Jak zhubnout v pase a narovnat záda? Dobré rady pro každého!

Když se při chůzi pořádně narovnáte a zatáhnete bříško, hned vypadáte lépe. A nějaký ten faldík v pase se hned ztratí. Abyste měli dokonalou postavu, nemusíte usilovat jen o spalování tuku v těle. Zpevněné svaly a srovnaná páteř udělají také mnoho. Jak toho dosáhnout? Hubnutí všeobecně závisí na dvou základních faktorech: racionálním jídelníčku a pohybu. Přitom skladba stravy se největší možnou mírou podílí na všech metabolických procesech v těle vedoucích k hubnutí. Pokud ke zdravému jídelníčku přidáte ještě pravidelný pohyb a nacvičíte si správné držení těla, budete už na pohled vypadat štíhlí jako proutek. Chcete-li mít ploché bříško, musíte do života zavést změny. Více se soustředit na to, co jíte a začít cvičit. Existuje spoustu speciálních cviků nejen na posílení břicha, ale i svalů celého těla. Aby hubnutí bylo dostatečně účinné a efektivní, jistě se vám bude hodit několik dobrých rad.

Chcete mít rychle ploché bříško? Dejte na osvědčené tipy / foto: pixabay.com
Chcete mít rychle ploché bříško? Dejte na osvědčené tipy / foto: pixabay.com

 

Držte se rovně a začněte hubnout

Každé hubnutí je záležitostí celého těla, a to doslova od hlavy až po paty. I váš mozek a myšlenkové pochody rozhodují o tom, zda se bude hubnout nebo ne. Nedostatek spánku, stres, únava a vyčerpání nikdy s tuky nepohne. V prvé řadě se musíte naladit na pohodovou vlnu, stanovit si jasný cíl a zvolit účinnou metodu, která přinese brzké výsledky. Mnoho lidí v tomto bodě chybuje a to tak, že okamžitě omezí příjem kalorií a v posilovně se snaží vypotit litry potu. Po takovém úsilí ale někdy přichází rozčarování. Buď váha stagnuje nebo naopak vyskočí nahoru, v některých případech začne kolísat nahoru a dolů. Co teď? Na spalování tuku má samozřejmě svůj podíl i spousta dalších faktorů (genetika, věk, výchozí váha, pohlaví, atd.), ale nelze všechno svalovat jen na okolnosti. Možná je zásadní chyba v jídelníčku, možná ve špatném pohybu. Každý je zkrátka jiný metabolický typ a tudíž co platí na jednoho, nefunguje na druhého. Chcete-li tedy spálit nadměrné zásoby tuku, které se u většiny lidí projevují zejména v oblasti břicha, musíte se držet několika zásad. Jen tak vynaložená snaha nalezne odezvu.

Chci zhubnout >>

 

Poskládejte chytře jídelníček

Je všeobecně známo, že za tukovou pneumatikou v pase stojí z 80 % váš jídelníček. Zkrátka, všechno co sníte, se projeví právě na břiše. Však to jistě znáte, po několikadenním hodování často nedopnete ani kalhoty. Proto se musíte na jídelníček zaměřit a provést razantní změnu. Ta spočívá především ve skladbě stravy. Pokud se naučíte rozeznávat nutriční hodnotu jednotlivých potravin a budete vědět, jak je spolu vhodně kombinovat, máte téměř vyhráno. Z toho důvodu, je dobré redukční režim zahájit proteinovou dietou KetoMIX, která se o vše postará za vás. Chcete vědět, proč s proteinovou dietou budete hubnout? Odpověď je jednoduchá, efektivní hubnutí se bez zvýšeného příjmu bílkovin neobejde. Vaše tělo potřebuje bílkoviny nejen pro výživu svalů, ale díky nim nebudete hladovět a neustále bojovat s chutěmi na sladké. Celkové množství svalové hmoty má také podstatný vliv na hodnoty bazálního metabolismu. Čím více svalů budete mít, tím snadněji budete hubnout. A na tomto principu je založena proteinová dieta.

Ujistěte se, že každé jídlo obsahuje bílkoviny a zeleninu / foto: pixabay.com
Ujistěte se, že každé jídlo obsahuje bílkoviny a zeleninu / foto: pixabay.com

 

KetoMIX vám každodenní starost o jídlo v mnoha směrech usnadní. Nemusíte pořád řešit složení jednotlivých potravin, abyste dodrželi denní limit bílkovin a dalších živin. Chutná jídla KetoMIX (polévky, omelety, kaše, koktejly,…) si připravíte za pár minut a kromě toho si můžete dopřát jakékoli jídlo připravené z běžných surovin, jen s vyšším obsahem bílkovin. Jaká jídla to jsou, se dozvíte z přiloženého jídelníčku, různých rad a doporučení, které spolu s KetoMIXem obdržíte. Pokud svůj redukční režim postavíte na proteinové dietě, budete mít jistotu, že vaše tělo nijak nestrádá, netrpí nedostatkem živin a současně hubne. Vzhledem k tomu, že neobsahuje lepek, hubnutí se velmi efektivně projeví právě v oblasti břicha. A ještě jednu výhodu KetoMIX má: funguje i bez pohybu. Takže pokud nemáte na cvičení čas, nic se neděje. Hubnout budete tak jako tak.

TIP: V eshopu KetoMIX lze zakoupit jednotlivá jídla podle vlastní chuti a nebo rovnou celý redukční balíček sestavený pro konkrétní úbytek hmotnosti. Současně získáte možnost odborného poradenství zdarma prostřednictvím online chatu, telefonu nebo se můžete přidat k facebookové skupině.

Chcete mít štíhlý pas?

Pokud vás trápí tuková pneumatika kolem pasu, je načase se jí zbavit. Břicho patří k nejvíce problematickým partiím při hubnutí, protože tuk se velmi rád usazuje zejména v této oblasti. Jenomže s tukovými polštáři na břiše to není jen tak. Jeden tuk je ukrytý přímo pod kůží, a to je ten, co se v podobě faldů převaluje ze strany na stranu a kazí postavu. Pak je tu druhý tuk, který je ukrytý uvnitř a obrůstá vnitřní orgány. Určitě ho znáte pod pojmem viscerální neboli vnitřní tuk. I když není na pohled viditelný, dokáže být pěkně zákeřný. Ohrožuje správnou funkci srdce, ledvin, jater, atd. a tím pádem škodí zdraví. Přestože je mnohem snazší snížit hodnoty tuku podkožního, existují účinné metody, jak se zbavit viscerálního tuku. Ve většině případů, když tělo spaluje tukové zásoby na břiše, klesá i množství vnitřního tuku. Proto se pusťte do cvičení, zpevněte postavu a přidejte vyvážený jídelníček.

Obvod pasu nad 88 cm u žen a 102 cm u mužů představuje závažné zdravotní riziko. Obvod pasu lze využít i jako jedno z kritérií pro posouzení zdravotního stavu.

Strava při hubnutí v pase

Při hubnutí je možná kolikrát lepší se měřit než vážit. Změřte se v pase, číslo si zapište a tak pokračujte každý týden. Budete-li se držet zásad redukčního režimu, určitě zpětně zpozorujete jeho sestupnou tendenci. Zmenšení břicha se brzy projeví i na vašem oblečení, najednou uvidíte, jak je vám vše volnější. A to je nejlepší ukazatel zdravého hubnutí.

Jak už bylo řečeno, hubnutí se odvíjí převážně od jídelníčku. Musíte si zvyknout na pravidelnou stravu, nejlépe v pěti malých dávkách denně a zaměřit se hlavně na její skladbu. Pro rychlejší spalování potřebujete navýšit bílkoviny a omezit sacharidy. Nezapomínejte ale ani na zdravé tuky a rozhodně se jim nevyhýbejte. Tuky jsou také důležité pro správné metabolické procesy v těle a kromě toho pomáhají vstřebat některé živiny. Co se týče sacharidů, na hubnutí břicha nejvíce platí vynechání bílého pečiva a všech sladkostí, koblih, koláčů, cukrovinek, slazených limonád, atd. Sacharidy dodejte tělu v jejich komplexní podobě (celozrnné výrobky, cereálie, …), které jsou plné hodnotných živin a dokážou vás zasytit na dlouhou dobu. Více o skladbě stravy vám řekne toto video:

https://www.youtube.com/watch?enablejsapi=1&origin=https://superzdrave.cz&autoplay=0&cc_load_policy=0&iv_load_policy=1&loop=0&modestbranding=1&fs=0&playsinline=0&controls=1&color=red&cc_lang_pref=&rel=0&autohide=2&theme=dark&" class="__youtube_prefs__ epyt-facade no-lazyload" data-epautoplay="1" >YouTube playerhttps://www.youtube.com/watch/maxresdefault.jpg" />Kliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

Jídelníček v rámci jednoho dne si rozvrhněte tak, abyste potraviny s obsahem komplexních sacharidů konzumovali nejlépe k snídani a v dopoledních hodinách, a směrem k večeru snižovali jejich příjem. Večeři by měly z větší části tvořit bílkoviny a jako poslední jídlo dne (po večeři) si dejte proteinový nápoj. Tím dosáhnete toho, že vaše tělo bude spalovat i v noci, když spíte. Základem jídelníčku by měla být zelenina, jak v podobě studených zeleninových salátů, tak i v tepelné úpravě. Po zelenině totiž nepřiberete ani deko, takže jí můžete sníst kolik chcete. S ovocem buďte přeci jen trochu opatrní, zvláště se sladkými druhy.

Koupit dietu KetoMIX

Součástí redukčního jídelníčku je také pitný režim, který se podílí na rychlosti metabolismu. Pijte nejlépe obyčejnou neperlivou vodu, zelený čaj, čerstvé zeleninové nebo ovocné šťávy. Doplňovat tekutiny začněte ještě před snídaní, kdy vypijte sklenici teplé vody se šťávou z poloviny citronu. Tento nápoj má totiž výrazný vliv na hubnutí v oblasti břicha. Nejenže dodá tělu potřebné vitamíny, ale také pomůže s detoxikací těla a tím pádem spalování tuku bude mnohem efektivnější.

Pročištění organismu od toxických látek podporují také zelené superpotraviny (chlorella, spirulina, zelený ječmen a mladá pšenice), které jsou plné antioxidantů, vitamínů a minerálů. Vzhledem k tomu, že každá z nich vyniká jiným jedinečným obsahem cenných látek, je dobré zelené superpotraviny navzájem mezi sebou kombinovat. Skvěle se hodí jako součást různých smoothie, koktejlů, zeleninových či ovocných šťáv. Zelené superpotraviny zrychlují metabolické procesy a účinně se tak podílí na spalování tuku v těle. Proto by měly být součástí každého redukčního jídelníčku.

TIP: Přípravek Blendea SUPERGREENS (čtěte moji recenzi) je směs 4 zelených superpotravin (spiruliny, chlorelly, zeleného ječmene a mladé pšenice) se špetkou máty peprné pro lepší chuť. Sypký prášek stačí jen smíchat s jakoukoli tekutinou (voda, juice, smoothie) a získáte skvělý přírodní detoxikační nápoj. Jeho blahodárné účinky na organismus se projevují zejména při dlouhodobé a pravidelné konzumaci. Pomůže s hubnutím, zlepší trávení, nabije vás energií. 

Choďte vzpřímeně

Zdravá strava je jen jedna část, která vás ke zhubnutí břicha dovede. Pokud navíc přidáte i posilovací cviky na břicho, zpevníte nejen svalstvo v této oblasti, ale celkově bude i vaše postava na pohled vypadat lépe. Vnitřní orgány nebudou jakoby vytlačovat břišní stěnu dopředu a vytvářet tzv. vystouplé břicho, ale naopak pevné svaly udrží břicho pěkně vtáhnuté dovnitř. Proto se také někdy za velkým břichem neskrývá jen hromada tuku, ale i povolené svalstvo. Pravidelným posilováním můžete však tento problém odstranit.

Shrbená postava totiž velmi často ještě více zvýrazní oblast břicha. Budete-li naopak chodit vzpřímeně, břicho se přirozeně zatáhne a tudíž i opticky zeštíhlí. Na zatažené břicho a srovnaná záda dokonce existuje i speciální pětiminutové cvičení. Tuto jednoduchou techniku údajně vyvinuli odborníci v Japonsku. Lidské kostře navrací správné usazení, mění tělesné obrysy, zeštíhluje pas a napřimuje záda. Stačí si jen chvíli poležet na zemi…

Cvičení na rovná záda a štíhlý pas:

  1. Vezměte velký ručník a smotejte ho do tvaru válečku, který bude mít na délku nejméně 40 cm a na výšku 7 – 10 cm. Váleček omotejte pevnou stužkou nebo provázkem, aby se nerozmotal.
  2. Cvičení je důležité provádět na pevné podložce, proto cvičte nejlépe na podlaze. Postel nebo jakákoli jiná měkká matrace není vhodná. Takže si na zem rozložte karimatku nebo jinou tvrdou podložku a sedněte si na ni. Svinutý ručník položte za sebe pod bedra.
  3. Pomalu si lehněte na zem a přitom přidržujte váleček tak, aby byl přesně pod pupkem. Jeho umístění je velmi důležité a má podstatný vliv na účinnost celého cviku.
  4. Nohy dejte od sebe na šířku svých ramen, chodidla od kotníků přibližte špičkami k sobě tak, aby se palce navzájem dotýkaly a mezi patami bylo přibližně 20 – 25 cm místa.
  5. Paže natáhněte za hlavu, dlaně obraťte k podložce a přibližte k sobě malíčky, aby se opět dotýkaly. Je to velice nepohodlná poloha a možná vám to hned napoprvé nepůjde. Nevadí, ruce dejte tak, jak se vám to podaří. Důležité je mít u sebe palce nohou a malíčky na rukou.
  6. V této poloze vydržte 5 minut.

Pokud jste cvičili správně, sami pocítíte, jak se vám kostra navrací zpět do přirozeného tvaru. Břicho se bude vtahovat dovnitř a vnitřní orgány budou zaujímat svoji optimální polohu. Během cvičení se klouby a kosti nepatrně pohybují, proto po ukončení cviku vstávejte velmi opatrně a pomalu. Zpočátku stěží vydržíte v této poloze 5 minut, ale začínejte postupně a snažte se zvládnout alespoň 3 minuty. Cvičte denně a po měsíci si okolí všimne vaší lepší postavy.

Kromě této speciální japonské techniky můžete zkusit i další cviky, které vám pomohou srovnat záda a zeštíhlet v pase. Inspirací vám může být třeba následující video:

https://www.youtube.com/watch?enablejsapi=1&origin=https://superzdrave.cz&autoplay=0&cc_load_policy=0&iv_load_policy=1&loop=0&modestbranding=1&fs=0&playsinline=0&controls=1&color=red&cc_lang_pref=&rel=0&autohide=2&theme=dark&" class="__youtube_prefs__ epyt-facade no-lazyload" data-epautoplay="1" >YouTube playerhttps://www.youtube.com/watch/maxresdefault.jpg" />Kliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

Svaly břicha jsou členěny do několika skupin, z toho důvodu je nutné pro dosažení plochého, štíhlého a pevného pasu zaměřit se na procvičení všech oblastí. Podél střední čáry leží přímý sval břišní, který je příčně přerušen několika pásy šlach. Tyto šlachy na přímém břišním svalu tvoří tolik očekávaný pekáč buchet. Po stranách pak leží vnější a vnitřní šikmé svaly, a ty mají za úkol rotaci páteře a úklony. Součástí přímého břišního svalu je i spodní část břicha.

Posilování pravidelně střídejte s kardio cviky a vždy dopřejte svalům dostatečný prostor k regeneraci, aby nedošlo k přetrénování. Pro optimální spalování tuku v oblasti břicha se věnujte aerobní aktivitě alespoň 3 x týdně po dobu 30 – 60 minut. Můžete chodit běhat, plavat, jezdit na kole nebo jen vyrazit na svižnou procházku do přírody.

Chcete-li rychle spálit břišní tuk a narovnat záda, pak musíte radikálně změnit jídelníček a cvičit. Jen tak brzy dosáhnete svého cíle.

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Banánová dieta pomáhá při hubnutí: A vůbec nemusíte jíst jenom banány!

Máte rádi banány? A víte, že vám mohou pomoci i s hubnutím? Vůbec se jim …

Napsat komentář