Recenze: Cedrová pryskyřice – balzám na řadu neduhů


Sibiřský cedr je symbolem zdraví, síly a moci. Záhadná síla, která z tohoto stromu vychází, byla ceněna již v dávných dobách. Už jen v malém kousku cedrové dřeva se nachází spoustu pozitivní energie, kterou je připraven vám cedr odevzdat. Cedrové dřevo má nádhernou příjemnou vůni a vyniká zejména desinfekčními vlastnostmi. Všechny části stromu (jehličí, pryskyřice i dřevo) dokážou neutralizovat choroboplodné zárodky a mikroby. V tomto směru odborníci uvádějí, že cedr sibiřský svojí mírou antibakteriálního vlivu převyšuje mnohé listnaté i jehličnaté rostliny. Jen samotný vzduch v cedrových hájích je plný léčebného aroma, které snižuje únavu a dává člověku pocit svěžesti. Cedrová pryskyřice byla od pradávna používána obyvateli Sibiře jako přírodní prostředek na hojení ran.

Zdroj: herbatica.cz
Zdroj: herbatica.cz

Cedrová pryskyřice – živice

V lidovém pojetí nese cedrová pryskyřice název živice, který je odvozen od slova život. Tradiční medicína používala cedrovou pryskyřici především k léčbě chronických vředů a onemocnění kůže. Pořezání a rány se zalily pryskyřicí a při zlomeninách se potíralo postižené místo, aby kost rychleji srostla. Pro své antiseptické účinky se používala nejen na rány, ale i další hnisavá a infekční onemocnění. Cedrová pryskyřice dokáže zastavit také začínající gangrénu a její blahodárný vliv se projevuje při léčbě popálenin.

TIP: V eshopu HERBATICA můžete koupit cedrovou pryskyřici v podobě 5% balzámu, kterým posílíte imunitu a zvýšíte fyzickou výkonnost. Mimo jiné pomáhá mírnit stavy při syndromu chronické únavy.

Cedrová pryskyřice obsahuje 30 % terpentýnu a 70 % kalafuny. Jedinečné vlastnosti cedrové pryskyřice jsou vhodné pro balzamování a výrobu čistého přírodního terpentýn-balzámu. Cedrový balzám je úspěšně využíván jako regenerační prostředek na rány – umožňuje rychlou regeneraci buněk a rychlé zarůstání pooperačních jizev.

Cedrová pryskyřice příznivě působí na:

 • nemoci dýchacích cest a plic (zánět průdušek, nosohltanu,…)
 • poruchy fungování pohybového aparátu (revmatismus, artritida, artróza,…)
 • cukrovku (normalizuje hladinu cukru v krvi)
 • nemoci močových cest a ledvin

Pryskyřice sibiřského cedru je součástí také mnoha hotových přípravků v podobě různých balzámů, mastí, kapek do očí a do nosu, krémů, vonných olejů, apod., kdy může zlepšit krevní oběh, odstranit celulitidu, vyhladit vrásky. Pokud si dopřejete koupel se solí s přídavkem cedrové pryskyřice, únava po celodenním dni rychle odezní a zlepší se vám nálada.

Cedrová pryskyřice – balzám 5%

Pokud chcete využít všechny blahodárné účinky cedrové pryskyřice, musí se jednat o skutečnou kvalitu a opravdový přírodní produkt. Takové požadavky splňuje na 100 % Specialist Cedrová pryskyřice – balzám 5%, který koupíte jednoduše na internetu (za100 ml balení zaplatíte 414 Kč). Stačí objednat a do dvou dnů vám ji dopravce doručí na místo určení. Cedrová pryskyřice od společnosti Specialist je vyrobena dle unikátního starobylého sibiřského receptu, který tvoří z 95 % olej z cedrových oříšků (první lis) a z 5 % cedrová pryskyřice. Vzájemným působením oleje a pryskyřice je dosaženo maximálních účinků cedru, než kdybyste jednotlivé složky užívaly odděleně. Cedrová pryskyřice je považována za přírodní antioxidant, který značně posiluje aktivitu imunitního systému. Jako doplněk stravy ho mohou užívat dospělí a děti starší 14-ti let v množství ½ čajové lžičky 2x denně po dobu jednoho měsíce a tuto kúru můžete opakovat 2 – 3x ročně.

Vstupte do eshopu

Jelikož nás od podzimu trápily samé nemoci z nachlazení a opakovaně odpadávali jednotliví členové rodiny, zapátrala jsem na internetu a narazila právě na cedrovou pryskyřici. Bylo mi hned jasné, že to bude trefa do černého. V eshopu jsem jednoduše vyřídila objednávku, která mi bez sebemenších potíží byla v avizovaném termínu doručena. Po otevření lahvičky se okamžitě rozvinula nádherná vůně, které jsem nemohla odolat. Několik kapek jsem nakapala do aroma lampy a záhy jsem měla pocit, že se v místnosti lépe dýchalo. Vzduch se jakoby pročistil a i dcerka najednou kašlala méně než obvykle. Od té doby jsem každý den provoněla celý dům cedrovou pryskyřicí a bacily nás postupně opustily.

Pokud se rozhodnete užívat cedrovou pryskyřici, nejprve se poraďte s lékařem. Při vnitřním užívání buďte opatrní a dejte pozor na dávkování, které nemusí každému vyhovovat. Obzvlášť lidem s citlivým žaludkem může cedrová pryskyřice způsobovat nevolnost a pocit těžkého žaludku, proto je třeba dávkování upravit individuálně. Nelze vyloučit ani případnou alergickou reakci.

Výhody:

 • přírodní produkt
 • pomáhá při nachlazení
 • posiluje imunitu
 • zvyšuje fyzickou a psychickou výkonnost organismu
 • možno používat vnitřně i zevně

Nevýhody:

 • může se projevit individuální alergická reakce
 • dostupný na internetu
 • specifická chuť

Recenze Cedrové pryskyřice - balzám 5% - SPECIALIST

cena
kvalita
rychlost vyřízení
dodací lhůta
výhody po objednání
spokojenost zákazníků

výhodné

Mimořádná kvalita odpovídá ceně

Koupit nejlevněji
Hodnocení čtenářů: 2.42 ( 3 hodnocení)

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Recenze Pravé BIO: Které produkty z e-shopu jsem zkusila a jak jsem s nimi byla spokojená?

Znáte obchod Pravé BIO? Pokud ne, nevadí, povíme si o něm něco víc. Stručně řečeno, …

Napsat komentář