Recenze: Odšťavňovač Sencor SJE 1005


Naléváte si k snídani sklenici ovocného džusu? Já si bez něj už ráno ani nedokážu představit. Pořádná nálož vitamínů mne nakopne na celý den. Už jste se ale někdy zamysleli nad tím, jak svému tělu jednoduše a rychle dopřát opravdu 100% čerstvou šťávu? Sáhnout do lednice po krabici studeného džusu je sice pěkná představa, ale o její nutriční hodnotě lze velmi dlouho polemizovat. Nikdy totiž nemáte jistotu, že z důvodu dlouhodobé trvanlivosti ji výrobce neobohatil o další přídatné látky, různá aromata, barviva, atd., bez kterých se ale dokáže vaše tělo úplně v pohodě obejít. Proto jsem začala hledat způsob, jak své rodině každý den téměř bez práce položit džbánek džusu na stůl. Proč se zbytečně namáhat ručním mačkáním citrusů, když máme na trhu tolik druhů odšťavňovačů? Každý přístroj vyniká něčím jiným, avšak všechny vám dokáží během chvilky vyrobit skvělou šťávu z ovoce a zeleniny. Jedním z dobrých modelů je také odšťavňovač Sencor SJE 1005, který vás může zaujmout nejen cenou, ale i svým pořádným výkonem.

Nerezový vzhled vhodně zapadne do každé moderní kuchyně / foto: 4home.cz
Nerezový vzhled vhodně zapadne do každé moderní kuchyně / foto: 4home.cz

 

Co můžete očekávat od Sencoru SJE 1005?

V široké nabídce odšťavňovačů si můžete vždy najít vhodného pomocníka pro svůj životní styl a kuchyni. Chcete-li rychle připravit čerstvou šťávu z ovoce nebo zeleniny, odstředivý odšťavňovač Sencor SJE 1005 vám může práci podstatně usnadnit. Tento model je naprosto ideální k přípravě ranního džusu plného vitamínů. Hravě si poradí s citrusovými plody, avšak ani další běžné druhy ovoce a zeleniny (jablka, mrkev, celer) nejsou žádnou překážkou. Jen listová zelenina a bobuloviny mohou způsobovat problémy (pro tyto druhy je lepší zvolit šnekový typ odšťavňovače). Pro přípravu zdravé snídaně se ale odšťavňovač Sencor SJE 1005 skvěle hodí.

Odstředivé odšťavňovače díky vysokým otáčkám vytváří na hladině vylisované šťávy pěnu, která je příčinou rychlejší oxidace vitamínů. Proto je čerstvý fresh určen k okamžité spotřebě.

Při odstřeďování je šťáva více vodnatější než u šnekových odšťavňovačů a současně vzniká také více odpadu. Otočné nože nejprve ovoce a zeleninu rychle nasekají a odstředivá síla pak vzniklou hmotu propasíruje přes síto. Z toho důvodu v porovnání se šnekovými typy spotřebujete u některých druhů více ovoce.

Historie značky Sencor se začala psát již v roce 1969 v Japonsku. Samotný název “Sencor” v japonštině znamená “tisíc srdcí”. V současnosti společnost dodává své výrobky do 25 světových destinací a jejím heslem je kvalita a líbivý design za rozumnou cenu.

Odstředivý odšťavňovač Sencor SJE 1005

Odšťavňovač Sencor SJE 1005 vás určitě zaujme již svým vzhledem. Nerezový design v kombinaci s černou barvou nádherně zapadne do každé moderní kuchyně a určitě si najde své stálé místo na kuchyňské lince. Obzvlášť v případě, že počítáte s jeho denním využitím. Pro stabilnější provoz je také opatřen přísavnými protiskluzovými nožičkami.

Koupit levně

Technické parametry:

 • hmotnost 4 kg
 • rozměry (š x h x v) – 30 x 21,5 x 40 cm
 • příkon 700 W
 • objem nádoby na šťávu 1,5 l
 • objem nádoby na odpad 1,5 l
 • maximální otáčky 18 000 ot/min
 • šířka plnícího otvoru 75 mm
 • využitelná výška plnícího otvoru 170 mm
 • bez displeje

Sencor SJE 1005 zvládne téměř vše

Velkou předností odstředivého odšťavňovače Sencor SJE 1005 je jeho výkon, díky kterému si lehce poradí s mnoha druhy ovoce i zeleniny. Oproti jiným odstředivým odšťavňovačům má vysoký výnos šťávy. Filtrační mikrosíto i ostří nože je vyrobeno z nerezu, takže o zachování vitamínů je dobře postaráno. Nerezové provedení také přispívá k snadné a hygienické údržbě.

Sencor SJE 1005 má dvě rychlosti, na měkké a tvrdé plody:

 1. rychlost = 15 000 ot/min
 2. rychlost = 18 000 ot/min

Odstředivý odšťavňovač Sencor SJE 1005 lze zařadit mezi výkonné a kvalitní odstředivé odšťavňovače. Má velký vstupní otvor a transparentní víko. Snadno se ovládá i čistí a jednotlivé odnímatelné části lze mýt v myčce na nádobí, případně stačí opláchnout pod tekoucí vodou. Při odšťavňování dochází k automatickému oddělení dřeně. Odpad sice zůstává trochu vlhčí, ale při porovnání ceny a výkonu lze tento fakt akceptovat. Jednoznačně se snaží z ovoce a zeleniny vytěžit maximum a celkové množství odpadu zůstává poměrně nízké.

Pomerančová š´táva je kvalitním zdrojem vitamínu C, vápníku, hořčíku, fosforu a draslíku / foto: pixabay.com
Pomerančová šťáva je kvalitním zdrojem vitamínu C, vápníku, hořčíku, fosforu a draslíku / foto: pixabay.com

Bezpečný provoz

Sencor SJE 1005 je pro vás zárukou bezpečného provozu, přestože se při větším zatížení trochu zahřívá. I když nepatří právě k nejtišším modelům a je hlučnější, snadno se ovládá a dbá na vaši ochranu. Pokud budete odšťavňovat, počítejte s tím, že chod tohoto přístroje neunikne pozornosti ostatních členů domácnosti.

Odšťavňovač Sencor SJE 1005 je vybaven dvojí ochranou:

 • funkce automatického vypnutí v případě sejmutí krytu
 • funkce automatického vypnutí v případě přehřátí motoru

Porovnání cena/výkon

Vzhledem k ceně lze odšťavňovač od Sencoru SJE 1005 zhodnotit jako výkonný a kvalitní typ odstředivého odšťavňovače. Zkrátka, za dobrou cenu slušný spotřebič. Spolehlivě odšťavní tvrdší ovoce a zeleninu, pro které je určen (jablka, hrušky, mrkev, řepu, citrusy, atd.). Výtěžnost je celkem slušná a výsledkem odšťavňování se stává zpěněný mošt. Někomu vzniklá pěna vadí, ale hotovou šťávu lze nechat chvilku ustát a poté pěnu odebrat nebo přecedit.

Koupit levně

Odstředivé odšťavňovače jsou obecně levnější než šnekové, takže pokud nechcete do spotřebiče investovat tisíce, pak je pro vás Sencor SJE 1005 správnou volbou. Pořídit ho můžete rovnou na internetu za cenu 1 199 Kč a do dvou pracovních dnů ho máte doma. PPLka nebo DPD vám doručí zásilku až před dveře a nemusíte nikam na poštu.

TIP: Využijte slevové akce a objednejte odstředivý odšťavňovač Sencor SJE 1005 nyní se slevou 8 %. Navíc získáte ještě dopravu zdarma.

Odstředivý odšťavňovač Sencor SJE 1005 je určen především pro krátkodobé použití. Na odšťavňování velkých dávek ovoce a zeleniny se příliš nehodí. Přístroj nelze nepřerušovaně používat déle než 40 sekund, po této době se automaticky vypne, aby nedošlo k přehřátí motoru. K dalšímu provozu je připraven teprve až po řádném vychladnutí. Pokud si tedy chcete odšťavňovač pořídit proto, abyste si ráno dali k snídani sklenici čerstvé ovocné nebo zeleninové šťávy, určitě Sencor SJE 1005 splní vaše očekávání. Letní úrodu ovoce ze zahrady s ním ale jen tak nezpracujete.

Koupit se slevou

Tipy k dosažení maximální výtěžnosti:

 • většinu ovoce není nutno krájet, odšťavňovač má dostatečně velký plnící otvor
 • ovoce s velkými peckami je nutno předem vypeckovat (meruňky, broskve, nektarinky)
 • u citrusů odstraňte slupku a bílou dřeň (má hořkou chuť)
 • ovoce a zeleninu s tenkou slupkou není třeba loupat (jablka, hrušky, rajčata, mrkev)
 • ovoce s obsahem škrobu není vhodné k odšťavnění (banány, avokádo, fíky)
 • listy salátu a lupeny používejte vždy čerstvé, mají v sobě více šťávy
Při přípravě jablečné šťávy nezapomeňte na to, že hustota závisí na druhu a odrůdě jablek. Čím je jablko šťavnatější, tím je výsledná šťáva řidší. Jablečný mošt také velmi rychle hnědne, ale tento proces můžete zvrátit přidáním několika kapek citronové šťávy.

Jak se Sencor SJE 1005 osvědčil v praxi?

Měla jsem příležitost prověřit schopnosti odstředivého odšťavňovače v praxi, a tak jsem spotřebič podrobila několikadennímu testování. Postupně jsem vyzkoušela všechny dostupné druhy ovoce a zeleniny. A můj výsledek? Pomerančový fresh naprosto skvělý, v kombinaci s grepem ideální, jestliže vám vyhovuje i mírně nahořklá chuť. Mě osobně tedy ne, takže jsem zůstala jen u pomerančů a mandarinek. V každém případě je dobré u všech citrusů odstranit i bílou slupku, díky ní totiž pomerančová šťáva hořkne. Stejně tak jablečná šťáva byla dokonalá a pěkně řídká jako u citrusů. U hrušek, broskví, meruněk, ananasu jsem dosáhla konzistence velmi řídké kaše. Takto vzniklou šťávu je tedy dobré naředit vodou nebo toto ovoce odšťavňovat třeba rovnou se zelenými listy. Dala jsem špenát, rukolu, polníček a výsledek super. Také rajčata se v pohodě zadařila a vzniklou hmotu můžete použít i jako základ do omáčky. Zato borůvky a maliny nedopadly příliš dobře. Odpadem se staly jen rozdrcené bobule, ale šťáva skoro nikde. Daleko lépe na tom byla obyčejná mrkev (dobré je přidat i šťavnaté jablko), červená řepa a řapíkatý celer.

Po odšťavnění ovoce a zeleniny jsem přístroj jednoduše rozebrala, jednotlivé díly vložila do myčky a krásně čisté opět vyjmula. Výsledná šťáva má na povrchu sice pěnu, ale to nevidím jako hlavní závadu. Důležitější je pro mne její nutriční hodnota. Vždy šťávu připravuji k okamžité spotřebě a nikdy ji neskladuji. Když k tomu uvážím cenu a snadnou obsluhu, pak není co řešit. Odstředivý odšťavňovač Sencor SJE 1005 je pro mne jasná volba.

Koupit levně

A jaké jsou zkušenosti ostatních?

Když se podíváte na recenze a různé diskuze týkající se konkrétně tohoto typu odšťavňovače, narazíte na velmi rozdílné názory. Někteří lidé jsou s ním maximálně spokojeni, jiní jej považují za nekvalitní výrobek. Těžko říct, která strana má pravdu, ale v každém případě se ve větší míře setkáte s příznivými ohlasy. I já osobně se přikláním k druhé skupině.

Samotné odšťavňování chce však trochu praxe a vždy musíte dodržet správný postup. V opačném případě může váš první pokus dopadnout třeba takto:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

Pokud nemáte s odšťavňováním žádné zkušenosti a Sencor SJE 1005 bude vašim prvním testovacím přístrojem, určitě se nenechte v začátcích hned odradit. První šťáva možná nebude hned dle vašich představ, o to více se zde nabízí prostor k vytváření dalších třeba i neobvyklých kombinací. Nebojte se skloubit dohromady rozmanité druhy ovoce a zeleniny, které vytvoří nápoj plný vitamínů, minerálů a enzymů.

Co říkají další recenze zákazníků?

recenze-sje-1

recenze-sje-2

Zákazníci příznivě hodnotí cenu a výkon přístroje / foto: heureka.cz
Zákazníci příznivě hodnotí cenu a výkon přístroje / foto: heureka.cz

Co lze považovat u Sencoru SJE 1005 za výhody?

 • nízká cena
 • vysoký výkon
 • nerezové provedení
 • ovoce a zeleninu není nutno krájet (velký plnící otvor)
 • snadná obsluha
 • dvě rychlosti
 • funkce bezpečného provozu
 • možnost mytí v myčce
 • ideální k přípravě snídaňového freshu

Jaké má nedostatky?

 • je hlučný
 • určen jen ke krátkodobému provozu
 • šťáva pění
 • odpad není dokonale suchý
 • méně vhodný pro lesní plody

Pokud stále váháte a nejste pevně rozhodnuti, který odšťavňovač je ten pravý právě pro vás, pak si uvědomte, že na každém přístroji najdete nějaké mouchy. Chcete-li si ale každé ráno dopřát sklenici čerstvého džusu, odstředivý odšťavňovač Sencor SJE 1005 vás jistě nezklame. Stejně jako mne. Mohu jen doporučit.

Koupit odstředivý odšťavňovač

Jakmile se odšťavňovač zabydlí u vás v kuchyni, vždy si během chvilky můžete připravit zdravou a chutnou zeleninovou šťávu. Začněte třeba tímto osvědčeným a vyzkoušeným recept:

https://www.youtube.com/watch?enablejsapi=1&origin=https://superzdrave.cz&autoplay=0&cc_load_policy=0&iv_load_policy=1&loop=0&modestbranding=1&fs=0&playsinline=0&controls=1&color=red&cc_lang_pref=&rel=0&autohide=2&theme=dark&" class="__youtube_prefs__ epyt-facade no-lazyload" data-epautoplay="1" >YouTube playerhttps://www.youtube.com/watch/maxresdefault.jpg" />Kliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.
 

Odšťavňovač najde uplatnění v každé moderní domácnosti, která dodržuje veškeré zásady zdravého životního stylu. Přesvědčte se o tom se Sencorem SJE 1005.  

Recenze odstředivého odšťavňovače Sencor SJE 1005

cena
design
hlučnost
výtěžnost
údržba
kvalita provedení
příslušentsví

výhodné

Mimořádná kvalita odpovídá ceně

Koupit nejlevněji
Hodnocení čtenářů: Buďte první !

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Recenze Pravé BIO: Které produkty z e-shopu jsem zkusila a jak jsem s nimi byla spokojená?

Znáte obchod Pravé BIO? Pokud ne, nevadí, povíme si o něm něco víc. Stručně řečeno, …

Napsat komentář