Recenze: Zubní pasta Argital se šalvějí a zeleným jílem – mocná síla bylinek ochrání vaše zuby


Starost o zuby patří ke každodenním činnostem. Krásné bílé zuby nejenže rozzáří váš úsměv, ale rovněž reprezentují aktivní přístup k životu. A tak zcela automaticky, ráno i večer, bereme do ruky zubní kartáček a jednou za půl roku se objednáme k lékaři na prevenci. Stačí to ale? Odborníci na dentální hygienu často apelují na bezvadnou techniku čištění, ale správná volba zubní pasty či ústní vody se už dostává do pozadí. Přitom její složení je stejně důležité jako používání dobrého zubního kartáčku. Mnoho lidí samotné složení zubní pasty vůbec neřeší a v obchodě koupí cokoli, na co jsou zvyklí. A to je právě škoda. O složení zubní pasty bychom se měli zajímat. Každá pasta i ústní voda totiž obsahují látky, které se ihned vstřebávají skrze sliznici do organismu a mohou působit zdravotní potíže. Proto je důležité vědět, co obsahuje pasta, kterou máte doma v koupelně. Když se podíváte na složení, možná vás až překvapí, kolik chemických látek se v ní nachází. Dáte-li ale přednost bylinkám, uděláte mnoho pro své zdraví. Zkusit můžete třeba Zubní pastu Argital se šalvějí a zeleným jílem, kterou mi doporučila moje zubní lékařka. Zajímá vás, jak jsem s ní spokojena?

Zubní pasta Argital se šalvějí a zeleným jílem / foto: prozdravi.cz

Proč musíme čistit zuby?

Zuby a celá ústní dutina vyžadují komplexní péči. Někteří lidé péči o zuby podceňují a přitom si ani neuvědomují, že infekce v ústní dutině nebo zkažený zub může signalizovat i jiné zdravotní problémy. Ty mohou způsobit nerovnováhu vnitřních orgánů v těle, což se následně odráží na celkovém stavu organismu.

Zdraví ústní dutiny ovlivňuje zubní plak, který je neustále tvořen nánosy mikroorganismů a zbytků potravy, a ulpívá na povrchu zubů, dásní i jazyka. Bakterie ze zubního plaku metabolizují cukry na kyseliny, které již po velmi krátké době ovlivňují stav našich dásní. Při nesprávné péči mohou dásně zduřet a následně může docházet i k různým zánětům. Působením plaku na zubní sklovinu dochází k jejímu postupnému odvápnění, čímž vznikne zubní kaz, nebo může mineralizovat a vytvořit tzv. zubní kámen.

Koupit zubní pastu >>

Jakou zvolit techniku?

Pravidelná ústní hygiena zahrnuje především odstranění zubního plaku, které se provádí za pomoci zubního kartáčku a zubní pasty. Samotné čištění vyžaduje i správnou techniku. Pokud nevíte jak na to, zubní lékař nebo dentální hygienista vám vše na preventivní prohlídce názorně ukáže. Lékaři doporučují čistit zuby krouživými pohyby tak, aby každý zub byl vyčištěný ze všech stran. Nezapomínejte ani na zadní stoličky a vnitřní stranu zubu. Důkladné čištění zubů by mělo trvat asi dvě minuty, nikdy ne méně.

Podívejte se na názorné video:

YouTube playerKliknutím přijmete marketingové cookies YouTube a spustíte video.

 

Zubní pasta a kartáček

Pro účinné čištění zubů je důležitý kvalitní zubní kartáček, který spolu se zubní pastou hrají prim. Klasické zubní kartáčky jsou měkké nebo tvrdé, s malou či velkou hlavou, a různě tvarované. Sami si jistě vyberete dle svých preferencí. Chcete-li opravdovou kvalitu, můžete zvolit rovnou  bambusový zubní kartáček, který je vyrobený pouze z přírodních surovin. Jako jediný na trhu má nejměkčí štětinky, tudíž je k zubům i dásním maximálně šetrný. Mezi zubními kartáčky si stojí na první příčce.

Koupit zubní kartáček >>

Aby čištění zubů mělo ten správný efekt, je potřeba zvolit také dobrou zubní pastu. Zubní pasta jednak zpříjemňuje samotné čištění zubů, ale současně dodává zubní sklovině důležité minerály a chrání ji tak před vznikem zubního kazu. Obecně jsou na trhu k mání pasty s fluorem, bez fluoru, bělící pasty, na citlivé zuby, různé terapeutické, bylinkové a jiné. Avšak výběru zubní pasty byste měli věnovat dostatečnou pozornost a podívat se na to, co konkrétní výrobek skutečně obsahuje. Výrobci do některých zubních past často přidávají rizikové chemické látky. Ty naleznete pod označením jako jsou různá barviva, zahušťovadla, ochucovadla, konzervanty, umělá sladidla a podobně. Všechny tyto látky při vstřebání do lidského těla potom mohou negativně ovlivnit celkové zdraví. Když ale sáhnete po zubní pastě s přírodními bylinkami, maximálně svým zubům prospějete. Pojďme se na ni podívat.

Bc. Petra Holíková o zubní pastě uvádí: “Zubní pasta je přípravek, který se nanáší na zubní kartáček a slouží k zlepšení některých parametrů při čištění zubů a částečně také k odorizaci dutiny ústní. Samotné mechanické čištění zubů může být prováděno i bez zubní pasty, ale nebylo by to tak komfortní a současně jsou dnes široce diskutovány výhody zubních past z hlediska fortifikačního, antimikrobiálního nebo pomocného léčivého. Obecným požadavkem je, aby zubní pasta nepoškozovala tvrdé a měkké tkáně dutiny ústní a jakkoli neovlivňovala trávicí pochody.”

HOLÍKOVÁ, PETRA. Rozdíl mezi zubními pastami jako kosmetický přípravek a jako zdravotnický prostředek

HOLÍKOVÁ, Petra. Rozdíl mezi zubními pastami jako kosmetický přípravek a jako zdravotnický prostředek [online]. Brno, 2018 [cit. 2019-04-03]. Dostupné z: <https://theses.cz/id/aedezr/>. Bakalářská práce. Masarykova univerzita, Lékařská fakulta. Vedoucí práce Mgr. Petr Svoboda, Ph.D..  

 

Zubní pasta Argital se šalvějí a zeleným jílem

Zubní pasta Argital se šalvějí a zeleným jílem poskytuje zubům, dásním a celé ústní dutině komplexní péči za pomoci přírodních výtažků, takže nezatěžuje tělo žádnými chemickými látkami. Nedráždí dásně ani ústní dutinu, zuby čistí šetrně a důsledně, a současně je efektivně chrání proti zubnímu kazu a všem onemocněním v dutině ústní.

ARGITAL je italská firma zabývající se již 40 let výrobou přírodní kosmetiky a BIO kosmetiky se zeleným jílem. Základní suroviny pro výrobu přírodní kosmetiky tvoří zelený jíl mořského původu ze Sicílie, léčivé rostliny s certifikací Demeter z volné přírody, nebo z ekologicky pěstovaných rostlin. Kosmetika neobsahuje žádné syntetické látky jako jsou konzervanty, barviva, vůně, apod.

 

Šalvějová zubní pasta Argital se zeleným jílem šetrně pečuje o zdraví zubů a celé ústní dutiny. Díky svému složení dokáže vyrovnávat kyselé prostředí v ústech, které naleptává zubní sklovinu a je častou příčinou vzniku zubního kazu. Zubní pasta Argital tuto kyselost neutralizuje, tudíž je skvělou prevencí proti paradontóze a zároveň pomáhá předcházet zánětům v ústní dutině.

Koupit v e-shopu

 

Zubní pasta Argital obsahuje:

 • esenciální olej a extrakt ze šalvěje lékařské
 • gel ze zeleného jílu

Šalvěj lékařská vyniká mezi ostatními bylinami svými přirozenými antibakteriálními a dezinfekčními vlastnostmi. Výtažek ze šalvěje zabraňuje množení škodlivých mikroorganismů a tím i jejich pronikání do zubní skloviny. Jeho protizánětlivé působení chrání celou dutinu ústní, minimalizuje vznik a šíření zánětů na dásních a zabraňuje otokům sliznic. Současně blahodárně působí na afty a paradontózu. Šalvějový výtažek dodává svěží dech po celý den.

Gel ze zeleného jílu účinně odstraňuje veškeré nečistoty v oblasti zubů, mezizubních prostor a dokáže si poradit i s dlouhodobě usazenými nečistotami. Společně s ostatními složkami zubní pasty Argital posiluje dásně, šetrně dezinfikuje ústní dutinu, vysušuje drobné záněty a podporuje hojení. Zelený jíl zuby neobrušuje, ale naopak je dokonale chrání proti vzniku zubního kazu.

Množství zubní pasty by mělo mít velikost hrášku / foto: archiv autorky

 

Moje zkušenosti se šalvějovou zubní pastou Argital

Dobrou pastu na zuby jsem na trhu hledala poměrně dlouho, jelikož jsem byla ochotna akceptovat pouze její přírodní složení. Klasické zubní pasty sice zaujmou příjemnou chutí, ale co se týče obsahu, opravdu není o co stát. A proto jsem raději sáhla rovnou po přírodním produktu – Zubní pastě Argital se šalvějí a zeleným jílem.

TIP: V ověřeném e-shopu koupíte Šalvějovou zubní pastu se zeleným jílem značky Argital, která poskytne komplexní péči vašim zubům, dásním a celé ústní dutině. Má mírně stahující účinky a je určena k dlouhodobému používání. Dopravné začíná už na deseti korunách, přičemž zásilka může být zítra u vás.

Jak hodnotím zubní pastu Argital? Za prvé vám musím říct, nedejte na první dojem a nenechte se odradit. Pokud totiž celý život používáte běžnou zubní pastu s fluorem, okamžitě zaznamenáte obrovský rozdíl. Zubní pasta Argital mi na pohled a konzistencí připomíná takovou paštiku a i chutí je samozřejmě trochu někde jinde. Bylinky se v zubní pastě nezapřou a jejich chuťové vlastnosti ještě dlouho po vyčištění zubů převládají v ústech. Asi po třech dnech jsem si na ni zvykla, zuby byly pokaždé krásně čisté a cítila jsem svěží dech. Žádné problémy s dásněmi, zuby jsou pevné a krásně bílé. Šalvějovou zubní pastu používám stále a prozatím nemám důvod ji měnit, jsem maximálně spokojena. Zkuste a uvidíte sami.

Koupit v e-shopu

Výhody:

 • neobsahuje žádné chemické látky
 • využívá vlastnosti přírodních bylin
 • účinně odstraňuje zubní plak
 • chrání před zubním kazem
 • posiluje dásně
 • pečuje o celou ústní dutinu
 • působí protizánětlivě, třeba i na afty
 • dodává svěží dech

Nevýhody:

 • specifická chuť, nemusí vyhovovat každému
 • není běžně dostupná v supermarketech

Recenze Zubní pasty Argital se šalvějí a zeleným a zeleným jílem

cena
kvalita
rychlost vyřízení
dodací lhůta
výhody po objednání
spokojenost zákazníků

výhodné

Mimořádná kvalita odpovídá ceně

Koupit levně
Hodnocení čtenářů: Buďte první !

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Recenze Pravé BIO: Které produkty z e-shopu jsem zkusila a jak jsem s nimi byla spokojená?

Znáte obchod Pravé BIO? Pokud ne, nevadí, povíme si o něm něco víc. Stručně řečeno, …

Napsat komentář