Recenze a zkušenosti s Melatonin 80 tbl. + 20 tbl. ZDARMA: Pomůže vám s usínáním?


Máte potíže se spánkem? Trpíte nespavostí? Odhaduje se, že poruchami spánku a nespavostí trpí asi 45 % populace. U některých jedinců se dokonce dostávají až do chronického stadia. Spánek a zejména jeho kvalita je pro lidský organismus velmi důležitá. To, jak spíte, se promítá nejen do celkového zdravotního stavu, ale i do nálady následujícího dne. Nejčastěji spánek nepřichází po dlouhodobém stresu, po nabitém dni, kdy se vám myšlenky honí hlavou. Potíže se spánkem však mají také lidé, kteří cestují letadlem přes několik časových pásem a potřebují přeladit biorytmus, a nebo zaměstnanci pracující na směnný provoz. Pokud v noci jenom koukáte do stropu a nezabírá ani počítání oveček, je načase zamyslet se nad problémem. Určitě je optimální zvládnout nespavost bez léků, tedy přirozenou cestou. K tomu dopomáhá dodržování správného denního režimu a každodenní rituály, které navozují klidné usínání. Spoléhat se na léky není právě ideálním řešením, jelikož na nich často vzniká závislost. V tomto ohledu je právě Melatonin lepší volbou, na něj si organismus nenavykne. Jak tedy dokáže Melatonin zlepšit kvalitu spánku a přispět k lepšímu usínání?

Zdroj: prozdravi.cz
Zdroj: prozdravi.cz

Melatonin řídí spánek a vnitřní hodiny

Melatonin je hormon, produkovaný v lidském těle šišinkou, která je součástí podvěsku mozkového. Jeho hlavním úkolem je řízení vlastních biorytmů těla nejen během 24 hodinového cyklu, ale i po celý rok. Tělo si jej vyrábí samo z aminokyseliny tryptofanu, ovšem činí tak převážně v noci. Pro jeho tvorbu je především důležitá absence bílého světla. Melatonin se začne do těla vylučovat přibližně dvě hodiny poté, co zhasnete všechny zářivky, vypnete monitor počítače nebo televizní obrazovku. Žluté a červené světlo naopak jeho produkci nesnižuje, proto by noční osvětlení mělo mít tuto barvu. Schopnost organismu vytvářet vlastní melatonin se postupně snižuje také s věkem, a tak lidé starší 55 let mohou mít rovněž potíže se spánkem. Pro mnoho lidí je tedy melatonin podávaný v tabletách vítanou záchranou. Dávky kolem 0,3 – 3 mg výrazně zkrátí dobu usínání a celkově zlepší délku a kvalitu spánku.

Zdravému člověku k výrobě melatoninu postačí aminokyseliny a vitamíny. Jedná se o aminokyseliny carnitin a tryptofan, vitamín B3 a minerály vápník a hořčík. Naopak produkci melatoninu blokují alkohol, kofein, nikotin a ve vysokých dávkách vitamín B12.

Melatonin – Sníček

Melatonin – Sníček je doplněk stravy, který slouží ke sladění biorytmu spánku a bdělosti. Obsahuje 1,5 mg melatoninu, čímž přispívá ke zkrácení doby nutné pro usnutí. Na rozdíl od jiných léků na nespavost, nevzniká na něm závislost. Ovšem Melatonin – Sníček nepomáhá jenom s nespavostí. Zároveň funguje jako velmi silný antioxidant, zvyšuje imunitu proti infekcím a je považován za elixír mládí. Některé vědecké studie dokonce uvádí, že příznivě působí na různé typy nádorových onemocnění. Melatonin rovněž ovlivňuje metabolismus tuků, takže při jeho nedostatku, respektive při nedostatku spánku, si tělo dělá větší podkožní zásoby.

Koupit v e-shopu

 

Melatonin se užívá v množství 1 tableta 1x denně před spaním a zapíjí se menším množstvím tekutiny. Jedno balení Melatoninu 80 tbl. + 20 tbl. ZDARMA je dávkou na 3 měsíce.

 

Zkusila jsem melatonin a spala jako dřevo

Přestože nepatřím do kategorie lidí, kteří by měli neustálé problémy se spánkem, občas se mi stane, že prostě ne a ne usnout. Pracovní vyčerpání, stres, dlouhodobá únava, to vše udělá své. Proto i já někdy sáhnu po této záchraně. Melatonin – Sníček jsem jednoduše koupila na internetu za 259 Kč a téměř obratem jsem jej měla doma. Když se mi nedaří navodit spánek přirozenou cestou, dám si jednu tabletu a usnu opravdu velmi rychle. Výhoda je v tom, že na druhý den se cítím svěží a odpočatá a nepřipadám si jako omámená.

Osobní zkušenosti jiných lidí jsou vesměs kladné. Melatonin pomáhá v průměru usnout do hodiny. Jedinci, kteří usínali pod vysokými dávkami hypnotik a trpěli těžkou spánkovou poruchou, v pohodě přešli na užívání melatoninu a zaznamenali výraznou změnu k lepšímu. Mnoho lidí se na něj spoléhá při cestování a po náročném dni.

Vstupte do e-shopu

 

Přípravek Melatonin – Sníček užívejte jen před předpokládanou dobou spánku, protože může způsobit ospalost. Není určený pro děti do 18 let, těhotné a kojící ženy. Užívání melatoninu je vhodné konzultovat s lékařem.

Výhody:

  • zkracuje dobu nutnou pro usnutí
  • zmírňuje subjektivní pocit únavy v důsledku časového posunu (tzv. jet lag)
  • nezpůsobuje závislost

Nevýhody:

  • můžete si na něj psychicky navyknout a mít dojem, že bez něj neusnete

Recenze Melatonin 80 tbl. + 20 tbl. ZDARMA

cena
kvalita
rychlost vyřízení
dodací lhůta
výhody po objednání
spokojenost zákazníků

výhodné

Mimořádná kvalita odpovídá ceně

Koupit levně
Hodnocení čtenářů: Buďte první !

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Recenze Blendea SUPERCHILL: Chcete relaxovat, nebo lépe spát?

Člověk občas potřebuje vypnout a hodit se do pohody. I když se snaží sebevíc, nejde …

Napsat komentář