dostat se zpět do formy. Uvidíte jak omládnete, posílíte sebevědomí a nakonec ani nikdo nepozná, že už vám je víc jak čtyřicet.

Nakopněte zpomalený metabolismus

Ve středním věku má už řada lidí zaběhnutý svůj životní styl, který se také mimo jiné podílí  na tom, jak vypadáte. Abyste zhubli, musíte zdravě jíst a hýbat se. A to platí v každém věku. I když vám už není dvacet a máte metabolismus pomalejší, můžete hubnout stejně efektivně. V prvé řadě se zamyslete nad tím, jak se celý den stravujete. První co vás napadne, je snížení celkového energetického příjmu. Ale jen do té míry, abyste nehladověli.

V jídelníčku se zaměřte na zvýšený příjem bílkovin (proteinů), které se podílí na rychlejším spalování. Svůj význam mají především, pokud zapojíte pohybovou aktivitu, budete posilovat a tím pádem také zvětšíte objem svalové hmoty na těle. Čím více svalů máte, tím lépe a efektivněji hubnete. Svaly potřebují ke svému provozu více energie než tuky, takže příznivě ovlivňují hodnoty bazálního metabolismu. To znamená, že hubnete i když právě odpočíváte.

Dodržet správný poměr všech nezbytných složek stravy (bílkovin, sacharidů, tuků) tak, aby tělo nijak nestrádalo, není právě jednoduché. V tomto směru se ale můžete spolehnout například na proteinovou dietu KetoMIX, která vám předkládá stravu jednoduchou na přípravu a zároveň s obsahem všech potřebných živin. Nehladovíte, nemáte neustálou chuť na sladké, cítíte se v pohodě a vaše tělo čerpá energii z uložených tukových zásob. Dokonce se nemusíte ani hýbat a hubnete. Naučíte se vybírat správné potraviny, které se stanou stálicí ve vašem jídelníčku a svoji váhu si udržíte natrvalo.

TIP: V eshopu KetoMIX můžete zakoupit rovnou celý redukční balíček, který je odborně sestavený tak, aby skutečně došlo k požadovanému úbytku hmotnosti.

Bílkoviny je vhodné konzumovat jak živočišného, tak i rostlinného původu. Jejich kvalitním zdrojem se stává drůbeží maso, vejce, mléčné výrobky, tofu, tempeh, hrách, čočka, cizrna, atd. Z hlediska každodenního složení jídelníčku byste měli podíl bílkovinné složky stravy zvyšovat směrem k večeru a zároveň ubírat sacharidy. Večer si na talíř naložte kopec zeleniny s přiměřeným množstvím proteinů. Zároveň dbejte na dostatečný pitný režim a hned po ránu můžete metabolismus rozproudit sklenicí vody s citronem.

Aby váš metabolismus fungoval na plné obrátky co nejrychleji, využijte k tomuto účelu detoxikaci organismu. Ta pomůže tělu zbavit se všech škodlivých látek, dokonale pročistí střeva a upraví zažívání. Výrazné detoxikační účinky mají zelené superpotraviny, které lze konzumovat v podobě různých přípravků. Třeba Blendeu SUPERGREENS můžete zařadit do jídelníčku i při proteinové dietě.  

Koupit dietu KetoMIX

Jak si ulehčit hubnutí po čtyřicítce:

  • jezte nejméně šestkrát denně, ale menší porce
  • dopřejte si kvalitní snídani
  • dbejte na zvýšený příjem bílkovin
  • konzumujte omega-3 mastné kyseliny (ryby, lněné semínko)
  • pijte kvalitní zelený čaj
  • jezte více zeleniny než ovoce
  • podpořte detoxikaci těla
  • omezte bílé pečivo, sladkosti, slazené nápoje, uzeniny
  • denně zařaďte pohyb na program dne

Přidejte pohyb a hubnutí půjde lépe

Zdravá strava a správný pohyb jsou při hubnutí jako spojené nádoby, jedno bez druhého se neobejde. Abyste ale spalovali tukové zásoby s dostatečným efektem, je nutné zvolit správnou pohybovou aktivitu. Jako nejúčinnější způsob se jeví vzájemná kombinace aerobního pohybu (svižná chůze, běh, spinning, orbitrek) s anaerobním (posilování s vlastní vahou, činkami nebo na speciálních strojích). V optimálním případě je dobré se 3 – 4x týdně věnovat aerobnímu pohybu po dobu 75 – 90 minut a 2x týdně posilování po dobu 20 minut. Aerobní fyzickou aktivitou podpoříte spalování tuků v těle a posilovacími cviky zvýšíte objem svalové hmoty. Tím pádem i váš metabolismus pojede naplno.

Stejně jako správné cvičení je důležitá i strava po něm. Pokud cvičíte večer, nechoďte spát hladoví. Do patnácti minut po tréninku si dejte kousek jablka, banán nebo hroznový cukr. Do půl hodiny pak proteinový nápoj, případně lehce stravitelné bílkoviny formou ryby, krůtího masa, tofu nebo vajec. Přidejte zeleninu a lžičku lněného nebo makadamového oleje.

Kromě zdravého jídelníčku a vhodného pohybu se na hubnutí podílí také řada dalších faktorů. Vždy myslete na to, že stres, nedostatek spánku a odpočinku může spalování tuků doslova zastavit. Zhubnout můžete v jakémkoli věku, stačí jen chtít a zvolit správnou metodu s ohledem na fyziologické pochody probíhající ve vašem těle. Na hubnutí není nikdy pozdě, směle se pusťte do boje a uvidíte, že vyhrajete.  

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Banánová dieta pomáhá při hubnutí: A vůbec nemusíte jíst jenom banány!

Máte rádi banány? A víte, že vám mohou pomoci i s hubnutím? Vůbec se jim …

Napsat komentář