Kopretina řimbaba a její účinky na zdraví

Kopretina řimbaba nebo-li také Řimbaba obecná je pěkná bylinka, jejíž účinky na zdraví skutečně stojí za pozornost. Jako účinné přírodní analgetikum se může stát nepostradatelným pomocníkem zejména při bolestech hlavy, migrénách a dalších zdravotních obtížích. Řimbaba obecná kvete v průběhu celého léta až do pozdního podzimu a její žlutobílé květy z dálky připomínají heřmánek. Drobné keříky dorůstají výšky 20 – 50 cm.  Dá se pěstovat venku jako letnička, kde je často okrasnou květinou zahrádek, a nebo jako trvalka v květináči, který na zimu přemístíte domů. Její léčivé listy pak můžete mít k dispozici čerstvé po celý rok. Na počátku květu se sbírá také kvetoucí nať. Různé obklady, odvary, čaje a výluhy z řimbaby se používaly k tlumení bolesti již po staletí, a proto právem náleží k pokladům naší přírody.

Zdroj: Feelart / FreeDigitalPhotos.net
Zdroj: Feelart / FreeDigitalPhotos.net

Kopretina řimbaba tlumí migrénu a jiné druhy bolesti

Migréna a úporné bolesti hlavy dokážou nepříjemně potrápit nejednoho člověka a možná jste už slyšeli o spojitosti řimbaby právě s těmito obtížemi. Stejně tak chronické bolesti zad a revmatické bolesti kloubů vás nakonec donutí brát syntetická analgetika, abyste dokázali bolest utlumit. Při užívání ve větším množství se však mohou rovněž projevit nežádoucí účinky léků, a tak je určitě daleko lepší využít pomocníky z přírodní lékárničky. Obliba kopretiny řimbaby je v poslední době na vzestupu, jelikož její příznivé účinky se projevují i při chronických bolestech.

Řimbaba se nejčastěji používá ve formě alkoholové tinktury, kapek nebo tablet s výtažkem účinných látek. Bylinné kapky kopretina řimbaba vyrobené na přírodní bázi zakoupíte běžně jak v lékárně, tak i ve specializovaném internetovém obchodě. V případě migrény se doporučuje hned v počátku obtíží aplikovat 10 kapek tinktury a následně po 30 minutách dalších 10 kapek. Bolesti by měly postupně odeznít.

Působí proti zánětům, snižuje horečku a celkově pročistí organismus

Kopretina řimbaba uvolňuje křeče svalového i nervového původu, pomáhá při menstruačních bolestech, revmatismu a onemocnění kloubů. Kromě analgetického účinku působí také protizánětlivě, snižuje horečku a zároveň čistí trávicí trakt od nežádoucích mikroorganismů. Alternativní léčba pomocí kopretiny řimbaby má své opodstatnění při zánětech tlustého střeva a artróze. Zevně, formou obkladu, se používá při zánětech uší, kolice či kožních problémech.

Kopretinu řimbabu nikdy neužívejte společně s přípravky na ředění krve a nebo v těhotenství. U zakoupeného preparátu dodržujte předepsané dávkování a nikdy jej nepřekračujte.

 

Autor: Hana S.

Jmenuji se Hanka a zdravý životní styl je pro mne reálným způsobem života. Cítím se tak mnohem lépe a plná energie. Byla jsem biohackerka ještě dávno před tím, než tento termín vůbec vznikl. Sama na sobě zkouším, co je pro mé tělo nejlepší a své poznatky se snažím předat dál prostřednictvím hodnotných článků. Psaným textem tvořím kvalitní obsah také jiných webových stránek (kontakt). Mám ráda dobrou kávu, pozitivní lidi, toulky přírodou, jízdu na kole a relaxaci při józe.

přečtěte si také

Čaj – jeden z nejpopulárnějších nápojů světa

Pokud nebudeme brát v potaz vodu, pak je čaj nejpopulárnější nápoj na světě. Objevení čaje …

Napsat komentář